Pánve

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Pánve

Příspěvekod Gimli » 15 led. 2016, 17:36

Tapinek píše:Co se litiny týče, tak mám holandskou troubu. Zpracování je sice dost surové a je docela těžkej (prazdnej má víc než 7 kg), ale vaří se v něm úžasně a ta cena... ;-)



Taky mám, na menší husu, kachnu, králíka nebo kuře super, vařím v tom i guláš nebo škvařím sádlo. Stáří neznám, je po nebožce babičce.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Pánve

Příspěvekod beda » 16 led. 2016, 10:44

Mám podobnou věc z glazovaný keramiky, taky generační kousek, na drůbež nemá konkurenci, kůžička do křupava i při pečení pod pokličkou :shock: Taky dvě formy na bábovku a lívanečník, ale to už chce vyloženě kamna na dřevo. V lívanečníku se nikdy nic nechytá a bramboráčky propejká i z nahrubo strouhanejch brambor, ale jak řikám, klíčovej je zdroj. Kachlový kamna jsou jedna z těch věcí který mne opakovaně přesvědčujou, že to nejlepší je už vymyšlený. Nemůžu si pomoci, ale ze dřeva chutná nejlíp, chlebem počínaje, přes pizzu až ke kachně a vánočnímu cukroví. Hlavně ten výkon, jako vyučenýho kuchaře a pekaře mne ty červeně svítící domácí spirálky ničej, tak na ohřátí párků :mryellow: Ještě skousnu zemní plyn, ale plotna a zděná pec na dřevo jsou top. Na Míráku v Grossettu je antická pec od Itala, stavěná ze šamotek dlouhejch ke třiceti centimetrum, večer ji stačilo naložit pěti kilama dřeva a ráno ty naakumulovaný stěny upekly 120 baget ve třech rundách jako prd. První runda byla do dvaceti minut a uvnitř upečená :shock:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Pánve

Příspěvekod klasik51 » 16 led. 2016, 19:39

:ok: Jj, velkej souhlas. Když jsem stavěl domeček, kterej už teda nemám, tak mi to možná nebudete věřit, ale jeden z důvodů byl, že si tam postavim
kachlový sporák s ohřívárnou, byl to takový můj sen. Chtěl jsem si to postavit sám, tak jsem objezdil všechny staré chalupy a známé, kde bylo něco takového.
Nebudu tady tu anábazi psát, bylo by to na knížku. Troufám si říct, že o stavbě kachlového sporáku s krůvkem a ohřívárnou vim všechno, od používaného materiálu, jak mají být sapouchy, atd. (u nás říkáme capouch) :wink:
Ale k věci, dotáhl jsem tuto vizi do konce a kamna stojí a fungují dodnes. A nikdy na tu pohodu nezapomenu. Ohřívárna na ležení, na ní v zimě, :ok:
to ničim nenahradíš a zrovna tak vaření na tálech a pečení v troubě.
Uvařit omáčku jakoukoliv, potom jí stáhnout na stranu, aby tam jen tak lehce, lehýnce ještě půl hodinky probublávala, a všechny ty chuťové nuance se náležitě
prolnuly. :ok: :yum: :smile: Vařit tam demiglas dva dny. :ok:
Pečení masa, kachna, vepřové, hovězí, dával jsem v pekáči do trouby v pátek večer, než jsem šel spát. Přiložil dřevo, co se vešlo, zavřel dvířka, průduchy
na dvířkách, prostě všechno. Ráno se masíčko rozpadalo od kosti a ta chuť :yum: Peklo se to pomalounku 8-9 hodin, v kamnech bylo ráno ještě trochu žhavíčka.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pánve

Příspěvekod beda » 16 led. 2016, 20:07

Když to rozturbim, tak na plotně funguje i wok, pravda musim odstínit žár pod heftem pokličkou, ale odpařuje jaxe sluší a patří na správnou multikulti véču :mryellow: Plus jak píšeš, tuhle dám ke kraji co nemá vystydnout, támhle dojít rýži, no doladěná záležitost sakumprásk :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Pánve

Příspěvekod littlebull » 16 led. 2016, 20:25

Vy jste se nám tu pánové mezi pánvičkama nějak rozkachlíčkovali.
Ale máte pravdu kachlový kamna, tály a trouba s pecí - to je k nezaplacení a nenapodobení. :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Pánve

Příspěvekod beda » 16 led. 2016, 20:51

Tak on už ten název threadu dost hicuje, klasik to naťukával, kdepak, láska prochází žaludkem a komu chutná, ten se má a musí leccos odmakat :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Pánve

Příspěvekod klasik51 » 16 led. 2016, 21:31

:D :ok: :lol:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pánve

Příspěvekod littlebull » 17 led. 2016, 09:29

Tak když jsme tu tak trochu OT, co vaříte v tom holandským litinovým zázraku?
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Pánve

Příspěvekod Tapinek » 17 led. 2016, 10:34

Všechno... ;-) Guláš, ragú, ptáčky... Když už to jednou uvedeš do varu, tak to pak necháš probublávat na nejmenším plynovým hořáku (v paneláku kachlový kamna holt nemám). A taky tam je prima kachnička, husička, bůček, krkovička v mlíce... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Pánve

Příspěvekod littlebull » 17 led. 2016, 13:12

Jo to jo, já myslel že bychom si mohli sem dávat tipy.
Guláš dělanej přes noc :yum:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Pánve

Příspěvekod Fanys » 17 led. 2016, 13:21

Na pomalé vaření v paneláku mám tohle. Plyn bez dozoru bych se bál nechat.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Pánve

Příspěvekod beda » 17 led. 2016, 13:41

Jo jo, to dovezla sestra z Anglie, oni jak tam maj ty pididomečky, tak jsou na tyhle věci ulítlí, remoska je tam archetyp :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Pánve

Příspěvekod Tapinek » 17 led. 2016, 13:47

Fanys píše:Na pomalé vaření v paneláku mám tohle. Plyn bez dozoru bych se bál nechat.

Já mám zas totok. Ale to je zcela jiná kapitola... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Pánve

Příspěvekod Antin » 17 led. 2016, 14:30

Tak z vlastní zkušenosti taky jenom litinu-Podědili jsme pánev a hrnec po babičce a jsme naprosto spokojení. Než zase nějaké teflon-keramické nano křápy,to si radši našetřím a koupím jeden kousek od skepshult a mám ho nadosmrti. :ok:
Uživatelský avatar
Antin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Věk: 45
Registrován: 26 úno. 2012, 19:49
Bydliště: Dolní Bojanovice

Re: Pánve

Příspěvekod vědec » 17 led. 2016, 15:06

Já mám litinu z IKEA - a v pohodě:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90264845/
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků