HLADOVKA

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Twineryy » 03 led. 2005, 11:01

Jeden den ještě zvládám a jako pročištění to určitě není špatný. Jak to ale trvá dýl, tak se mi to tvrdě projeví právě na síle a vytrvalosti. V posilovně, v bazénu, na kole, na lyžích, všude jde kondička prudce dolů. Stejně fyzicky v prdeli jsem byl, když jsem chvilku zkusil být vegetarián :D . Maso jede :!:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 03 led. 2005, 11:06

imagoo píše:
Simon píše:
jak to cinani mohli dotahnout dal kdyz maji vsechno z indie a v indii bylo vsechno lepsi, jak rikas kamos, nadseny "ind"?:)
ja sice nejsu cinan, ale indickej pristup se mne nelibi, ... ale s tim srovnanim s "nasi" kulturou souhlasim

ruskej pust je 40 dni jen o vodce? :)


Indové toho mají od dob vpádu arijských kmenů překvapivě mnoho společného s evropskou mentalitou. Jenom to, co se udrželo od původního, na jih zatlačeného a téměř vybitého obyvatelstva má nějakou zajímavou hodnotu. Číňani jsou už základem někde dost jinde - na jejich schopnost jemnocitu a kompletnosti vnímání indové nemají.

Ruskej půst spočíval v jednom jídle denně ale až po 15.00 hod, nesmí se živočišné tuky ani maso - jednou týdně se může ryba, může se trochu vína.


praveze zakladem jsou cinane tam kde indove, dal uz ne (ale je fakt, ze o indech toho nijak moc nevim)

no takze do ruskyho pustu nejdu, ryby nejim a diky tomuhle handicapu bych se pripravil o polovinu tydenni stravy :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 03 led. 2005, 11:21

Dej si ruskej půst, jen s masem, víno můžeš, budeš jíst jednou denně od 15 tak do 7 do rána, a co víc potřebuješ :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 03 led. 2005, 11:21

Simon píše:praveze zakladem jsou cinane tam kde indove, dal uz ne (ale je fakt, ze o indech toho nijak moc nevim)


Ne tak, ne tak. Když např v umění chce evropan vyjádřit něco duchovního, namaluje obraz zmučeného lidského těla nebo svatého na ikoně nebo tak něco, ind namaluje Krišnu nebo vytvoří příšernou sochu Ganéši nebo Buddhy, nebo mandalu plnou jinotajů a skrytých významů.
Číňan nebo Japonec vytvoří na toto téma kaligrafii nebo dřevořez větvičky jarních květů nebo složí haiku o dešti.
Hodně znát je to i na struktuře jejich jazyka, čína je oproti indoevropě úplně někde jinde v používání podstatných jmen jako entit a konatelů dějů (sloves). Tam je to vše spíš o zachycení vztahovosti a souvztažností. Proto je čína neskonale prostší od všelijakých bohů, Tao je připodobňováno spíše jarnímu lístku.
Není ale číňan jako číňan a není ind jako ind.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod imagoo » 03 led. 2005, 11:23

bromden píše:Dej si ruskej půst, jen s masem, víno můžeš, budeš jíst jednou denně od 15 tak do 7 do rána, a co víc potřebuješ :lol: :lol: :lol:


Jeden z nejúčinnějších půstů je strava doby pravěku - jen maso a ovoce.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2005, 11:35

Já musím jíst pořád, nemám totiž žádný interní zásoby ze kterejch bych vyžil :D Taky když den nejím, už se stěží pohnu :?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 03 led. 2005, 11:44

imagoo píše:
Simon píše:praveze zakladem jsou cinane tam kde indove, dal uz ne (ale je fakt, ze o indech toho nijak moc nevim)


Ne tak, ne tak. Když např v umění chce evropan vyjádřit něco duchovního, namaluje obraz zmučeného lidského těla nebo svatého na ikoně nebo tak něco, ind namaluje Krišnu nebo vytvoří příšernou sochu Ganéši nebo Buddhy, nebo mandalu plnou jinotajů a skrytých významů.
Číňan nebo Japonec vytvoří na toto téma kaligrafii nebo dřevořez větvičky jarních květů nebo složí haiku o dešti.
Hodně znát je to i na struktuře jejich jazyka, čína je oproti indoevropě úplně někde jinde v používání podstatných jmen jako entit a konatelů dějů (sloves). Tam je to vše spíš o zachycení vztahovosti a souvztažností. Proto je čína neskonale prostší od všelijakých bohů, Tao je připodobňováno spíše jarnímu lístku.
Není ale číňan jako číňan a není ind jako ind.


rok sem se cinsky ucil :)
mysleno tak, ze cinska kultura vysla ze zacatku z kultury indicke .... o neco pozdeji uz se to moc srovnavat neda ..... a taky nemuzu srovnavat
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 03 led. 2005, 11:51

no keby som sa tak "tazko nadrel" ako duchovni v indii/alebo ako nekery umelci :wink: / tak by mi na energiu stacila jedna salonka z vanocneho stromceka denne.Kym by som objedol stromcek bolo by leto.Ja blb co makam den noc nekedy viac jak dvanast hod.+skola sport a ine srandy musim zrat. :lol:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod archduke » 03 led. 2005, 15:29

Hladovku jsem nikdy nezkousel, necitil jsem potrebu.
Ale ja nejim mouku uz pet let. Chleba, testoviny, pivo obsahuji mnoho carbohydrates. Karbohydrati jsou chemicky slozitejsi formou cukru, coz telo skladuje na pak. Telo nejdrive spaluje jednoduche cukry/a tuky a promeni v energii. Karbohydrati daji telu vice prace (chemicky) k promene v energii, proto je skladuje v pneumatice kolem tela na horsi casy. Jim jen bile maso a hodne zeleniny a ovocne stavy/vino.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Prorok » 03 led. 2005, 15:49

ja taky jim jenom bile maso... sadlo, spek, slaninu atd. :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod imagoo » 03 led. 2005, 15:55

archduke píše:Hladovku jsem nikdy nezkousel, necitil jsem potrebu.
Ale ja nejim mouku uz pet let. Chleba, testoviny, pivo obsahuji mnoho carbohydrates. Karbohydrati jsou chemicky slozitejsi formou cukru, coz telo skladuje na pak. Telo nejdrive spaluje jednoduche cukry/a tuky a promeni v energii. Karbohydrati daji telu vice prace (chemicky) k promene v energii, proto je skladuje v pneumatice kolem tela na horsi casy. Jim jen bile maso a hodne zeleniny a ovocne stavy/vino.


To je teď módní trend ve Spokojených státech, slyšel jsem, že pekaři pláčou a krachují, nebo ne?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 03 led. 2005, 15:58

archduke píše:Hladovku jsem nikdy nezkousel, necitil jsem potrebu.
Ale ja nejim mouku uz pet let. Chleba, testoviny, pivo obsahuji mnoho carbohydrates. Karbohydrati jsou chemicky slozitejsi formou cukru, coz telo skladuje na pak. Telo nejdrive spaluje jednoduche cukry/a tuky a promeni v energii. Karbohydrati daji telu vice prace (chemicky) k promene v energii, proto je skladuje v pneumatice kolem tela na horsi casy. Jim jen bile maso a hodne zeleniny a ovocne stavy/vino.


Nemyslím že je to až tak... zásoba v těle je jednak glykogen ve svalech (i.e. škrob - uhlovodík - carbohydrate), jednat tuk v pneušce... a přadstava že je dobrý omezit cukry a škroby mne dovedla kdysi k docela problémům s játrama... omezit se dá tuk, tak na 25g denně, což stačí pro efektivní příjem v tuku rozpustných A, D, E a K. Nutný jsou bílkoviny, při aktivitě tak 1,5 g na kg váhy, v případě některých lépe ve formě aminokyselin a peptidů (tělo si dodělá)...
A zbytek jsou právě cukry a škroby. Mono a disacharidy jsou "rychlej" zdroj, a právě škroby - složitější cukry jsou středně rychlá energie... a štěpí se podstatně líp, rychleji a snáz než tuk - protože tuk se pro použití musí "přepálit" zpět do cukru.
Tuk má pro tělo tu výhodu jako zásobárna, že obsahují 2,2krát víc energie oproti cukrům a bílkovinám.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bromden » 03 led. 2005, 16:02

imagoo píše:To je teď módní trend ve Spokojených státech, slyšel jsem, že pekaři pláčou a krachují, nebo ne?


Mám dojem že jo, minulý léto tam dost frčel názor, že "carbohydrates" způsobují tloušťku a infarkt, takže chleba jí jen lůza a sebevrazi... :? . (ovšem hotdogovejch a hamburgrovejch housek se to podle všeho netýkalo)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod archduke » 03 led. 2005, 16:04

to "imagoo"
je tezke zapomenout na existenci pekare. Ale stale existuje plno ignorantu, kteri se cpou moukou, jen to svisti. Jde o to, jak prijmes informace vyzkumu, kdyz ti pripadaji logicke, tak to vyzkousis. V opacnem pripade ignorujes. Pro me to funguje a to je nejdulezitejsi.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod archduke » 03 led. 2005, 16:25

to "bromden"
ach tak je to. Takze kdyz omezis skroby, tak telo hned po jednoduchem cukru zpracovava tuky.
No je dobre k denni strave pridat extra vitaminy a supplements (rybi tuk, Lecithin, Bee Pollen......)


bila vemi jemna mouka je nejhorsi
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků