Foťáky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Breer » 16 lis. 2005, 21:39

to ano, akurat som pozeral, no na inej stranke tam bol este o 800Sk drahsi..
musim setrit, alebo sa na to zatial.... co uz, mam vela "narocnych" zalub :smoke4:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6014
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod bigdragon » 16 pro. 2005, 10:21

Simon píše:
mack píše:
Simon píše:mortene, mas cit pro fajn momentky ... jeste zlepsit techniku a harel bude mit konkurenci ;)


plný souhlas k první větě, hezká dokumentace k soutěži, kam by mnohý rád jel, kdyby to nebylo tak daleko.

k té technice-Simone, jaké dělo je tvůj digifoťák a kolik MP má .. a vůbec dalšího? V galerii obrázků jsem hledal jen zběžně, takže něco z tvé tvorby jsem asi přehlédl. Prosím, když tak pošli link.


MP neni u digitalu to podstatny, to za prvni

... ja fotim na klasiku, mam minolty 700 a 505, k tomu starou praktiku, flexaretu :) a taky dnes uz postarsi kompakt digital pentax (cert vi jaky cislo a typ) pro dokumentacni a nekvalitni blikani

... u fotaku je podstatna otazka na skla a ne na telo, u klasiky telo jen zavira a otevira diru(no dobre, a synchronizuje blesky :)) ... a i u toho digitalu je porad podstatnejsi objektiv nez telo


bigdragon píše:
Simon píše:MP neni u digitalu to podstatny, to za prvni


i když s ostatním co jsi napsal souhlasím tak u tohohle si myslím pravý opak z mého laického pohledu je totiž velmi podstatné z kolika bodů se výsledný obrázek bude skládat a tím pádem jak velkou fotku můžu prohnat tiskárnou (protože na obrazovce to až tak moc nevadí)

ps potom to přesunu


Simon píše:
bigdragon píše:
Simon píše:MP neni u digitalu to podstatny, to za prvni


i když s ostatním co jsi napsal souhlasím tak u tohohle si myslím pravý opak z mého laického pohledu je totiž velmi podstatné z kolika bodů se výsledný obrázek bude skládat a tím pádem jak velkou fotku můžu prohnat tiskárnou (protože na obrazovce to až tak moc nevadí)

ps potom to přesunu


podle tve teorie by pak vsechny 3M fotaky fotili stejne a 4M by byl vzdycky lepsi nez jakejkoliv 3M, coz neplati ... megapixeli sou dulezitej faktor, ale ne ten nejpodstatnejsi, v pohode najdem 3M kterej foti lip jak 5M a to i na papir.

Ber to tak ze u amaterske tridy fotaku je vic megapixelu vetsinou jen marketingovej tah kterej te ma donutit nakupovat stale znovu a znovu :)


bigdragon píše:já netvrdím že všechny 3M budou fotit stejně samozřejmě další vliv má objektiv, ale to už jsem ti odsouhlasil. Rozdíl o jedno (tj. 3M a 4M a pod) je celkem nepatrnej ale ob třídu už je to celkem markantní a to hledání je celkem jednoduché kvalitní optika znamená vyšší cenu (alespoň ve většině případů)


Simon píše:
bigdragon píše:já netvrdím že všechny 3M budou fotit stejně samozřejmě další vliv má objektiv, ale to už jsem ti odsouhlasil. Rozdíl o jedno (tj. 3M a 4M a pod) je celkem nepatrnej ale ob třídu už je to celkem markantní a to hledání je celkem jednoduché kvalitní optika znamená vyšší cenu (alespoň ve většině případů)


vicemene souhlasim, jen sem chtel rict, ze u obyc digitalu je stejnej efekt jako u mobilu, hrnou se novinky a pokud clovek nepremejsli tak nakupuje kazdyho pul roku ... aniz by v realu neco noveho ziskal.

a u fotaku sou tim hlavnim tahounem prave megapixely ... ono u telefonu uz dneska taky :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod imagoo » 16 pro. 2005, 10:24

Toto je mašina, po které pošilhávám 8)
http://cameras.alfredklomp.com/moskva5/index.htm
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 16 pro. 2005, 10:26

imagoo píše:Toto je mašina, po které pošilhávám 8)
http://cameras.alfredklomp.com/moskva5/index.htm


pozor vyleti ptacek :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod jcp » 16 pro. 2005, 10:36

imagoo píše:Toto je mašina, po které pošilhávám 8)
http://cameras.alfredklomp.com/moskva5/index.htm


Tedy podle mě je to dokonalej plagiát prvorepublikový Zeiss-Ikonty se kterou jsem fotil jako kluk .. kopčit uměli Ivani dobře.. :roll:

:oops: nojo, teď jsem to dočetl az do konce, vždyť to tam píšou
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 16 pro. 2005, 10:39

jcp píše:
imagoo píše:Toto je mašina, po které pošilhávám 8)
http://cameras.alfredklomp.com/moskva5/index.htm


Tedy podle mě je to dokonalej plagiát prvorepublikový Zeiss-Ikonty se kterou jsem fotil jako kluk .. kopčit uměli Ivani dobře.. :roll:


no ja neznam jedinej ruskej fotak kterej by nebyl plagiat :D
... ale mozna se najde, nejsu v tom tak kovanej :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 16 pro. 2005, 11:01

To u nich neni jen ve foťácích, btw. tahle mašinka se dá sehnat za 1100 Kč a viděl jsem z toho fotky - kam se hrabou digitály :wink:
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod jcp » 16 pro. 2005, 11:22

Akorát si myslím, že ten původní Zeiss měl lepší optiku - přeměřit a okopírovat by problém být neměl, ovšem s kvalitou skla a přesností broušení už to tak jednoduchý nejni - proto taky se za 2WW angláni, když zajali nějakej U-boot, prali o Zeissovy dalekohledy :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod imagoo » 16 pro. 2005, 11:48

jcp píše:Akorát si myslím, že ten původní Zeiss měl lepší optiku - přeměřit a okopírovat by problém být neměl, ovšem s kvalitou skla a přesností broušení už to tak jednoduchý nejni - proto taky se za 2WW angláni, když zajali nějakej U-boot, prali o Zeissovy dalekohledy :)

... sice nepamatuju, ale určitě tomu věřím.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Renno » 23 pro. 2005, 12:44

myslel jsem si že umím aspon trochu na PC, ale zjistil jsem že ne dostatečně :O)
chtěl jsem vám ukázat jednu dýmku a zaboha to sem nemohu dostat jako obrázek z mýho PC to za prvé
a za druhé jsem ji chtěl dát do alba ale je to příliš velký na pixly a bajty i když formátově daleko menší než ty vaše a vy je tam máte....nechápu :( nikde to ale neříkejte :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Fénix » 23 pro. 2005, 13:02

Renno píše:myslel jsem si že umím aspon trochu na PC, ale zjistil jsem že ne dostatečně :O)
chtěl jsem vám ukázat jednu dýmku a zaboha to sem nemohu dostat jako obrázek z mýho PC to za prvé
a za druhé jsem ji chtěl dát do alba ale je to příliš velký na pixly a bajty i když formátově daleko menší než ty vaše a vy je tam máte....nechápu :( nikde to ale neříkejte :)


Z počítače můžeš dostat obrázek přímo na Forum jen přes Album, a holt při úpravě fota je třeba dodržet limity, které má Album nastavené (300000 bytů a velikost 1200 x 1200, ovšem raději o trošičku menší, Album má někdy problém s mezní velikostí)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Renno » 23 pro. 2005, 13:21

Díky Fénixi...už se s tím peru a brzy to tam šoupnu :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod imagoo » 25 led. 2006, 08:28

Konica Minolta končí s foťáky:

http://www.grafika.cz/art/df/KM-final.html
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Alfik » 25 led. 2006, 12:42

Cože :?:
Tak to čumim.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 25 led. 2006, 12:54

Alfik píše:Cože :?:
Tak to čumim.


to je verejnym tajemstvi uz od doby kdy po foto strance prilis nevyslo spojeni minolty s konicou
... no nic budu se muset naucit mit rad sony az budu chtit konecne koupit digi zrcadlo .... a nebo prodat svoje minolty a prejit k nikonu :cry:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků