Chilli a vše kolem

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod RottenFox » 30 led. 2016, 21:23

Tazmánce mám rád. To je hodně dobrá odrůda.
Budeš-li moct, vyzkoušej Trinidad Congo Red.
Výbornej poměr náročnost/vegetační doba/úrodnost/pal.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod tifik » 02 úno. 2016, 10:02

A neměl bys pár semínek k prodeji? Aktuálně mám zaseto:

Malaga Bird
Sparkler
Habanero Tasmanian
Black Pearl
African Devil Zimbabwe Bird
Peito de Moca
Thanksgiving

Ale dost toho rozdám, od každé cca 10 semen, Sparklery 20.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod RottenFox » 02 úno. 2016, 11:05

Bohužel, ani zadarmo ani k prodeji.
Letos jsem ho vůbec nedával, mám tam akorát jeden lofas (řízek) od Anka. Z něj pak nařežu na příští sezónu. Letos jedu hlavně pokusy.
TCR pojedu zas až právě příští rok - až budu mít jasno co pěstovat a co ne a nebudu mít zabraný záhony pokusnejma kytkama.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod Dejmal » 12 úno. 2016, 10:11

Jak mi tak dochází střelivo od Klasika, tak jsem se poohlédl po nějaké alternativě

image_id: 22592

zatím jsem koštoval Moruga sajrajt a je to super, krásnej nástup. A jako dárek jsem dostal cucák s Morugou a trošku jsem si poplakal, ale byl sqělej. asi se také do něčeho pustím, ale nemaje skleníku to bude asi složitěší.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod tifik » 12 úno. 2016, 14:12

Naklíčená semínka jsem zasadil do takových těch rašelinových kelímků (ne tablet, normálně do substrátu) z OBI, udržuju to vlhký a ty květníky normálně plesnivějí, ale brutálně. Co sakra s tím? Loni jsem měl nějaké jiné a žádná plíseň.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod Fire Frog » 12 úno. 2016, 14:19

Tak to jsi určitě neměl umyté ruce. :lol: :plaster: :plaster:

Teď vážně. Kolikrát mi zplesnivěly malé masožravky, které jsem také pěstoval ze semen. Různé krabičky, různé polohy v bytě, různé byty, různá rašelina- nedokázal jsem zjistit proč to tak bylo :( . Od té doby jsem se semeny skončil.
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod RottenFox » 12 úno. 2016, 14:25

tifik: Tak to ti neporadím, já si dát tyhle rašelinové kelímky domů, tak je mám za tři dny porostlé plísní taky. :? :(
V kelímcích a květináčích z plastu to jinak řeším tak, že navrch na substrát dávám písek - potom substrát na povrchu neplesnivý a nedostanou se na to ani ty malé mušky.

> Dejmal: Pěkná nálož. :ok:

> FireFrog: Dobře, a když ti ty masožravky zplesnivěly, respektive já mám plesnivý celý substrát, ale jakože úplně porostlý plísní, tak po tom, co se v tom substrátu přehrabuji, tudíž mám celé ruce až po zápěstí od plísně a substrátu, tak když pak těma zahnojenejma rukama šáhnu do tabáku, tak tam ty nečistoty nezanesu, jo?
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod Fire Frog » 12 úno. 2016, 14:58

Rozlišuj plísně, bakterie a ty tvoje nečistoty (nevím co jimi přesně myslíš). Klidně tam spóry nějaké plísně zaneseš, ale nebudou mít v tabáku prostředí (s velkou pravděpodobností) na to, aby přežily. Nastuduj si o tom něco, fakt ;). Jinak nic ve zlém, ale neodolal jsem malému rýpnutí, vzhledem k tifikovu problému :D.
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod tifik » 12 úno. 2016, 15:04

:-D

Neříkejte mi, že budu přepichovat 80 semenáčků :shock: :twisted: :D
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod pitrson » 12 úno. 2016, 15:12

ad plisne: potrebujou chlad, vlhko a stojatej vzduch. Tzn. presun na teplejsi misto, vetrat a snizit vlhkost. Pred zanesenou plisni taky pomuze predchozi 'upeceni' substratu (a mozna, jestli to vydzi, i toho raselinovyho kelimku) v troube. Staci 15 minut..
ad musky: zkus strouzek cesneku prekrajet a hodit na substrat. Ja se jich takhle zbavil a uz se neukazaly (ale zafungovat by mohly i jiny veci, treba hrebicek apod.)
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod cechura09 » 12 úno. 2016, 15:52

Chilli se věnuji teprv druhým rokem ale pěstuji celkem dosti normálních zeleninových paprik, (zrovna to začíná klíčit) a sazenice připravuji i pro část rodiny.
Plíseň se někdy ve výsevním substrátu oběví, později u některých sazenic i hniloba krčku (padání rostlinek). Výborný je na to Previcur http://www.agromanual.cz/cz/pripravky/fungicidy/fungicid/previcur-energy.html Zabirá okamžitě, aplikace do zálivky po povzchu zeminy :puffy:
Uživatelský avatar
cechura09
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 541
Věk: 62
Registrován: 13 črc. 2014, 20:03
Bydliště: Brno

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod PoKlaT » 12 úno. 2016, 16:14

Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod RottenFox » 12 úno. 2016, 17:36

Fire Frog píše:Rozlišuj plísně, bakterie a ty tvoje nečistoty (nevím co jimi přesně myslíš). Klidně tam spóry nějaké plísně zaneseš, ale nebudou mít v tabáku prostředí (s velkou pravděpodobností) na to, aby přežily. Nastuduj si o tom něco, fakt ;). Jinak nic ve zlém, ale neodolal jsem malému rýpnutí, vzhledem k tifikovu problému :D.

Celý to začlo tím, že jsem napsal, že když mi do tabáku upadne kus rohlíku se sejrem, tak to tam začne plesnivět -
"Jednou jsem zapomněl v tašce svačinu a za tejden byla zelená. (plesnivá) ... Stejně tak, když si odrolím ruce od Hermelínu/salámu/hlíny do tabáku, tak se tam po čase nějaká plíseň začne taky tvořit."
- takže ty mi chceš tvrdit, že zatímco, když nechám kus eidamu ležet tejden na stole, kde spolehlivě zezelená, tak když ho dám do plechovky s tabákem, kde je ještě větší vlhkost, tak tam plesnivět nezačne?
A to je to, co celou dobu říkám, že proto si meju ruce, abych si do tabáku nezanášel nečistoty, které tam pak spustí kazící se procesy.
To jsou ty moje nečistoty - zbytky jídla, například.
Nevymejšlej teď nějaký voloviny a výmluvy, ale normálně mi řekni, jestli když vezmu kousek sejra, dám ho do plechovky plný vlhkýho tabáku a na půl roku to zavřu, tak jestli za ten půl rok bude ten sejra i tabák ve stejný bezvadný kondici, jako když jsem to zavíral?
Ten sejra zdegraduje i na volno položenej v pokoji, tak proč by neměl zdegradovat ve vlhký pixle? A samozřejmě až se z toho sejra stane nechutná břečka, tak to kontaminuje tabák, kterej s ním v tý pixle bydlí.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod Fire Frog » 12 úno. 2016, 21:32

Celé to začalo tím, že si myješ ruce před každým lezením do tabáku. Nic proti tvojí hygieně, ale při dni doma a na zahradě je skoro nemožné, abys tam zanesl takové plísně, co se chytí i na tabák a rozrostou se tam.
Nevymýšlej naopak případy, kdy vezmeš kus sýru a dáš ho do tabáku o ničem takovém nebyla řeč, to je jen tvůj příklad, že tam tu plíseň dostat lze. Ano, nikdy jsem netvrdil, že když dáš kus sýru do tabáku, že nezplesnivý, ale je to naprosto extrémní příklad, který se v běžném životě nemůže stát.
Já celou dobu mluvím o tom, že spóry plísní, které jsou všude kolem tebe (ne jen na rukou, pleteš si to s bakteriema) nerostou všude. Rostou jen v tom svém ideálním prostředí. Celou dobu jen nechceš pochopit základ a to, že když vezmeš v lese hřib a píchneš si ho doma na zahradě, tak ti tam prostě dát neporostě, protože příznivé prostředí měl v lese na tom určitém místě. Jasně, že je možné vzít sýr, hodit ho do tabáku a sledovat jak zplesnivý, jenže prostředí pro vznik té plísně je sýr a ne tabák.
Takže končím tuhle OT debatu, kterou jsem vyvolat ani nechtěl, protože je to jen pořád dokola. Jestli ti po jídle růstane na rukou tolik sýru a salámu, že si to nadrobíš do tabáku a on ti zplesnivý, tak si je myj dál, osobní hygiena je důležitá :lol: .
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Chilli a vše kolem

Příspěvekod RottenFox » 12 úno. 2016, 23:34

Fire Frog píše:... Nevymýšlej naopak případy, kdy vezmeš kus sýru a dáš ho do tabáku o ničem takovém nebyla řeč, to je jen tvůj příklad, že tam tu plíseň dostat lze. Ano, nikdy jsem netvrdil, že když dáš kus sýru do tabáku, že nezplesnivý, ale je to naprosto extrémní příklad, který se v běžném životě nemůže stát...

A to je přesně to, o čem byla řeč - že jsem měl na zahradě ty pracky úplně obalený kompostem, když jsem si ten tabák nabíral, tudíž do toho tabáku napadlo plno bordelu z kompostu, načež obsah plechovky zplesnivěl.
Případy s hřibem a podobný lofasoviny z toho začal dělat littlebull.
Já to víc ani potřebu rozebírat neměl. Prostě jsem napsal svůj postřeh, a nevím, proč to má někdo potřebu rozjíždět do zbytečné debaty.
Jasně, že je možné vzít sýr, hodit ho do tabáku a sledovat jak zplesnivý, jenže prostředí pro vznik té plísně je sýr a ne tabák.

A nikdy jsem neřekl, že základem pro plíseň je tabák, ale právě celou dobu tvrdím, že to spustí ten sajrajt, co tam zanesu.
Takže končím tuhle OT debatu, kterou jsem vyvolat ani nechtěl, protože je to jen pořád dokola.

Chtěl nebo nechtěl, nemáš do mě blbě rejt a na srazu se mi stupidně smát do obličeje. Pak se nediv, že se tvoje rádoby vtipný rejpání a posmívání dočká odpovědi.
.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron