Kvadrokoptera

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Kvadrokoptera

Příspěvekod slabak » 24 úno. 2015, 16:22

Zdravim vsechny, uvazuji o koupi kvadrokoptery/vrtulniku. Touto tematikou jsem naprosto nepolibeny a treba je zde nekdo, kdo poradi s vhodnym vyberem, na co si dat pri koupi pozor atd. Jde mi o hracku, se kterou budu letat venku na chalupe, doma asi skoro vubec ne. Poridim par zaberu chalupy, treba sousede budou chtit videt, jak vypada jejich chalupa z ptaci perspektivy, trenink motokrosu a podobne blbosti. Nic profesionalniho, jde mi o hracku, ktera me bude chvili bavit a pote me treba omrzi a poslu ji dal nebo dam sousedum pro odrostlejsi deti na hrani. Mela by byt jednoducha na ovladani, idealne s HD kamerou, moznost pripojeni telefonu pro moznost realneho obrazu z videokamery potesi, ale neni podminkou, dobijeni ze site a ne pouze z notebooku, nemely by se ji po 5hod rozpadnout motorky. Cena tak okolo 6 tis. Nechci nic profi, opravdu jen jako hracku, protoze my panove si radi hrajeme :smoke1:
Diky moc za trpelivost a pripadne rady.
Pavel
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod DragonSoul » 24 úno. 2015, 16:35

Kvadrokopteru jsem teda nezkousel, ale s vrtulnikem jsou takove zkusenosti, ze musi byt maximalne lehky vanek pro slusnou helikopteru. Jinak to lita jak chce. Pokud si chces na chalupe uzit a mas velky plac kolem, doporucuji letadlo. U helikoptery clovek musi reagovat rychle a moc si neodpocine, kdezto u letadla to clovek posle do vzduchu a kdyz je pres den slunecno tak vecer to krouzi a krouzi a krouzi... U letadla si dovedu predstavit, ze mam cas na dymku, u helikoptery ne.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod slabak » 24 úno. 2015, 16:39

Prave kvadroptera by mela byt o neco odolnejsi a hlavne, pro me dulezita vec, podstatne jednodussi na pilotaz. Na letadlo musis neco umet a to ja neumim.
A hlavne, jako chlap nedokazu delat vic veci najednou, takze dymka a pilotaz, to u me nejde dohromady, mam stale plne ruce dymky :cool:
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod Dapr » 24 úno. 2015, 17:03

Zkus rcmanii, tam je sekce přímo copterami se zabývající. Já se tim aktuálně prokousávám a je tam toho víc než dost. :smoke3:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod Lukas-T » 24 úno. 2015, 17:11

Kvadrokoptéra lítá opravdu skoro sama a není potřeba příliš umu. Teda pokud se bavíme o těch setech jako např. Walkera QR X350 v1.2 RTF DEVO 7 - levnější jsou hračky, to bych moc nedoporučoval a dražší asi nemaji cenu pokud to nechceš na nějakě profi natáčení aby si to na sebe samo vydělalo.
Walkera má vše potřebné včetně podvěsu a kamery a plnou výbavu elektrolniky včetně GPS. Není tak náchylná na vítr jako levnější modely a když s ní plácneš o zem tak něco vydrží. Nejlepší poměr cena výkon.
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod Dapr » 24 úno. 2015, 17:19

Ta Walkera už asi bude trošku mimo cenový rozsah tazatele...ale je to pěkný.

A co takový Parrot AR.Drone, je to hračka, ale zas ta blbě to nevypadá, ovládání přes iOS (iphone, ipad) nebo tablety s androidem, na tytrubce jsou i nějaký videa s tím pořízený.

Já se o to tak okrajově (zatím) zajímám, resp., kroužím okolo, rád bych šel ale cestou (ověřenou) si postavit vlastní stroj komponentů (šasi, motory, regly, řidící desky, aku atd.) je na netu víc než dost.
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod littlebull » 24 úno. 2015, 17:30

Dovolím si jen připomenout čtvrtý aerodynamický zákon.
Helikoptéra vůbec nelétá, pouze je tak ošklivá, že jí Země od sebe odpuzuje.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod Dapr » 24 úno. 2015, 17:41

to nemá chybu :ok: :ok:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod Lukas-T » 24 úno. 2015, 17:41

No uznávám že Walkera je zhruba za 10 tisíc, ale to je na koptéru slušný. SLABAK tam cenu neuváděl tam jsem chtěl poradit něco slušného abych se nemusel stydět za doporučení. Budeš-li to stavět sám, tak to bude za zhruba tutéž cenu možna dražší. Jsou pravda i levnějši modely, ale s tím venku moc nepolítáš. Foukne trochu silňejší vánek a koptéra je fuč, nemá to většinou GPS a je to ze superlevnejch komponent made in China. Asi pro srandu to stačí uznávám, ale kupovat si koptéru tak pošetřím a koupím kvalitní kousek.
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod DragonSoul » 24 úno. 2015, 17:58

Slabak tam cenu uvadel. Staci cist v radcich :-)
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod Lukas-T » 24 úno. 2015, 18:03

Máš recht. Já to četl v autobusu a asi jsem nějak dostatečně nevnímal. Sypu si popel na hlavu. :oops:
Walkery se ale dají koupit už za cca 3-4 tisíce a je to kvalitní výrobek. Mám s nima vlastní zkušenost a byl jsem opravdu spokojen.
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod JNEJAN » 24 úno. 2015, 22:05

Cenově to bude mírně až více výš :D ale tady tomu fakt rozumí a dost se zaměřují i na profi natáčení. Přístup k zákazníkovi mají super, tak se s nimi spojit a probrat to. Určitě dobře poradí. A možná se i nakonec dohodnete :D http://www.telink.eu/
Uživatelský avatar
JNEJAN
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 46
Věk: 49
Registrován: 06 led. 2015, 09:26
Bydliště: Přerov

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod slabak » 25 úno. 2015, 00:56

Chlapi, dekuju za info. Ja opravdu chtel neco kolem 6 tisic, nic profi, proste me to bude bavit, bude to neco noveho, az me to omrzi, dam to detem od sousedu. Ale vse profi pro me nema cenu, vim, ze se tomu nebudu venovat..... :smoke1:
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Kvadrokoptera

Příspěvekod RottenFox » 25 úno. 2015, 07:02

slabak píše:..., dobijeni ze site a ne pouze z notebooku, ...

To u všech zařízeních ke kterým místo nabíječky dávají jen USB káblík řeším tímhle:
Obrázek
(sorry za reklamu HTC, byl to první obrázek co jsem vyštrachal, funguje to samozřejmě i od jiných výrobců)
Prostě kktinka za +- 50 Kč která má nahoře USB vstup a pěkně si přes to dobiješ zařízení ze zásuvky místo z noťase/PC/Xboxu. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech


Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků