Karafiátovi broučci

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Bohemund » 24 úno. 2005, 13:50

Ale jakýpak hřešení??? Kdo se obdivuje kráse stvoření, tak tím vlastně chválí samotného Stvořitele :wink: :lol: :lol:
Ale opravdu. Svižníci mě zaujali už dávno. Mantichora imperator je protě úžasný "brouček" :wink: Líbí se mi jejich dokonalost a vybavenost pro prostředí, ve kterým se pohybujou. Stačí se podívat na naše české svižníky. Jsou to podle mě nejkrásnější brouci u nás(zlatohlávek, no nic moc a alpského tesaříka jsem u nás ještě neviděl, ale i tak svižníci rulezzzzz :lol: )
Je to vášeň podobná té dýmkařské. Jednou Tě to chytí a jen tak nepustí. Nemám pravdu, pánové??? 8) :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Simon » 24 úno. 2005, 13:54

Bohemund píše:Ale jakýpak hřešení??? Kdo se obdivuje kráse stvoření, tak tím vlastně chválí samotného Stvořitele :wink: :lol: :lol:
Ale opravdu. Svižníci mě zaujali už dávno. Mantichora imperator je protě úžasný "brouček" :wink: Líbí se mi jejich dokonalost a vybavenost pro prostředí, ve kterým se pohybujou. Stačí se podívat na naše české svižníky. Jsou to podle mě nejkrásnější brouci u nás(zlatohlávek, no nic moc a alpského tesaříka jsem u nás ještě neviděl, ale i tak svižníci rulezzzzz :lol: )
Je to vášeň podobná té dýmkařské. Jednou Tě to chytí a jen tak nepustí. Nemám pravdu, pánové??? 8) :lol: :lol:


to se da rict o vsem :)

na me sou ti broucci moc maly a moc mrtvi :) .... btw jak z nich dostavate prach aniz byste jim ulamali tykadylka a nozicky?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod LUBO » 24 úno. 2005, 13:56

BOHEMUND:
ze ty hras v trash metalovej skupine PROSEKTURA?
http://www.webpark.cz/prosektura/?X
:lol:
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Bohemund » 24 úno. 2005, 13:59

LUBO píše:BOHEMUND:
ze ty hras v trash metalovej skupine PROSEKTURA?
http://www.webpark.cz/prosektura/?X
:lol:


Já jsem jemný člověk s rytířskou duší :P a tohle je na mě krapet agresivní :lol:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Todík » 24 úno. 2005, 22:51

Bohemund píše:ad Todík: Ty sbíráš Cicindelidae???? Tak to já chtěl kdysi taky :wink: Zvlášť Mantichory mi učarovaly! To sou panečku predátoři, jak maj bejt. Máš můj obdiv. Krásná "práce" :)


Teda Bohemude teď jsi v mých očích poskočil o pěkných pár schůdků. Že Ti budou něco říkat Tiger Beatles by mě nenapadlo. Je vidět, že jsi všetranně zaměřený typ člověka a nepohrdáš ani vědou entomologickou. :D
Jo - krásu božské přírody z okna hospody neuvidíš! :wink: :D
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod bigdragon » 25 úno. 2005, 06:25

tak jsem se díval na webu na svižníky a našel jsem mantichoru bradavičnatou no celkem hezkej brouk, ale asi by se mi víc líbili pavouci.
Pro ty kdo o broucích moc neví jsem našel tohle http://biolib.cz/
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod lukas » 25 úno. 2005, 08:31

bigdragon píše:tak jsem se díval na webu na svižníky a našel jsem mantichoru bradavičnatou no celkem hezkej brouk, ale asi by se mi víc líbili pavouci.
Pro ty kdo o broucích moc neví jsem našel tohle http://biolib.cz/


četl jsem : http://biolit.cz/ :twisted:
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Příspěvekod bigdragon » 25 úno. 2005, 08:35

bohužel k tomu nemůžu nic napsat protože bych porušil to přikázání o třech smailících :D :D :D :twisted:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: dotaz na Todíka

Příspěvekod Todík » 06 bře. 2005, 19:23

Renno píše:Mohl bych vědět na co se specializuješ ty v těch našich broučcích....zajímalo by mě to
Díky


Byl jsi v sobotu v Praze na burze?
A pro pó: kdyby jsi někde sehnal africkou Manticu nebo třeba Coptolabrus nebo Acoptolabrus, tak mám eminentní zájem a dostaneš za to endemitní Mascarénské roháče!!! :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

burza

Příspěvekod Renno » 07 bře. 2005, 08:14

Tak jsem se na tu burzu nakonec taky nedostal :o(. Ale tahle bude zase na podzim a tam se určitě ukážu....oni jsou v ten čas burzy dvě. Jedna je také v Pardubicích, Břeclavi a Českých Budějicích - všechny dvakrát ročně. Takže pokud bych měl sehnat něco z tvého výčtu tak až jedině na podzim....a to nevím jestli to bude ještě pro tebe zajímavý :o)
Jinak mě samozřejmě ti roháči lákají, ale pokud to udáš výhodně někde jinde tak ti to přeji.
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Re: burza

Příspěvekod Todík » 07 bře. 2005, 10:27

Renno píše:Tak jsem se na tu burzu nakonec taky nedostal :o(. Ale tahle bude zase na podzim a tam se určitě ukážu....oni jsou v ten čas burzy dvě. Jedna je také v Pardubicích, Břeclavi a Českých Budějicích - všechny dvakrát ročně. Takže pokud bych měl sehnat něco z tvého výčtu tak až jedině na podzim....a to nevím jestli to bude ještě pro tebe zajímavý :o)
Jinak mě samozřejmě ti roháči lákají, ale pokud to udáš výhodně někde jinde tak ti to přeji.


Mám jen pár kousků (je to vzácný), tak to chci směnit za vzácný cicindelini. Ale nějakého roháčka Ti nechám, že taky kloubíš entomologii s dýmkou. Jestli nemáš něco vzácnýho na výměnu, tak na burze druh Manticora ani Mantica neseženeš (nikdo Ti to jen tak za nějaký šunt nevymění), leda tak prodá a navíc málo kdo to má. Na mezinárodní burze s velkou účastí to mohou mít na výměnu tak 2 - 3 lidi (a to jsem moooc optimistický). Taková Mantica stojí cca 400 Euro. Ty cicindeli, co jsem z Reunionu dovezl já, nemá nikdo na světě, jen Ti, co byli se mnou (a to jen pár kousků), tak si umíš představit, jakou cenu asi ty cicindeli pro sběratele mají. :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Renno » 07 bře. 2005, 10:48

To máš pravdu Manticory ani Manticy jsem nikde na burze neviděl.....ale ty Coptolabry a Acoptolabry měl někdo moc hezký na burze v Pardubicích...ale to jsou velcí barevní střevlíci většinou z Chiny...jak to souvisí s tvými svižníky?....no dovézt si něco co nemá každej broučkolog na týhle planetě musí bejt zajímavý....za tohle by ti mnozí utrhali ruce i nohy :o).
Kvůli mně si nemusíš dělat škody....já sem rád, že jsem přes dýmku tady našel někoho, kdo taky hoví broukům....je to příjemné zjištění....myslím, že do budoucna určitě něco vyměníme:o)....protože jsem taky něco jako horolezec tak se dostanu někdy do zajímavých míst...kdybych tam někdy lapnul něco zajímavýho pro tebe tak ti dám vědět:o)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Todík » 07 bře. 2005, 13:52

Renno píše:To máš pravdu Manticory ani Manticy jsem nikde na burze neviděl.....ale ty Coptolabry a Acoptolabry měl někdo moc hezký na burze v Pardubicích...ale to jsou velcí barevní střevlíci většinou z Chiny...jak to souvisí s tvými svižníky?....no dovézt si něco co nemá každej broučkolog na týhle planetě musí bejt zajímavý....za tohle by ti mnozí utrhali ruce i nohy :o).
Kvůli mně si nemusíš dělat škody....já sem rád, že jsem přes dýmku tady našel někoho, kdo taky hoví broukům....je to příjemné zjištění....myslím, že do budoucna určitě něco vyměníme:o)....protože jsem taky něco jako horolezec tak se dostanu někdy do zajímavých míst...kdybych tam někdy lapnul něco zajímavýho pro tebe tak ti dám vědět:o)


Protože svižníci jsou podřazeni pod Carabidae, tak rozšířeněji dělám i ty carabidi. Také jsem pár kousků z Reunionu dovezl. A ta Čína je pěkná, tak bych je eventuelně taky vyměnil.
Jestli pojedeš někam do Palearktu, tak dej vědět, já zjistím, po čem tam máš pátrat a kde se to eventuelně vyskytuje. :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Todík » 18 kvě. 2005, 09:45

Tak jsem získal výměnou 4 druhy amerických Amblycheila! Nádhera! :oops:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Renno » 18 kvě. 2005, 14:37

Sice mi to nic takhle z hlavy neříká, ale asi to bude pěkný, když si to vychvaluješ:o)
Za měsíc jedu juknout na Sardinii...sice žádná dálka, ale aspon tak. Běhá tam něco co by tě mohlo zajímat a já na to případně nechtěně narazil ?:o).
Člověk nikdy neví :o).
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 32 návštevníků