Detektor kovů, militárie

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Miky V-2 » 17 led. 2015, 13:43

Ahoj , věřím že je tady spousta lidí co se zaměřují tímto směrem a třeba rozvinem debatu a někdy i při dýmce :wink: :smoke1:
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Alferi » 17 led. 2015, 17:01

No doufám, že patříš k těm slušným a poučeným detektorářům, kteří neruinují nálezové situace. :wink: Jináč :alfajka: :twisted: .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Mathias Sandorf » 17 led. 2015, 18:28

Tak jak píše Alferi :wink: Nevím, kolik je tu detektorářů, ale archeolog jsem tu minimálně já. Takže pokud se zde najdou slušní hledači, kteří potřebují poradit, nasměrovat, pomoct při spolupráci s archeologickými institucemi, cokoliv prokonzultovat, jsem jeden velký monitor a klávesnice :puffy:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Miky V-2 » 17 led. 2015, 20:46

--myslím že patřím k těm slušným hledačúm, samozřejmě od minulého roku spolupracuji s archeolog sídlící v Opavě a patříci pod Brněnský archeo ustav, budu taky zakládat OS at je to víc oficiální :wink: Samozřejmě jsem proškolen i mí kolegové co s něma chodím, panem Dr. Komoroczym :joy:
Ale o tom povídat nechci hledal jsme zde lidi co chodí taky s klackem a třeba dýmkou :smoke1:
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Fanys » 17 led. 2015, 21:20

Moje vnučka si tento přístroj objednala u Ježíška, ale zatím prohledává babičce zahradu a dýmku jí rodiče ještě nedovolili, protože jí je teprve osm let. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Rog » 17 led. 2015, 21:27

:mrgreen:

A našla niečo?
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Fanys » 17 led. 2015, 21:47

Zatím jen mince pod kobercem a na zahradě zapomenutou sekeru. Nejzajímavější na tom je, že bráchu přesvědčila, aby on si přál krumpáč a lopatku.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod klasik51 » 18 led. 2015, 10:00

:D Z toho děvčete něco bude, jde na to fikaně. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Mathias Sandorf » 18 led. 2015, 10:35

Fanýsi, až zabrousí do polí, tak ji nezapomeň koupi GPSku :wink: Miky - tak by to mělo bejt, paráda :ok: Balász je dobrej, jinak z Tvého okolí se tím ještě hodně zabejvá Míra Popelka a má přehled i o již existujících opskách, kdyby se Ti nechtělo přímo zakládat, ale to Ty máš asi taky...

Miky V-2 píše:
Ale o tom povídat nechci hledal jsme zde lidi co chodí taky s klackem a třeba dýmkou :smoke1:

To je mi jasný, ale vzhledem k svému povolání/postižení, se stejně neudržim a budu vám do toho kecat, tak předem sorry :lol:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Fanys » 18 led. 2015, 10:55

Mathias Sandorf píše:Fanýsi, až zabrousí do polí, tak ji nezapomeň koupi GPSku :wink:


Jestli myslíš tohle, tak to již má. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Mathias Sandorf » 18 led. 2015, 11:01

Fanýs píše:
Jestli myslíš tohle, tak to již má. :think:


Super :clamp:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Miky V-2 » 18 led. 2015, 13:03

Mathias Sandorf píše:Fanýsi, až zabrousí do polí, tak ji nezapomeň koupi GPSku :wink: Miky - tak by to mělo bejt, paráda :ok: Balász je dobrej, jinak z Tvého okolí se tím ještě hodně zabejvá Míra Popelka a má přehled i o již existujících opskách, kdyby se Ti nechtělo přímo zakládat, ale to Ty máš asi taky...


...Neznám toho kluka..ale třeba kontakt by byl asi fajn :ok: ...díkes ...dělali jsme pro Ustav obchvad kolem Opavy, ale kluci moc nevěděli že je třeba před prospekcí terénu, ho trochu upravit , takže džungle a dřina :D
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod Mathias Sandorf » 19 led. 2015, 16:09

Jojo, džungle, bláto, nepřízeň počasí - klasika archeologie :lol: Míra se zabejvá detektoringem, co ho znám a má problematiku opravdu dobře najetou a je velmi vstřícnej. Kontakt je zde http://www.uapp.cz/index.php?nid=8292&lid=cs&oid=1591008
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod vitav » 15 kvě. 2015, 09:13

Mathias Sandorf píše:Tak jak píše Alferi :wink: Nevím, kolik je tu detektorářů, ale archeolog jsem tu minimálně já. Takže pokud se zde najdou slušní hledači, kteří potřebují poradit, nasměrovat, pomoct při spolupráci s archeologickými institucemi, cokoliv prokonzultovat, jsem jeden velký monitor a klávesnice :puffy:

Nazdar Fanýs.Náhodou jsem se sem podíval a zjišťuji,že i zde jsou detektoráři.Divil bych se,kdyby nebyli,protože nás jsou desetitisíce.Já hledám deset let a zásobuji Jihlavské muzeum.Je to pro některé přímo závislost.Já hledám Středověk a mince. :ok:
vitav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Registrován: 04 srp. 2013, 15:36

Re: Detektor kovů, militárie

Příspěvekod smartys » 15 kvě. 2015, 19:53

Ahoj, tímto koníčkem se bavím i já. A to právě kolem Jihlavy, ale nejen tam. Dá se říct, že jsem už prošel pěkných pár kilometrů celé naší krásné zemičky. Patřím k těm co se spolupráci s archeologi nevyhýbají, ba naopak jí vítám a vyhledávám. To se dá i lehko dokázat, neboť pod tímto nickem se vyskytuji i na stránkách zabývající se hledáním pomocí detektorů kovů. Jsem členem sdružení, které se již dlouhodobě zůčastňuje archeologických průzkumů a díky tomu jsem měl možnost být při prozkoumávání velice zajímavých míst.
Nicméně autor tématu by se spíše rád dozvěděl jak k sobě jde detektor a dýmka. A to by mne, coby začínajícího dýmkaře také zajímalo :-)
Uživatelský avatar
smartys
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 50
Registrován: 11 kvě. 2015, 19:12
Bydliště: Mrákotín u Telče

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků