Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Foťáky

12 led. 2014, 19:48

U mna Irfan neustale padal ta som skusil Xn a uz mi roky bezi bez problemov :-) WIn je "zaujimavy" OS :-D

Re: Foťáky

13 led. 2014, 08:16

JPEG Resampler používám taky. Je to dobrej soft. Irfana mám na prohlížení a taky supr :)

Re: Foťáky

13 led. 2014, 11:08

Já používám Zoner photo studio a můžu jenom doporučit, na správu, prohlížení a úpravu fotek je super.

Re: Foťáky

24 led. 2014, 20:42

navíc teď jak Zoner dal 15ku volně ke stažení, tak jsem ještě veselejší

Re: Foťáky

24 led. 2014, 21:05

Kde je ta 15ka volně?

Re: Foťáky

24 led. 2014, 22:57

Například tady.

Re: Foťáky

25 led. 2014, 03:48

littlebull píše:Kde je ta 15ka volně?
to byla jednorázová akce protože Zoner chce na US trh, tak dal na 24h na giveawayoftheday.com k volnému stažení s tím že když si to člověk i nainstaluje během těch 24h, tak to má komplet v plné verzi legálně a gratis.
více: http://cdr.cz/clanek/zoner-photo-studio ... ke-stazeni a http://www.giveawayoftheday.com/zoner-p ... io-15-pro/

Re: Foťáky

25 led. 2014, 09:39

Aha, dík. :-)

Re: Foťáky

02 led. 2015, 14:15

Jáj, zase otázka odomňa. Chystám sa si kúpiť "bezzrkadlovku". Mám vyhliadnuté Oly E-PM2, E-PL5 a OMD-M10. Najviac asi kvôli rozmerom inklinujem k PM2, tiež je to taký "entry" model do tejto kategórie foťákov (bezzrkadlo/výmenné objektívy). Nejaké pre/proti/argumenty, čo by mi to potvrdili vyvrátili voľbu?

Re: Foťáky

02 led. 2015, 14:37

Ahoj
na bezzrcátka sice expert nejsem, ale pro dobrý výběr i případnou radu je důležité popsat pro jaký účel konkrétně chceš fotoaparát nejvíce používat. Tedy jaké parametry především potřebuješ. Z toho lze potom lépe odvodit jaký typ fotoaparátu by tvým potřebám nejvíce vyhovoval. Počet "megapixelů" a další marketingové parametry zdaleka nejsou nejdůležitější.
Zkus to třeba takto:
0. požaduji plně manuální nastavení nebo mi stačí poloautomatiky s korekcí?
1. jakou potřebuji přenositelnost (váha a rozměry) a pohotovost aparátu?
2. budu fotit více krajinky, rodinu nebo akční a sportovní věci?
2. jakou kvalitu výstupu opravdu potřebuji - tzn. budu fotografie tisknout, nebo mi stačí v el. podobě a tisknout? budu pouze v malých formátech? - např. do A4 (foto 24x30)
Z tohoto základu se potom dají odvodit parametry - např: možnosti ovládání, velikost chipu, rozlišení, dynamický rozsah, váha a rozměry, dostupnost a vhodnost skel apod.
Jinak klidně zavolej, rád ti poradím 603438846
Kverk

Re: Foťáky

02 led. 2015, 17:28

Musim se priznat, ze oblibu bezzrcadlovejch nekompaktu s vymennejma sklama nejak nechapu. Cena, moznosti i mizerna svetelnost setovejch skel (mozna i obecne, nepatral sem) je pro me tak nejak neuchopitelna. Ze by zas jen ten 'imidz' faktor? :think: Jestli nekdo mate, a vite proc, podelte se. Rad bych tomu konecne prisel na kloub..
Imo. daleko lepsi volba, nez zminene modely je treba kompaktni xz2. Teda, kdyz se uz chci drzet aspon stejny znacky, jinak se toho najde podstatne vic.. :smoke5: No a kdybych z nejakyho duvodu potreboval velkej snimac, tak radsi ff zrcadlovku.

Re: Foťáky

02 led. 2015, 18:00

Bezzrcadlovka je pro člověka, který si myslí, že bude používat různé objektivy, nebo je mu kompakt z jiného důvodu (třeba prestiže) málo a zrcadlovka mu připadá těžká. Doporučil jsem ji např. svému klientovi, který bude z 90% fotit rodinu a někdy možná nasadí i jiný objektiv. Cena u něj nehrála roli a moje zrcadlovka mu byla těžká.

Re: Foťáky

02 led. 2015, 18:46

Mě nedávno šokoval kamarád, který si profesionálním focením přivydělává a zrcadlovku nedal z ruky, protože začal všechno kromě zakázkové produkce fotit mobilem. Odkoukal to od Šibíka. :smoke6:

Re: Foťáky

02 led. 2015, 19:22

Na to dělat umění potřebuje člověk talent a na technice nesejde. Na řemeslo je potřeba pořádné nářadí.

Re: Foťáky

03 led. 2015, 12:59

Prečo bezzrkadlovka? Lebo kompromisné riešenie v rôznych parametroch -

- veľkosť - úplny kompakt neriešim, to sú také strašidlá, fotky z toho použiteľné aj tak niesú. Zrkadlovku do sebou ale vláčiť nemienim kvôli hmotnosti/rozmerom.
- kvalita výstupu - micro 4/3 systém má v porovnaní s kompaktami obrovský senzor. FF zrkadlovka to samozrejme nebude, ale MFT má kvalitou bližšie k zrkadlovkám, ako ku kompaktom. Pitrsom spomínaný XZ-2 má senzor 1/1.7" = 43mm2, MFT má senzor o ploche 224mm2. To priamo vysvetľuje, prečo XZ-2 nebude mať napriek svetlejšiemu objektívku navrch napr. proti PM2. U MFT samozrejme môžem použiť svetlejší objektív a získať tak výrazný náskok.
- výmenné objektívy beriem ako bonus - ak ma to bude baviť, môžem na MFT použiť akýkoľvek FF objektív (s príslušným adaptérom)
- určenie - hlavne indoor, ale aj outdoor fotenie rodiny, bežná dokumentaristika. Nejaké umenie asi nehrozí, aj keď nejaké slušné zátišia s fajkou by sa s tým asi dali nafotiť. :mryellow:
- tiež sa mi páči modularita - môžeš použiť rôzne telá s rôznymi objektívmi, čo je super, pokiaľ ti odíde jeden z týchto komponentov (posledné asi 4 výmeny foťákov v rodine boli zapríčinené závadou na objektíve.) Tiež je zaujímavá možnosť zápôžičky/výmeny komponent v rámci rodiny, pokiaľ by všetci prešli na rovnaký systém.

Sesternica má OM-D M10 so setovým objektívom a robí to neskutočné fotky. Kvalita foto v interiéri je pre mňa najpodstatnejší faktor.

Ešte som chcel čosi spomenúť, ale už neviem čo... :think:

Všetkým dík za názory.


Len tak zo srandy: http://snapsort.com/compare/Olympus-PEN ... s-XZ-2-iHS
Odeslat odpověď