Re:Vyčleněno z DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI,POSLEDNÍ CÍGO!

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Rog » 24 říj. 2012, 12:57

jersey.se píše: Jak říkám, já na závislost například na nikotinu nevěřím - je to jen výmluva pro mentálně nevyspělé jedince. A aby vznikla na alkoholu, to člověk musí buď chtít nebo chlastat roky první ligu. Takže chtít. :mrgreen:


K prvej vete.. aký je teda podľa Teba rozdiel medzi závislosťou a a nevyspelosťou jedinca.. Nejak mi nie je jasné, ako to myslíš.
S chlastom pozor, nie je to také jednoduché a jednoznačné. Závislosť si može vybudovať aj človek čo sa v živote neožral.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod majče » 24 říj. 2012, 13:11

závislost na nikotinu je stejná, dle biologických studiíí, jak závislost na heroinu. není to věc slabosti, měl jsem tu čest jednat s lidmi, mladými, kteří už tu nejsou a svůj boj se závislosti prohráli. a slabí určitě nebyli. a kolik lidí kouří cigarety a nechce a zkusili už všechno? a i přes to dlí u tyranie závislosti?
já jsem rád, že už nemusím co hodinu ládovat do sebe cigára ale dám si ráno dýmku ke kafi a promyslím si klidně co budu ten den dělat a večer si dám dýmku spolu s yerba mate a bilancuji, co vše se mi podařilo a co ne. jsem na sebe hrdý.
Uživatelský avatar
majče
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 146
Věk: 45
Registrován: 06 úno. 2011, 20:43
Bydliště: Český Těšín

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 24 říj. 2012, 13:27

Myslím tak, jak jsem napsal. Vysazení nikotinu nevede k nějakým změnám v organismu jako například při vysazení heroinu nebo i alkoholu. Ale ať po mě nikdo nechce abych "vyléčené závislé" za něco chválil. Není vůbec za co! Pro mě to přece nedělají. A s tou vyspělostí to myslím tak, že "závislost" na cigaretách je pouze představa závislosti. Je to zvyk, rituál, móda. Od toho se přece vyzrálý člověk dovede oprostit.

EDIT: A proč já nejsem závislý na nikotinu i když jsem se půl roku ládoval Snusem až na mě neměl prakticky účinek? A proč jsem se nezbláznil když jsem se den ze dne rozhod že si další neobjednám? A o těch biologických studiích bych se docela rád nechal poučit. Dle mě dostupných žádné změny nebyly zaznamenány :think:
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Rubenstein » 24 říj. 2012, 13:42

Tak mám myslím ta debata trochu uhnula od tématu. Původně bylo tohle téma založeno jako podpora pro ty co chtějí nekouřit cigarety. Pokud to někoho irituje tak si přece může vybrat nějaké jiné téma.

:arrow: Majče: Co se týká cigaret, chápu to, chválím tě. Já teď nekouřím od 7.října a po tom letní boji-neboji jsem opravdu rád. Už jsem jednou nekouřil 9 měsíců a vloni 5. Tak třeba do třetice všeho dobrého.
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod majče » 24 říj. 2012, 13:57

:arrow: Rubenstein - ano, toto vlákno měla být podpora pro ty, co chtějí skončit s cigaretami
držím Ti palce v boji, dá se to!!!

:arrow: jersey.se - je to hodně věc psychiky, určitě. biologické studie nestuduji, ale dle expertů na ně to tak je - tak Ti nemůžu sloužit odkazy. mě zajímá radikální konstruktivismus, který je hodně o tom, že je to věc myšlení ( můžu Ti poslat text na email, jak závislost vidí radikální konstruktivisté v Česku ). Každopádně biologie i konstruktivismus jsou jen různé popisy fenomenologické zkutečnosti, kterou jako Kantovskou "věc samou v sobě" nemůžeme obsáhnout a často se uchylujeme k jednoduchým tvrzením a vlastním pravdám a těm, kteří tyto jevy studují ve snaze pomoci jednotlivému člověku, nadáváme do blbců
Uživatelský avatar
majče
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 146
Věk: 45
Registrován: 06 úno. 2011, 20:43
Bydliště: Český Těšín

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Mack » 24 říj. 2012, 17:48

vždy jsem se domníval, že nechat se vehnat se do drápů "psychologů" (nezaměňuji s psychiatry) je cesta k úplnému zblbnutí duše i těla osobnosti... a ejhle moje domněnka se opět potvrzuje... :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Tapinek » 24 říj. 2012, 17:51

Edo :ok: :clamp:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod majče » 24 říj. 2012, 18:04

pořád ještě platí, že je lepší plakat u psychologa než se smát u psychiatra :mryellow:
Uživatelský avatar
majče
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 146
Věk: 45
Registrován: 06 úno. 2011, 20:43
Bydliště: Český Těšín

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Breer » 24 říj. 2012, 19:29

:arrow: majče
na čom teraz fičíš :palm:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 24 říj. 2012, 20:29

Majče, netahej sem filozofické směry prosím. Dotaz zněl dost jasně. To bych se ti vysmál.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod majče » 24 říj. 2012, 21:26

:arrow: jersey.se - na Tvůj dotaz ohledně biologických studií jsem už odpověděl. studie neznám, avšak hodně lidí z mé branže tyto závislosti srovnává. nejsem psychiatr a zpětnému vychytávání Dopaminu skrze inhibitory MAO nerozumím.

jestli se Ti jedná o odpověď na plivanec ( pro mě je to plivanec, seriozní dotazy vypadají jinak ) Breera na čem fičím, pak mi to připadá jak výslech. je jen moje věc, co do sebe láduji. ale budiž, odpovím - 2 dýmky, ráno kafe a pak dvě yerba mate. ale nejvíce fičím na svojí dvouleté dceři a její matce - když si je po dobu pracovní docházky nešlehnu, tak mám absťáky a silný craving.

chtěl bych poděkovat Rogovi a Rubensteinovi za podporu, poslednímu z nich držím palce, Tobě taky Jerseyi, dalo se s Tebou pokecat. ( a propo narážky na Tvůj avatar jsem byl vyveden z omylu skrze SZ Scottem, tak se Ti omlouvám )
tímto se s Váma loučím, měl jsem potřebu po výpadu Macka se bránit ( plivat na sebe nenechám ), slízl jsem si za to několik plivanců, asi mi byly souzeny, ale nyní končím, je to to poslední co k celému tomu humbuku píšu a hlavně toto je vlákno o tom, jak skončit kouřit cigarety, budiž tedy mým vzkazem, že to jde!

dlouhý a studený kouř :smoke5:
Uživatelský avatar
majče
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 146
Věk: 45
Registrován: 06 úno. 2011, 20:43
Bydliště: Český Těšín

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 25 říj. 2012, 06:55

majče píše:
toto jsem napsal. ...., já nechci dělat zlou krev.

Všem vše dobré, dlouhý a studený kouř :puffy:


Vidim to podobně jako Majče. Myslim si, že ve vlákně věnovaným odvykání vod cigaret fakt neni slušný snahu lidí, co odcigaretovávaj shazovat. Jsou tu vlákna věnovaný lukostřelbě, nožum, letadýlkum, rybaření a já nevim čemu ještě, takže nevidim důvod, proč zrovna ve vlákně o přestávání s cigaretama trolovat. A sorry "dávám si tě do nepřátel" :D , kde to sme? Na facebooku fan klubu Justina Biebera?

A stejně jako Majče, taky mam někdy pocit, že si tady někteří občas zvedají sebevědomí stíráním nováčků. Někdy je to sranda, někdy je to na místě a někdy je to dost potměšilé. Zjevně je to atavismus z dob, kdy si jen ten největší vopičák směl bubnovat na hrudník. Jistě, každej to v sobě máme (někdo víc, někdo míň), ale neni třeba z toho dělat aféry.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Copatej » 25 říj. 2012, 08:11

Takže tímto příspěvkem bych to celé ukončil a požádám kolegu Sobpetu, aby to tady celé promazal. Mylím, že vše již bylo řečeno a není důvod se hrabat u samého dna v dalším kýblu sra.ek


... tak tak, jedno varování už bylo viewtopic.php?f=3&t=1185&start=330#p310591
Sobpeta
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod majče » 25 říj. 2012, 08:47

:arrow: jeleniste - díky za podporu. vskutku, a to opakuji už po několikáte je to vlákno, vedle multum vláken o létadélkách a vtipech, jak přestat kouřit cigarety. když si v cigaretách někdo libuje, tak ať sem nepíše svůj vztek na někoho, kdo to má jinak. já létadýlkám nerozumím, tak tam taky nic nepíšu...
a vůbec, vztah zkušených dýmkařů a to, jak se chovají k nováčkům je velké téma tohoto fora.

:arrow: Copatej - kýbl plný srač.k? a na to jsi přišel kde??? podle mě, alespoň Rog, Rubenstein, Jesrsey.se, Jeleniste a já se snažíme o vážnou diskusi, ze které vyplývají vážná témata typu vztah zkušených k nováčkům, trolování, možnost se svobodně zde vyjádřit ( která mi Mackem byla neprávem odepřena a proto můj vzdor ).
Ano, je tady hodně urážek, plivanců a podobných libůstek, ale to jen svědčí o osobní kultuře těch, kteří je napsali. Mazalo se hodně v minulém režimu, jestli chceme mít forum kde všichni jak z Orwellowa románu budeme vzývat Velkého Vůdce, Velké Mistry Dýmkaře, pak klidně mažte - vy držíte prostředky k tomuto. Jinak mi to přijde jak prachsprostá cenzura!
Uživatelský avatar
majče
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 146
Věk: 45
Registrován: 06 úno. 2011, 20:43
Bydliště: Český Těšín

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Copatej » 25 říj. 2012, 09:10

:arrow: Majče
Vážený kolego, kýblem sra.ek jsem myslel příspěvky, které se netýkaly daného tématu. Pochopitelně příspěvky Tvé, Roga, Rubensteina a ostatních, kteří k tématu psali budou zachovány. O tom jsem debatoval se Sobpetou přes SZ. Pokud máš pocit, že zdejší fórum a jeho starší (nemyslím věkem) členové se chovají neslušně k nováčkům, není to pravda. Vždy je to jen o způsobu vyjádření dané problematiky. Pravda, někdy jsou reakce služebně starších na hranici, ale to se snažíme zase MY moderátoři držet na uzdě. Nemáš ani ponětí, co dělají moderátoři, admin a SR, kolik dotazů a jejich vyřizování dá denně práce. To všechno kromě vlastního zaměstnání. Promazání příspěvků, jejich seřazení a návaznost není cenzurou z minulého režimu (važ svá slova), ale udržením daných témat tak, pro co byla vytvořena. Pokud máš pocit, že mi k tomu chceš cokoliv napsat, prosím přes SZ.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků