Koutek duchovní útěchy

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Koutek duchovní útěchy

Příspěvekod Bohemund » 27 led. 2005, 10:26

bromden píše:A jeden kamarád (on je tedy ovšem nekuřák) katolík říkal, že kde nepomůže vůvec nic pomůže svěcená voda. Nezkoušel to někdo???


Jakožto odborník na slovo vzatý(přes svěcenou vodu) :wink: můžu směle prohlásit. NE, nefunguje to.
Tvůj kamarád asi vycházel z toho, že do svěcené vody se při jejím svěcení přidává SŮL. Ale podle všeho to opravdu nijak zvlášť nefunguje :(
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod bromden » 27 led. 2005, 14:31

Bohemund píše:
bromden píše:A jeden kamarád (on je tedy ovšem nekuřák) katolík říkal, že kde nepomůže vůvec nic pomůže svěcená voda. Nezkoušel to někdo???


Jakožto odborník na slovo vzatý(přes svěcenou vodu) :wink: můžu směle prohlásit. NE, nefunguje to.
Tvůj kamarád asi vycházel z toho, že do svěcené vody se při jejím svěcení přidává SŮL. Ale podle všeho to opravdu nijak zvlášť nefunguje :(


Ty jo. Až teď jsem se podíval na Tvůj profil... To jsem nevěděl že v klášteře je povoleno vykuřovat něčím jiným než kadidlem :lol: A že tam máte net.
(ještě tam povolí holky a vínko a odstěhuju se tam taky... po-ho-dič-ka :lol: :lol: :lol: :lol: )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 27 led. 2005, 14:51

bromden píše:Ty jo. Až teď jsem se podíval na Tvůj profil... To jsem nevěděl že v klášteře je povoleno vykuřovat něčím jiným než kadidlem :lol: A že tam máte net.
(ještě tam povolí holky a vínko a odstěhuju se tam taky... po-ho-dič-ka :lol: :lol: :lol: :lol: )


Vínko tam je, ne? Jinak překvápko - sympatické. Obdivuji řeholníky, kór když vědí, proč to dělají, ale jsem trochu skeptik. K takovému rozhodnutí musí asi člověka přivést hlubší dispozice než nějaké idealisticko-emotivní záležitosti, tak často nazývané obrácením, myslím. Každopádně duchovnímu s fajfkou bych věřil o pár desetinek % víc, než těm ctnostným bez.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Bohemund » 27 led. 2005, 14:58

bromden píše:
Bohemund píše:
bromden píše:A jeden kamarád (on je tedy ovšem nekuřák) katolík říkal, že kde nepomůže vůvec nic pomůže svěcená voda. Nezkoušel to někdo???


Jakožto odborník na slovo vzatý(přes svěcenou vodu) :wink: můžu směle prohlásit. NE, nefunguje to.
Tvůj kamarád asi vycházel z toho, že do svěcené vody se při jejím svěcení přidává SŮL. Ale podle všeho to opravdu nijak zvlášť nefunguje :(


Ty jo. Až teď jsem se podíval na Tvůj profil... To jsem nevěděl že v klášteře je povoleno vykuřovat něčím jiným než kadidlem :lol: A že tam máte net.
(ještě tam povolí holky a vínko a odstěhuju se tam taky... po-ho-dič-ka :lol: :lol: :lol: :lol: )



Právě že když toho kadidla mám dost, tal si zapálím nějakou dobrou latakii(třeba Dublin) a nic mi nechybí :wink:
Do kláštera jsem šel mimo jiné i proto, že tu žádný holky nejsou(NEJSEM TEPLEJ!!!!!) a tak je tu klid.
Jinak moji spolubratři kouří pouze cigarety a to mi nedělá dobře :puke:
Víno samozřejmě máme, ale to mešní je na mě moc sladký(takovej typickej bolehlav) :lol:
Net máme každej na cele. Některý studijní materiály prostě jinde neseženeš :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod bromden » 27 led. 2005, 15:16

Bohemund píše:Právě že když toho kadidla mám dost, tal si zapálím nějakou dobrou latakii(třeba Dublin) a nic mi nechybí :wink:
Do kláštera jsem šel mimo jiné i proto, že tu žádný holky nejsou(NEJSEM TEPLEJ!!!!!) a tak je tu klid.
Jinak moji spolubratři kouří pouze cigarety a to mi nedělá dobře :puke:
Víno samozřejmě máme, ale to mešní je na mě moc sladký(takovej typickej bolehlav) :lol:
Net máme každej na cele. Některý studijní materiály prostě jinde neseženeš :wink: :wink:


No, tohle sice zcela respektuju, ale asi to tak úplně nepochopím :oops: .

Máte alespoň nějaké to volno (třeba na sraz dýmkařů)?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Bohemund » 27 led. 2005, 15:40

Ale jo, volno by bylo. Jen je to trochu jako na vojně. Člověk se nejdřív musí zeptat představenýho(v mým případě převora) a ten to poté schválí, nebo neschválí. Ale většinou schválí :wink:
Spousta lidí to nechápe, ale já bych neměnil :) Jsem v centru Prahy(sice ji moc rád nemám, ale tabák tu seženu na každým kroku :D ), mám z okna výhled, za kterej se v hotelu vedle platí 50 000 za noc(fakt, nekecám) :shock:
Jen ten smog mi vadí a příroda tu není taky skoro žádná :cry:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod bromden » 27 led. 2005, 15:52

Tak se zkus urychleně stát převorem a volno si budeš udělovat sám :lol:
I na ty výlety do lesa :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 27 led. 2005, 15:56

Bohemund píše:Ale jo, volno by bylo. Jen je to trochu jako na vojně. Člověk se nejdřív musí zeptat představenýho(v mým případě převora) a ten to poté schválí, nebo neschválí. Ale většinou schválí :wink:
Spousta lidí to nechápe, ale já bych neměnil :) Jsem v centru Prahy(sice ji moc rád nemám, ale tabák tu seženu na každým kroku :D ), mám z okna výhled, za kterej se v hotelu vedle platí 50 000 za noc(fakt, nekecám) :shock:
Jen ten smog mi vadí a příroda tu není taky skoro žádná :cry:


Hlavně, že se ti tam líbí. Já bych v takovým místě postrádala kdeco a nejhorší by pro mě asi byla zima. Teda aspoň mám pocit, že většina starobylých klášterů není zrovna moc vyhřívaná a v těch celách musí být těžká kosa. Známá studuje teologii a pravidelný víkendový pobyty v klášterech vždycky ostoná.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Bohemund » 27 led. 2005, 16:07

No, popravdě tady moc zima není. Spíš naopak :) věčně máme přetopíno.
Asi to bude tím, že náš klášter pochází z počátku 20. století, takže je to tu zařízeno celkem moderně :wink:
Jinak ale náš Řád je ze století 13. Původní klášter byl zbořen a postaveno toto. Určitě to znáte všichni(alespoň vy z Prahy). Je to ten kostel se zelenou kopulí vedle Karlova mostu. Dál za kostelem(směrem k Rudolfinu)
je náš klášter. Takže jsme přímo u Vltavy :)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Jana » 27 led. 2005, 16:09

Bohemund píše:No, popravdě tady moc zima není. Spíš naopak :) věčně máme přetopíno.
Asi to bude tím, že náš klášter pochází z počátku 20. století, takže je to tu zařízeno celkem moderně :wink:
Jinak ale náš Řád je ze století 13. Původní klášter byl zbořen a postaveno toto. Určitě to znáte všichni(alespoň vy z Prahy). Je to ten kostel se zelenou kopulí vedle Karlova mostu. Dál za kostelem(směrem k Rudolfinu)
je náš klášter. Takže jsme přímo u Vltavy :)


Tak to je dobrý místo, jen pozor na záplavy Vltavy a hlučících turistů.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Bohemund » 27 led. 2005, 16:16

Jana píše:
Bohemund píše:No, popravdě tady moc zima není. Spíš naopak :) věčně máme přetopíno.
Asi to bude tím, že náš klášter pochází z počátku 20. století, takže je to tu zařízeno celkem moderně :wink:
Jinak ale náš Řád je ze století 13. Původní klášter byl zbořen a postaveno toto. Určitě to znáte všichni(alespoň vy z Prahy). Je to ten kostel se zelenou kopulí vedle Karlova mostu. Dál za kostelem(směrem k Rudolfinu)
je náš klášter. Takže jsme přímo u Vltavy :)


Tak to je dobrý místo, jen pozor na záplavy Vltavy a hlučících turistů.


Záplavy jsme tu už měli :(
Ale ty turisti!!!!!! To je MOR!!!! Takovej kravál(zvlášť v létě), člověk ani nemůže otevřít okno.
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Jana » 27 led. 2005, 16:20

Bohemund píše:Záplavy jsme tu už měli :(
Ale ty turisti!!!!!! To je MOR!!!! Takovej kravál(zvlášť v létě), člověk ani nemůže otevřít okno.


V tom případě můžeš použít "miluj bližního svého" i když je to uřvanej turista, který tě svým kvílením ruší při poklidným rozjímání. Já to teda zkouším, ale nejsem úplně ortodoxní člen ŘKC a jsou typy, u kterých mi to nejde :(
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 27 led. 2005, 16:27

Jana píše:
Bohemund píše:Záplavy jsme tu už měli :(
Ale ty turisti!!!!!! To je MOR!!!! Takovej kravál(zvlášť v létě), člověk ani nemůže otevřít okno.


V tom případě můžeš použít "miluj bližního svého" i když je to uřvanej turista, který tě svým kvílením ruší při poklidným rozjímání. Já to teda zkouším, ale nejsem úplně ortodoxní člen ŘKC a jsou typy, u kterých mi to nejde :(


Já bych doplnil nepochybně laskavé "miluj bližního svého" neméně potřebnou zásadou "a trestej hulváty a blby". Taková voda z oken na jejich nevkusné slamáky... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod tuton » 27 led. 2005, 16:31

Bohemund píše:No, popravdě tady moc zima není. Spíš naopak :) věčně máme přetopíno.
Asi to bude tím, že náš klášter pochází z počátku 20. století, takže je to tu zařízeno celkem moderně :wink:
Jinak ale náš Řád je ze století 13. Původní klášter byl zbořen a postaveno toto. Určitě to znáte všichni(alespoň vy z Prahy). Je to ten kostel se zelenou kopulí vedle Karlova mostu. Dál za kostelem(směrem k Rudolfinu)
je náš klášter. Takže jsme přímo u Vltavy :)


Tak ted uz chapu to srovnani s tim hotelem :-). Jak se jenom jmenuje...

Ja, kdyz jsem v Praze, tak bydlim naproti Kramarove vile. Nedelni obed ridime podle toho co varej u premierovejch ;-). Kdyby tam byl hotel, asi by to taky nebyl nejakej levnej utulek.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Bohemund » 27 led. 2005, 16:40

Dobrá rada nad zlato(Bromden, Jana :wink: ), ale někdy je to fakt děsný.
Ještě, že je teď zima, tak jsou celkem zalezlý :lol:
Jinak ten hotel se jmenuje Čtyři sezóny(alespoň tak se to myslím překládá), ale to Tuton dozajista ví, když je tak častý návštěvník naší Stověžaté :wink: , že?
Převorem být nemůžu a popravdě bych to ani nechtěl. Pak bych si už v klidu nezapálil. Furt někde lítat........ani za nic!!! :)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků