Hodinky jako nezbytný doplněk

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Plzenaak » 29 led. 2014, 22:30

Dejmal píše:zlaté pravidlo praví Whisky ze Skotska, dýmka z Anglie,auto z Německa a hodinky ze Švýcarska, když už se budou skládat :mryellow:


Mám to jinak - whiska z Japonska, dýmka z Itálie, auto z Japonska a hodinky pro změnu z Japonska :wink: .
Uživatelský avatar
Plzenaak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 376
Věk: 47
Registrován: 22 zář. 2010, 08:03
Bydliště: Plzeň

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod petum » 30 led. 2014, 09:47

Krhút píše:Léta letoucí , tedy asi 9 let tahám tyto Timexy ,mají už druhé pouzdro , neboť to první bylo sežráno agresivním potem :wink: ...


Tak to si ma potešil, pretože som si myslel, že som jediný, ktorý ničí hodinky svojím potom.
Takže u mňa sú to alebo titanové na ruke (síce mám tiež nerezové, ale tie veľmi chladia zápästie),
alebo zlaté, prípadne strieborné vo vrecku. Pôvab tých vreckových tkvie v tom, že sú po starých otcoch.
:smoke1:
Uživatelský avatar
petum
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 293
Registrován: 08 bře. 2010, 12:28
Bydliště: Vysoké Tatry

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Bob76 » 30 led. 2014, 18:32

Chtělo by to nějaké fota pánové těch vintážních.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Mathias Sandorf » 31 led. 2014, 09:29

Dejmal píše:zlaté pravidlo praví Whisky ze Skotska, dýmka z Anglie,auto z Německa a hodinky ze Švýcarska, když už se budou skládat :mryellow:


Jo joo, to by se mi líbilo :puffy: Ještě, že je tu teď tohle vlákno - budu pak potřebovat rady :idea: :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod klasik51 » 01 úno. 2014, 13:01

Dobré téma, na hodinkách jsem trochu ujížděl, ale měl jsem jich míň než aut, ale víc než manželek. :wink:
Jako kluk jsem měl dlouho na levé ruce sádru a začal nosit hodinky na pravé a tak už to zustalo.
Primky dámské - jako kluk, byli jsme chudá rodina, tak jsem je po někom dostal, asi po sestřenici :think: Jednou mě chytla parta
kluků ve stromovce, byli tři, pamatuju si to, bylo mě 12 let. Dostal jsem do držky a hodinky mě ukradli.
Primky pánské 2x - nepamatuju si jak dopadly
Seiko - koupil jsem si je tenkrát v Tuzexu ve Veletržnim paláci. Později jsem je za něco vyměnil.
Longines se stopkama - :ok: dneska můj sen (nesplnitelnej) když jsem měl krizi tak jsem je prodal.
Schaffhausen se stopkama, zlaté dvouplášťové - prodal jsem je ve stejném období, ze stejného důvodu.
3x digitál - takové různé šmejdy, co se sem tenkrát pašovaly.
Dnešní stav - zase Seiko, Simpar, IWC.
image_id: 18006
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Rahmed » 01 úno. 2014, 13:22

Tak přesně tyhle Seiko Automatic jsem dostal po matuře, dovezený z Řecka za 100$ :cool:
Předtím byly ještě 2 Primky... na ty první mi táta nalepil šachovnicové praporky na ciferník :ok:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Krhút » 02 úno. 2014, 10:29

Tak jo , také připojím hodinkové CV :D Jako první byly k desátým narozeninám hodinky s černým ciferníkem , modrými čárkami tam kde mají být číslice , datumovkou a honosným názvem Ruhla. Nevím , kde udělali soudruzi z NDR chybu , ale vydržely necelé 4 roky. Pak jsemve 14 podědil po tátovi Pobědy, které jsem po po dvou letech podstrčil mladšímu bratrovi , když jsem si za peníze vydělané na drátkování koupil Prim sport. Ty vydržely nějakých 7 let, přežily i pád na kole , po němž byly rekonstruovány , neboť ručičky o sebe zakopávaly. Mezi tím se i u mne objevily asi dvoje digitálky od vietnamců , kteří tu tenkrát ještě byli jen na návštěvě. Když jejich pobyt končil , posílali si domů v bednách šicí stroje a Babetty :D Následovala Casia , Timexy , opět Casia . No a jak to počítám , tak současné Timexy mi neslouží 9 , ale 11 let. Protože hodinky pomocí potu požírám , koupil jsem před sai pěti lety ještě titanová Casia, která mají sice plášť v pořádku , ale odchází vnitřně. Hodinář říká , že další baterku jim už pořizovat nemám . No a nad těmito hodinkami , které se v podstatě míhají životem stojí jako stálice kapesní jednoplášťové Eisenbahn Roskopf Patent od fy.Reconvilier Swiss, tedy nádražácké cibule , které dostala prateta 20.března 1940 a já od babičky 2.5.1986
image_id: 18010
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod klasik51 » 02 úno. 2014, 11:22

Ty cibule :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Krhút » 02 úno. 2014, 12:39

Víš , jak pyšně jsem odcházel z Národního technického muzea , kde mají v expozici měření času jejich rodné sestry ? A to jsme před tím byli ve vojenském muzeu na Hradčanech , kde byl ve vitrině stejný nůž , jako jsem měl zrovna v pouzdře na opasku . :ok:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod petum » 02 úno. 2014, 12:56

Bob76 píše:Chtělo by to nějaké fota pánové těch vintážních.

Tu sú moje "vreckovky" :D
Tých horných šesť je repasovaných v bezvadnom technickom stave.
V strede zmienené strieborné a zlaté.
Spodný rad je zatiaľ v očakávaní, či na ne príde rad so servisom.
Obrázek
Uživatelský avatar
petum
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 293
Registrován: 08 bře. 2010, 12:28
Bydliště: Vysoké Tatry

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Snoopy » 02 úno. 2014, 13:36

petum píše:... repasovaných v bezvadnom technickom stave...

Prečo potom ukazujú rozdielny čas... :roll: :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod klasik51 » 02 úno. 2014, 14:44

Nejsou natáhnuté. :wink:
Krhút - Ty jsi tedy takový muzeální kousek. :cool: :smile:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Baca » 02 úno. 2014, 16:11

Krhut, fiha :-) zda sa ze si do historickych veciciek zazraty. Len mi tak napadlo, nosis aj ine casti odevu historickej hodnoty ?? ( naprikald take 150 rokov stare slipy ?? ) :twisted:
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Krhút » 02 úno. 2014, 17:14

klasik51 píše:Nejsou natáhnuté. :wink:
Krhút - Ty jsi tedy takový muzeální kousek. :cool: :smile:

Mě spíš napadlo , že to , co mi na venkově ještě běžně používáme , to už v Praze dávají do muzea :lol:
Ten nůž byl Victorinox -Mauser, tedy záležitost , která se ještě v tom roce 1996, kdy jsem tam byl , normálně prodávala.
PS: už tenkrát jsem ale nechápal , proč je ve vojenském muzeu nůž , který s žádnou armádou neměl nic společného.

Baca píše:Krhut, fiha :-) zda sa ze si do historickych veciciek zazraty. Len mi tak napadlo, nosis aj ine casti odevu historickej hodnoty ?? ( naprikald take 150 rokov stare slipy ?? ) :twisted:

Hodinky a nůž jsou části oděvu ? A k tomu malinkýmu se nevyjadřuju , to nejde přečíst :lol: Ty si neni Bača , ty si baran
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Hodinky jako nezbytný doplněk

Příspěvekod Baca » 02 úno. 2014, 19:27

Krhut - beee (citoslovce) nemozem za to. To bolo prve co mi napadlo v suvislosti s tvojim muzealnym prispevkom :-D

Fanys - Haha, ty si uz s muzealnymi odevmi davno zacal to viem, ale otazka je, ci aj pokracujes :-)

No a aby som nebol furt OT. moja zbierka hodiniek cita tiez zopar kusov - momentalne som sa dopocital k cisli 8. Ale urcite mam este niekde dalsie kusy, na ktore som uz zabudol ci zapotrosil.

image_id: 18015


Zprava dolava - Readers Digest :-D , Q&Q, Fosati, Zarja - vreckove ruske, najrychlejsie zo vsetkych, Casio, Canada (vyrobca neznamy, Made in China ? ) darcek z Kanady, zaujimavost opaskove hodinky, Casio (dostal som ich na 40tku, este furt idu), no a tie posledne EDOX - jedine co mi zostalo cennejsie po otcovi aj tu zlomenu palicu struhal on.

Moje prve boli Primky, dostalk som ich ako 10rocny od stryka (no on mi ich kupil ked som mal sest a siel som do skoly, ale mama sa mi i ch bala dat k pouzivaniu) :-D Mal som aj digitalky MARANTZ prepasovane z rakuska lodnikmi dunajplavby :-D a aj slepecke digitalky z blsaku, tie boli zaujimave, kecli cas v styroch jazykoch a za tie styry roky kym sa nerozpadlo puzdro a remienok sli az neuveritelne presne :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků