Dokument dýmka

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Dokument dýmka

Příspěvekod Filty » 06 úno. 2013, 15:24

Dobrý den,
jsem novým členem tohoto fóra a představím se lehce netradičně.
Mé jméno je Tomáš Lyga a jsem studentem filmové školy v Písku, konkrétně SVOŠF. K dýmce jsem se dostal nedávno a docela rychle jsem do toho spadl. Jsem však stále pouhý začátečník a rád bych se dozvěděl a přiučil něco nového od lidí, kteří se tomu věnují již několik let. A tady můžeme spojit příjemné s užitečným.
Ve škole jsme totiž dostali postupovou práci do dalšího semestru, natočit dokument na libivolné téma. Můj spolužák, který má již bakaláře, Karel Ondrka, vaší skupinu kdysi párkrát navštívil a doporučil mi vás kontaktovat. Mluvil jsem s jedním z vašich členů, Jakubem Antošem, který náš nápad přivítal, podpořil a zmínil se o něm na vaší poslední schůzi, tedy toto pondělí. V Písku jsme na dokumentu začli již pracovat a máme několik nápadů a návrhů.
Celý tento projekt totižto vznikl za účelem z naší strany dozvědět se něco více o dýmkách a z vaší strany dostat dýmky a celkově dýmkařskou skupinu trošku do světa. Dýmky jsou podle nás velice zajímavá věc, stejně tak jako lidé, kteří ji kouří a přijde nám škoda, že většina lidí už neví, co to vlastně dýmka je, čím je vyjímečná, proč a že existují lidé, kteří stále udržují tuto tradici.
Velice by nám pomohlo, kdybyste (vy co byste měli zájem pomoci) nám pomohli nástin dokumentu dotáhnout do zdárného konce. Sami toho víte o dýmkách víc než my tady v Písku dohromady a tak nám můžete povědět, co do dokumentu přidat, či naopak vyhodit.
Kromě těchto internetových rad bychom vás také rádi navštívili osobně, seznámili se, popovídali a domluvili podrobnosti. Nejideálnější by bylo následující pondělí, můžeme vás navštívit buďto na vaší běžné schůzi nebo se můžeme sejít jinde to už bychom se domluvili. Každopádně určitě budeme potřebovat několik dobrovolníků z vašich řad, kteří by nám před kamerou něco pověděli, ať už by se to týkalo teématu jak se postarat o dýmku, ja ji čistit a pěchovat, či životnímu příběhu jak jaste se ke kouření dýmky dostali, až po ukázky vzácných sběratelských kousků. To je čistě na vás a ještě toho můžeme spousty domluvit.
Jakub také říkal (a shodli jsme se na tom i tady se štábem v Písku), že by nebylo na škodu udělat pár záběrů přímo v dílně při výrobě dýmky. Dostal jsem kontakt na Jana Kloučka a Karla Kryla, ale ještě jsem jim nepsal. V případě, že by se tu našli další zájemci, co by rádi předvedli něco ze své sbírky a dílny, určitě pište, čím více nápadů a dobrovolníků, tím lépe.

Závěrem bych vám poslal takzvaný bodový scénář, neboli nástřel, o čem by dokument mohl být a jakým směrem by se mohl vyvýjet. Není to striktně daný, takže do toho můžeme stále zasahovat, dělat změny, vylepšovat, prodlužovat, zkracovat...cokoliv.

Bodový scénář si stáhnete ZDE

Děkuji za vaši pozornost, věřím, že se mezi vámi najdou tací, kteří by s námi natočili kvalitní dokument. Protože pokud se povede, tak kromě školního promítání by se mohl dostat třeba i do televize, na internet apod.
Uživatelský avatar
Filty
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 32
Registrován: 02 úno. 2013, 13:44
Bydliště: Písek

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod basa333 » 06 úno. 2013, 16:41

klidně nás v pondělí u růžového sadu večer navštiv, uděláme nějaký nástin. ale karlu krylovi raději nepiš, to už by nemělo moc smysl :lol: . snad jsi měl na mysli karla kršku?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod Fanys » 06 úno. 2013, 17:16

Tome a ty jim v dílně předvedeš jak uděláš klubovku za 8 minut. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod basa333 » 06 úno. 2013, 17:24

jasně. :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod Filty » 06 úno. 2013, 17:31

Fanýs: Samozřejmě, že za 8 minut asi ne, nemusíme vidět celý výrobní proces, ale předpokládám, že každý bude mít v dílně nějaký rozdělaný kousek a mohl by na něm něco málo udělat, to si natočíme a stačí =)

Případně nám může ukázat nástroje pomocí kterých se dýmky vyrábí, kolekci dýmek, které již vyrobil (a ještě neprodal), říct něco o své práci apod...když bude o své práci mluvit přímo v dílně, bude to vypadat určitě lépe než v parku na lavičce nebo v hospodě.
Uživatelský avatar
Filty
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 32
Registrován: 02 úno. 2013, 13:44
Bydliště: Písek

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod Fanys » 06 úno. 2013, 17:43

To byla narážka na toto video:

[/quote]

Od té doby si z něj děláme legraci, že chce tolik peněz za 8 minut práce. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod Mack » 06 úno. 2013, 21:52

Fando, každý reklamní spot by měl mít režizéra , kameramana a samozřejmě hezké tvéře protagonistů...
ale samozřejmě, musí být dále scénarista
Fando, zkus do toho scénáře přispět, už jsem si něco tvých věcí přečetl, nen je na fóru :ok:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod Filty » 07 úno. 2013, 16:50

Takže bychom za vámi dorazili v pondělí někdy po páté hodině k Růžovému sadu? Přijeli bychom ve 4-5 lidech.
Uživatelský avatar
Filty
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 32
Registrován: 02 úno. 2013, 13:44
Bydliště: Písek

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod basa333 » 07 úno. 2013, 17:09

snad si budete mít kam sednout :lol: , fénix říkal, že budete jeden nebo tak něco.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod Fanys » 07 úno. 2013, 17:19

Po páté je ještě volno, ale až přijdeš Ty, tak bude volno již jen pod schody. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod Filty » 07 úno. 2013, 17:27

Přijel bych já, kameraman, produkční, potenciální scenárista a Karel Ondrka (ten co nám to pomáhá zařizovat a byl členem klubu kdysi)
Uživatelský avatar
Filty
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 32
Registrován: 02 úno. 2013, 13:44
Bydliště: Písek

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod basa333 » 07 úno. 2013, 17:34

ale nebudete chtít natáčet celý večer, nebo :pray: :think: ?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod Fénix » 07 úno. 2013, 18:12

basa333 píše:fénix říkal, že budete jeden nebo tak něco.


říkal jsem, že NEpřijede sám, ale se štábem :palm: :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod basa333 » 07 úno. 2013, 18:15

aha, tak jsem slyšel jen polovinu, seděli jsme dost daleko od sebe.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dokument dýmka

Příspěvekod DragonSoul » 08 úno. 2013, 07:52

Ahoj.
Ja bych mu neveril.
Mel jsem moznost nahlednout do tajneho scenare nemel jsem moc casu takze jsem videl jenom zacatek ale bylo to nejak takhle....
Zde u Ruzoveho Sadu se schazeji kazde pondeli pochybne existence, ktere maji strasnou nemoc. Svou vyplatu utopi v kousku dreva, nazyvajic se dymka a jelikoz uz nic vic nemaji porizuji si hypoteky, aby je nasledne spalili ve forme tabaku. :twisted:
Nicmene ted vazne. Nevim jake mate vztahy s majitelem restaurace, ale alespon bych ho informoval, prece jen v dobe honu na kuraky nektere hospody nemaji radi publicitu timto smerem....
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků