Diskuse o politice VIII

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod jcp » 29 bře. 2018, 07:14

Podívej Gimli, abychom si shrnuli jádro pudla:
Angláni (společně s Amíky) obvinili Irák z držení ZHN na základě informací zpravodajských služeb (které nelze zveřejnit). Jak se prokázalo, informace byly nepravdivé (že se kvůli té nepravdě válčilo je druhá věc). Dneska Angláni pro změnu obviňují Rusy, opět na základě informací tajných služeb (které nelze zveřejnit) a je to bráno jako nezpochybnitelná pravda.
Rusové nikoho neobvinili,pouze konstatovali že ..Je zapotřebí objasnit, proč v 'případu Skripalových' obvinili absolutně neodůvodněně Rusko, když vývoj (látky) pod západním kódovým označením 'novičok' probíhal ve Velké Británii, USA, Švédsku a České republice. Výsledky, jichž tyto země při vytváření nových otravných látek tohoto typu dosáhly, jsou uvedeny ve víc než 200 otevřených zdrojích zemí NATO .. jeden z těch otevřených zdrojů - Chemické Listy jsem tu ocitoval. A tvoje reakce ?
Gimli píše:Tak četl jsem lepší vtipy na toto téma, tenhle je slabší průměr..

Obávám se, že při Tvém pojetí pravdy a lži další diskuse poněkud ztrácí smysl ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 29 bře. 2018, 08:49

Aha, takze uz chapu proc tak startujes. Na zacatku sveho prvniho postu jsem ohodnotil vtip ktery napsal Kanagonda. Je to jediny vtip, ktery se na teto strane nachazi a vyjadril jsi se k nemu i ty.No nic, evidentne jsi to hodnoceni onoho foru vztahnul na sebe. Az mam takovy zvlastni pocit (doufam ze to tak neni), ze mi to prave kvuli vlastnimu omylu potrebujes dat sezrat. K jadru pudla - toto neni o ZHN v Iraku. Tam to byla ostuda vic nez dostatecna. Zde se jedna se o dalsi utok na prebehlika ve VB. U toho minuleho bylo objasneno a prokazano kdo ho zabil, byt spekulaci o motivech bylo x. Ke skutecnemu jadru pudla - Rusko nas oficialne narklo, jak to jsem zde dolozil. Ze to neni zadna banalita vyplyva nejen ze samotneho vyjadreni, ale i z reakci nasich nejvyssich predstavitelu. To, kdo vsechno je schopen latku vyrobit, zkoumat atd. fakt nehraje roli, jde v zasade o to ruske prohlaseni o jejim puvodu. Ty se snazis ho bagatelizovat, jini ho berou vazne. Co se tyce meho pojeti pravdy a lzi, to mam chapat jako tvrzeni ze tyhle pojmy nejsem schopny rozlisit, pripadne ze zde prezentuju nejake nepravdy a lzi ? Nebo je to takovy ten rypanec typu sledovani CT, JPP atd.? Klidne moje argumenty rozporuj, predkladej vlastni atd., to k diskuzi patri. Pokud ale nedolozis zda a kde zde lzu, tak si takova vyjadreni prohlaseni odpust.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Fénix » 29 bře. 2018, 10:00

Já se nemůžu zbavit pocitu, že v této "kause" jdou mimo jádro pudla obě strany (teď nemyslím přímo jcp X Gimli :D).

Pokud Rusové říkají, že jed "může pocházet" i odjinud, např. z ČR, tak nevím, proč by se jim to mělo nutně vyvracet, vztekat se a vyhošťovat. Je totiž poměrně úplně šumák, odkud jed "pochází". Zásadní je, že s ním někdo otrávil bývalého ruského špiona, který utekl k Britům. Kdo asi ? Není třeba si převařit mozkové záívity, aby člověku došlo, že ho asi nezabili ani Češi, ani Slováci, a ostatně to ani nikdo (ani Rusové) netvrdí.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod jcp » 29 bře. 2018, 10:23

:ok:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 29 bře. 2018, 10:25

Jenze zakladni problem je to, ze ruske vyjadreni kvuli kteremu je tak zle rika neco jineho.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 29 bře. 2018, 13:36

Tak se prave ukazuje, ze smrt Lesina nebyla nehoda (jak doposud tvrdili americti vysetrovatele), ale ubil ho Putin (naridil to urcite osobne). Asi za trest, ze s nim spolupracoval.
Zrejme kauza "novicok" neprinesla spravne vysledky a je treba jeste trosku zabrat :twisted: :palm:
Gimli píše:Jenze zakladni problem je to, ze ruske vyjadreni kvuli kteremu je tak zle rika neco jineho.
..nez rika! :smoke5:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod mihra » 29 bře. 2018, 14:23

Chlapi, nechcete se na to už vykašlat? Stejně se ničeho nedoberete. Nebylo by rozumnější tohle vlákno vůbec zamknout a bavit se raději o něčem jiném, třeba o fajfkách?
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Alferi » 29 bře. 2018, 14:31

Raději se nebudu zapojovat, jenom jsem dnes zahlédl na Technetu článek od nějakého plukovníka docenta z katedry toxikologie a vojenské farmacie.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Baskervil » 29 bře. 2018, 19:38

Milane, naprosto s tebou souhlasím.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 29 bře. 2018, 22:19

Ja bych napsal nejaky moudro, ale byl jsem v hospode a nechci se cpat bedovi do jeho ranku :smoke5:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Alferi » 13 srp. 2018, 17:45

Hezká příručka k (nejen) politickým diskusím. :ok:
https://bezfaulu.net/argumentacni-fauly/
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Alferi » 28 zář. 2018, 09:07

K dnešnímu výročí jsem narazil na dobrý srovnávací článek o tom, jak se které národy zachovaly v podobné situaci, jako ČSR v roce 1938. Nevycházíme z toho nejlíp, ale zdůvodnit si to jako vždy "umíme". ... vybavil se mi přitom výrok pana sládka "nikdo se mě nebojí a každej si na mě houkne" - vypadá líp být za oběť než za slabocha.

Jan Urban: Mýtus o mnichovské zradě spojenců je lží
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 28 zář. 2018, 17:33

Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod beda » 05 pro. 2020, 08:29

beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Jack.Grave » 05 pro. 2020, 08:44

:arrow: beda Jak údajně říkal můj praděd: Poručit můžou, stejně je to neposlechne.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků