Zbraně a střelivo s.r.o

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod tifik » 27 úno. 2016, 08:27

Souhlas.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod BATRACHOS » 27 úno. 2016, 13:09

Vejr píše:co se týče spolehlivosti dlouho nabitých zbraní na černej prach tak větší problém než vlhkost dělá mastnota a následná flegmatizace prachu. Stačí mít laufy nakonzervovaný olejem před nabíjením nebo špatně zvolený mazání střely. On totiž dnešní černý prach vůbec není stejný jako historický.

ranivé střelivo - tady máš asi na mysli formuli zákona o střelách se zvýšeným ranivým účinkem tj střely s řízenou deformací což u perkusáku moc nehrozí. Jinak není nutný používat na obranu celoplášť, střela může být klidně jen olověná. Osobně nosím polopláště, schválené výrobní provedení.

Osobně jako držitel ZP se na narůstající množství volně prodejných zbraní kat.D nedívám moc nadšeně, protože jednou s tím někdo vyrobí zásadní malér a nastane regulace která se zase dotkne všech střelců.


Ano, to souhlasím, byť jsem 100% černoprach a ZP jsem nikdy v plánu neměl a prostě mi ty moderní zbraně nic neříkají.
Jenže když se člověk podívá, co se tak skokově prodává, tak to nejsou zrovna pennsylvánské křesadlovky... :lol:
S těmi totiž těžko někdo nějaký malér vyvede, tady jde skutečně o takové ty derringery a podobné pseudomoderní věcičky, Vortek je mimochodem podle mne jedna z nich. Moderní hlavňovina, schované pistony ... to nejni žádná předovka. :plaster:

Co se mazání a mastnoty týče, to je samozřejmě pravda, ale to se prostě musí umět. Člověk, co neumí adekvátně zacházet se svou zbraní, tak to zvorá, ať má jakoukoli. BP zbraně mají svá specifika a 100% jsou náročnější na všechno, proto souhlasím s Tifikem i Pítrsnem, že jsou méně výhodné. Ale ne, že by to nešlo. Vyžaduje to jen sakra tvrdý tréning a vychytat všechno na maximum. Např. mazání na trvalé nabytí je minimální ... proč taky? Tu jednu kuli tam dostaneš a pak ji až za dlouho vystřelíš a vyčistíš. Obvykle se pod kuli nadlouho dává zátka. Hlavně bývají u těchhle moderních pseudopředovek nerezové, takže olej rovněž nebude překážet.

Co se ranivosti týče, nejsem si tak jist.
Ano, poloplášť jistě lze, ale jak sám píšeš: :idea: schválené výrobní provedení. :idea:
Nic takového perkusní zbraně neznají :naughty: , navíc - alespoň pokud vím, a budu rád, pokud mne poučíš o omylu - olovo v poloplášťových střelách stejně není tak měkké jako olovo ládované do předovek, dále rychlost projektilu je u bezdýmného řádově vyšší, projektil obvykle řádově menší, takže zkrátka deformace kule a od ní se odvíjející ranivost je někde úplně jinde.
Kdo někdy viděl třeba vojenské křesadlo .69, tak má asi tak představu, co to udělá při zásahu pouhé nohy, natož někam do trupu... :palm:
Amputace se tehdy masově prováděly ne proto, že by tehdy chirurgové byli takoví fušeři, ale prostě proto, že se s tím cárem končetiny už nic jiného dělat nedalo.

A nemylme se, že to platí jen pro pušky: Great Gun běžně prodává dvouhlavňové derringery .55 :!:
Střelci to sice skoro urve ruku, ale neptejte se, co to urve zasaženému... :smoke3:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Vejr » 27 úno. 2016, 16:19

Olovo v poloplášti je stejně měkké jako do perkusů, tj prakticky čisté olovo. ono tvrzené olovo se dá špatně lisovat, stejně tak u celoplášťů. Velkovýroba střel je lisováním olova do kalíšku mosazného plechu. Odlévání je moc pomalé Střely se zvýšeným ranivým účinkem se rozumí různé hollow point a podob, laicky s dutinou ve špičce a naříznutým plášťěm. Čistě olověná střela není se zvýšeným ranivým účinkem. V zákoně se hovoří o zvýšení účinku. Náboje s olověnou střelou vyrábí v 9luger i naše zbrojovka SelierBellot.

ohledně zranění a amputací - ono uříznout nohu bylo v minulosti jednodušší než jí léčit, jednak nebyly antibiotika a rozsáhlé zranění většinou vedlo ke gangréně. Navíc byla běžná otrava olovem. Chirurgie byla taky někde jinde. Ohledně účinku perkusáku v cíli nemůžu srovnávat, nemám praktické zkušenosti ale obecně má těžká střela velkého průměru větší porážecí efekt než moderní vysokorychlostní střelivo. Tam se využívají jiné vlastnosti jako hydrodynamický šok v tkáních, klopný efekt střely a vznik dutin - na tom je založená třeba nejrozšířenější vojenská ráže 5,56x45 (223rem)
Vědět váhu a rychlost střely tak se dá odvodit energie. Třeba 9luger má kolem 450J . Celkem by mě zajímalo jestli střela z perkusní pistole toho dosáhne ...
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Jack.Grave » 27 úno. 2016, 17:28

Podle mého hrubě laického odhadu a dat získaných z literatury, střela z BP pistole cal. .54 (m = 250 grs (stejne jako .45 ACP FMJ)) a rychlosti bývali někde kolem 220 - 230 m/s na ústí při vojenské navážce hrubozného prachu u hlavně kolem 10" jsme na výkonu srovantelném s moderními zbraněmi. Mimo jiné střely z BP zbraní (kule) způsobují kráterovité rány (lidově vyrvou kus masa) oproti "čistým" průstřelům nitro zbraní.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod BATRACHOS » 27 úno. 2016, 18:29

Pistole moc neumím.
U pušek je to jednoznačné: výkon nelze srovnávat!
Nedávno jsme měřili množství prachu v patroně do Mausera (puška z I. světové) a bylo ho téměř nachlup stejně jako moje lovecká navážka BP do kentucky :!:
Samozřejmě, že tam můžu dát toho prachu víc, ale ne zas o tak moc a navíc je to .50, takže to rozložení sil bude vždycky úplně jinde než u Mausera.

Obrázek

Poctivá těžká kule samozřejmě nemá účinky typu dutiny a šoky. Zato s sebou vezme tolik materiálu, že není, co řešit. Kosti roztříští na střípky, měkkou tkáň v širokém okruhu vytrhne, jak psal Jack. Účinek podobný dělostřeleckému granátu, proto se to všechno řezalo.
Podívejte se někdy, jak vypadá kule .76 nebo aspoň .69.
Já jsem zprvu nechtěl věřit vlastním očím, když mi ji kolegové střílející "vojnu" ukázali. :shock:

Jinak hlavní důvod, proč se přešlo na ty moderní projektily, nebyl ranivý účinek - v tom tehdy olovo jednoznačně vítězilo.
Důvod byl průstřel - jedna rána byla schopna vyřadit až 3 vojáky, pokud se nachomýtli za sebe. A šla skrz téměř jakoukoli nepancéřovanou překážku mimo zem a zeď.
... a proti starým předovkám samozřejmě rychlost, spolehlivost etc etc.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Vejr » 28 úno. 2016, 21:52

našel jsem na jiném foru, prekusní ráže .45, bohužel není udaná váha střely

pistole: 2g Vesuvitu = V0 314 m/sec / E0 449 Joule
3g Vesuvitu = V0 358 m/sec / E0 582Joule

puška: 2g Vesuvitu = V0 393 m/sec / E0 717 Joule
3g Vesuvitu = V0 457 m/sec / E0 967 Joule
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod BATRACHOS » 29 úno. 2016, 23:35

No samozřejmě u menší ráže se dostaneš na vyšší výkon, než u té vojenské .69
... ale zase 3g na pětačtyřicítku, to zas není až tak moc :twisted:

U té .76 tam, myslím, dával něco mezi 6 a 7 gramy. :palm:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod pitrson » 31 bře. 2016, 10:12

Nevite nahodou nekdo, kde by se dalo picnout z P11ky? Idealne Praha a okoli. Libi se mi ta konstrukce a zatim jsem vypatral jen, ze jedna ( ale dospela K100, navic ve spatnem stavu) byvala na Florenci.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Vejr » 10 čer. 2016, 15:54

Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Lovec » 14 čer. 2016, 09:51

Je to čím dál tím horší... Za chvíli nebudu moc mít ani svou rybičku na klíčích. :smoke4:
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Rudolf Steiner » 15 čer. 2016, 08:42

A co teprve dýmkařský nožík! Za ten se rovnou půjde sedět, protože 1. je to nožík, 2. pomáhá dýmkařům ke kouření a to je přeci škodlivé pro okolí.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Vejr » 15 čer. 2016, 10:34

proto bych rád znovu požádal všechny komu není současný přístup EU lhostejný o podepsání petice:
https://www.change.org/p/council-of-the ... -ownership
níž je to i česky. Petice je pro všechny ne jenom pro držitele zbraní
nejde jenom o zbraně ale ve výhledu jde o svobodu a demokracii
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Rudolf Steiner » 15 čer. 2016, 12:00

Už jsem před nějakým časem podepsal.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Lovec » 15 čer. 2016, 13:46

Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod jcp » 17 čer. 2016, 19:01

Sice nevlastním ani poplašňák, ale podepsáno .. ta směrnice je další ukázka starého úsloví .. "iniciativní blbec horší třídního nepřítele" :pray:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků