Movember

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Movember

Příspěvekod Mrbrain » 03 lis. 2015, 21:11

Honza777 píše:Možná by stačilo málo, nazývat věci a jevy pravými jmény.


Tomuhle nerozumím..

Já možná objevil Ameriku, ale tohle téma se mne dotýká právě z důvodu, že se odehrává v mém okolí s mým kamarádem ( r. prostaty ) a do doby před dvěma lety jsem Movember neznal vůbec. Jen jsem se chtěl zeptat, zda to někdo drží a proč, jestli je to v podvědomí lidí a jak hluboko. Myslím si, že neřešíme, jako lidi, věci které se nás bezprostředně nedotknou, do doby, kdy je pozdě a to se pak i tonoucí stébla chytá.

Určitě to nebylo myšleno jako brzda před nečím nebo někým, měl jsem jen pocit, že to není téma pro toto fórum...
Uživatelský avatar
Mrbrain
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 51
Registrován: 06 dub. 2015, 14:59
Bydliště: České Budějovice

Re: Movember

Příspěvekod BATRACHOS » 03 lis. 2015, 21:26

Ale je.
A je velmi dobře, žes ho založil! :ok:

Týká se to mužů, tohle je převážně pánské fórum.
Takže je na místě nabídnout prostor k diskusi.

Já osobně si akorát myslím, že celá ta věc strašně sklouzává do emerického společenského popkornu a že nepatřičně snižuje konzervativní hodnoty, jaké tady většina z nás zastává. Je jistě záslužné upozorňovat na tak závažný problém.

Na druhou stranu, knír je určitý tradiční atribut a tímhle se i to, co zosobňuje, marginalizuje na pouhou směšnou charitativní ikonu typu kuře nebo slunečnice. Já se například s knírem a se vším, co k němu patří, neidentifikuji, ale to neznamená, že mi nevadí, když to celé někdo takhle zneužívá. Svou přirozeností nejsem pruský oficír, z čehož ale ještě neplyne, že bych si pruských oficírů nevážil a nepokládal je za podstatné součásti našeho světa. V podstatě každý, kdo se v mediálním prostoru objeví jakožto tvář movemberu, působí asi tak jako sádrový trpaslík.

:idea: Je to celé prostě strašně nedůstojné. :idea:

A jestli něčím trpí současní muži, tak to je absolutní ztráta důstojnosti. Že to dělají feministky, levičáci, státní aparát, reklamní agentury, doktoři ... etc. etc., to se dá ještě nějak vysvětlit a zdůvodnit. Ale že si to dělají muži sami... :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Movember

Příspěvekod Mrbrain » 03 lis. 2015, 21:44

Ano, nezbývá než souhlasit. Z této srany věci jsem se na to nedíval, asi možná pro osobní zainteresovanost. Ono je to dnes vůbec těžký, když se mě syn v 5 letech ptá kdo tedy chodí o vánocích..Santa nebo Ježíšek..česká školka a vychovatelky to někdy pojímají tak jak si napsal..
Uživatelský avatar
Mrbrain
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 51
Registrován: 06 dub. 2015, 14:59
Bydliště: České Budějovice

Re: Movember

Příspěvekod beda » 03 lis. 2015, 21:50

Dneska jsem to pod nosem sestřihnul, páč už to dehtovalo. Uplně to neholim, žena to nemá pod peřinou ráda. Jestli mi vykuchaj prostatu tak si knír budu snad i gelovat, nechci si sám prát. Otázka je, jestli se ta kampaň trefuje do skutečnejch důvodů epidemie rakoviny. Pochybuju, že by pak byla takhle průchozí.
Dnes na nebi zas lehká chemoakce, jen takový řídký udržování vodivosti atmosféry a stínění slunce. Zato příroda dojebaná, pořád sucho, listnáče opadaly během tejdne a sypou i jehličnany, toho si nevšimne snad jen debil :(
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Movember

Příspěvekod Honza777 » 04 lis. 2015, 08:51

:arrow: Mrbrain
Honza777 píše:
Možná by stačilo málo, nazývat věci a jevy pravými jmény.

Tomuhle nerozumím..


To by bylo asi na velmi a velmi dlouhé povídání... :wink:
Honza777
Účet zrušen
 
Příspěvky: 85
Registrován: 27 dub. 2014, 18:40
Bydliště: Vesmír

Re: Movember

Příspěvekod Durisek » 04 lis. 2015, 09:20

IMO je to záslužná věc. Když se v televizi ukáže několik "sádrových trpaslíků" s knírem a donutí alespoň jednoho chlapa dojít si na kontrolu a třeba mu tím zachrání život a existenci jeho rodině, nemůže proti tomu nikdo říct ani pumpička.
Pro mě je toto pravým důvodem akce (které jsem se do loňského roku pravidelně účastnil). Upozornění na riziko rakoviny a popohnání k návštěvě lékaře. To, že si někdo nechá měsíc růst knír je podstatně větší vyjádření účasti než cokoliv jiného (slunečnice, fialové mašličky atd.). Daný člověk vypadá většinou jako debil a 30 dní má doma peklo.
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Movember

Příspěvekod Kili » 04 lis. 2015, 09:53

Naprostý souhlas s duriskem, navíc mi nepřijde, že by se jednalo o něco nedůstojného; to, že se někdo dokáže trochu shodit (když se dobrovolně rozhodne měsíc vypadat divně) mi přijde spíš dobré než nedůstojné.

A teď mě omluvte, jdu si dát svou denní dávku octa proti chemtreils a přeleštit siderické kyvadélko...
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Movember

Příspěvekod Fanys » 04 lis. 2015, 10:02

Nevadí mi vypadat divně. Vadí mi to dělat na povel feministické organizace nebo dokonce fondu, kde většina vybraných peněz jde na platy aparátu.
Jeden účinek to na mne mělo. Koupil jsem si holicí strojek a v listopadu se možná budu holit častěji, abych ani náhodou nevypadal, že podobné ptákoviny podporuji. :-)
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Movember

Příspěvekod Honza777 » 04 lis. 2015, 10:26

Zato příroda dojebaná, pořád sucho, listnáče opadaly během tejdne a sypou i jehličnany, toho si nevšimne snad jen debil :(

Přesně tak. A ve světle tohoto holého faktu, mi přijde nějaký "Movember", knír či neknír, very, very stupid. O "stříhání ovci" na jiný způsob, ani nemluvě.
Honza777
Účet zrušen
 
Příspěvky: 85
Registrován: 27 dub. 2014, 18:40
Bydliště: Vesmír

Re: Movember

Příspěvekod Fénix » 04 lis. 2015, 10:58

Ač se mi to často nestává, zde plně souhlasím s Žabakosem :ok:

Movember je podle mě podivná, upachtěná a "marketingově" nedomyšlená akce, u které jsem do loňska netušil, že má nějaký vztah k rakovině prostaty, a do dneška nechápu, jaký je symbolický vztah mezi knírem a rakovinou, jak nošení kníru pomáhá proti rakovině nebo co vlastně celá ta akce má představovat, kromě další dekadentní ptákoviny pro zabavení znuděných hipsterů. Movember na mě působí uměle a otravně. Myslím, že to většina lidí bere jen jako srandu, že o existenci rakoviny prostaty de facto každý z cílové skupiny ví i bez Movembru a že to povědomí o způsobu prevence či léčení rakoviny nijak významně nezvyšuje.

Nešiju samozřejmě do lidí, co to podporují (jde o dobrou věc), ale v principu se mi to jako projekt nelíbí.

BATRACHOS píše:Ale je.
A je velmi dobře, žes ho založil! :ok:

Týká se to mužů, tohle je převážně pánské fórum.
Takže je na místě nabídnout prostor k diskusi.

Já osobně si akorát myslím, že celá ta věc strašně sklouzává do emerického společenského popkornu a že nepatřičně snižuje konzervativní hodnoty, jaké tady většina z nás zastává. Je jistě záslužné upozorňovat na tak závažný problém.

Na druhou stranu, knír je určitý tradiční atribut a tímhle se i to, co zosobňuje, marginalizuje na pouhou směšnou charitativní ikonu typu kuře nebo slunečnice. Já se například s knírem a se vším, co k němu patří, neidentifikuji, ale to neznamená, že mi nevadí, když to celé někdo takhle zneužívá. Svou přirozeností nejsem pruský oficír, z čehož ale ještě neplyne, že bych si pruských oficírů nevážil a nepokládal je za podstatné součásti našeho světa. V podstatě každý, kdo se v mediálním prostoru objeví jakožto tvář movemberu, působí asi tak jako sádrový trpaslík.

:idea: Je to celé prostě strašně nedůstojné. :idea:

A jestli něčím trpí současní muži, tak to je absolutní ztráta důstojnosti. Že to dělají feministky, levičáci, státní aparát, reklamní agentury, doktoři ... etc. etc., to se dá ještě nějak vysvětlit a zdůvodnit. Ale že si to dělají muži sami... :think:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Movember

Příspěvekod Tapinek » 04 lis. 2015, 11:05

Durisek píše:...Když se v televizi ukáže několik "sádrových trpaslíků" s knírem a donutí alespoň jednoho chlapa dojít si na kontrolu...

Ruku na srdce - Tebe to, ze uvidis nekoho s knirem donuti jit k doktorovi? Me teda ne, ve me to maximalne evokuje uvahu o navsteve lazebnika... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Movember

Příspěvekod Fenris 13 » 04 lis. 2015, 11:06

Honza777 píše:Přesně tak. A ve světle tohoto holého faktu, mi přijde nějaký "Movember", knír či neknír, very, very stupid. O "stříhání ovci" na jiný způsob, ani nemluvě.


Ehm, dívám se z okna a skoro všechny listy jsou na stromech. O jehličí nemluvě. A to je tady fest sucho. Že by se Praze chemtrails bombardéry vyhýbaly? Chlapci, jestlipak už jste odhalili svého dnešního Ilumináta? :twisted:

A k tématu - ať si každý nosí knír dle svého gusta, chce-li tím něco vyjádřit, jeho věc - ať už je to zvýšení uvědomění o druhu rakoviny či jenom výraz úcty vůči Herculu Poirotovi :D
Uživatelský avatar
Fenris 13
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Věk: 47
Registrován: 25 dub. 2014, 08:54
Bydliště: Praha

Re: Movember

Příspěvekod muf » 04 lis. 2015, 11:17

Jestli to nezačala Eva Samková? :lol: Jinak nosím plnovous už léta a s knírkem prej vypadám jak pedofil. Tuto akci beru z rezervou. Je vcelku jedno co nás muže přiměje k návštěvě lékaře. U mně bohužel platí že dokud opravdu nemusím tak k němu nejdu. A to je špatně :oops:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Movember

Příspěvekod cechura09 » 04 lis. 2015, 16:00

Fousy prostě nedávám, jak mne to začne svrbět, se.e mě to tolik, že se du oholit. Obvykle to trvá týden, osobák mám 10 dní.
K významu akce Movembr - pozvánka na prohlídku od VZP na mne udělala větší dojem, takže jsem i šel.
Někteří kluci kolem mne Movembrem ale docela žijí a obvykle je u toho i sranda, čili, proč ne.
O pravém významu té akce nemá min. půlka z nich ani šajnu. :puffy:
Uživatelský avatar
cechura09
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 541
Věk: 62
Registrován: 13 črc. 2014, 20:03
Bydliště: Brno

Re: Movember

Příspěvekod Honza777 » 04 lis. 2015, 16:37

:arrow: - cechura09 - O pravém významu té akce nemá min. půlka z nich ani šajnu. :puffy:


Jelikož měrou všech hodnot a "Bohem" tohoto světa jsou evidentně peníze a zisk, myslím, že není až zas tak těžké odvodit "pravý význam akce".
Honza777
Účet zrušen
 
Příspěvky: 85
Registrován: 27 dub. 2014, 18:40
Bydliště: Vesmír

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků