Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Schimmrovka » 11 srp. 2019, 00:04

Švagrová bude příští týden mět 40,tak budu péct slané d´obánky z listového těsta,a naše jihočeské zeln´áky,aby bylo co zobat.Mám připraveno na jehněčí kebaby,jen jsem musela shánět koriandr neb ten co jsem měla zasetej ,chuděra chcíp při poslední průtrži mračen.K tomu bude dip ze zakysané smetany a máty s trošínkou česneku.Dámy se budou muset zapojit při při patlání na bambusový špíz,což bude Velmi ale Velmi zajímavé :mrgreen: :mrgreen: .Pak už mám naloženou srnčí kýtu v bylinkách,s troškou hruškovice.Ta se bude grilovat vcelku(malé tajemství,do nakládačky dávám pár větviček z jedle douglasky a i to používám jako mašlovačku-nemusí bejt jen na advetní věnec,že? :ok: ¨)Bylinkovou zahrádku a kytičky dokážu přestěhovat,ale 20-ti metrovou douglasku bohužel né :? .To je totiž tajemství mé kuchyně.Použiju co příroda a hlavně moje zahrada nabízí.Kolikrát když peču lončáka,tak na větvičkách z borovice,ale jedle daglesova se dá využít i na jehněčí a i vepřové.Zapoměla jsem dodat,že když jsem v rakousku pro šéfa a kamaráda u něj doma organizovala grilované jehně,tak rakušáci byl úplně hotový,že jsem měla mašlovačky z tý jedle,nechápali.No kámoš se dmul pýchou jak jsem to vše připravila,předkrmy,saláty....No přemohla jsem se,že i ten taženej štrůdl jsem upekla(6 šišek).Bože jak já byla snaživá,ale fuj :palm: .No co,za 14 dní budu potřebovat transportéra a jeho velkou káru,tak snad mi jí půjčí,jedu do Tchořovic na burzu prodat co už nepotřebuju a bude to hodně věcí.Keramika,porcelán,dekorace,vercajk,.....
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod klasik51 » 12 srp. 2019, 18:59

Schimmrovka píše:,za 14 dní budu potřebovat transportéra a jeho velkou káru,tak snad mi jí půjčí,jedu do Tchořovic na burzu prodat co už nepotřebuju a bude to hodně věcí.Keramika,porcelán,dekorace,vercajk,.....

Tak to se tam potkáme :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Schimmrovka » 14 srp. 2019, 00:27

klasik51 píše:Tak to se tam potkáme :puffy:

Tak jestli tě můžu poprosit -přivez mi jednu tvojí knihu :ok: .Dneska jsem pro své hosty z Bratislavy-operní herce a jednu profesorku zpěvu ,uvařila naší jihočeskou kulajdu s liškama a dala jim ochutnat moje zeln´áky,Z polívky byli nadšený,hned chtěli recepis.Po velkym hrnci se jen zaprášilo.Ani netuší jakou mi udělali radost,že ten hrnec pomalu vylízali.Jsem poslední dobou naměko,když vidím jak takový celebrity ocení malou snahu jim zpříjemnit pobyt.Je jich plnej barák,jedno roční batole,pětiletý dvojičky,dvě 14-ti letý děvčata,no úžasnej rachot :ok: :P :P :P manželson jen brblá-jen jsem řekla zvykej si,tohle budeš mít furt v momentě kdy pujdem do paneláku :twisted:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod klasik51 » 17 srp. 2019, 09:15

Nn, kterou :think:
Sedm dýmek a mincí, Jedenáct pohádek, Dvanáct pohádek, Třináct pohádek? :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Schimmrovka » 07 zář. 2019, 00:12

Tak dnes dorazila moje milovaná neteřinka s přítelem.Mám navařeno,napečíno na celý víkend .Jehněčí kejta pěkně špikovaná,kedlubnové zelí na víně,a veselej bramborovej knedlík.Bůček na bylinkách na zakrojení ,moje zeln´áky ,a mafinky ke kafi.Polívku jsem udělala květákovou,a na neděli budou špagety bolonéze-rajčata jsem pěkně vyškvařila na úžasnj sosík .Pro mojí milovanou neteřinku se uvařím k smrti. :ok: Má ing s červeným diplomem z fyziky a těch nanotechnologiích,a naučila jsem jí jak si poradit skoro sevším.Ten čas tak rychle utíká................. :mrgreen: :ok:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Schimmrovka » 03 pro. 2019, 00:54

Před týdnem jsem měla narozeninovou oslavu a chtěli mě pozvat do restaurace,ale já řekla-tak to teda né :D .Upekla jsem srnčí kejtu na šípkové omáčce s tiroslkým knedlíkem.francouzskej hruškovej koláč,štrůdl,a jako předrm víden´ský bramborový salát s tirolskou šunkou-servírované na polévkové lžíci,jednohubky.Na šípkovou omáčku jsem si udělala šípkovej protlak.Měla to tři dny naložený a pak pomalu táhla v troubě.Jeden skvělý kuchař mojí omáčku velice chválil.I když nevím jestli to nebylo proto,že jsem mu věnovala pár skleniček domácího šípkového protlaku ze kterýho byl nadšen :lol: .A proč jsem navařila?Potřebuju místo v mrazáku pro další zvěřinu :ok:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Bentley » 03 pro. 2019, 23:00

Schimmrovko, ty svůdnice, tvoje líčení je naprosto sugestivní. Čvachtá mi v čumáku až si cintám do klávesnice. Asi mi nezbývá než naběhnout do kuchyně a znásilnit ledničku.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod klasik51 » 04 pro. 2019, 20:03

Bentley píše: Asi mi nezbývá než naběhnout do kuchyně a znásilnit ledničku.

Jako třeba dát si kus točeňáku s octem a cibulí? :twisted: :rofl:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Bentley » 05 pro. 2019, 01:40

Jo, utopence jsou útěšná varianta. Já ale skončil u "nalezenců", různé zbytky sýra, kousek slaniny a grilovací koření. Své poslání to splnilo, ale stejně jsem měl barevné širokoúhlé sny o královské žranici u Schimmrovky... :oops: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Schimmrovka » 29 pro. 2019, 02:05

Bentley píše:Jo, utopence jsou útěšná varianta. Já ale skončil u "nalezenců", různé zbytky sýra, kousek slaniny a grilovací koření. Své poslání to splnilo, ale stejně jsem měl barevné širokoúhlé sny o královské žranici u Schimmrovky... :oops: :mrgreen:

Tak přijed´ a budeš to mít v 5D :mrgreen: Jinak na štědrý den bylo jen 11 chodů,a tím předposledním jsem chtěla mrsknout po manželsonovi-nevděčníkovi jednomu.Ale když vám chlap řekne po veškerým snažení,do dokonalosti vymazlenym menu-aby si se z toho neposrala....Nevim kdo řekl-marnost,marnost a já dodávám-já se nasrat nenechám :twisted: ,ale ten talíř jsem po něm mrsknout fakt chtěla a hlavně měla :wink:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod klasik51 » 29 pro. 2019, 18:04

měla :twisted:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Bentley » 02 led. 2020, 23:43

Neměla! Talíř je křehkej a příliš lehká ráže. Viděl bych to na litinovou pánev, má mnohem trvalejší účinek.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod klasik51 » 03 led. 2020, 19:17

Nebo tak. :twisted:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Schimmrovka » 10 led. 2020, 01:27

Litinovou pánev mám a velmi kvalitní-švédskou a přímo z královské kuchyně,kamarád jí kdysi dávno dostal jako dárek přímo od švédského krále, když pro něj hrál a nakonec mě jí věnoval.No to by mě zavřeli,no vy mě mě tady navádíte přímo k nepřístojnostem :mrgreen: ,nakonec bych přišla o skvělou pánev :palm: :mrgreen: neb i kdyby mě osvobodili ze zabití vola na černo,tak důkazní materiál se nevrací a propadne státu. :mrgreen: .To raději oželim Papinův hrnec,efekt bude možná účinější,hlavně když bude natlakovanej :wink: ,no zejtra se chystám vařit zimní hovězí polívku z hovězího žebra, :yum:samozřejmě z domácího chovu,je výhoda mět kamaráda sedláka :ok: .Masíko se obere ,v hrnci na másle osmahnu cibulku,přidá se zázvor,mrkev na kolečka,kapie na kostičky,obrané maso.Zaleje vývarem,provaří,přidaj se zelené fazolové lusky,lauch a nakonec na hrubo nasekaná listová petrželová nat´.Solit se to moc nemusí,vývar je slanej a zázvor dodá pikantnost.Nudle v tomto případě nejsou nutné,pokud je tam dost zeleniny a masa.Jinak když nudle,tak domácí a čerstvě udělané a na hrubo krájené.Žádný vlásky jako od babičky. :ok: A na doražení vrazím do trouby marinovaný kuřecí křidýlka.Mam udělanou směs z bylinek z mé zahrádky a trochy mořské soli v olivovým oleji a jen přidám Ajvar a marináda je famozní. :lol: .A příloha?není nutná :D.Jen ještě chci dodat,raději budu hodná,neb chemošky ve mě startujou nevídané pudy,normálně po nich je lidem blbě a já jsem jako by mi nalili do žil živou vodu, :twisted: Celkem slušnej vodvaz,každý tři neděle mam barák jak ze žurnálu,kýla nekýla. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

Příspěvekod Bentley » 10 led. 2020, 02:02

Ahůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů...uuuž zase :yum: :wink: půl párku, bez chleba :roll: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků