Houby & houbičky II.

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod JaRooN » 19 zář. 2016, 06:43

Pražáci nám to hamtají všude. Já už zásadně chodím na houby v týdnu, o víkendu bych tam musel střílet...
Uživatelský avatar
JaRooN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 165
Věk: 52
Registrován: 07 bře. 2016, 11:53
Bydliště: Tábor

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod Tapinek » 19 zář. 2016, 07:06

Rasisti jedni... :twisted: :lol: (i kdyz mnohdy s vami musim souhlasit... :-( )
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod klasik51 » 19 zář. 2016, 07:59

JaRooN píše:Já už zásadně chodím na houby v týdnu,.

+1 :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod JaRooN » 19 zář. 2016, 08:01

Tapinek:

Pokud nejsi Pražák,
- který se na víkend stěhuje do Jižních Čech (nebo kamkoliv);
- který v pátek způsobuje zácpy směrem z Prahy a v neděli směrem do Prahy;
- který v neděli ráno v 6 hodin je schopný vytáhnout sekačku;
- který se sousedy (respektive oni s ním) nemluví;
- který se neptá, když bude někoho omezovat;
- etc, etc...,

tak to tady není o tobě.

Pro nás jsou Pražáci lufťáci, kteří jsou definováni výše a kteří kromě jiného způsobují, že v neděli ráno (což byl můj nejoblíbenější čas) už do lesa nemusím, protože po nich potopa. Mladé hříbky, které sotva vykoukly na svět, jsem byl zvyklý nechat v lese, ať vyrostou. Staré, velké hřiby jsem byl zvyklý pohladit a nechat v lese, ať jsou základem pro další generace. Do hub, které nesbírám, jsem ze zásady nekopal, protože je může sbírat někdo jiný, nebo z nich mít potěšení pro oko. V lese jsem byl vždy zticha, protože jsem nerušil přírodu kolem sebe a ona se mi odvděčila třeba tím, že jsem zažil veverku, kterou jsem překvapil asi na půl metru a která místo šíleného úprku se tak polekala, že zůstala stát a nadávala mi. Nebo jsem nesčetněkrát viděl ptáčata v hnízdě, protože se neměly kvůli mě důvod ztišit. Dnes to zažít nemůžu, protože zvířata jsou vylekaná jen co zahlédnou člověka a příroda trpí.
A mohl bych pokračovat dál, ale myslím, že v tomto vlákně všichni ví, o čem píšu...
Uživatelský avatar
JaRooN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 165
Věk: 52
Registrován: 07 bře. 2016, 11:53
Bydliště: Tábor

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod Fenris 13 » 19 zář. 2016, 08:37

JaRooN: ono je to ještě komplikovanější než píše, skutečného Pražáka abys v Praze pohledal, vždyť je tu nastěhovaná půlka Moravy. Moc dobře to vidím u nás ve firmě, z dvaceti obchodních zástupců je Pražáků asi pět :D V pátek pak "Pražáci" vyráží navštívit rodiče a příbuzné a v neděli večer se vrací do práce....sakra, kdože to způsobuje ty zácpy? :twisted: Ono to ve výsledku je skutečně nerozhodně, Praha o víkendech a dovolených dozajista působí újmu venkovu, ten jí to pak ve všední den vrací.

K tématu - výstava v Poděbradech byla fajn, ačkoliv včera ráno už byla většina exponátů v poněkud havarijním stavu (dřív jsme ale dorazit nemohli). Na druhou stranu celé přízemí muzea úžasně vonělo, bylo to jako být zavřený ve velikém pytli sušených hub :smile: Příště nám to snad vyjde lépe.
Uživatelský avatar
Fenris 13
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Věk: 47
Registrován: 25 dub. 2014, 08:54
Bydliště: Praha

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod JaRooN » 19 zář. 2016, 08:44

Klidně můžeme psát "Pražáci" v uvozovkách, je mi to jedno. Není to o původu těch lidí, je to o tom, odkud vyrážejí na své nájezdy ve svých vozidlech se značkou "A" a "S". Já vím, že nám Jihočechům (také by to mělo být v uvozovkách, jsem naplavenina a žil jsem kromě jiného 5 let i v Praze), jen vracejí zpátky husitské výpravy, ale těch snad tolik nebylo???
Uživatelský avatar
JaRooN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 165
Věk: 52
Registrován: 07 bře. 2016, 11:53
Bydliště: Tábor

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod Tapinek » 19 zář. 2016, 08:48

:arrow: JaRooN: Obcas splnuju prvni dva body. ;-) - ale to o rasistech je se smajlikama, tak to nikdo neberte osobne. ;-)
:arrow: Fenris 13: Jsem minimalne treti generace (pokud se pocita, ze misto, kde se deda narodil se stalo Prahou az mnohem pozdeji). ;-)
:ot:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod JaRooN » 19 zář. 2016, 08:51

Jasný, beru to jako humor ;)
V tomto ohledu jsem 100% rasista a já to o sobě vím a hrdě hlásám :twisted:
Uživatelský avatar
JaRooN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 165
Věk: 52
Registrován: 07 bře. 2016, 11:53
Bydliště: Tábor

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod Rog » 19 zář. 2016, 08:54

Už sapér Vodička hlásal, že každý Maďar, može za to, že je maďar. :smoke5:

Ale aby som nebol OT, nerobím si ilúziu o v lese sa slušne správajúcich "domorodcoch" a bezohľadných "praženínoch" či iných ľudí z mesta.. Často je to naopak. :smoke1:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod Fenris 13 » 19 zář. 2016, 09:01

Tapinek: to jsi jeden z mála čistokrevných :smile: Já mám tatíka ze Slovenska. A moje žena je z Moravy, taky náplava :smile:

JaRooN: husitské výpravy zdaleka nejsou minulostí. Člověče, kdybys viděl ty kolony vozů, směřující každé ráno ku Praze...ačkoliv kolem osmé už jsou spíš stojící než jedoucí :smile:
:offtopic1:
Uživatelský avatar
Fenris 13
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Věk: 47
Registrován: 25 dub. 2014, 08:54
Bydliště: Praha

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod JaRooN » 19 zář. 2016, 09:06

Rog: neviem, keď stretnem domáceho, je vačšinou sám, prípadne vo dvojici. V teplákoch a vyťahanom tričku.
Keď stretnem Praženína (krásny výraz, asi ukradnem ;)), tak je to vačšinou celá rodina. Rodičia a +- 2 deti. Deti sa bavia, behajú, kričia - sú to deti. Maminka a otecko s nimi komunikujú na vzdialenosť, ktorá v malom lese stačí na to, aby všetko živé - včetne mňa - vypadlo a vrátilo sa, až tam "títo" nebudú.
Asi každý z nás stretáva v inom lese iných ľudí a ja si nedovolím zovšeobecňovať, že je to všade rovnako...

Fenris 13 píše:JaRooN: husitské výpravy zdaleka nejsou minulostí. Člověče, kdybys viděl ty kolony vozů, směřující každé ráno ku Praze...ačkoliv kolem osmé už jsou spíš stojící než jedoucí :smile:
:offtopic1:

To já neumím posoudit. Já jen, že teď jsem musel v sobotu i neděli do Prahy. Silnice ucpané a 80% to byli "Pražáci" a "StředoPřažáci".
Včera jsem dokonce Prahu objížděl velkým obloukem, protože jsem se byl podívat na spotting point na letišti a zpátky jsem to vzal oklikou přes ty největší prdelky, abych se vyhnul kobylkám, které se vraceli domů z nájezdů :lol:
Uživatelský avatar
JaRooN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 165
Věk: 52
Registrován: 07 bře. 2016, 11:53
Bydliště: Tábor

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod Yetenek » 19 zář. 2016, 11:46

Fenris 13 píše:...výstava v Poděbradech byla fajn, ačkoliv včera ráno už byla většina exponátů v poněkud havarijním stavu ....

Já tam byl v sobotu, některé kousky už byly unavené, ale prostě tak to je, houby nejsou trvanlivé exponáty. Ale celkový dojem z výstavy velmi dobrý, pořadatelům patří hluboký obdiv za to,kolik různých druhů hub dokázali ukázat :clamp:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod klasik51 » 21 zář. 2016, 07:56

Rog píše:
Ale aby som nebol OT, nerobím si ilúziu o v lese sa slušne správajúcich "domorodcoch" a bezohľadných "praženínoch" či iných ľudí z mesta.. Často je to naopak. :smoke1:

:naughty:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod Gimli » 06 říj. 2016, 19:49

Tak už to roste, kamarád mi volal, že mu pod břízou u baráku vyrostlo 40 kozáků. Máma při ranní procházce ze psem nasbírala po loukách košík kozáků a klouzků. Tak jsem vyrazil po práci já a do vysokého. Tady to bylo horší, houby jsem musel hledat, ale v košíku byly syrovinky, pár praváku, kováři, čerstvé babky a dva pěkné kotrče. Klouzků je tolik jako když bouchnul Černobyl.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Houby & houbičky

Příspěvekod sihanuk » 06 říj. 2016, 20:14

S klouzky to mohu potvrdit. Dneska jsem za cca 20 minut naplnil košík čtyřmi druhy klouzků, co rostly u silnice pod pár borovicema. Byly to docela pěkný kousky. Akorát pěkně nacucaný vodou.
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků