Česká filmová tvorba a pohádky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod imagoo » 04 led. 2005, 08:41

Jaroslav píše:
No, přiznám se, že při posledním (nebo předposledním) Kinoboxu jsem se docela opupínkoval. Byly tam rozhovory s režisérama a byl tam mj. i Dušan Klein - v koutku obrovskou dýmku (jakože ji držel v zubech) a vedl strašně moudrý rozhovor. To už mi skutečně připadalo, jakože to svoje dýmkařské image docela šroubuje do extrémů.


To bylo fakt dost trapné.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 04 led. 2005, 09:20

imagoo píše:
Jaroslav píše:
No, přiznám se, že při posledním (nebo předposledním) Kinoboxu jsem se docela opupínkoval. Byly tam rozhovory s režisérama a byl tam mj. i Dušan Klein - v koutku obrovskou dýmku (jakože ji držel v zubech) a vedl strašně moudrý rozhovor. To už mi skutečně připadalo, jakože to svoje dýmkařské image docela šroubuje do extrémů.


To bylo fakt dost trapné.


jakožto ostatně i poslední dílka páně Kleinova... ke stáru trochu ztrácí cit anebo soudnost...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 04 led. 2005, 09:35

bromden píše:jakožto ostatně i poslední dílka páně Kleinova... ke stáru trochu ztrácí cit anebo soudnost...

Mě stejně jeho díla nezaujaly nikdy - ani ty básníci, jedu na jinejch vlnách. Mě seděl Olda Lipský - kromě řady dalších z minulé generace. Ze současných beru snad jenom mladýho Svěráka a to vůbec ne pro toho Oskara. Zelenka s otazníkem a na váhách, Menzel byl dobrý, ale ten zblbl úplně.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 04 led. 2005, 09:42

imagoo píše:
bromden píše:jakožto ostatně i poslední dílka páně Kleinova... ke stáru trochu ztrácí cit anebo soudnost...

Mě stejně jeho díla nezaujaly nikdy - ani ty básníci, jedu na jinejch vlnách. Mě seděl Olda Lipský - kromě řady dalších z minulé generace. Ze současných beru snad jenom mladýho Svěráka a to vůbec ne pro toho Oskara. Zelenka s otazníkem a na váhách, Menzel byl dobrý, ale ten zblbl úplně.


mne sedel papousek(homolkovic rodinka) a dost casto podskalsky(pro svou jednoduse rafinovanou hravost) .... a sedi mne forman

klein je takovej jako "kvalitativne stredni" proud, nejvetsi traged je olmer :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 04 led. 2005, 10:02

Papoušek jo!!! To je fakt ojedinělá práce - a herecké výkony všech s Šebánkem jako tátou Homolkou v čele - geniální.
Na štědrý den jsem se zkoušel podívat na kousek pohádky Čert ví proč, ale nevydržel jsem ani 10 minut - já nevím, proč už nikdo nedovede udělat pěknou pohádku - mnozí efektové, herci a herky v neustálém afektu, děj plytký, kostrbatý, zápletky nuceně silové - sračky, sračky.
Na takové Hrátky s čertem z 50tých let už nedosáhne nikdo.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 04 led. 2005, 10:17

imagoo píše:Papoušek jo!!! To je fakt ojedinělá práce - a herecké výkony všech s Šebánkem jako tátou Homolkou v čele - geniální.
Na štědrý den jsem se zkoušel podívat na kousek pohádky Čert ví proč, ale nevydržel jsem ani 10 minut - já nevím, proč už nikdo nedovede udělat pěknou pohádku - mnozí efektové, herci a herky v neustálém afektu, děj plytký, kostrbatý, zápletky nuceně silové - sračky, sračky.
Na takové Hrátky s čertem z 50tých let už nedosáhne nikdo.


cert vi proc se dodivat da, aspon to tu zapletku melo narozdil od trosky(ten a levny studiovy pohadky sou pro me nekoukatelni) ... ale posledni dobra pohadka byla S certy nejsou zerty(ma nejoblibenejsi :))
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 04 led. 2005, 11:45

No, Hrátky s čertem mi připadly dost slabý... líbila se mi Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty i ty Tři oříšky...
Ale souhlasím s tím že v poslední době ty pohádky stojej za ho... Nesmrtelná teta, Princezna ze mlejna i 4ert ví proč byly vysloveně odflinknutý, se snahou zachránit to počítačem...

Btw, co do soutěže o nejhoršího režiséra, "zblbnutí" menzelovo, ani přístup olmerův zdaleka nemá na vlezlost a ubohost troškovu... ten neudělal snad nikdy nic dobrýho... a teď ty kameňáky :? :puke:
(jo, nejhorší režii a scénář v jednom by mělo dostat waterloo... to je fakt síla.)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 04 led. 2005, 11:48

bromden píše:No, Hrátky s čertem mi připadly dost slabý... líbila se mi Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty i ty Tři oříšky...
Ale souhlasím s tím že v poslední době ty pohádky stojej za ho... Nesmrtelná teta, Princezna ze mlejna i 4ert ví proč byly vysloveně odflinknutý, se snahou zachránit to počítačem...

Btw, co do soutěže o nejhoršího režiséra, "zblbnutí" menzelovo, ani přístup olmerův zdaleka nemá na vlezlost a ubohost troškovu... ten neudělal snad nikdy nic dobrýho... a teď ty kameňáky :? :puke:
(jo, nejhorší režii a scénář v jednom by mělo dostat waterloo... to je fakt síla.)


ad troska - na prvni slunce, seno se vzdycky rad podivam
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 04 led. 2005, 11:52

Simon píše:ad troska - na prvni slunce, seno se vzdycky rad podivam


Popravdě se mi to nelíbilo, ten uřvanej styl mi fakt nesedl... (ale mě se nelíbí ani ti homolkovi a podobný)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 04 led. 2005, 11:56

bromden píše:
Simon píše:ad troska - na prvni slunce, seno se vzdycky rad podivam


Popravdě se mi to nelíbilo, ten uřvanej styl mi fakt nesedl... (ale mě se nelíbí ani ti homolkovi a podobný)


k homolkovejm neni nic podobnyho, to je kategorie sama pro sebe
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 04 led. 2005, 11:58

Simon píše:k homolkovejm neni nic podobnyho, to je kategorie sama pro sebe

To možná, ale neni to kategorie pro mne.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 04 led. 2005, 11:58

bromden píše:
Simon píše:k homolkovejm neni nic podobnyho, to je kategorie sama pro sebe

To možná, ale neni to kategorie pro mne.


tak si to tak neber :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 04 led. 2005, 12:00

Simon píše:
bromden píše:
Simon píše:k homolkovejm neni nic podobnyho, to je kategorie sama pro sebe

To možná, ale neni to kategorie pro mne.


tak si to tak neber :)


V poho, nad tohle jsem povznesen... vzhledem k tomu že poslední 4 měsíce nemám televizi :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 04 led. 2005, 12:34

bromden píše:No, Hrátky s čertem mi připadly dost slabý...


Jo, beru, že každýmu to nesedne, kór vám mladým :wink: , z hlediska filmařského i hereckého řemesla je to ale skvost - tam není jediná jalová vteřina, děj šlape bez chyby ve svěžím tempu a má to úžasnou energii, která ze všech herců jde - takovou jakousi jiskru, čerstvost, přitom jsou ty figurky výsostně lidsky autentické, nic umělecky šroubovaného. Josefa Ladu neprožívám, ale tam to sedlo - myslím, že rozpočet celého filmy by byl zlomeček oproti dnešním výtvorům.
Troškovy věci jsou blbé, ale něco v něm je (nebo bylo). Kdyby v sobě urejdoval tu vulgaritu, podlézavost a přetrapovanost, mohlo i z toho sena nebo princezny ze mlejna vzniknout něco dobrého. Prosakuje odtud alespoň jakási poetická nota, která třeba ve vesničce střediskové je ukázková.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 04 led. 2005, 12:42

imagoo píše:
bromden píše:No, Hrátky s čertem mi připadly dost slabý...


Jo, beru, že každýmu to nesedne, kór vám mladým :wink: , z hlediska filmařského i hereckého řemesla je to ale skvost - tam není jediná jalová vteřina, děj šlape bez chyby ve svěžím tempu a má to úžasnou energii, která ze všech herců jde - takovou jakousi jiskru, čerstvost, přitom jsou ty figurky výsostně lidsky autentické, nic umělecky šroubovaného. Josefa Ladu neprožívám, ale tam to sedlo - myslím, že rozpočet celého filmy by byl zlomeček oproti dnešním výtvorům.
Troškovy věci jsou blbé, ale něco v něm je (nebo bylo). Kdyby v sobě urejdoval tu vulgaritu, podlézavost a přetrapovanost, mohlo i z toho sena nebo princezny ze mlejna vzniknout něco dobrého. Prosakuje odtud alespoň jakási poetická nota, která třeba ve vesničce střediskové je ukázková.


Hrátky s Čertem jsou klasika, takovou poetiku mám rád.
Troška podle mě skončil s "filmy" po prvním Senu a pak už je to bída, a utrpení a imbecilita Kameňáků apod je podle mě pod lidskou důstojnost (jeho)

Ad dnešní pohádky - každý Vánoce o tom doma mluvíme, je to běs :shock:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků