Černé zuby

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Černé zuby

Příspěvekod Aleš R. » 12 úno. 2015, 21:07

Zvykl jsem si za poslední 4 měsíce držet dýmku v hubě zuby, bez rukou. Do té doby jsem dýmyl klasicky držíc dýmku v ruce, ale to omezovalo, že jsem nemohl nic dělat, ani třeba e-maily. Umím to jen na jednu stranu, druhá mi prostě nejde. Ale zvykl jsem si tak, že jsem občas i na dýmku při práci zapomněl... dávám tak 2-3 denně. A udělal se mi v hubě aft, tak jsem vzal takové to malé zubařské zrcátko a a zjistil jsem, že jak držím dýmku těmi zuby, tak je mám zezadu v podstatě úplně černé. Vyčistit to kartáčkem nejde (čistím si samozřejmě zuby běžně ráno i večer), tak pomažu k dentální hygieně. Nemáte zkušenost? Doufám, že jsem si ty zuby zničil :roll: .
Uživatelský avatar
Aleš R.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 49
Registrován: 01 pro. 2013, 11:53
Bydliště: Neratovice

Re: Černé zuby

Příspěvekod kremnicky » 12 úno. 2015, 21:11

Mne odkety bafám fajku :D pravidelne sčernajú dolné rezáky. Kefka a pasta nepomáha - raz za čas to opatrne zoškriabem kúskom plastu.
kremnicky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 64
Registrován: 27 dub. 2014, 13:29
Bydliště: Košice

Re: Černé zuby

Příspěvekod Jtt » 12 úno. 2015, 21:45

:think: :think: Hmm, držím fajfku v zubech naprosto běžně, při řízení auta, při chůzi po ulici, vlastně málokdy držím dýmku v ruce. Ale takové problémy nemám. Těžko říct čím to je.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Černé zuby

Příspěvekod Bečetka » 12 úno. 2015, 21:52

Mně říkal zubař, že je to jen pigment, stejně jako od kafe nebo čaje. Zubům to nevadí, akorát to možná blbě vypadá. Já je mám dole pochopitelně taky zčernalý, víc zevnitř, ale to asi každej fajfkař. Vyčištění u zubaře možný je, ale to stojí pochopitelně nezanedbatelný prachy.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Černé zuby

Příspěvekod Kirman » 12 úno. 2015, 22:08

Aniž bych tento problém řešil v souvislosti s dýmkou, tak jsem lehký pigment a zubní kámen, respektive odstranění řešil v rámci návštěvy u dentální hygienistky. Kámen z vnitřní strany zubů a v mezerách seškrábala a skvrny "vypískovala", práce na cca 40 - 60 minut. Nechodím pravidelně, takže počítám zase s návštěvou za 1, max. 2 roky. Cena se pohybuje kolem 500 - 800 Kč tuším.
Uživatelský avatar
Kirman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 263
Věk: 39
Registrován: 07 úno. 2014, 14:46
Bydliště: Nymburk

Re: Černé zuby

Příspěvekod Copatej » 12 úno. 2015, 22:55

Navštěvujeme celá rodina dvakrát do roka pravidelně svoji špičkovou zubařku, nikdy se mi to nestalo, vždy jen zubní kámen a nic víc. Případná úprava plomby, toť vše. Úsměv zářící a totéž platí zevnitř, jenomže to málokoho ohromí :mryellow: Osobně bych tento problém šacoval na poškozenou sklovinu :wink: , ale nikoliv kouřením dýmky, zkrátka to může být vrozená vada :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Černé zuby

Příspěvekod BATRACHOS » 12 úno. 2015, 23:21

Ne, to ne, Mirku.
Když Ti po kouření fajfky černají zuby, tak to není vrozená vada ... to by totiž černaly i bez fajfky. :wink:

Samozřejmě, že zuby po kouření černají, stejně jako po kávě nebo (jako v mém případě) po čaji.
Jsme dospělí, takže víme, že je vždy něco za něco, a jestli dýmka něčemu zdravotně vadí nejspíš, tak to jsou podle mého "vědomí a svědomí" právě zuby. Zkrátka kazovost etc. je u kuřáků větší, ptal jsem se několika zubařů a dokonce znám lidi, co kvůli zubům přestali fajfkařit nebo sekli s doutníky.

To nicméně neznamená :arrow: Copajda, že na Tvém šprochu není pravdy trochu. Jedinci s výjimečně dokonale hladkou a silnou sklovinou tento jev neznají, resp. probíhá velmi pomalu. Totéž samozřejmě u kazů ... genetika způsobuje náchylnost ke kazení nebo naopak odolnost. Kdo pochoval stoleté předky co měli ještě všechny zuby bez jediného kazu, ten nic neřeší. Někdo je na tom naopak bídně a kazilo by se mu všechno, ať dělá, co dělá. Ale zeptej se své skvělé zubařky, schválně, co Ti řekne.

Většina je ale někde uprostřed a tam se vliv kouření pozná. Jde spíš o to, jak moc to vlastně vadí. :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Černé zuby

Příspěvekod Copatej » 12 úno. 2015, 23:52

Zuby si čistím asi jako každý normální člověk 3x denně, respektive vždy po jídle, minimálně 5 minut, používám dentální nitě i mezizubní kartáček patřičného průměru, piju v průměru 5 kafí a pět čajů denně (neslazených, páč bych se poblil), o víkendech zpopelním 2-5 fajfek (přes týden nemám čas) a pokud hrajeme koncerty, tak 1-2 doutníky. Genetika na tom určitě má svojí zásadní roli, jako v jiných důležitějších případech, to nepopírám... :wink:...zubařky jsem se na to ptal a ta mi všechny tyto mé "neduhy" nevěří :oops: ...respektive, chápe i nechápe, jak je to možné :wink: ...zubní kámen naprosto minimální, žádné obnažené krčky, dásně jak novorozenec a to ještě raději nezmiňuji, že jedu během týdne na trojnásobné dávce snussu, tedy ráno, v poledne a večer jeden sáček vlevo a druhý v pravo :palm: :D
...k této, dnes mohu říci rodinné zubařce chodíme nějakých cca 15 let, ta předchozí (stejně dobrá) bohužel předčasně zemřela... :cry:

BATRACHOS píše:...Kdo pochoval stoleté předky co měli ještě všechny zuby bez jediného kazu, ten nic neřeší. Někdo je na tom naopak bídně a kazilo by se mu všechno, ať dělá, co dělá...

Ano, to je velká pravda, plně podepisuji :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Černé zuby

Příspěvekod Fanys » 13 úno. 2015, 00:07

Mám zkušenost, že zlatým zubům fajfka vůbec nevadí. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Černé zuby

Příspěvekod RottenFox » 13 úno. 2015, 07:52

Já měl zuby černý zevnitř a ve předu ten, před kterým jsem přikládal cigaretu. Když jsem s cigaretama praštil, tak mi to zevnitř oškrábali... Znova už se mi to neudělalo - kouřím dýmku a doutníky. Cigarety byli přece jen asi větší kadence... Ještě bych potřeboval oškrábat ten přední zub.
Jinak prej když to takhle kouřením cigaret zpigmentuje, tak se to pak na to snadno nabaluje - další dehet, kafe, čaj. Je fakt, že než mi to oškrábal, tak se mi to zvětšovalo i když už jsem nekouřil - hodně kafuju. A co to mám oškrábaný, tak se mi to znova nedělá.
Ale ten přední zub mi sere, nevím, proč mi ho rovnou neoškrábal taky. Asi mi to nechal jako památku že nemám kouřit cigarety
:-)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Černé zuby

Příspěvekod BATRACHOS » 13 úno. 2015, 15:48

Copatej píše:zubařky jsem se na to ptal a ta mi všechny tyto mé "neduhy" nevěří :oops: ...respektive, chápe i nechápe, jak je to možné :wink: ...zubní kámen naprosto minimální, žádné obnažené krčky, dásně jak novorozenec a to ještě raději nezmiňuji, že jedu během týdne na trojnásobné dávce snussu, tedy ráno, v poledne a večer jeden sáček vlevo a druhý v pravo :palm: :D
...k této, dnes mohu říci rodinné zubařce chodíme nějakých cca 15 let, ta předchozí (stejně dobrá) bohužel předčasně zemřela... :cry:


Trefil ji šlak, co? Úplně náhodou po tvé návštěvě :twisted:
:rofl: :rofl: :rofl:

(Jinak tedy ... ona na tom asi ta péče i u Tebe nějaký podíl mít bude ... 3X denně si zuby fakt nečistím a znám málo koho, kdo ano.)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Černé zuby

Příspěvekod Aleš R. » 13 úno. 2015, 16:10

Díky všem.
Žádnou vadu na zubech nemám, že by mi proto černali, a vím to i proto, že si sám z předních zubů odstraňuju zubní kámen, takže vím na tuty, že jsem to před vánocemi neměl. A od listopadu to kouřím v zubech, to prostě časově sedí.
A taky jestli to není druhem tabáku, víc teď kouřím třešně od McLintock, aby to doma vóónělo, a je to prostě třeba větší humáček než Flake od Dunhilla.

Jo chcete fotku? :D
Uživatelský avatar
Aleš R.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 49
Registrován: 01 pro. 2013, 11:53
Bydliště: Neratovice

Re: Černé zuby

Příspěvekod Copatej » 13 úno. 2015, 18:59

:arrow: Batrachos
Tak Bohu díky po mé návštěvě ne :palm: :D (zrádná a populární rakovina)

BATRACHOS píše:...Jinak tedy ... ona na tom asi ta péče i u Tebe nějaký podíl mít bude ... 3X denně si zuby fakt nečistím a znám málo koho, kdo ano.)


Mno, vzhledem k mé profesi, nejen učitele, to by mi bylo šumák :D , ale zpěváka, kterej na lidi vycení zahnojený zuby, že by druhej vyblil čápa, to bych asi nepřenes přes srdce :lol:

Aleš R. píše:Jo chcete fotku? :D

:ok: Jasně, hoď to sem, já to asi ještě neviděl :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Černé zuby

Příspěvekod Fanys » 13 úno. 2015, 19:05

Copajdo ty nemáš porculánový hollywoodky? :shock:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Černé zuby

Příspěvekod Copatej » 13 úno. 2015, 19:07

Nemám :oops: :cry:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron