Pro zdraví *

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Fénix » 05 led. 2014, 13:57

Na přání autora přidána hvězdička, tudíž prosím žádné OT.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod klasik51 » 07 led. 2014, 18:39

Scalex píše:
Celoživotně trpím celou zimu a jaro těmahle knedlema a až loni jsem zjistil, že mi na to zabírá zázvorový čaj. Čerstvý zázvor pokrájím na milimetrová kolečka, na půllitrový hrnek jich dávám pět-šest. Zaleju vroucí vodou, nechám 4-5 minut odmočit, dosladím medem a po chvíli, kdy to ještě trochu zchladne přidám trochu citronové šťávy. A pak to hned ještě teplé během deseti minut vylemtám. Jeden takový hrnek ráno, jeden večer a po knedlících ani stopa. Kdybych na to já vůl přišel dřív (zázvor mi nechutná, proto jsem se tomu vyhýbal), mohl jsem všechny předchozí zimy strávit spokojeným bafáním. Takhle to vždycky bylo jedno zabafání, tři týdny knedlík, pak zase zabafání a zase tři týdny knedlík.


Ano čaj z čerstvého zázvoru je super. A pít i jako prevenci v zimě. :ok:
Dá se koupit i jako kandovaný a dá se z něj všelico.
http://www.zazvor.info/kandovany.php
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Rog » 07 led. 2014, 22:20

Pekná téma, už to tu chvíľu bežalo..http://dymka.net/bb/viewtopic.php?f=3&t=2723 Možno by sa to mohlo zlúčiť..?
Klasik, ako dlho treba podľa Teba lúhovať v pálenke ten cesnak so zázvorom?
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod beda » 08 led. 2014, 08:20

Kandovanej mi moc na infekce nezabírá, nejlepší je fakt čerstvej. Nálev dělám do předehřátý termosky a třeba po půl hodině fakt palba. Vpodstatě nemá nežádoucí účinky, při hodně vysokejch dávkách je třeba počítat s žárem celýho těla a nabuzeností. Ta bylina má v sobě oheň i vodu, umí dostat do varu. Do jídla taky paráda, jen je třeba pečlivě hlídat řez přes vlákno.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Rog » 08 led. 2014, 08:46

beda píše:... Do jídla taky paráda, jen je třeba pečlivě hlídat řez přes vlákno.


Prečo?
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod beda » 08 led. 2014, 09:15

Delší kusy toho vlákna nejsou zrovna žádoucí vjem v dutině ústní :wink: Stejný jako se starší kořenovou petrželí apod.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod klasik51 » 08 led. 2014, 09:23

Rog - hergot to vlákno jsem si neuvědomil. A koukám, že jsem tam i psal. :oops:
Zhruba po 5ti dnech už konzumuju :wink: jak jsem psal, vykloktat a polknout. :smile: A je to tam naložené po celou dobu,
než dojde.
Řezat přes vlákno - také by mě to zajímalo. Sice to tak dělám, jinak jsou ty vlasy hrozně dlouhé. Tak nějak mi přišlo, že krájet přes. :think:
-------------------------------------------------------
Než jsem to vyplodil tak Béda už odpověděl :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Baca » 08 led. 2014, 11:27

Zazvor, je naozaj "vseliek", len je potrebne si dat pozor na prilis vysoke davky. Ludia co maju problemy s platnickami ci skoliozou mozu mat pri masivnej konzumacii zazvoru v akejkolvek podobe bolesti chrbta. Prekrvenie sposobene zazvorom v oblastiach poskodenej chrbtice moze vyvolat az ochromujuce bolesti !!! Vlastna skusenost, skusenost mojej mamy (skolioza, vybocene stavce a mierna osteoporoza), moja znama (skolioza, uraz stavca - prasklina, platnicky) a dalsich ludi z mojho okolia s problematickou chrbticou. Hrozi to vsak naozaj pri vysokych davkach zhruba 250 az 500g upraveneho korena denne (caj, vyluh, kandovany, suseny atd atd). Mne na prechladnutie funguje stvorkombinacia zazvor, cesnak, cervene vino, horuci kupel. :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Rudolf Steiner » 08 led. 2014, 13:37

Když je nejhůř, tak si vařím Lapacho se zázvorem a to mě vždy postaví na nohy.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod jaryk66 » 08 led. 2014, 14:50

Díky za toto vlákno, čtyři dny jsem neúspěšně bojoval s knedlíkem v krku a po dvou dnech zázvorového čaje dnes už vesele bafám :ok:
Uživatelský avatar
jaryk66
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 162
Věk: 57
Registrován: 25 zář. 2013, 21:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Baca » 08 led. 2014, 16:26

Tak o zazvore uz vieme takmer vsetko, co tak dalsie domace medikamenty ?? :-)

Napriklad Muskatovy oriesok. Sest poriadnych struhnuti na struhadle zamiesat do polievkovej lyzice medu a bolesti hlavy (hlavne zo zatuhnuteho krku) su do pol az hodiny prec :-) Pozor najprv na sebe vyskusat pred soferovanim. Muskatovy oriesok vo vyssich davkach je slusny haculigonen, clovak potm socheruye uuklme v pchodiiiiiiii :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Scott » 08 led. 2014, 17:01

Jen pro doplnění. Před časem jsem měl silné problémy s koleny (vazy), ani v Revmatologickém ústavu si nevěděli rady, laser nepomohl. Až nakonec revmatoložka navrhla, ať zkusím konzumovat kandovaný zázvor. A hle, pomohlo to!
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod klasik51 » 08 led. 2014, 17:59

Hezké příspěvky, děkuju. Takhle jsem si to představoval, rady které máme sami vyzkoušené a koho něco z toho osloví
může prubnout.
Přidám něco na pití. Melta a Caro. Caro jsem kdysi za totality vozil z německa pro dceru když byla malinká. Meltu piju
tak třikrát v týdnu, zruba 0,5 litru. Když si nenaleju víno, tak si vemu k PC meltu.

Melta

Melta je směs kořene čekanky obecné, cukrové řepy, žita a ječmene. Melta je tradiční kávovinová náhražka. Její předností je právě obsah kořene čekanky, který je vhodný pro lidské tělo a v tradiční potravě se nenachází. Kořen čekanky obsahuje inulin, který se využívá při léčbě žlučových kaméncích, zánětech močových cest, při ledvinových kaméncích, při nechutenství, zácpě. Byl prokázán účinek snižující hladinu cholesterolu v plazmě a játrech a snižující tvorbu otoků.

Inulin prochází našim trávicím ústrojím v podstatě nezměněn. Odolává agresivním žaludečním kyselinám i trávicích enzymům. Prakticky bez povšimnutí se dostává až do tlustého střeva. Zde však jeho úloha teprve začíná.

Inulin funguje v tlustém střevě jako zdroj živin pro některé mikroorganismy. Vytváří ideální životní podmínky pro mnoho přátelských bakterií (např. Lactobacillus biffidus). Podporuje jejich růst a dělení a nepřímo tak brání nežádoucímu pomnožení ostatních (nepřátelských) bakterií. Pomáhá tak mimo jiné předcházet infekčním průjmům.

Účinek podporující růst přátelských střevních bakterií se nazývá probiotické působení. Jeho důsledkem je zlepšení činnosti střeva a posílení imunitního systému. Inulin se tak nepřímo podílí na nepřetržitém boji proti střevním zánětům i nádorovým onemocněním tračníku.

Inulin je vhodný zejména pro ty z Vás, kteří se léčí s cukrovkou. Jeho zvýšený příjem upravuje hladinu cukru v krvi a snižuje vysoký krevní tlak.

Meltu je možné požívat i v období gravidity kdy se nedoporučuje pití kávy s ohledem na obsažený kofejn a jeho vliv na plod. Melta je tedy vhodná alternativa kávového rituálu.

Melta však není vhodná pro lidi trpící celiakii, protože obsahuje lepek!!!
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Fénix » 08 led. 2014, 19:23

Rudolf Steiner píše:Když je nejhůř, tak si vařím Lapacho se zázvorem a to mě vždy postaví na nohy.


lapacho a zázvor jsem zatím nekombinoval, ale s obojím mám na "rýmičku" ty nejlepší zkušenosti :ok:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Pro zdraví *

Příspěvekod Rudolf Steiner » 09 led. 2014, 07:52

Je to trochu drsnější :smile: . Jinak ještě používám Lapacho s Maté, kdy Maté slouží jako zesilovač účinků Lapacha. Maté za lék nepočítám, ikdyž jeho zdravotní účinky nejsou zanedbatelné. Piju ho téměř každý den, za rok spotřebuji asi tak 4 kg, takže bych mohl mluvit o větší závislosti než na tabáku :D .
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků