CHLADNÉ ZBRANE

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod BATRACHOS » 03 zář. 2012, 18:58

Mack píše:s chutí jsem si to přečetl :ok: ...myslel jsem, že filosofové tráví čas ve studovnách nebo na stážích, nebo tak něco...
ale asi je doba jiná, např poslanec dr.Bém , pokořil letos bez kyslíku druhou nejvyšší horu K2 v Himalájích...
pošli nějaké fotky .... :lol: :lol:

Tady: viewtopic.php?f=3&t=2078&start=195

Dýmomil píše:ta dýmka v porovnání velikostí je Hodula?

Ano, klubovka. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod hoochie coochie man » 03 zář. 2012, 20:21

Hmmm, tak se taky pochlubím pár posledníma výrobkama, některý už jsou sice prodaný, ale snad to současným majitelům nebude vadit.

Takže pěkně od začátku: čepel je EnZo Traper O1, rukojeť je z ořechového dřeva a podloženého černým fíbrem, lepeno epoxidem a stáhnuto šroubovacímí nýty corby. Po asi měsíci používání jsem poupravil p§vodní skandinávský výbrus na konvexní a řeže mnohem líp. Pouzdro jesem okoukával od několika mistrů pouzdrařů a jsem s ním docela spokojenej. Na svoji velikost je tahle kudla neuvěřitelnej buldozer, a úžasně dlouho drží krásně jedovatý ostří.
image_id: 14987

Druhej v pořadí je malá skandinávka z čepele Lauri carbon 95mm. Záštita a hlavice jsou z alpakového plechu a rukojeť z kožených kroužků, všechno je to důkladně prolepeno epoxidem a trn roznýtován přes hlavici.
image_id: 14992

Třetí v pořadí je opět můj oblíbený EnZo Traper, tentokrát z nerezovky AUS-8. Rukojeť jsem dělal zase z ořechu, tentokrát trošku divočejšího, podloženého černým fíbrem. na nýtech a kolem dokola jsem jsem si na střenkách trochu pohrál s dremelkou, a docela dobře se to drží. Pouzdro je ze 4mm hověziny patinované parohem.
image_id: 14990

Další kudlička je prťavej nožík, který jsem pracovně nazval Hobit, čepelka je Polar whitler 80 mm, záštita je z alpaky, rukojeť z ořechového dřeva a kožených kroužků, lepené je to celé epoxidem na trn.
image_id: 14986

Zatím poslední v pořadí je kudloch pracovně nazvaný jako zálesák - čepel je Lauri carbon 125mm, záštita a hlavice alpaka a rukojeť z kožených kroužků. Slepeno epoxidem a trn je roznýtovaný přes hlavici. Bohužel až při výrobě jsem zjistil, že je tahle čepel trochu prohnutá, a tak jsem to pojal jako hrubej pracovní nůž a nedělal žádný finesy.
image_id: 14994

Jinak Traper O1 jsem dělal pro sebe, a zatím si nemůžu stěžovat, maximálně že na některý práce je malej a lehkej, ale to jsou holt limity malýho nože; a Kožeňák a Hobit už mají nové majitele, což mě docela potěšilo, že je za ty moje výtvory někdo ještě ochotnej zaplatit :smile: a doufám, že jsou s nimi majitelé spokojení.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod BATRACHOS » 03 zář. 2012, 20:53

"Kožeňák" je moc pěkný a pouzdro je přesně ten typ, na nějž se v budoucnu chystám (počítám, že přinejmenším jeden vzor/návod uhádnu).
Také jsem uvažoval o těch kožených kroužcích, ale pak mi to přišlo moc emericky - bowieové.

Moc povedené. :ok:

A propos, kde máte zdroj polotovarů a na kolik to přijde?
Naposledy upravil BATRACHOS dne 03 zář. 2012, 22:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod jersey.se » 03 zář. 2012, 22:53

Hoochie, ty finky jsou supr, asi si taky nějakou budu muset zkusit. Ale naprosto super jsou ta pouzdra! Já jen tiše závidím.

Batrachos: Já kupuju pláty oceli, lepidlo i nýty na nozirske-oceli.cz. Beru odtamtud i dřevo na střenky, mají je tam nařezané do snadno použitelných destiček nebo hranolů.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod jeleniste » 04 zář. 2012, 07:51

Ty čepele (i enzo, i lauri, myslim, že eště mora) se nechaj koupit na jataganu. Maj tam i různě rozpracovaný stavebnice, od sešroubuješ/slepíš a je hotovo po klacek a kus oceli.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Mathias Sandorf » 04 zář. 2012, 08:18

:arrow: BATRACHOS
Díky moc, A. K. A. mě zaujala nejvíc - asi to zkusim :ok:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod hoochie coochie man » 04 zář. 2012, 08:37

Děkuju :oops:, polotovary kupuju na jatagan.eu, mají slušnej výběr a čas od času i slušný slevový akce :lol:
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Namornik » 12 říj. 2012, 16:17

Mám blbej dotaz. Dá se nějak poznat pravej švícarák? V práci jsem našel při sekání ten nejmenší...nůž/otvírák/vývrtka. Je jak novej. Nikde nedře a otevřenej drží, nemá jedinej škrábanec, slušně ostrej. Na čepeli nože je vyraženo Victorinox switzerland stainlees rostfrei a na druhý straně ECONOMY. Otevřel jsem sním plechovku (čepelí nože) a je nepoškrábanej a pořád ostrej. Tak jestli mám mít radost nebo ne :lol:
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Rog » 12 říj. 2012, 18:34

Určite sa teš, isto sa dá dohľadať, podľa akých znakov sa dá poznať fake, z hlavy to neviem, mal by tam byť hádam pri tom nápise obrázok kuše..? Nie som si istý. Každopádne podľa tvojho opisu je kvalitný a to je dovod na radosť :wink: akurá nechápem, prečo plechovku otváraš čepeľou, keď je na noži otvárak :think: ..?
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Krhút » 14 říj. 2012, 09:59

Namornik píše:Mám blbej dotaz. Dá se nějak poznat pravej švícarák? V práci jsem našel při sekání ten nejmenší...nůž/otvírák/vývrtka. Je jak novej. Nikde nedře a otevřenej drží, nemá jedinej škrábanec, slušně ostrej. Na čepeli nože je vyraženo Victorinox switzerland stainlees rostfrei a na druhý straně ECONOMY. Otevřel jsem sním plechovku (čepelí nože) a je nepoškrábanej a pořád ostrej. Tak jestli mám mít radost nebo ne :lol:

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... &t=611&p=5
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Namornik » 14 říj. 2012, 11:33

Díky, tak to vypadá na origoš. No někde jsem slyšel že když tím otevřeš plechovku a nůž se neztupí a nepoškrábe je velmi kvalitní :think:
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Krhút » 14 říj. 2012, 14:15

A měl bys vidět ten rachot , kdyby to někdo zkoušel s mým nožem . Na místě bych ho tím nožem vykostil. :twisted: Máš pocit , že nástroj , který se poškrábe o plech konzervy má právo být označován jako nůž ?
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod hoochie coochie man » 14 říj. 2012, 17:00

Můj nůž po dědovi po otevření konzervy stále holil...tomu říkám nůž :twisted: a otevíral jsem ji z nouze, když jsem na vandru zjistil že nemám nůž s otvírákem.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod jeleniste » 15 říj. 2012, 06:45

Mam dotaz. Vlastnim dvě podobný mory, clippera (ze setu z BACHCO laplander) a army companiona. Tim army companionem se hodně řezal, clippera si schovávám na potom. Nedaří se mě ale toho companiona nabrousit tak jak byl, tj, aby byl stejně ostrej, jako ten neojetej clipper, kterej holí bez škubání. Mam takovej ten oboustranej karburundum brousek z baumaxu a obtahuju to na hodně jemnym šmirglu a stejně to furt neni tak ostrý jako když byl novej (holí, ale blbě). Dá se to na takovym brousku vůbec nabrousit uplně do žiletkova? Nebo to neudělam bez keramickýho brousku, ocílky apod..
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod hoochie coochie man » 15 říj. 2012, 08:19

Zkoušel jsi to po nabroušení dotáhnout na koženým řemenu?
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 50 návštevníků