Debata o Ekologii

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod RottenFox » 01 srp. 2013, 19:38

Ja neprovokuju, s tim zahazovanim vajglu to byl prehnany napad, to trideni odpadu podnet k zamysleni, ze kazda funkce se da zneuzit, ale stejne je zapotrebi. A konecne to tu napsal nekdo jinej nez ja. Jinak mi v praci delame plastove trubky do tlakovych nadob a material bereme od firmy ktera zpracovava plastovy odpad na granulat. Ja kazdy tyden tridim veskery firemni odpad, znam vsechny druhy plastu a kovu a az prijdu na to, kdo mi hazi kureci kosti do plastu, tak dojde na rakosku. ;)
A jen bych chtel pripomenout, ze jsem nechtel nikoho rozlobit, byt to tak na nekoho mohlo pusobit. Myslel jsem, ze je tohle forum o pohode a toleranci a netusil jsem, ze tu muj (hloupej) napad vyvola takovou vlnu negativnich emoci.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Copatej » 05 srp. 2013, 09:06

Buď v klidu...vše bude zase ok :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Rudolf Steiner » 05 srp. 2013, 12:23

K tomu třídění odpadů: Mnoho lidí, kteří žijí především na vesnici a nemají platy politiků, třídí také; na to co jde prohnat kotlem a co ne.
Jen mě tak napadlo, když se zavedla ekologická daň na uhlí, kdy soudruzi z Bruselu zavedou tutéž daň na tabák? Spalováním tabáku dochází ke znečištění ovzduší, globálnímu oteplování, zvětšování ozonové díry, tání ledovců atd. :D
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Jakub » 05 srp. 2013, 14:12

ano... kašlu na třídění...a cpu vše do jedné popelnice....nevidím důvod proč bych to měl dělat...
kontejnery mám před oknama, zabíraj 3-4 parkovací místa.... jednou za tejden přijede svozové auto pro přeplněné kontejnery... bordel zůstane... jednou do měsíce či do dvou přijede svozové auto a vysype všechny kontejnery na jednu korbu... co se nevejde zůstane na zemi..... koukám na to asi 5 let.... no takže bych řek že to nemá smysl... aspoň pro mě.....
pro Skálu: doloženo videm, fotkama, zasláno na úřad, i jako oficiální stížnost na svozovou firmu.....bez odezvy....po urgenci prý bylo prošetřeno a sjednána náprava, prostý pohled z okna .... a ... no comment
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod Scalex » 05 srp. 2013, 18:55

No jestli to vysypali na jednu korbu, tak to je samozřejmě špatně. Ale občas si lidé stěžují na to, že všechny kontejnery byly sesypány do jednoho auta (uzavřeného) a u těch je to jinak, ty mají rozdělené vnitřní prostory, takže každý kontejner je vysypaný do jiné vnitřní komory. Lidé o tom moc nevědí a kritizují, že "přijelo jedno auto a do něj vysypali všechny tři kontejnery".
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod klasik51 » 06 srp. 2013, 09:15

Ano odpad třídíme a pečlivě. A když jedu kolem lesních rádoby skládek a přeplněných talut, tak je mi smutno. :(
Když vidim u lesa třeba starou pračku, nebo pneumatiky, nebonebonebo ................................
tak si tak řikám, jestli je na sebe ten člověk hrdej, co si asi tak může v ten okamžik kdy to tam dává myslet? Stejně to musel vzít a naložit do auta,
tak proč to složí u lesa, proč ne tam kam to patří???? Co ho k tomu vede? Blbost :think: adrenalin :think: Fakt bych chtěl vědět co mu lítá v mozku.
Jestli tady někdo takovej je, napište mi nějakej nepodepsanej meil, nebo sms a vysvětlete mi to. Toto fórum má k dnešku 1995 členů, tak třeba je tady někde takovej Hrdina. Nebudu odepisovat, nebudu diskutovat, jenom bych to
chtěl pochopit. Kdyby šlo o ten adrenalin, mám jednu radu, skládat ten bordel místo do lesa v nejbližšim městečku za dveře místní policie.
Telefon i meil mám na stránkách http://lakyrnictvi-reklama.webnode.cz/
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod Rudolf Steiner » 06 srp. 2013, 09:46

Stalo se mi před lety, když jsem rajtoval na koni, že uprostřed lesa stála stará lednička. Nechápal jsem, kdo si dal tu práci a tahal ji tak daleko, od silnice to byl min. kilometr. Jinak u nás se jich moc teď nepovaluje, "sběrači", vše se dá zpeněžit, odváží.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod Sobpeta » 06 srp. 2013, 11:06

klasik51 píše:Ano odpad třídíme a pečlivě. A když jedu kolem lesních rádoby skládek a přeplněných talut, tak je mi smutno. :(
Když vidim u lesa třeba starou pračku, nebo pneumatiky, nebonebonebo ................................
tak si tak řikám, jestli je na sebe ten člověk hrdej, co si asi tak může v ten okamžik kdy to tam dává myslet? Stejně to musel vzít a naložit do auta,
tak proč to složí u lesa, proč ne tam kam to patří???? Co ho k tomu vede? Blbost :think: adrenalin :think: Fakt bych chtěl vědět co mu lítá v mozku.
Jestli tady někdo takovej je, napište mi nějakej nepodepsanej meil, nebo sms a vysvětlete mi to. Toto fórum má k dnešku 1995 členů, tak třeba je tady někde takovej Hrdina. Nebudu odepisovat, nebudu diskutovat, jenom bych to
chtěl pochopit. Kdyby šlo o ten adrenalin, mám jednu radu, skládat ten bordel místo do lesa v nejbližšim městečku za dveře místní policie.
Telefon i meil mám na stránkách http://lakyrnictvi-reklama.webnode.cz/


Toto jde také mimo mé chápání. A pokud se u lesních cest objeví cedule "zákaz skládky pod pokutou xxx", tím víc tam takoví exoti bordel sváží. Kdyby tam ta cedule nebyla asi by nikoho ani nenapadlo tam něco vyhodit.

Jedna taková příhoda týkající se třídění odpadu, která se odehrála v našem domě. Tenkrát mi to hodně zvedlo adrenalin a musel jsem se moc ovládat, abych někomu nezakroutil krkem.
Doma si přitápím krbovými kamny. Popel se snažím vynášet studený, pokud je ještě žhavý mám v rohu balkonu kyblík, kam to vysejpám, aby od toho něco nechytilo a odnáším jednou začas. Jednou jsem takhle chtěl vynést popel do železné popelnice (všimněte si názvu odpadové nádoby) a co nevidím. V jedný popelnici hozená krabice od chipsů - jen tak, jak ji člověk stvořil, nezmáčknutá - zkrátka zabírala celou nádobu. Druhá plná jakéhosi harampádí, zřejmě pocházejícícho z vyklizené garáže (plechovky, duše od kola, hřebíky, hadry a všeljakej bordel). Třetí konečně prázdná - tak jsem to tam vysypal. Jenže byl tam nějakej žhavej uhlík - za půl hodiny zvonek, za dveřma soused, že prej mi tam hoří popelnice. Jdu tam a na tom popelu hozenej polštář a peřina. No viděl jsem rudě, takže do garáže pro kbelík s vodou a hasit.
Někdy mi přijde, že bydlím v baráku s magorama. :twisted:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod midloch » 06 srp. 2013, 13:12

klasik51 píše:Ano odpad třídíme a pečlivě. A když jedu kolem lesních rádoby skládek a přeplněných talut, tak je mi smutno. :(
Když vidim u lesa třeba starou pračku, nebo pneumatiky, nebonebonebo ................................
tak si tak řikám, jestli je na sebe ten člověk hrdej, co si asi tak může v ten okamžik kdy to tam dává myslet? Stejně to musel vzít a naložit do auta,
tak proč to složí u lesa, proč ne tam kam to patří???? Co ho k tomu vede? Blbost :think: adrenalin :think: Fakt bych chtěl vědět co mu lítá v mozku.
Jestli tady někdo takovej je, napište mi nějakej nepodepsanej meil, nebo sms a vysvětlete mi to. Toto fórum má k dnešku 1995 členů, tak třeba je tady někde takovej Hrdina. Nebudu odepisovat, nebudu diskutovat, jenom bych to
chtěl pochopit. Kdyby šlo o ten adrenalin, mám jednu radu, skládat ten bordel místo do lesa v nejbližšim městečku za dveře místní policie.
Telefon i meil mám na stránkách http://lakyrnictvi-reklama.webnode.cz/


Ano toto jde zcela mimo mé chápání. Nejhorší zkušenost mám, když jsem byl u kamaráda na chatě u Sázavy v oblasti Luk pod Medníkem. V okolních lesích by si člověk dokázal vybavit celou chatičku, kdyby na to přišlo. Vzhledem k absenci lesních cest to tam museli dotahat majitelé okolních chatiček. Divím se, že se jim ten bordel samotným při procházkách nevadí. Podobné téma jsme řešili v rybářském vlákně. Kolem některých vod se to bordelem po rybářích jen hemží (tedy nejen po rybářích, na některých řekách i po vodácích, nicméně Doubrava v oblasti revíru Doubrava 2, kterou jsem tam zmiňoval, není vodákama vyhledávaná voda a svinstva je tam na rybářských místech opravdu hodně).
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod mrcos » 06 srp. 2013, 14:13

Jedno vysvětlení bych měl. Jeden známý zásadně netřídí (i kdyby mu to ušetřilo místo v popelnici a tím pádem vlastně peníze) - protože třídění je zlo, co si vymysleli "vylízaný zelený mozci AKA ekofašisti". Na něm vidím přesně ten typ myšlení "zářivky/piksly od barev/baterie vyhodím do komunálu, ať se ty pitomci pos...". Takže chápu (a může mě z toho vzít čert), že někdo tohle dělá naschvál. Na argumenty, že se mu to pak vrací třeba v potravinách je klasická odpověď "ale prd, to se vstřebá", případně "stejně už těch sr... spousta, to se ani nepozná". Kombinovanej naschvál a ignorance :evil:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod Fanys » 06 srp. 2013, 14:29

Vyhazování odpadu do lesa by mohlo mít důvod v tom, že za odvoz se platí. Nevím jak to mají chataři, ale asi zadarmo jim to nikdo neodveze. U nás na sídlišti to je jednoduché za odpad platí SVJ a třídíme, protože za tříděný nemusí platit ani naše SVJ. Na velký odpad nám 2x za rok přistaví obec kontejner. Ledničku si odveze dodavatel nové nebo ji musím dopravit do sběrného dvora. Cokoliv kovového stačí položit k popelnicím a on se již někdo najde, kdo to dopraví do nejbližší sběrny.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod Rog » 14 dub. 2014, 10:39

Bizóni utekajú z Yelowsotnského parku...? https://www.youtube.com/watch?v=rMSPrHXvyws
Vybuchne tam sopka?
Alebo to len niekto poskladal a domyslel..? :think:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod Pistacik » 14 dub. 2014, 10:51

No, ak by som sa v tom chcel vŕtať, tak poviem, že scéna je v rozptýlenom svetle a bizóny majú výrazné tiene. Napríklad tyče okolo cesty tiene nemajú. Minimálne v očakávanom smere...
Inak kvalitný render.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod Fanys » 14 dub. 2014, 10:52

Koukám, že v USA dodržují dopravní předpisy i bizoni. Všichni prchali ukázněně po pravé straně silnice. :shock:

Sopka v Yellowstone vybuchne zcela určitě, jen se bohužel neví kdy. Může to být pozítří nebo za milion let, což je z geologického hlediska také za chvíli. :think:

Ti bizoni neprchají před sopkou, ale před turisty.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Debata o Ekologii

Příspěvekod Rog » 14 dub. 2014, 12:12

Takže to video je oˇeb? :)
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků