Vinyl nebo mp3?

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod Nick » 24 zář. 2015, 19:22

Staré dobré voskové válečky ale díky globálnímu oteplování už to není to co to bývalo. :smoke5:
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod petula » 25 zář. 2015, 22:24

Voskove valce jsou jiz davno fosilie ale byla to predzvest krasne veci jako je vynil.
Uživatelský avatar
petula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 47
Registrován: 25 srp. 2015, 13:08
Bydliště: Sokolnice

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod S.hort.Y » 26 zář. 2015, 07:58

Já už radši budu mlčet, nerad bych dostal na holou.. :D :plaster:
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod petula » 26 zář. 2015, 08:04

Ale neboj , nikdo ti nenaplaca. :-) Kazdy to ma jinak jak s tabakem.
Uživatelský avatar
petula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 47
Registrován: 25 srp. 2015, 13:08
Bydliště: Sokolnice

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod S.hort.Y » 26 zář. 2015, 08:06

Můžeme se o tom pobavit na srazu.. :-)
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod littlebull » 26 zář. 2015, 08:43

petula píše:Voskove valce jsou jiz davno fosilie ale byla to predzvest krasne veci jako je vynil.

Myslím, že i digitální technologie zapracují na vývoji a v budoucnu vytvoří poslouchatelný formát (médium) :smoke1:
Ovšem zatím jde vývoj zcela proti proudu. Zesilovače, repráky... tragédie. Když srovnám zlatá 70 až 80tá léta... v reprákách jsme nadávali na Tesly a dnes? Dnes se současná produkce plíží někde pod jejich kotníky.
Nesrovnávám to nejdražší co ve světě je, jen rozumně dosažitelné.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod Sobpeta » 28 zář. 2015, 14:41

A přesně proto se při nákupu zesilovačů atd vyplatí pohledat na netu u prodejců, kteří nabízejí přesně takovéto staré stroje. Kolikrát se dají sehnat v super stavu za zlomek jejich původní ceny zesilovače, které ve své době stály i přes 25000 - značky jako NAD, Marantz atd., ale i staré Technics, Sony apod., protože jejich výrobky z doby před cca 20 lety byly nesrovnatelně kvalitnější než ta dnešní spotřební elektronika. Stačí vzít starý a dnešní zesík do ruky. Ten rozdíl ve váze je propastný - lepší kvalitnější materiál atd.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod klasik51 » 29 zář. 2015, 06:52

Mám gramec, Tesla NZC 431 a nějakých 200 LP + 80 singlů a jsem spokojený.
Desky co jsem si kupoval a staral se o ně jak o vlastní :wink: 1960 - 1980. :ok:
To co se mně líbilo jsem kupoval a měnil na zakázaných burzách, protože tenkrát to v
krámech nebylo a ani v rádiu se to moc nehrálo, spíš vůbec. :think: :roll:
V sobotu jsem chodil na diskotéku do F klubu (Futurum) v DKK a nebo do Sluníčka v DD na Příkopech, poslechnout pořádné kapely. :ok:
Veškerá produkce v těchto klubech byla z Vinylu.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod Brav » 18 pro. 2015, 20:49

Paradoxom toho ako som vcelku obhajoval digitál je, že rozhodol som sa zadovážiť si gramofón. :D V januári cestujem do Prahy pre krásny doma vyrobený gramec. Potom zohnať, lampový predzosilovač a idylka s dýmkou, gramofónom, platňami môže začať :smoke5:
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod Fire Frog » 18 pro. 2015, 21:13

Tak vítej do klubu :). Můžeš prozradit od koho koupíš lampový zesilovač? JJ zo Slovenska? Určitě lampu schvaluju, jen mě to zajímá . Lampové zesilovače jsou prostě pořád nepřekonané (zrovna mám na stole jeden rozdělaný).
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod kremnicky » 18 pro. 2015, 22:42

Nie som odborník, ale ... Kedysi dávno som chvíľu sledoval debaty o tom, či fotiť digitálnym foťákom, alebo klasicky na film. V tom čase prevládal názor, že digitál sa filmu nevyrovná kvalitou. Ale nastal istý pokrok a po čase som mal možnosť rozprávať na túto tému s jedným pánom, ktorý sa fotografiou (nie umeleckou) živí a on povedal, že prešiel na digitál. Záznam zvuku ešte možno tiež potrebuje čas. Druhá vec je čo sa zaznamenáva, lebo dnes sa pomaly aj prdnutie či grgnutie do mikrofónu považuje za umenie. Poznámka o ničom asi, ale nedalo mi ..
Mňa osobne uspokojí Bach (a další majstri baroka) aj na CD vinyly nemám- podstatný je kvalitný interpret.
kremnicky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 64
Registrován: 27 dub. 2014, 13:29
Bydliště: Košice

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod littlebull » 19 pro. 2015, 02:55

Film či snímač? Na to se nedá odpovědět, dle mého stejně jako vinyl a digizáznam. Oboje má něco do sebe, Jedno se těžko nahrazuje druhým (třeba ORWO film). Prostě fotka udělaná (zvětšená) z filmu má jinou atmosféru, stejně jako hudba z vinylu. Ale na fotce je to vidět bez diskusí, na rozdíl od hi-fi.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod Brav » 19 pro. 2015, 13:16

Fire Frog píše:Tak vítej do klubu :). Můžeš prozradit od koho koupíš lampový zesilovač? JJ zo Slovenska? Určitě lampu schvaluju, jen mě to zajímá . Lampové zesilovače jsou prostě pořád nepřekonané (zrovna mám na stole jeden rozdělaný).

No rád by som na začiatok zohnal bazárový Tube Box od firmy Pro-Ject, potrebujem už len MM/MC Phono predzosilňovač ... nebránim sa iným výrobcom, ale Tube Box od Pro-Jectu je vcelku cenovo dostupný.

Venuješ sa výrobe audio komponentov ? Nechám si rád poradiť
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod Plachtař » 19 pro. 2015, 13:45

littlebull píše:Film či snímač? Na to se nedá odpovědět, dle mého stejně jako vinyl a digizáznam. Oboje má něco do sebe, Jedno se těžko nahrazuje druhým (třeba ORWO film). Prostě fotka udělaná (zvětšená) z filmu má jinou atmosféru, stejně jako hudba z vinylu. Ale na fotce je to vidět bez diskusí, na rozdíl od hi-fi.


Záleží co zrovna člověk zymýšlí vytvářet, ale na poslech k práci, nebo třeba k dýmce je pro mě určitě lepší vinyl, má správnou atmosféru a i dnešní kapely ho stále vydávají...
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Vinyl nebo mp3?

Příspěvekod littlebull » 19 pro. 2015, 13:55

:ok:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


cron