Šumava

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Šumava

Příspěvekod klasik51 » 04 úno. 2015, 18:33

No tak by byla další čtyři vlákna. :palm:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Šumava

Příspěvekod Gimli » 04 úno. 2015, 21:33

A co udělat vlákno sdružené, aby se nikdo necítil odstrčenej ? Ale to je k Šumavě už OT.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Šumava

Příspěvekod JaN » 10 kvě. 2015, 13:53

Zdravím všechny příznivce Šumavy. Mám prosbu. Nikdy jsem tam nebyl, tak jsem rozhodnul, že letošní dovolenou strávíme se ženou poznáváním nových míst. Mám k dispozici řekněme 7-10 dní. Nemám vůbec představu, jak to celé pojmout. Chtěli bychom vidět asi nějaké hrady, jezera a hlavně se procházet přírodou se psem, nejsme však nijak zdatní turisti :). Máte někdo představu, co opravdu musíme vidět, kam máme zajít, kde se ubytovat, jaké jídlo ochutnat atd. :)? Díky všem, kteří mi pomůžou řešit tento nelehký úkol :).
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Šumava

Příspěvekod jcp » 10 kvě. 2015, 16:43

minimálně co se kuchyně dotejče můžu jedině vřele doporučit jistou Schimmrovku ze zdejšího fóra :ok:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Šumava

Příspěvekod littlebull » 10 kvě. 2015, 19:00

JaN :arrow: jsi z Brna, začni od jihu... jak radí JCP, u Schimrovky v Perneku, víc neřeš. Poradí Ti hrady, přívoz přes Lipno, parník, procházky se psem, jezera, rozhledny, galerie, muzea.... a jídlo, to už vůbec neřeš.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Šumava

Příspěvekod cechura09 » 10 kvě. 2015, 19:52

Pár tipů přidám.
Za vidění jistě stojí špacír přes Boubín. Nejde o úplně nenáročnou turistiku, spíš je to celodenní tůra. Startujeme v Kubovi huti, končíme na nádraži v Zátoni. Dopravu mezi obcemi zajistí vlak.
Pokud dovolená, tak se zážitky. Na stránkách http://www.npsumava.cz/cz/ lze zabukovat termín splutí Horní Vltavy mezi Soumarským mostem a Pěknou. Pokud je dobrý stav vody. Soboty a neděle jsou zabukovaný dlouho dopředu, všední dny bývají volný. U Soumaráku půjčíš loď, v Pěkné vrátíš, stojí to zato.
Pokud jsi trochu na vodu, v maríně Frymburk, http://heidisailing.cz/pronajem-plachetnic-na-lipne lze pronajmout menší kajutovou plachetku i s motorem bez nutnosti mít prúkaz vůdce malého plavidla, od letošního roku je Lipno sjízné i s motory :ok:
Nutností je i návštěva Č. Krumlova. Doporučuji naplánovat příjezd do města v lehce podvečerních hodinách. Atmosféra města navečír je neopakovatelná.
Spoustu tipů bych měl i na kolo, ty jsou ale na pěšky moc dlouhý. :puffy:
Uživatelský avatar
cechura09
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 541
Věk: 62
Registrován: 13 črc. 2014, 20:03
Bydliště: Brno

Re: Šumava

Příspěvekod JaN » 20 kvě. 2015, 20:57

Díky všem za tipy! Od začátku mi bylo jasné, že se zřejmě obrátím na Schimmrovku, jenom jste mne utvrdili v tom, že to bude dobrý nápad :ok: .
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Šumava

Příspěvekod Gimli » 18 čer. 2015, 08:56

Trošku jsem na tohle vlákno zapomněl, každopádně za chvíli vyrážím na Šumavu, v plánu je procházka okolo Zhůří, Kašperské hory, sněžné jámy po dolování zlata, a s dětmi zkusíme i rýžování. No a když bude přát počasí, vyrazíme na nějakou alpskou vyhlídku. Dýmky a tabáky mám samozřejmě s sebou :wink: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Šumava

Příspěvekod Alter Egon » 18 čer. 2015, 09:00

Gimli, užij si to.
Díky, že jsi mi připomněl, že za tři týdny vyrážíme jako každý rok na Modravu, čehož se už nemůžu dočkat. Tam na člověka úplně "dejchne ten Klostermann" :D
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šumava

Příspěvekod Gimli » 18 čer. 2015, 11:15

Jestli budeš na Modravě a máš rád Klostermanna, zajdi do Pürstlinku-Březníku(Ze světa lesních samot), je tam krásně a úžasnej výhled na Luzný.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Šumava

Příspěvekod Alter Egon » 18 čer. 2015, 11:28

Na Březníku to samozřejmě znám, tam je opravdu krásně. Z Modravy se tam dá jít krásně i s kočárkem.
Jen jsem slyšel, že restaurace na Březníku, kde jsme si vždycky dávali oběd je teď (snad dočasně?) zavřená, tak uvidíme jak to bude za tři týdny...
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šumava

Příspěvekod jcp » 18 čer. 2015, 13:27

Alter Egon píše:na člověka úplně "dejchne ten Klostermann"

No, pokud na tebe dejchne ve smyslu známý scény z filmu "Adéla ještě nevečeřela", kde komisař Ledvina říká Nicku Carterovi .. "že na nich ty dějiny ale dejchly.. " .. :think:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Šumava

Příspěvekod Alter Egon » 19 čer. 2015, 07:49

:D :D :D
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šumava

Příspěvekod Gimli » 21 čer. 2015, 13:28

Tak už jsem bohužel doma, i v tomhle ošklivym počasí to bylo super. Zhůří se mi moc líbilo, bohužel počasí kazilo velice pěkněj výhled. Tam budeme muset ještě jednou.
for Alter Egon
Jestli chodíte s kočárkem, doporučuju i Oblík. Super kruhový výhled a dá se po svážnici dojet až pod vrchol. Ten kousek nahoru už se dá potomek vynést.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Šumava

Příspěvekod littlebull » 21 čer. 2015, 18:57

:think: třeba bys moh příště písnout SZ, nemusíme chodit dva kilometry od sebe :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků