Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Foťáky

15 pro. 2004, 15:10

Řeším momentálně koupi digitálu, tak zakládám v sousedství fóra audiofilů fórum "fotofilů". Jinými slovy, do jakého digitálu byste šli v cenové relaci mezi 14000 - 18000 Kč?

15 pro. 2004, 15:32

Tady se tezko radi. Ale v jednom mam nazor jasnej. Kupovat si pro bezny dokumentacni foceni fotak s vice jak 4 MPix je vyhazovani penez. Jine to samozrejme je, kdyz chces fotit "fajnove". A nasla by se urcite i dalsi "kdyby". Jinak u myho samsunga (digimax V3) je slabej blesk. Fotil jsem s Canonem (typ uz nevim) a ten mel blesk (taky vestaveny) podstatne lepsi.

15 pro. 2004, 17:26

Ja mam Canon A75, pricemz si ho zacalo hromadne porizovat i moje okoli (z duvodu mnoha ruznych akci v obchodech kdy stal vzdy kolem 6 tisic) a je naprosto skvely :lol:

Za 18 tisic si muzes koupit 3 :lol:

15 pro. 2004, 17:52

Ja mam par favoritov. Napriek tomu ze som silne Nikon positive, pre bezne pouzivanie by som v sucasnosti odporucil Panasonic FZ 3, pripadne trochu priplatit a potom FZ 20. Maju objektiv Leica - 12x opticky zoom s optickym stabilizatorom obrazu, velmi dobru kvalitu a ovladanie. Pomer vykon cena patri k najlepsim. Ak nepotrebujes tak velky zoom ( co v 99% pripadov nepotrebujes, tak je vyborny Canon A80. Ak ti staci auto ovladanie, tak by som odporucal opet Panasonic LC 33 (3,3 Mpix) alebo LC 44 (4,1 Mpx).

15 pro. 2004, 22:44

forgi píše:Ja mam par favoritov. Napriek tomu ze som silne Nikon positive, pre bezne pouzivanie by som v sucasnosti odporucil Panasonic FZ 3, pripadne trochu priplatit a potom FZ 20. Maju objektiv Leica - 12x opticky zoom s optickym stabilizatorom obrazu, velmi dobru kvalitu a ovladanie. Pomer vykon cena patri k najlepsim. Ak nepotrebujes tak velky zoom ( co v 99% pripadov nepotrebujes, tak je vyborny Canon A80. Ak ti staci auto ovladanie, tak by som odporucal opet Panasonic LC 33 (3,3 Mpix) alebo LC 44 (4,1 Mpx).


...momentálně to právě na tu FZ 20 vypadá.

16 pro. 2004, 00:52

mám canon G3 a velká spokojnosť, full manual, polo, automat, externý blesk, ten je na nezaplatenie, odkedy som si ho kúpil, rád fotím v interiéri, jednoduché ovládanie, všetky dôležité funkcie sú vyvedené do tlačítok, čím sa jednoduchšie a rýchlejšie ovládajú veškeré parametre...terraz už je na trhu G5 a G8 a nestoja moc...otázka je či tie funkcie použiješ a či ti nestačí jednoduchý automat

Re: Foťáky

16 pro. 2004, 10:59

imagoo píše:Řeším momentálně koupi digitálu, tak zakládám v sousedství fóra audiofilů fórum "fotofilů". Jinými slovy, do jakého digitálu byste šli v cenové relaci mezi 14000 - 18000 Kč?


Zeptej se Harela - ten je silně přes foťáky!
Jinak já mám už čtvrtý digitál (kompakt) v současnosti Olympus C-5060 a nemohu si jej vynachválit. Teď už je na trhu sice novější model C-8080, ale je o mnoho hamatnější. Měl jsem ho sebou na měsíc na expedici v tropech a neměl jsem jediný problém!!! A plně nabitý vydrží 4x déle než Nikony (ověřeno v praxi)!
Ale pochop, že u mne bylo výběrovým kritériem mimo spousty mnou požadovaných funkcí hlavně skladnost, abych ho mohl nosit u pasu a kdykoli pohotově vytáhnout a přitom aby mne moc netížil.

Re: Foťáky

16 pro. 2004, 11:15

Todík píše:
imagoo píše:Řeším momentálně koupi digitálu, tak zakládám v sousedství fóra audiofilů fórum "fotofilů". Jinými slovy, do jakého digitálu byste šli v cenové relaci mezi 14000 - 18000 Kč?


Zeptej se Harela - ten je silně přes foťáky!
Jinak já mám už čtvrtý digitál (kompakt) v současnosti Olympus C-5060 a nemohu si jej vynachválit. Teď už je na trhu sice novější model C-8080, ale je o mnoho hamatnější. Měl jsem ho sebou na měsíc na expedici v tropech a neměl jsem jediný problém!!! A plně nabitý vydrží 4x déle než Nikony (ověřeno v praxi)!
Ale pochop, že u mne bylo výběrovým kritériem mimo spousty mnou požadovaných funkcí hlavně skladnost, abych ho mohl nosit u pasu a kdykoli pohotově vytáhnout a přitom aby mne moc netížil.


olympus je zajimava loterie .... a jednou z velmi pravdepodobnych vyher je silna aberace :D

Re: Foťáky

16 pro. 2004, 11:46

Simon píše:
Todík píše:
imagoo píše:Řeším momentálně koupi digitálu, tak zakládám v sousedství fóra audiofilů fórum "fotofilů". Jinými slovy, do jakého digitálu byste šli v cenové relaci mezi 14000 - 18000 Kč?


Zeptej se Harela - ten je silně přes foťáky!
Jinak já mám už čtvrtý digitál (kompakt) v současnosti Olympus C-5060 a nemohu si jej vynachválit. Teď už je na trhu sice novější model C-8080, ale je o mnoho hamatnější. Měl jsem ho sebou na měsíc na expedici v tropech a neměl jsem jediný problém!!! A plně nabitý vydrží 4x déle než Nikony (ověřeno v praxi)!
Ale pochop, že u mne bylo výběrovým kritériem mimo spousty mnou požadovaných funkcí hlavně skladnost, abych ho mohl nosit u pasu a kdykoli pohotově vytáhnout a přitom aby mne moc netížil.


olympus je zajimava loterie .... a jednou z velmi pravdepodobnych vyher je silna aberace :D


Perfektní vychytávkou je tam na všechny strany výklopný display. Takže se bez problémů můžeš fotit sám ve všech pozicích, můžeš fotit za roh a když fotíš makro při zemi, nemůsíš si lehat či lézt po kolenou!

Re: Foťáky

16 pro. 2004, 11:56

Todík píše:
Simon píše:
Todík píše:
imagoo píše:Řeším momentálně koupi digitálu, tak zakládám v sousedství fóra audiofilů fórum "fotofilů". Jinými slovy, do jakého digitálu byste šli v cenové relaci mezi 14000 - 18000 Kč?


Zeptej se Harela - ten je silně přes foťáky!
Jinak já mám už čtvrtý digitál (kompakt) v současnosti Olympus C-5060 a nemohu si jej vynachválit. Teď už je na trhu sice novější model C-8080, ale je o mnoho hamatnější. Měl jsem ho sebou na měsíc na expedici v tropech a neměl jsem jediný problém!!! A plně nabitý vydrží 4x déle než Nikony (ověřeno v praxi)!
Ale pochop, že u mne bylo výběrovým kritériem mimo spousty mnou požadovaných funkcí hlavně skladnost, abych ho mohl nosit u pasu a kdykoli pohotově vytáhnout a přitom aby mne moc netížil.


olympus je zajimava loterie .... a jednou z velmi pravdepodobnych vyher je silna aberace :D


Perfektní vychytávkou je tam na všechny strany výklopný display. Takže se bez problémů můžeš fotit sám ve všech pozicích, můžeš fotit za roh a když fotíš makro při zemi, nemůsíš si lehat či lézt po kolenou!


ja makro nefotim, je to ciste financni disciplina ..... a pak, nebavi me primrazovat zvirata aby sla lepe naaranzovat :(

16 pro. 2004, 11:58

skoro do rána jsem ležel v diskuzních fórech a prohlížel ukázkové fotky a zatím pořád vyhrává ten Panasonic. O Olympusech 5050 a následovnících této řady jsem dlouho uvažoval taky.
Simone, díky za podrobný rozbor rozporu zrcadlovek Minolta×Canon na SZ - je to všechno možné, ale tam už nemám dost informací a vzhledem k tomu, že do téhle třídy nejdu, tak to odsouvám zatím bokem. V D kompaktech od Minolty typu Z1, Z2, Z3 slyším většinou pláč.

16 pro. 2004, 16:35

Hm... ten FZ20 za ty prachy... vypadá fakt pěkně. Chvilinku jsem o něm uvažoval jako o novém foťáku pro ženu (já nefotím, ona ano)... Nakonec jsem vybral jako upgrade raději nový objektiv na stávajícího filmového Canona...
A někdy v budoucnu, až budu mít asi třikrát tolik peněz než teď se to asi vyvine směrem Canon 300D nebo tak něco... Ale to je zcela mimo zmíněnou cenovou kategorii, je to za zhruba dvakrát tolik bez skla... :cry:

16 pro. 2004, 19:22

Asi vždycky ze všeho nejvíc záleží na tom pro co má být ten foťák určen, na jakou práci a teprve potom řešit cenu. Pro něco je udávané cenové rozpětí zbytečně nadsazené pro jiné zase nedostatečné. Jinak s Olympusem mám celkem dobré zkušenosti a to ne jen soukromě ale i pracovně, používám denně a nemohu si ztěžovat - mám už třetí řadu a žádný kus mne nepředvídatelnou odchylkou nepřekvapil.

17 pro. 2004, 18:12

Dneska mi zrovna přišel časopis Test kde je test digi přístrojů od VUZORT Praha a celkem objektivně zhodnoceno 16 foťáků od 8.000 do 27.000,- včetně přehledné tabulky naměřených hodnot třeba by to stálo za to nahlédnout.

17 pro. 2004, 20:34

Grandpapa píše:Dneska mi zrovna přišel časopis Test kde je test digi přístrojů od VUZORT Praha a celkem objektivně zhodnoceno 16 foťáků od 8.000 do 27.000,- včetně přehledné tabulky naměřených hodnot třeba by to stálo za to nahlédnout.


Tak sem hoď jak to dopadlo - jsem napnutý! Nebo není to někde na netu? Dej odkaz. :shock:
Odeslat odpověď