Koutek duchovní útěchy

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod rak65 » 10 led. 2007, 08:44

paulie píše:Kdyz o tom popřemýšlíš.....ono to vyjde nastejno, podle mě v klášteře člověk jen čeká na to kdy zkiončí a nebeskou bránou, za celý kus života kdy tam je nic nevytvoří, nevybuduje, nezaloží rodinu, deFacto boží mravenec. Ten arabák na to jde hopem, akorát smůla pro ty kdo se v tom momentě nacházejí v jeho blízkosti.
Možná se šeredně pletu, nikdy sem to blíž nestudoval.


hezká věta, která svědčí o mnohém :lol:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod jcp » 10 led. 2007, 09:00

paulie píše:Stávit celý život v klášteře je IMHO dost podobné tomu, že se nějákej zas--nej arab vyhodí do povětří. to, že s sebou vezme i někoho dalšího prostě souvisí s bojovnějším laděním islámu.

Mno, já jsem zarytej atheista, s většinou toho cos napsal naprosto souhlasím, ale konkrétně tohle je docela blbost. Nějakej zas--nej arab (můj názor na ně je obdobnej, akorát se vyjadřuju trochu decentnějc :wink: ) se vyhodí do luftu proto, aby poslal do džeheny pár nevěřících psů a za odměnu si moh užívat s dvaasedmdesáti huriskama. Pokud někdo stráví život v klášteře, očekává za to rovněž věčnou rajskou blaženost (i když poněkud jiného druhu než ten muslim :) ), ovšem snaží se jí dosáhnout konáním dobra pro druhé ať už je to charita, modlení se i za nevěřící atd. Čili cíl mají shodný - dosáhnout spásy pro sebe sama, ale cesty k dosažení tohoto cíle jsou zcela protichůdné - u muslima prostřednictvím násilí, u křesťana konáním dobra. I když pochopitelně v historickejch souvislostech je to s konáním dobra křesťany - třeba při křižáckej výpravách - krapet vachrlatý (krásnej film zlaté časy ve Spesartu .. "budem porážet nevěřící na hlavu ... jo a hlavně jejich nevěřící manželky a dcery na záda ..").
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

lehká jednostrannost ...

Příspěvekod Andreas » 10 led. 2007, 09:38

Víte, přijde mi to negativní hodnocení Církve jako dost jednostranné, útočné a v mnoha případech hodně laciné ("p. kardinál má obroučky brejlí jak od Vouittona..." - jaké módní výstřelky nosí ostatní 75letí lidé?)
Nevím zda je to z neinformovanosti nebo z proticírkevního dědictví posledních čtyřiceti let. Nejsem fanaticky věřící, ale jsem věřící - a nemám potřebu shazovat "nevěřící". Koneckonců ať si každý dělá co chce.
Ale debatovat o podstatě slušně, se snahou se neco dozvědět, poznat, vytříbit - to by snad mohli i přemýšliví a rozvážní kuřáci dýmek zvládnot bez emocí. Ale to je jedno, já si tu chci hlavně povídat o fajfkách....
Uživatelský avatar
Andreas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 34
Věk: 62
Registrován: 29 pro. 2006, 12:57
Bydliště: Dobřichovice

Příspěvekod paulie » 10 led. 2007, 10:53

No nevím, v mnoha oblastech zničila poznatky civilizací, které byly mnohem "vzdělanější". Některé zničené "poznatky" jsme dohnali až ve 20 století a některé dodnes ne. Takže o přínosu bych moc nemluvil. Přínos byl asi stejný jako od KSČ pro ČSSR. Něco dala, hodně vzala.
Šíření rádoby vzdělání všude a sraní se do původních kultur vytvořilo mnohé problémy na světě. Podobně jako šíření demokracie do muslimských zemí, kde jim na to kašlou. navíc po letech sankcí kvůli neexistujícím zbraním hr. ničení.


to je fakt, ale nezapomeň jaký měli vliv na kulturu střední, západní, severní a východní evropy. v dobách antiky tu žily ehm....poněkud divočejší národy. o jižní evropě nemluvím, řecko a Řím měli kulturu o které se ještě v dobách před renesancí mohlo křesťanům jen zdát......

Pravda ale je, že především ve středověku byl postoj církve ke vzdělání dost útočný. není divu, čím míň samostatně myslících jedinců, tím víc oveček. Ale přínos církve je především v přinesení určitého standardu chování ve společnosti. což souvisí i s "cenotu života" v evropě ve srovnání s jinými východními národy a jižními národy.

Sraní se do jiných kultur jim, pravda, nikdy neodpustím, už proto, že církev má značnou spoluodpovědnost za šíření AIDS v africe. (díky jejich postoji k tomu primitivnímu kousku gumy a jiným souvisejícím věcem).

to jcp: jak jsi řekl, cíle jsou deFacto stejné. způsoby jejich dosažení se liší jen v souvislosti z rozdíly povah obou církví. Jinak intervence USA v iráku, afghánistánu a somálsku lze IMHO zčásti chápat jako konflikt dvou náboženství. křesťané zatím nemají kromě toho, jak s těmi parchanty válčit tak, aby to nepošramotilo americké veřejné mínění, žádné větší problémy. Jinak jak jednou řekl jeden arab: Vy nás bombardujete ze vzduchu bombami, my vás ze země našimi dětmi. To by se mělo vytesat do kamene. jednou si na to vzpomenem.
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod rak65 » 10 led. 2007, 12:21

paulie píše:Sraní se do jiných kultur jim, pravda, nikdy neodpustím, už proto, že církev má značnou spoluodpovědnost za šíření AIDS v africe. (díky jejich postoji k tomu primitivnímu kousku gumy a jiným souvisejícím věcem).


kterou církev máš na mysli :?:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod paulie » 10 led. 2007, 13:15

rak65 píše:
paulie píše:Sraní se do jiných kultur jim, pravda, nikdy neodpustím, už proto, že církev má značnou spoluodpovědnost za šíření AIDS v africe. (díky jejich postoji k tomu primitivnímu kousku gumy a jiným souvisejícím věcem).


kterou církev máš na mysli :?:



Katolíky samozřejmně.
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod rak65 » 10 led. 2007, 15:06

paulie píše:Katolíky samozřejmně.


ok, fajn. nyní se pustíme do krátkého rozboru na základě nějakých dat... ...dle světové zdravotnické organizace (toto si najdi na netu) cituji:
"Subsaharská Afrika je virem HIV zasažena nejvíce.
Epidemie se začala šířit koncem 70. let a začátkem 80. let minulého století v pásmu od západní Afriky ke Indickému oceánu, odkud se přesunula do jižní části, která se nyní potýká s virem nejvíce.
Jižní Afrika má nyní nejvíce případů z celého světa – pět milionů. Botswana a Swaziland mají nejvyšší procento lidí s HIV.
V mnoha zemích regionu se epidemie rozšířila od rizikových skupin, jako jsou uživatelé drog a sexuální pracovníci, mezi běžnou populaci." toliko citace..
takže vezmeme jižní afriku... katolíci 7% obyvatel....nevěříš? zdroj je tu http://cs.wikipedia.org/wiki/Jihoafrick%C3%A1_republika
botswana....uvádějí 50% ale křesťanů, což mmch nemusí být jen katolíci... zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Botswana
svazijsko..... 11% katolíků... zdroj http://www.zemepis.com/Svazijsko.php

dala by se udělat podrobnější analýza, nemám čas brouzdat po netu páč jsem dost pracovně zaneprázdněn, jen jsem vybral z některých "nej"... nejvíce nakažených lidí, největší %.
možná to tak bereš, že např. 7% katolíků dokáže v jihoafrické republice ovlivnit celých 93% populace, aby nepoužívali kondomy a šířili virus HIV.
pokud to tak je, klobouk dolů...
a co jiné státy afriky,muslimské, kde má katolická církev malý vliv? tam to funguje jak?
Naposledy upravil rak65 dne 10 led. 2007, 15:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod Mack » 10 led. 2007, 15:55

jsem atheista, ale už mi to nedá, pár slov...
Einstein: „Stydět by se měli ti, kteří přijímají bezmyšlenkovitě divy vědy a techniky, aniž jsou jimi duchovně zasaženi, stejně jako kráva není ovlivněna botanikou rostlin, které přežvykuje.“
Uvědomme si, že naše morálka, dodnes (snad) i životní postoje jsou dány tisíciletými principy křesťanství....
ten kdo se tady pouští ve dvou větách (veliká neřest netu) k odsuzovánání něčeho, jistě bez znalosti třeba svých rodinných kořenů a bez obecné znalosti historie, je smutné ....
:cry: a nasral mi paulie (snad 16 age), kterého by se kdo zeptal, kdo byl třeba Ježíšek. tak by se zmohl asi na to, že naděluje :lol:
Naposledy upravil Mack dne 10 led. 2007, 16:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod paulie » 10 led. 2007, 16:21

ačkoli proveditelnost jakýchkoli výzkumů v africe je dost malá, tady jsem se přeci jenom seknul.....hlavní vinu má nevědomost obyvatel. Církev, ač by pomáhat mohla, prostředky má, nepomáhá. No nic, tohle by bylo na dlouho.
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod rak65 » 10 led. 2007, 18:14

paulie píše:ačkoli proveditelnost jakýchkoli výzkumů v africe je dost malá, tady jsem se přeci jenom seknul.....hlavní vinu má nevědomost obyvatel. Církev, ač by pomáhat mohla, prostředky má, nepomáhá. No nic, tohle by bylo na dlouho.


chlapsky jsi se přiznal k omylu. máš můj respekt.
ale opět budu s tou "nepomocí" trošku nesouhlasit...např. http://www.mymail.cz/afis/jar_barberton.htm .."husté fotky, co?". k této informaci jsem došel za 2 minuty hledání přes google. těch informací bude více.
vím, že je to málo a že jsou tam sponzoři z usa... ale ruku na srdce: co by jsi chtěl? aby byla taková misie v každém jihoafrickém městě?
na druhou stranu si díky prohledávání "rozšiřuji obzory"... např. že existuje řád školských sester http://web.iol.cz/sestry-osf/
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod martin_100 » 11 led. 2007, 13:21

Asdi se nemá cenu hádat co je na církvi zlý a co dobrý.
To že (jak se tu psalo) se nasrala do jiných kultur jistě neni dobrý.
Jak by s nám (křesťansky zmateným národům) líbili kdyby k nám vtrhly hordy muslimů,hinduistů,budhistů a já nevim koho všeho a začalio tu "mečem" šířit svojí víru a svoje společenský principy z víry vycházející? Asi bysme byly dost nasraný žejo. Stejně jako "oni" byli když do jejich zemí vtrhly křížový výpravy.
Můj názor je každej kus světa se kdysi dávno rozvíje samostaně a zcela odlišně a tžak to mělo i zůstat. Teď bohužel je po 2000 letech vše naruby a díky technice a vzdělanosti se náš svět zmenšil a začali sme se navzájem nesnášet.
Když se perou někde na blízkym východě 2 národy kvůli náboženství tak by je okolní svět měl nechat ať si bojujou...sami jednou přidjou na to že to nemá smysl. Ale to že se do nich sere 3. strabna jue špatný a nic se ti nevyřeší. maximálně to má za následek že se ty válčící nárony sice nespojí ale budou se snažit škodit tý 3. straně která jim narušila ten jejich spor.

Abych to nějak shrnul-
Nad námi je "něco" co náís všecky řídí a je "to" jen jedno! Akorát každý nháboženství "tomu" říká jinak.
My "to" nazýváme Bohem, muslimové Aláhem atd... tak nechápu proč se bít za svou víru se zbraní v ruce když se peru za nemlich to samý co ti druzí ikdyž tomu jinak říkají :wink:



Sakra proč už nejsou Hippies :roll: Peace for all :wink:

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Příspěvekod bromden » 11 led. 2007, 13:49

martin_100 píše:Sakra proč už nejsou Hippies :roll:


... no to by bylo super. K černoprdelníkům a ajatoláhům bychom tu měli ještě o dost víc feťáků :roll: :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod martin_100 » 11 led. 2007, 14:09

Ale no tak oni to mysleli se světem dobře :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Re: Koutek duchovní útěchy

Příspěvekod Maigret » 22 pro. 2010, 18:13

Tak skoro po 4 letech pokus o oživení tohoto vlákna... :wink:

Výborný host Dr. R. Moody a jako vždy pohodový Marek Eben Na plovárně s humorem o potencionálně "posledních věcech člověčích..." :think:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1093 ... dym/video/
Uživatelský avatar
Maigret
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 493
Věk: 53
Registrován: 14 úno. 2008, 17:31
Bydliště: Prostějovsko

Re: Koutek duchovní útěchy

Příspěvekod Fanys » 22 pro. 2010, 20:22

A jak jste na tom Vy kolegové? Kde hledáte duchovní útěchu?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků