Diskuse o politice VIII

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta


Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod itrnda » 30 kvě. 2022, 19:06

Gimli, děkuji, že sis dal práci. Vím, že tvé úmysly jsou čisté a myslíš to dobře.

Cituji z prvního odkazu: “Aby nedošlo k omylu – je na místě být skeptický vůči různým organizacím a institucím.” - ano, to je rovněž můj názor. K těmto organizacím patří u mne, bohužel, rovněž nezisková organizace hlidacipes.org, je mi líto. Ale odkaz na “konspirační názory” tu ještě nezazněl, to je fakt.

Útok na prezidenta republiky z toho druhého odkazu - já ti nevím. Zeman nasekal hromadu chyb, to je pravda, ale dělat z něj pořád ruského švába a dezinformátora?

Já jsem za nestrannou seriózní novinařinu, názorové střety, chci číst názory zkušených novinářů s názory, k tomu zpravodajství (nefiltrované) o tom, co se reálně událo a stalo, ne články lidí “placených” z neziskovek. Chci tak moc, nebo už je to typický “názor SPD”?
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 30 kvě. 2022, 19:28

itrnda píše:Gimli, děkuji, že sis dal práci. Vím, že tvé úmysly jsou čisté a myslíš to dobře.

Cituji z prvního odkazu: “Aby nedošlo k omylu – je na místě být skeptický vůči různým organizacím a institucím.” - ano, to je rovněž můj názor. K těmto organizacím patří u mne, bohužel, rovněž nezisková organizace hlidacipes.org, je mi líto. Ale odkaz na “konspirační názory” tu ještě nezazněl, to je fakt.

Útok na prezidenta republiky z toho druhého odkazu - já ti nevím. Zeman nasekal hromadu chyb, to je pravda, ale dělat z něj pořád ruského švába a dezinformátora?

Já jsem za nestrannou seriózní novinařinu, názorové střety, chci číst názory zkušených novinářů s názory, k tomu zpravodajství (nefiltrované) o tom, co se reálně událo a stalo, ne články lidí “placených” z neziskovek. Chci tak moc, nebo už je to typický “názor SPD”?



Jj, být skeptik je fajn. Hlídací pes se během kauzy se servilem Xaverem Veselým ukázal jak se dělá novinařina, na rozdíl o poněkud legračního pokusu o investigaci páně Xavera. Ovšem každý má nároky a laťku jinde. A uvědom si, že popsání faktů nebo zmínka o tom jak se ostudně choval pan prezident není útok, bohužel jde o smutnou skutečnost. Popírat ji a omlouvat ho je zcela zbytečný. Že teď otočil a trochu si sypal popel na hlavu na věci nic nezmění. No a co se týče konspirací a dezinfa, koukni na ten Peťákem postovaný švýcarský Aeronet. O tom jaký filtr informací budeš mít záleží na tobě.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod itrnda » 30 kvě. 2022, 20:26

Autor Viliam Buchert, bývalý kandidát TOP09. “ZDROJ” v pořádku???

Nebuďme naivní, realita je krutá: Ukrajina bude bez Krymu, Luhanska, Doněcka a možná i jihu země

Kód: Vybrat vše
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/113448/nebudme-naivni-realita-je-kruta-ukrajina-bude-bez-krymu-luhanska-donecka-a-mozna-i-jihu-zeme.html


Mám z toho mít radost? Nemám, vůbec ne,ale realpolitika se vždy neshoduje s “hlídacími psy demokracie” z neziskovek :palm:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod bob » 30 kvě. 2022, 21:44

itrnda píše:.... Opravdu je, bobe, v současném světě tvoje předchozí otázka na peťáka na místě?
...
No jistě. Protože ta nedokončená věta podle mne napovídá, že potenciálně dojde k nějakým negativním, či nespravedlivým koncům, odplatám. Mne jenom zajímá, co je tím myšleno. Čeho by se měl sdíleč takového odkazu, nebo názoru bát?
Proč by to nebylo na místě? Zkus to nějak jednoduše, bez tjemného naznačování typu: "vždyť je to jasné, temná mračna, je to složité " a podobně.
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod BATRACHOS » 31 kvě. 2022, 09:49

itrnda píše:
Mám z toho mít radost? Nemám, vůbec ne,ale realpolitika se vždy neshoduje s “hlídacími psy demokracie” z neziskovek :palm:


Ne: Vždy. :naughty:

Nikdy! To by totiž nedávalo smysl, nebo by jeden z nich nesplňoval svoji roli v demokracii.
Neziskovky jsou idealisté a hlídají hodnoty, což je v agnostické výkonové společnosti prakticky jediná hráz proti barbarství.
Realpolitici jsou přízemní praktikové, kteří se starají o přežití a růst.
Potřebujeme obě strany: Bez jedněch zahyneme, bez druhých přestaneme být lidmi.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod itrnda » 31 kvě. 2022, 18:17

Batrachosi, díky za (jako vždy) vyvážený příspěvek. Je to hodně složité, proto jen stručná reakce:

Můj názor je, že po staletí jsme fungovali bez (těch idealistických) neziskovek a nepřestali jsme být lidmi. Idealisté? Vím, že jsme dospěli k deficitu přirozené role náboženství a ctěných osobností (nahrazeny “celebritami”), ale nahradí je idealisté? Nemají třeba blízko ke zkratkovitému fanatismu, byť třeba s dobrými úmysly?
Tvoje charakteristika reálpolitiků (se kterou souhlasím) mi vůbec nekoresponduje s naší současnou vládou. Je tam třeba patrný nějaký rozpor, názorový střet, s tou první skupinou? (A opravdu nejsem volič SPD, ani ANO.)
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod itrnda » 31 kvě. 2022, 18:43

Gimli píše:Jj, být skeptik je fajn. Hlídací pes se během kauzy se servilem Xaverem Veselým ukázal jak se dělá novinařina, na rozdíl o poněkud legračního pokusu o investigaci páně Xavera. Ovšem každý má nároky a laťku jinde. A uvědom si, že popsání faktů nebo zmínka o tom jak se ostudně choval pan prezident není útok, bohužel jde o smutnou skutečnost. Popírat ji a omlouvat ho je zcela zbytečný. Že teď otočil a trochu si sypal popel na hlavu na věci nic nezmění. No a co se týče konspirací a dezinfa, koukni na ten Peťákem postovaný švýcarský Aeronet. O tom jaký filtr informací budeš mít záleží na tobě.


Taky děkuji za zjemnění diskuse, možná ji i já zbytečně hrotil. Moje reakce:

Pokud HlídacíPes ukázal LXV, jak se dělá novinařina, proč se tím neživí, nevydělávají si na chléb svůj vezdejší svým přispěním a dílem a tedy na svůj účet? Jistě by měli vysokou sledovanost a státním příspěvkům by se mohli vysmát!?
Z nároků a latěk nedělej objektivní měřidlo, fakt ne.
U prezidenta se nebudu hádat, už má odslouženo, hafo kritiky je na místě a jsem jen zvědav, jakého nástupce vygenerují příští volby.
Pokud si dobře pamatuji, peťák posílal odkaz na článek nějakého Sakera (?), neznám ani jeho, ani Aeronet. Ale máš pravdu, je to zřejmě účastník sporu a jeho názor je třeba brát jako jeho názor, takto to nepochybně vnímal i peťák. Pokud jsem to procházel, jeho odkazy jsou v drtivé většině na zpravodajské weby.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod PoKlaT » 01 čer. 2022, 07:37

itrnda píše:Pokud si dobře pamatuji, peťák posílal odkaz na článek nějakého Sakera (?), neznám

The Saker

Blogger v Británii, vede blog The Vineyard of the Saker, což je dost obtížně přeložitelné, snad něco jako "Raroh velký na vinici". Sám o sobě říká "I am a legal alien currently living in the Imperial Homeland" (Jsem legální cizinec momentálně na území imperiální domoviny)
Další materiály na WEBu http://vineyardsaker.blogspot.co.uk


ZDROJ
:smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod PoKlaT » 01 čer. 2022, 09:07

„My jsme měly sex a oni měly lásku.
My jsme měly peníze a oni měly opravdové lidské štěstí.
Dopustily jsme se strašlivého zločinu, že jsme sovětský svaz zničily.“
Henry Alfred Kissinger

„Pokud řádu nelze dosáhnout obecnou shodou ani jej vnutit silou, pak nelze jinak než jej za cenu katastrof a nelidskostí ukout ze zkušenosti chaosu.“ Henry Alfred Kissinger


Dmitrij Orlov pro blog Saker
https://thesaker.is/the-secret-american ... eat-again/

„hloupost nemůže vysvětlit dlouhou, vytrvalou řadu chyb v zahraniční politice po dobu 30 let, všechny mířené na posílení Ruska.
Jedinou alternativou by ale bylo tvrdit, že hluboko ve střevech amerického Hlubokého Státu existuje síť kremelských agentů, a že všichni společně pracují na prosazování ruských zájmů, přičemž celou dobu udržují hodnověrné popření na všech úrovních operace.
Hluboký Stát zůstává celou dobu u moci a byl by prostě nucen si po pár cyklech tohoto fiaska přiznat, že s plánem oslabit a zničit Rusko je něco značně v nepořádku. To, že se tak nestalo, nás vrací na začátek, k podezření, že Putinovi agenti neúnavně pracují uvnitř Hlubokého Státu.“
Tajný americký plán znovu nastolit velikost Ruska

Od několika znalých a přemýšlivých lidí jsem čet, že vše je jinak a nyní jen každý za sebe skládá zkoušku dospělosti. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod itrnda » 02 čer. 2022, 16:21

Gimli píše:Už jsem si myslel, že zdejší proruská scéna uschla jak Bedovo morgelony :lol: . Hoďte sem nějaký pořádný dezinfo ať je větší sranda.


Jsou tato dostatečně pořádná?

Sklep hrůzy: Rusové v Buči znásilnili asi 25 žen a dívek, některé jsou těhotné
Kód: Vybrat vše
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/sklep-hruzy-rusove-v-buci-znasilnili-asi-25-divek-nektere-jsou-tehotne-40393685


Dívka musela na Ukrajině sledovat znásilnění mladší sestry
Kód: Vybrat vše
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/divka-musela-na-ukrajine-sledovat-znasilneni-mladsi-sestry-40395175


Znásilněná devítiletá trojčata i staří muži. U Charkova odkryli nové hrůzy
Kód: Vybrat vše
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/denisova-ukrajina-rusko-charkov-znasilneni.A220520_095839_zahranicni_vapo


Jo, a teď bacha:
Ukrajinci odvolali ombudsmanku. Zabředla do líčení zvěrstev, pro něž nemá důkazy
Kód: Vybrat vše
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajinci-odvolali-ombudsmanku-zabredla-do-liceni-zverstev-pro-nez-nema-dukazy-40398766
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 02 čer. 2022, 19:49

Nechci rýpat, ale tvoje odkazy nejsou funkční. Když budeš chtít odkaz vkládat, zkus rozkliknout položku vlevo od položky výchozí a do závorek pak vložit odkaz https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajinci-odvolali-ombudsmanku-zabredla-do-liceni-zverstev-pro-nez-nema-dukazy-40398766 pak to bude v pořádku :wink:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod itrnda » 02 čer. 2022, 20:06

Nerýpáš, radíš, děkuji.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod peťák » 04 čer. 2022, 15:21

https://thehill.com/opinion/internation ... n-ukraine/

Také to trochu odlehčím.
První dodávka plynu z Kataru je na cestě:
image_id: 28980
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2031
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod itrnda » 04 čer. 2022, 16:07

Peťáku :arrow:
Zajímavý článek a pro mne osobně i pěkně okořeněný kontextem ze “Znamení čtyř” z pro mne kultovního Holmese.

Jak dlouho bude trvat západním politikům, než si to připustí? Podle mne už u nich takovýto proces probíhá.
Jak dlouho to bude trvat našim politikům? Asi chvilku, jen si doletí pro rozkazy.
Ale - jak dlouho bude trvat těm našim lidem, třeba účastníkům těch obrovitých odsuzujících diskusí nad články o sklepech hrůzy (=25 znásilnění), znásilnění trojčat, dívenkách, která “musela” sledovat znásilnění mladší sestry - vše třeba info, která si vymýšlela (bývalá) ukrajinská ombudsmanka a krmila jimi jako zpravodajskými zprávami po jistou dobu naše pravdomluvné mainstreemové weby? Tam bude ta škoda asi největší…
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 13 návštevníků