Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Přemek77 » 11 led. 2013, 17:57

Copatej píše:Myslíš z nakladatelství R.A Dvorský, Praha II., Klimentská 36 ? (na těch mám cenu 2,50) :think: ...nebo ještě starší?


Sbíral jsem ledasco, řídil jsem se spíše jménem skladatele, interpreta, také jsem sbíral filmové písně; takže mám ve sbírce také korunovky Melantrich, Jana Hoffmanna vva, Švábovo nakladatelství, J. Stožický Brno... Obrázky k nakouknutí zde: http://www.film-nostalgicky.estranky.cz ... snicky-i_/

Obrázek
Uživatelský avatar
Přemek77
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 831
Věk: 46
Registrován: 15 zář. 2010, 09:03
Bydliště: Brno

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Ubous » 11 led. 2013, 18:16

basa333 píše:
kolik jsi jich nasbíral, prosím tě? nějak mám pocit, že za mého mládí byly v prodeji jen tuším madeta a ještě nějaké trojhránky nebo co.... nebo jsi měl i cizinu lido demo? :wink:


Zkouším najít ten sešit, měl jsem tam i nějakou cizinu, i když ne moc, nechci kecat, ale byla toho asi půlka A4 sešitu :smile:
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod basa333 » 12 led. 2013, 10:54

ok, myslím, že jsem si vzpomněl ještě na jednu pradávnou značku. tavený sýr s liškou? liška na nálepce seděla pod stromem a čekala, až havran upustí sýr, který držel v zobáku. nebo to bylo v německu? panebože, to už je všechno tak strašně dávno.... :(
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod klasik51 » 12 led. 2013, 12:15

Ano, etikety na sýry jsem sbíral také a je fakt, že jich bylo víc, než pár, určitě okolo čtyřiceti, měl jsem je v albu na známky.
Já jsem měl takovou fintu na získávání zahraničních materiálů od firem. (odznaky, placky, letáčky, katalogy)
Když jsem měl v šedesátých letech placku CocaCola na bundě, tak to jsem byl velkej frajer. :wink: Nebo odznak W :ok:
Adresy firem jsem získával většinou z výrobků jako takových. Když jsme dostali na zimák ( Štvanice ) novou, no hlavně
první rolbu, tak jsem si také opsal adresu z takového toho litinového štítku co tam byl. Měl jsem napsaný text v němčině a
angličtině a ten jsem opisoval. A fakt to fungovalo, opravdu málo kdy se stalo, že nic neposlali.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Kora » 12 led. 2013, 13:47

Když jsem začínal na přelomu 60tých a 70tých let tak zlatým dolem byl mezinárodní strojírenský veletrh v Brně kde se daly získat prospekty kapitalistických automobilek odznaky apod. Byl to bezva výměný artikl i v době pozdější kdy jsem měl profilaci na něco jiného. V té době i prázdná plechovka do CocaColy byl kapitál na směnném trhu.
Uživatelský avatar
Kora
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 224
Věk: 63
Registrován: 26 srp. 2012, 15:17
Bydliště: Brno

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Copatej » 14 led. 2013, 09:43

Přemek77 píše:Sbíral jsem ledasco, řídil jsem se spíše jménem skladatele, interpreta, také jsem sbíral filmové písně; takže mám ve sbírce také korunovky Melantrich, Jana Hoffmanna vva, Švábovo nakladatelství, J. Stožický Brno... Obrázky k nakouknutí zde: http://www.film-nostalgicky.estranky.cz ... snicky-i_/


Tak to jsou ty samé. Mám jich ve sbírce celkem 176 a pak ještě ty větší - notové záznamy přímo tehdejších pěveckých es (Kamil Běhounek, Karen Ostrá, Al Jindra, Petr Kareš, sestry Allanovy a další) - ty stály 20,-Kč a těch mám bohužel už jen 25 kusů - o více než dalších 200 jsem bohužel přišel (jak se říká, co nechceš mít, tak puč)
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Přemek77 » 14 led. 2013, 10:57

Jj, shromažďoval jsem i ty větší (Alba RAD, Alba Karla Vlacha, ale i noty z počátků českého a světového jazzu). Celkem toho můžu mít k tisícovce.
Uživatelský avatar
Přemek77
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 831
Věk: 46
Registrován: 15 zář. 2010, 09:03
Bydliště: Brno

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Copatej » 14 led. 2013, 11:16

Slušná sbírka :ok: :clamp:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Honzk » 15 led. 2013, 09:13

Sbíral jsem a stále občas sbírám minerály, sem tam jedu na mineralogickou burzu a něco koupím, většinou ale přímo na nalezištích, to mě baví skoro nejvíc. Škoda, že toho času je tak málo, na nějaké naleziště se dostanu tak 2x - 3x za rok
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Jakub » 15 led. 2013, 10:44

jo jeětě je tu na foru slušná řádka lidiček co vcelku úspěšně sbíraj .................................puntíky
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Fanys » 15 led. 2013, 11:06

A Ty jsi jejich president, chci říci Golem.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod klasik51 » 14 bře. 2013, 20:53

Mám tady pár pohledů, jestli je někdo sbíráte napište SZ, rád je daruji, je mi to líto vyhodit. Nepočital jsem je, ale odhaduji
80 kusů. Určitě nic světoborného, ale třeba to udělá někomu radost. Třikrát Lada, hodně různá přání, kytky, lodě,
nafocené obrazy Děčín, soubor ČESKÝ KRAS kresby Jana Čáky s brožůrkou, ŽĎÁRSKÉ VRCHY, VELKÉ LOSINY, KUTNÁ HORA,
VELKÉ DÁŘKO, atd., nějaké Bulharsko. Vše neprošlé poštou, nepopsané. Zdarma, dám do obálky a pošlu, ani poštovné
nechci, :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Rog » 14 bře. 2013, 22:03

Keď každú oznámkuješ, tak ich zober najbližšie do Prahy a budeme Ti ich postupne po jednej každý pondelok zo zrazu posielať spať :lol: :plaster:
A keď sa nezabudneme oné.. (čo sa to zabúdame.. :think: ?), tak Ti aj niečo vtipné na rozveselenie napíšeme..
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Fanys » 14 bře. 2013, 22:23

To je báječný nápad, budeme Klasikovi posílat pohlednice s vtipnými texty. Doufám, že jejich pošťačka je patřičná drbna a Klasik má o slávu postaráno. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod klasik51 » 15 bře. 2013, 20:46

:palm: jasně pro dobrotu na žebrotu, že já vůůůůůůůůůůůůůůůl to nehodim do kamen. :think:
umim si ty "ftipné texty představit" :cool:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků