Foťáky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Foťáky

Příspěvekod Majllo » 09 led. 2011, 15:50

No já mám měsíc starej Nikon D90 kupoval jsem ho v Brně možná o pár stovek dráž než z netu ,ale nikdy bych tak drahou věc na netu nekupoval to je holé bláznoství.Reklamace problémy a další věci
Uživatelský avatar
Majllo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 71
Věk: 39
Registrován: 14 říj. 2010, 20:41
Bydliště: Šternberk

Re: Foťáky

Příspěvekod Juri » 09 led. 2011, 18:56

Majllo píše:No já mám měsíc starej Nikon D90 kupoval jsem ho v Brně možná o pár stovek dráž než z netu ,ale nikdy bych tak drahou věc na netu nekupoval to je holé bláznoství.Reklamace problémy a další věci

Pokud nakupuješ u solidního prodejce, tak nevidím jediný důvod, proč by měl být takový nákup přes internet holým bláznovstvím :palm: Já osobně nakupuji přes internet v podstatě vše a nikdy jsem žádný zásadní problém nezaznamenal...
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Foťáky

Příspěvekod littlebull » 09 led. 2011, 19:11

Já jsem si drahou na netu nepořídil a přesto je to čiré bláznovství!
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Foťáky

Příspěvekod basa333 » 09 led. 2011, 19:50

Majllo píše:No já mám měsíc starej Nikon D90 kupoval jsem ho v Brně možná o pár stovek dráž než z netu ,ale nikdy bych tak drahou věc na netu nekupoval to je holé bláznoství.Reklamace problémy a další věci


zrovna foťák úplně klidně. kdo se v cizině domluví, tak žádné problémy neřeší. tedy dle mého názoru.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Foťáky

Příspěvekod harel » 09 led. 2011, 20:37

Cez internet fototechniku zasadne nekupujem, aj ked som minuly rok kupil cez ebay z ameriky a nemecka komponenty na Sinar a fackovacku na digitalnu stenu Hasselblad minimalne za viac ako 4000 € :D :D :D Nove by som vsak urcite cez internet radsej nekupoval. Stacilo mi kupit blbu pekaren na chleba a mal som s tym dost behaciek.

Mimo misu:
pridelil som si toto a vrele doporucujem !!!

stativ carbonovy 1,6kg vahy!!! a unesie 8kg ( akurat na odlahceny Sinar 8x10" http://www.neutralday.com/manfrotto-055 ... od-review/

no a na vsetky tie serepeticky novy batoh

http://shop.ephoto.sk/lowepro-pro-trekker-600-aw.html
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Foťáky

Příspěvekod koja » 09 led. 2011, 20:43

basa333 píše:zrovna foťák úplně klidně. kdo se v cizině domluví, tak žádné problémy neřeší. tedy dle mého názoru.

Jsem podobného názoru. Navíc jsa student, kupuju věci z druhé ruky - Nikon D80 a objektivy v ČR na inzerát, pár objektivů na eBay.
Navíc si nemyslim, že je dneska ještě nějaká výhoda mít možnost mávat v krámu záručákem a tedy mi je jedno jestli posílám k reklamaci do Prahy nebo do ciziny.

Speciálně ale co se týče pixmanie, tak mam pocit, že poskytují jenom 1 letou záruku a následně by se měl zákazník teoreticky hádat se zastoupením výrobce ve své vlasti. Nebo to nějak podobně bylo, pardon už si to nepamatuju.
koja
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 38
Registrován: 29 črc. 2010, 23:46
Bydliště: porůznu

Re: Foťáky

Příspěvekod sir » 09 led. 2011, 20:43

stativ carbonovy 1,6kg vahy!!! a unesie 8kg ( akurat na odlahceny Sinar 8x10" http://www.neutralday.com/manfrotto-055 ... od-review/
teraz som to porovnal, niet nad stary dobry dreveny kram :palm:
koja píše: ...

EU nepusti, jasna 2 rocna zarucna lehota.
Dokonca marketing dnesnej doby je vychytany, ze ponukaju predlzenie zaruky za peniaze na 3 4 5 rokov... Ale uplatnit reklamaciu napr. pri ulomenej zavierke po 4-5 rokoch a XXXXX snimkach, asi tazko :wink:
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Foťáky

Příspěvekod koja » 09 led. 2011, 20:49

sir píše:Clovece, zvitkovy film sa uz neda kupit? A mas ho kde vyvolat a presvietit?
Dnes zbehnem do garaze a pozrem sa, mam dojem ze som tam daky videl :roll:


Nejde o to, že by se nedal koupit ale jak psal littlebull, spíš je to na pokusování možná zbytečně drahé, kdyby ho někdo vyhazoval. Zrovna když mi na stole stojí flexaret v takovém stavu, že mám o přesnosti časů závěrky důvodné pochybnosti a pentacon six, který je názornou ilustrací proč lidi mění těsnění na zádech foťáku páč jim tudy prosvěcuje dovnitř. Jasně, na nový mám. Ale vím, že spousta lidí svitky vyhazuje, tak proč bych měl kupovat nové za 2 kila abych zjistil, že jsem nafotil kulové v x variacích?

Kdybys náhodou o nějaký film zakopl a chtěl vyhodit, rád se ho ujmu.
sir píše:EU nepusti, jasna 2 rocna zarucna lehota.
Dokonca marketing dnesnej doby je vychytany, ze ponukaju predlzenie zaruky za peniaze na 3 4 5 rokov... Ale uplatnit reklamaciu napr. pri ulomenej zavierke po 4-5 rokoch a XXXXX snimkach, asi tazko :wink:


Máš pravdu, mají 2 letou.
koja
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 38
Registrován: 29 črc. 2010, 23:46
Bydliště: porůznu

Re: Foťáky

Příspěvekod harel » 09 led. 2011, 21:04

sir píše:stativ carbonovy 1,6kg vahy!!! a unesie 8kg ( akurat na odlahceny Sinar 8x10" http://www.neutralday.com/manfrotto-055 ... od-review/

teraz som to porovnal, niet nad stary dobry dreveny kram :palm:


dreveny ci hlinikovy kram je fasa no ako to ma clovek vsetko odniest na chrbte ked dreveny stativ co za nieco stoji vazi minimalne 5-6kg
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Foťáky

Příspěvekod Majllo » 11 led. 2011, 17:12

Jak řikám ja raději preferuji kamenné obchody u tak drahého foťáku obzvlášť.Sice mladej ,ale v nakupování stará škola :).
Uživatelský avatar
Majllo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 71
Věk: 39
Registrován: 14 říj. 2010, 20:41
Bydliště: Šternberk

Re: Foťáky

Příspěvekod JardaS » 11 led. 2011, 22:34

Já svůj foťák Canon EOS7 si koupil na netu v Anglii a jsem spokojen . Dokonce jsem neměl ani strach , neboť jsem si vybral prodejce , kterému věřím . Nakupuji taky v Číně a Honkongu i jinde . Důležíté je si zjistit férovost prodejce a slušnost . :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Foťáky

Příspěvekod ypres.bass » 24 led. 2011, 14:57

harel píše:Mimo misu:
pridelil som si toto a vrele doporucujem !!!

stativ carbonovy 1,6kg vahy!!! a unesie 8kg ( akurat na odlahceny Sinar 8x10" http://www.neutralday.com/manfrotto-055 ... od-review/

no a na vsetky tie serepeticky novy batoh

http://shop.ephoto.sk/lowepro-pro-trekker-600-aw.html
tak to bych si taky nechal líbit...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 20 čer. 2011, 08:46

Naposledy jsem vážně fotil před třiceti lety na diapozitiv. Nyní bych chtěl začít znovu, takže digitál. Foťák budu vybírat až o tom budu něco vědět, ale nyní bych potřeboval poradit monitor. Nehodlám dělat umění, ale trochu je třeba fotky vyladit v GIMPU. Jsou určeny sem. Horní hranice ceny monitoru 5 až 6 tis. Kč.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Foťáky

Příspěvekod vlkoun » 20 čer. 2011, 22:37

Velice dobrý monitor, za příznivou cenu, je Samsung F2380. Dobře zkalibrovaný snese srovnání s výrazně dražšími Eizy. Je to hodně muziky za málo peněz. Bude vyhovovat i když vyměníš Gimp za něco, s čím se dá něco dělat :plaster:
Uživatelský avatar
vlkoun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 464
Věk: 60
Registrován: 03 črc. 2010, 16:35
Bydliště: Brno

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 21 čer. 2011, 10:19

Díky, lepší nástroje na úpravu přijdou na řadu až nakonec. Nejdříve monitor, abych viděl co jsem vlastně vyfotil, potom foťák a naučit se s ním zacházet a nakonec parádičky při úpravě.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků