Karafiátovi broučci

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Simon » 29 led. 2005, 15:48

Todík píše:Tak jsem se včera vrátil z téměř měsíční expedice v tropech a tím i měsíčního očistného režimu. Jedl jsem pouze ovoce (všechny možné tropiské druhy), sýry, jogurty, bagety a sem tam nudlovou polévku v sáčku a tyčinku Fit. Pil vodu (sem tam jsem si do ní napral nějaký ten rozpustný vitamín), a někdy mléko. Naprosto žádné maso. Kouřil jsem dvě dýmky denně. Přitom výkonnost šla o 100% nahoru. Bez problémů jsem lezl na sopky, skákal po lávových polích, slézal kaňony a prodíral se džunglí. Ráno jsem vstával svěží a odpočatý v 06,00 a byl jsem naprosto fit a připraven k dalším trekům. Shodil jsem 5 kg a za celou dobu jsem neměl ani hlad ani chuť na něco jiného.
Po příletu jsem si včera dal zelňačku s klobáskou, pečená žebírka z divočáka, pivko atd. Ráno jsem byl rozlámaný, jak kdybych slejzal Matterhorn, pajšl jak na vodě, prostě blbě jak po fetu....


objevils u toho nejakyho novyho brouka motyla nebo aspon kytku? :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 29 led. 2005, 19:51

Simon píše:
objevils u toho nejakyho novyho brouka motyla nebo aspon kytku? :)


Jo, jo objevil a ne jednoho!!! :lol:
Teda já jsem přes broučky - laicky řečeno....
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Renno » 30 led. 2005, 20:54

Simon píše:
objevils u toho nejakyho novyho brouka motyla nebo aspon kytku? :)

Todík píše:
Jo, jo objevil a ne jednoho!!! :lol:
Teda já jsem přes broučky - laicky řečeno....


Ty jo tak to mě tedy zajímá...jsem taky broučkař...zrovna v sobotu jedu do Prahy na entom. burzu zkusit sehnat nějakej novej materiál....to tě musím někdy více vyzpovídat o tvých caleopt. zálibách :o)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod harel » 30 led. 2005, 21:35

Renno píše:
Jo, jo objevil a ne jednoho!!! :lol:
Teda já jsem přes broučky - laicky řečeno....



...no chalani .... bol som na dvoch expedíciách v Markoku a na jednej na Peloponézi, bola to prírodovedecká expedícia, ja som bol ako fotograf a bola to fakt zábava. Najviac boli v Maroku v kurze ak si dobre spominam Krasce. :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Todík » 31 led. 2005, 09:15

Renno píše:
Jo, jo objevil a ne jednoho!!! :lol:
Teda já jsem přes broučky - laicky řečeno....




No teda, to bych se nenadál, že zrovna tady najdu spřízněnou duši přes coleoptery. Kterou čeleď děláš? Na co se specializuješ? Ani nevím, že je v sobotu v Praze burza. To jako 5.2.?
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Todík » 31 led. 2005, 09:19

harel píše:
Ty jo tak to mě tedy zajímá...jsem taky broučkař...zrovna v sobotu jedu do Prahy na entom. burzu zkusit sehnat nějakej novej materiál....to tě musím někdy více vyzpovídat o tvých caleopt. zálibách :o)


harel píše:
...no chalani .... bol som na dvoch expedíciách v Markoku a na jednej na Peloponézi, bola to prírodovedecká expedícia, ja som bol ako fotograf a bola to fakt zábava. Najviac boli v Maroku v kurze ak si dobre spominam Krasce. :D


Kuva Harel to nemůžeš pípnout, že jedeš ven? To bych Tě vybavil epruvetama a octanem a mohl jsi to pro mě hrnout taky. Jinak v Maroku jsem byl, je tam kde co, ale ti Buprestidae tam jsou opravdu nádherní.
Takže až zase někam pojedeš, dej mi vědět, já se za Tebou zastavím a vybavím Tě. OK?
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod harel » 31 led. 2005, 11:05

Todík píše:
Kuva Harel to nemůžeš pípnout, že jedeš ven? To bych Tě vybavil epruvetama a octanem a mohl jsi to pro mě hrnout taky. Jinak v Maroku jsem byl, je tam kde co, ale ti Buprestidae tam jsou opravdu nádherní.
Takže až zase někam pojedeš, dej mi vědět, já se za Tebou zastavím a vybavím Tě. OK?

no to ti dám určite vedieť.
Ináč som sa na Váš entomologický účet dobre zabával. Ste fakt cáklí
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Renno » 31 led. 2005, 15:47

Todík píše:
Kuva Harel to nemůžeš pípnout, že jedeš ven? To bych Tě vybavil epruvetama a octanem a mohl jsi to pro mě hrnout taky. Jinak v Maroku jsem byl, je tam kde co, ale ti Buprestidae tam jsou opravdu nádherní.
Takže až zase někam pojedeš, dej mi vědět, já se za Tebou zastavím a vybavím Tě. OK?


Harel píše:
no to ti dám určite vedieť.
Ináč som sa na Váš entomologický účet dobre zabával. Ste fakt cáklí


:o) taky bych tě vybavil epruvetama.....nejsem náročnej:o).........něco třeba z čeledi Lucanidae...to jsou roháčovití.....většinou pidibroučci:O)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Renno » 31 led. 2005, 15:57

Todík píše:
No teda, to bych se nenadál, že zrovna tady najdu spřízněnou duši přes coleoptery. Kterou čeleď děláš? Na co se specializuješ? Ani nevím, že je v sobotu v Praze burza. To jako 5.2.?


K broukům jsem se vrátil po patnácti letech až ted......dřív jsem dělal všechno a ted jsem dospěl k tomu, že když něco pořádně tak jedině specializovat......začal jsem se štourat konkrétně v čeledi Pyrochroidae(červenáčkovití).......ale největší potěšením jsou pro mě roháčovití.....taky laškuji s čeledí Rhipiphoridae (vějířníkovitý), ty jsou ale celkově dost vzácně nalezitelný.....ta burza je 5.2. od 8:00 v Národním domě na Smíchově(tady je telefon na nějakýho organizátora:602556557)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

dotaz na Todíka

Příspěvekod Renno » 07 úno. 2005, 07:34

Mohl bych vědět na co se specializuješ ty v těch našich broučcích....zajímalo by mě to
Díky
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Re: dotaz na Todíka

Příspěvekod Todík » 23 úno. 2005, 22:05

Renno píše:Mohl bych vědět na co se specializuješ ty v těch našich broučcích....zajímalo by mě to
Díky


Zveřejňuji to, co jsem Ti psal na "vizitku" - specializuji se na tribus Cicindelini. Jinak ty roháče jsem z Reunionu přivezl! Velmi vzácné! Endemitní! Můžu Ti nějakého nechat. Máš co nabídnout ze Svižníků? :wink: Třeba Mantichory? Nebo Amblicheily? Když už jsme u těch rozměrů! :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod bigdragon » 24 úno. 2005, 06:34

Zcela jasně před sebou vidím profesora Matulku :) . Ale jinak vám kluci vůbec nerozumím :shock: . A ještě jsem si vzpoměl na památný výrok pana Smrtky :D . A tohle vše nemyslím ve zlém
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Bohemund » 24 úno. 2005, 08:23

ad Todík: Ty sbíráš Cicindelidae???? Tak to já chtěl kdysi taky :wink: Zvlášť Mantichory mi učarovaly! To sou panečku predátoři, jak maj bejt. Máš můj obdiv. Krásná "práce" :)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Re: dotaz na Todíka

Příspěvekod Renno » 24 úno. 2005, 09:04

Zveřejňuji to, co jsem Ti psal na "vizitku" - specializuji se na tribus Cicindelini. Jinak ty roháče jsem z Reunionu přivezl! Velmi vzácné! Endemitní! Můžu Ti nějakého nechat. Máš co nabídnout ze Svižníků? :wink: Třeba Mantichory? Nebo Amblicheily? Když už jsme u těch rozměrů! :lol:[/quote]


Jo Mantichory! Krásná zvířata, ale po této stránce Tě "zatím" určitě neuspokojím, snad se najde později něco, čím bych ti udělal radost, takže se všech těch roháčů zatím nezbavuj....určitě bych měl zájem :) .


Koukám ale, že je nás tady víc kteří vědí co jsou Mantichory a vůbec svižníkovitý...ani bych tady nečekal tolik odborníků :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Renno » 24 úno. 2005, 09:18

Bohemund píše:ad Todík: Ty sbíráš Cicindelidae???? Tak to já chtěl kdysi taky :wink: Zvlášť Mantichory mi učarovaly! To sou panečku predátoři, jak maj bejt. Máš můj obdiv. Krásná "práce" :)


Musím přiznat, že mě překvapilo, že člověka poměrně nevšedního zaměření a života jako jsi ty, zajímají takové věci......to bych nečekal....to bys mohl Bigdragonovi tak nějak osvětlit ze své pozice, že zas tolik s todíkem nehřešíme:O)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron