CHLADNÉ ZBRANE

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Renno » 24 úno. 2005, 09:57

dotaz pro BIGDRAGONA....náhodou jsem se podíval do tvého profilu a velice mě zaujala informace, že jsi byl mušketýr či rytíř :o).
Musímse přiznat, i když to bude znít asi dost a dost divně, že jsem si chtěl už dávno pořídit pro sebe meč....mám na mysli konkrétně jedenapůlruční...prý je to tzv. bersek..jestli to píšu správně.....nemohl bys mi poradit ze své studnice bojového umění, jestli je má volba správná?:o)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod bigdragon » 24 úno. 2005, 10:34

v tomhle Ti spíše poradí Bohemund který jedenapůlručák vlastní (odsud http://www.sword.cz/) já jsem tak o 200 let jinde :) mojí dobou byla 30-ti letá válka. A ten výraz bersek :oops: mi nic neříká
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Bohemund » 24 úno. 2005, 13:42

Děkuji, děkuji Bigdragonovi za důvěru :wink:
Je to tak. Asi před rokem jsem si nechal udělat bastarda(jedenapůlručák) právě od toho pana mečíře, na nějž dal Bigdragon odkaz.
Je to chlapík, který vše dělá ručně. Žádný soustruh, frézky,ani jiné moderní zhovadilůstky :) Jeho práce je fakt moc pěkná a já osobně jsem byl přímo nadšen. Jednání s ním je opravdu vynikající a je ochoten splnit prakticky každý přání. Já si třeba na čepel nechal dát řádový znak a latinské průpovídky, které jsem chtěl. Nebyl vůbec žádný problém. Určitě Vladimíra Červenku doporučuju. Napiš mu o ceník. Pošle. Pokud se Ti to bude zdát trošku dražší, tak věz, že za své peníze dostaneš plně funkční zbraň v prvotřídní kvalitě. :twisted:
Takže asi tak............ :)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Simon » 24 úno. 2005, 13:44

Bohemund píše:Děkuji, děkuji Bigdragonovi za důvěru :wink:
Je to tak. Asi před rokem jsem si nechal udělat bastarda(jedenapůlručák) právě od toho pana mečíře, na nějž dal Bigdragon odkaz.
Je to chlapík, který vše dělá ručně. Žádný soustruh, frézky,ani jiné moderní zhovadilůstky :) Jeho práce je fakt moc pěkná a já osobně jsem byl přímo nadšen. Jednání s ním je opravdu vynikající a je ochoten splnit prakticky každý přání. Já si třeba na čepel nechal dát řádový znak a latinské průpovídky, které jsem chtěl. Nebyl vůbec žádný problém. Určitě Vladimíra Červenku doporučuju. Napiš mu o ceník. Pošle. Pokud se Ti to bude zdát trošku dražší, tak věz, že za své peníze dostaneš plně funkční zbraň v prvotřídní kvalitě. :twisted:
Takže asi tak............ :)


tyz uz nekoho propichl ze vis ze je plne funcni? :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Bohemund » 24 úno. 2005, 13:57

No ještě ne, ale vzhledem k tomu, že ho mám udělanej do ostra, tak věřím, že by to nebyl zas až tak velký problém :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod forgi » 24 úno. 2005, 14:15

Komu sa páčia chladné zbrane, odporúčam výstavu nožov v Brne 12-13. 3. Budú tam prakticky všetci česko-slovenský nožiari a mečiari, medzi iným majstri ako Lasky, Maďarič, Slezák..... V rámci výstavy je aj súťaž o najlepší nôž so skúškami rezania, sekanie lana a podbné veci. Rozhodne sa to oplatí vidieť a dá sa tam aj dobre nakúpiť.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 24 úno. 2005, 14:25

forgi píše:Komu sa páčia chladné zbrane, odporúčam výstavu nožov v Brne 12-13. 3. Budú tam prakticky všetci česko-slovenský nožiari a mečiari, medzi iným majstri ako Lasky, Maďarič, Slezák..... V rámci výstavy je aj súťaž o najlepší nôž so skúškami rezania, sekanie lana a podbné veci. Rozhodne sa to oplatí vidieť a dá sa tam aj dobre nakúpiť.


Bude tam i Henkelbach? :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod forgi » 24 úno. 2005, 14:29

Fénix píše:Bude tam i Henkelbach? :twisted:

No asi ano, ale bez Horsta :lol:
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 24 úno. 2005, 14:38

forgi píše:Komu sa páčia chladné zbrane, odporúčam výstavu nožov v Brne 12-13. 3. Budú tam prakticky všetci česko-slovenský nožiari a mečiari, medzi iným majstri ako Lasky, Maďarič, Slezák..... V rámci výstavy je aj súťaž o najlepší nôž so skúškami rezania, sekanie lana a podbné veci. Rozhodne sa to oplatí vidieť a dá sa tam aj dobre nakúpiť.


kde to bude? ... tam se urcite zastavim
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 24 úno. 2005, 14:43

V novej radnici
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 24 úno. 2005, 15:16

forgi píše:V novej radnici

diky za info

Brno Super 2005 - XIII. Mezinárodní výstava nožů

Výstava „Brno Super 2005“ se koná 12.- 13. 3. 2005 v Nové radnici města Brna, Dominikánské náměstí 1. Otevírací doba v sobotu je 9.00 –18.00 a v neděli 10.00 –16.00 hodin.

Společně s výstavou proběhne i V. ročník "BEST KNIFE".

Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 20 Kč, důchodci 40 Kč

Můžeme se těšit na již klasické nožířské soutěže a bohatý doprovodný program.
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 25 úno. 2005, 02:41

Simon píše:
forgi píše:V novej radnici

diky za info

Brno Super 2005 - XIII. Mezinárodní výstava nožů

Výstava „Brno Super 2005“ se koná 12.- 13. 3. 2005 v Nové radnici města Brna, Dominikánské náměstí 1. Otevírací doba v sobotu je 9.00 –18.00 a v neděli 10.00 –16.00 hodin.

Společně s výstavou proběhne i V. ročník "BEST KNIFE".

Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 20 Kč, důchodci 40 Kč

Můžeme se těšit na již klasické nožířské soutěže a bohatý doprovodný program.


Perfektní výstava - tam vždycky utratím peněz!!! :wink:
A vystavují a prodávají tam i nejrůznější materiály na střenky, čepele, jílce, záštity apod. použitelné i při výrobě dýmek.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Todík » 25 úno. 2005, 02:44

Renno píše:dotaz pro BIGDRAGONA....náhodou jsem se podíval do tvého profilu a velice mě zaujala informace, že jsi byl mušketýr či rytíř :o).
Musímse přiznat, i když to bude znít asi dost a dost divně, že jsem si chtěl už dávno pořídit pro sebe meč....mám na mysli konkrétně jedenapůlruční...prý je to tzv. bersek..jestli to píšu správně.....nemohl bys mi poradit ze své studnice bojového umění, jestli je má volba správná?:o)


Před pár lety jsem si také pořídil nádherný funkční meč, ale zatím jen "prahne po krvi", protože sloužil dosud pouze jako dekorace. :)
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Re: CHLADNÉ ZBRANE

Příspěvekod Twineryy » 25 úno. 2005, 08:24

Todík píše:protože sloužil dosud pouze jako dekorace. :)


Ty se s ním teď na někoho chystáš? :lol:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Alferi » 25 úno. 2005, 08:45

Todík píše:
Simon píše:
forgi píše:V novej radnici

diky za info

Brno Super 2005 - XIII. Mezinárodní výstava nožů

Výstava „Brno Super 2005“ se koná 12.- 13. 3. 2005 v Nové radnici města Brna, Dominikánské náměstí 1. Otevírací doba v sobotu je 9.00 –18.00 a v neděli 10.00 –16.00 hodin.

Společně s výstavou proběhne i V. ročník "BEST KNIFE".

Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 20 Kč, důchodci 40 Kč

Můžeme se těšit na již klasické nožířské soutěže a bohatý doprovodný program.


Tam bych se kruci podíval. Zajímalo by mě, jestli tam mají ten velšský dlouhý nůž ze stoleté války (Misericordias), kterým zapíchli Jana Lucemburského. :evil:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků