Offroady a čtyřkolky v lese

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod 8bambam » 02 úno. 2014, 21:42

tyhle egoistický typy co respektujou jen sami sebe a nemají uctu k práci a majetku tech druhých bych rovnou střílel.Je to poprvé co jsem se tady na foru nas...al,ale stálo to za to.
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod sonorek » 03 úno. 2014, 11:33

Jak jsem psal, žiju na dědině a do lesů a polí si můžeš zajet kdy chceš, vždycky to tak bylo. Pokud nic neničíš, tak to nikomu nevadí. Když se potkáš s majitelem lesa, kde si postavím stan, pak mne požádá abych uklidil a nezapálil les. Což je u mne automatické. Jediné omezení je nepouštět psa na volno, což dodržujeme. Nikdy tam nehořelo a černé skládky nevznikají. Tak proč tam srat zákaz na zákaz. Jste snad policajti? V drtivé většině jsou majitelé lesů soukromníci a těm podle mých zkušeností nevadí, když si někdo na kraji lesa postaví stan. Co na tom je k nepochopení, nebo k zastřelení, zasejc nechápu já.
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod Baca » 03 úno. 2014, 12:39

Sonorek, je podstatny rozdiel medzi slusnym trampom ci bivakarom a zbohatlikmi, ktori si mastia ego a nic im nie je svate.
Uvediem priklad - Kosicek lesy maju sluzit ako odpocinkova zona pre obyvatelov mesta. Takmer nikto tam uz nechodi ani na taboriska si nieco ugrilovat, lebo diva partia motokrosarov a stvorkolkarov sa tam prehana ako an motokrosovej trati, toplati aj o mountainbikeroch. Kracas po chodnicku a za chrbtom sa ti ozve zurivy krik byciglikara ci rev motora a este mozes byt rad, ze nezastavi a rvno ti nepri***be ze zavadzias. o 2km dalej su dve motokrosove trate, jedna sutazna a druha treningova, lenze tam treba za cas jazdenia platit. Cize, napriek tomu, ze maju prachy na svoje stroje (a tie nie su male, jedna blba klukovka do stvorkoly stoji viac nez 300 eur) par drobnych za prenajom trate je uz pre nich privela. Takze ohrozuju, otravuju a mestska ci statna policia je neschopna ich umravnit, pretoze si neustale vyjazdia inu trasu cez les a nevedno kde sa vynoria. Na ceste im uz policajt moze akurat tak fukat praskovy cukor tenkou trubkou do zadku.
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod sonorek » 03 úno. 2014, 13:01

Jasně tohle beru, ale tohle se u nás neděje. Nechápu proč jsem házen do jednoho pytle.
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod Baca » 03 úno. 2014, 13:42

Sam to poznam, je to tym, ze ludia uz stratili trpezlivost a nechcu sa zaoberat selektovanim dobreho ci zleho. Tak to beru z jednej vody nacisto.
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod sonorek » 03 úno. 2014, 13:54

To si pamatuji. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Škoda no.
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod Robusto » 04 úno. 2014, 01:49

:arrow: Sonorek Tím se netrap, s offroadem budeš vždy špatný a úplně nejhorší když ti ještě z huby kouká doutník :mryellow: To platíš automaticky za zhýralého buržuje. Já to znám a to mám ještě štěstí, že nemám Hummer. Ti jsou opravdu hodně špatní :D Tady je pár zkušeností.

Když je auto čisté, tak máš leštěnku, kterou nevyužiješ a máš ho jenom na machrování. Když je auto od bláta, to jsi zase někde určitě zavraždil pampelišku a ostentativně předvádíš, že ti je jeho stav lhostejný, protože si za měsíc stejně koupíš nové. Další varianta je, že za auto jsi prachy dal, ale už nemáš peníze na benzín a šetříš na myčce.

Většinou se každý nejprve zeptá kolik to žere a to asi jenom proto, aby mi s patřičnou převahou dal vědět, že to by tedy v žádném případě nechtěl, že on jezdí za 5 litrů. Benzínový motor je také špatně, do práce to má 12 kiláků a na takovou dálku je nafta nejlepší. Sedadla v kůži jsou blbá frajeřinka, přeci si nezapaří řiť. Tyhle typy už ani nepřesvědčuju, že je to nesmysl a co mi bolestivý vlk dovolí, se pomalu šourám pryč.

Pokud dodržuješ předepsanou rychlost, jsi špatný řidič a brzda provozu, který si tohle auto koupil, aby se nezabil, ale sám je naopak připraven drtit malá bezbranná zelená autíčka. Zřejmě proto si kladou za povinnost tě předjet i na plné a ukázat jak dobří řidiči jsou naopak oni. V čím větším krumplu sedí, tím větší pravděpodobnost, že se tak stane. U auta napadeného tunerem je to na 100%. No a když už rychlost překročíš, to jsi bezohledný pirát a Trpišovský je nepochybně tvůj vzor :D
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod sonorek » 04 úno. 2014, 07:28

Ty vole, takhle po ránu jsem se dlouho nepobavil. Dík. :ok:

Jinak jedničkovej Houmr by nebyl špatnej. Škoda, že se od 2010 nedělají. http://www.youtube.com/watch?v=Q0RyymcUiR4

Pořizovačka není zas tak hrozná http://www.tipcars.com/hummer-h1/65d-civilni-verzedofuky-kol-21882947.html pěkně placená práce, aby jsi dokázal nakrmit ten šesti a půl litrovej motor by taky bodla :smile: :smile: :smile:
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod Gimli » 04 úno. 2014, 21:54

Pánové, pokud máte záchvaty offroadismu a nechce zabíjet pampelišky, kupte si Landrover. Prokrosí se vám peněženkou skrznaskrz :mryellow: a ani nebudete muset vůz vzít na ostentativní ušpinění do terénu :wink: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod beda » 05 úno. 2014, 02:09

Neblbni, je tu několik takovejch těch se zelenym oválem místo srdce :mryellow:
Jinak šestilitr by mi nevadil, kdyby nejezdil maximálně kilem :mryellow: Nemam sice taky žádný éro, oturbená dvaosma s interkoulí na dva a půl tuny je fakt málo, ale přes kilo to jede, do osmdesáti piánko ke dvoum tísícům jezdim trochu nad deset na sto. S offama je to jako s řadou dalších věcí. spousta lidí o nich mluví, přemejšlí o tom, soudí to atd. aniž by se vůbec seznámili osobně s tim, co to je mít takový auto. Zatim kohokoliv jsem vezl, kdokoliv to řídil, tak jen chvála. Nemluvim teda o AROunovi :mryellow: Musí to člověk znát, pak snadno skousne i tu spotřebu. Nemůžu si pomoci, ale dlouhej klasickej off je podle mne nejvíc, nejvíc užitečný auto ze fšech. Prostě potřebuju místo, pozdvihám a posklápim sedačky a mám menší dodávku. Potřebuju šest míst k sezení, mam je. Potřebuju tahat tři a půl tuny, můžu a jak dlouho a kam chci. Neže mi ulítaj po pár hrabačkách někde v kopci v marastu kříže, poloosy a odejde diferák na nějaký ubrečený předokolce, která žere o celejch tři a půl litru na sto míň, než kráva na tuhejch nápravách, který ta prdel neodejde prostě nikdy, ikdyž je v provozu denně. Ty auta jsou dělaný na zátěž. Tady je furt zažitý tahání vozíků embéčkama a lidi čekaj od osobáků neuvěřitelný věci. Nechápou, že tu neni ta západní kultura, kde člověk pracující má offa, páč je na to a bába má na nákuby nějaký malý zelený autíčko :mryellow: Tady prostě lítaj lidi po dálnici v ochcávkách ke dvoum kilum a vůbec nechápou, že Ulrich to auto vymyslel pro maminky na vyzvedávání dětí ze školy, popřípadě cestu k babičce. Frajer Jára krmí tu jedna devítku TDI jako by to bylo Porsche a neví, že to auto stejně jako Porsche prostě nebrzdí :mryellow: Proto jezdim tou osmdesátkou za jedenáct, na tuhejch a na žebřinovým podvozku. Prostě mi dělá dobře vědět, že když omylem vymetu nějakou díru tak se nevysypu a když se proti mně bude řítit předjíždějící blb, tak se stačí zapřít o volant. Ono těch pár metráků železa okolo předního náhonu má taky svoji kinetiku. Nikdo mi to nevymluví, off je prostě univerzální vůz, vše v jednom, osobák, minibus, dodávka, traktor, prostě kompletka :wink: Chrápal jsem v něm snad stokrát, totál veget, úhlopříčně na dýlku fpoho a mam metr osmdesát. Hoooodně bych chtěl nezávislý naftový topení. Na to ušetřim.
Naposledy upravil beda dne 05 úno. 2014, 19:57, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod sonorek » 05 úno. 2014, 06:24

Gimli no tak :wink: Lanďáci nejsou tak špatný. Záleží na tom co po nich chceš. S čím jezdíš? Blbá otázka regnul jsi se sem: http://www.landroverforum.cz/forum/. Na svůj problém jsem tam vždy našel odpověď.
Jinak bedo :ok: Já mám v Lanďáku vodní Webasto a jsem naprosto spokojený. Venku -20 tak patnáct minut před odjezdem ho zapínám. Voda na 30° všichni drápou skla, jenom já lezu do vyhřáté a ledu zbavené kastle. Sice za něj pár kaček dáš a musíš hlídat baterii, páč se samo spouští při -5°,ale ten pocit, když do něj sedám svlékám se do trika a tatík ještě půl hodiny rozmrazuje Terrano.
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod RottenFox » 05 úno. 2014, 09:02

Máš recht, bedo. Já sice taky mojí 307sw snadno predělam na 6 nebo 7 míst, nebo to snadno přerubu na dodávku, normálně s pěti sedačkama to má kufr jak prase. Odvez jsem v tom všechno co jsem kdy chtěl, na spaní se ti tam po rozebrání vejde i matrace.
ALE!!!!
Každej rok měním stabilizátory, čepy, ramena, ...
Už jsme taky s ženou řešili, že na český silnice a polňačku na zahradu by se něco vyššího a bytelnějšího vyplatilo.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod beda » 05 úno. 2014, 09:34

:arrow: sonorek Hlavně je to masírka na cesty a spaní. Nechá se to i bez, ale mít se kde v teple v zimě převlíct, usušit si věci atp. nemá chybu. Off se rázem přiblíží domečku :mryellow: Už to neni jen věc se kterou se můžeš dostat hodně daleko, vysoko a hluboko, ale ještě ti to tam chcíplý nevystydne a noc v suchu a teple je jistá :joy: Jinak co se týče firemní řevnivosti, tak IMHO to vyjde tak nějak nastejno. Toyota má nesmrtelný motory, ale na pytel podvozky, Nissan to má naopak a ještě hnije snad dvakrát rychlejc, LR nehnije, ale co se týče techickýho řešení je to psycho, ostatně jako vše britský :mryellow: Prostě si člověk moc nevybere, každý má svý. Nejvíc nezmar je ARO, neže by se nesypalo, ale je celý poskládaný z průmyslově standardizovanejch dílů. Jde tam rozebrat a opravit uplně fšechno :shock: Gumičky do spojkovýho válce z Rubeny za šest kaček :mryellow: To auto je prakticky nesmrtelný, páč to co nejde koupit je tak jednoduchý konstrukce, že jde vyrobit :joy: Druhou stranou mince je, že člověk nedělá nic jinýho a nemůže s tim autem nikam dál, než odkud lze dojít pěšky zpět :mryellow: Je to taková stavebnice pro mladé začínající automechaniky :mryellow:
:arrow: RottenFox On to hlavně člověk pochopí až když to vyzkouší, fakt mi věř :wink: Hrábnout dodávkou je lehčí než cokoliv jinýho. Neexistuje jiný uspořádání pohonu než 4x4, který by ti zajistilo spolehlivě trakci. Nalož vzadu hodně předokolku a hrabeš. Zadokolka hrabe zase prázdná a když ji sakra naložíš tak sice zabere, ale zas třeba ve sněhu nezatáčí :roll: Těch kombinací je x a na konec ti vyjde, že možnost natvrdo přiřadit předek když je potřeba je best off. Prostě normálka jezdíš zadek, nejklasičtější a nejzábavnější klasiku, zadek s motorem vepředu :joy: no a když už vidíš něco, kudy by to dál nešlo, tak tam nakopeš co je potřeba, předek, redukci, popřípadě uzávěru a jedeš :joy: Loni patnáct čísel čerstvýho sněhu, polňačka hooodně dokopce. Šest metráků uhlí ve vozíku a jedůůůůů a na ATéčkách :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod RottenFox » 05 úno. 2014, 10:51

beda: Mě je to jasný, příbuznej se v monstr offroadech (a v audinách) docela vyžívá. :wink:
Jezdil s tou svojí "ponorkou" (co to měl, ti přesně neřeknu, vystřídal tři, ale byly to hrozný velikánský obludy :D ) i na nějaký offroad závody (legální). Docela dobrá sranda.
Teď si na chatu pořídil na dovoz materiálu Tundru a taky si jí chválí.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Offroady a čtyřkolky v lese

Příspěvekod sonorek » 05 úno. 2014, 11:05

Jestli koupil tuto, pak se mu nedivím, že je spokojený :smile:
image_id: 18048

Třeba vkládat obrázky v menším rozlišení, aby byly zobrazeny celé a navíc netřeba mít obrázek přes celou stránku....díky.
Sobpeta
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků