Foťáky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Foťáky

Příspěvekod Nevill » 09 srp. 2010, 07:58

Na Dealextreme mají fakt všechno, jsem si tam pořídil tenhle externí blesk a musím říct že je za ty peníze až překvapivě funkční (jak to tam píše chlapík v recenzi - za cenu blesku od Nikonu se tyhle dají pořídit čtyři). Akorát bych si asi měl časem pořídit nějakou masivnější zrcadlovku, protože ten blesk je velkej jak kráva a na nikonu D40 vypadá poněkud komicky... :smoke5:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32980
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Foťáky

Příspěvekod Hades » 09 srp. 2010, 10:52

:arrow: Nevill
Vítku, i na těch menších DSLR vypadá trochu lepší blesk jak pěst na oko. Však ta má 510-tka je jen o malinko větší než FL-36ka, kterou vlastním. Když k tomu nasadím firemní FL-50, tak je to podobné, jako u tebe. A to ta 50-ka není o moc větší než 36-ka :-)
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod littlebull » 09 srp. 2010, 11:19

Ono nakonec není vůbec důležité jak to vypadá, ale jak to spolu šlape, že...
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Foťáky

Příspěvekod basa333 » 09 srp. 2010, 12:50

Nevill píše:Na Dealextreme mají fakt všechno, jsem si tam pořídil tenhle externí blesk a musím říct že je za ty peníze až překvapivě funkční (jak to tam píše chlapík v recenzi - za cenu blesku od Nikonu se tyhle dají pořídit čtyři).


je ovšem třeba si uvědomit, že nikonní blesky mají trochu jinou orientaci na polo- až plně profi. proto umí jeden blesk řídit další atd. prostě jsou nacpané elektronikou, což tyto nejsou. to ale nemá být kritika: pokud ty funkce stejně nevyužiješ, je to samozřejmě jedno
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Foťáky

Příspěvekod Hades » 09 srp. 2010, 13:35

Tome, to má dneska hnedle každej blesk, kterej má někde v názvu "R".Jedině že by se Vítek zbláznil a začal používat při focení 3-5 blesků, o čemž pochybuju :mrgreen:
Takže :think: , že Vítkovi stačí i ten uvedený, bouncer dokáže zázraky i s jedním flashem
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod Nevill » 09 srp. 2010, 23:12

Hades píše:Tome, to má dneska hnedle každej blesk, kterej má někde v názvu "R".Jedině že by se Vítek zbláznil a začal používat při focení 3-5 blesků, o čemž pochybuju :mrgreen:
Takže :think: , že Vítkovi stačí i ten uvedený, bouncer dokáže zázraky i s jedním flashem


No já ještě tak měnit si při focení objektivy, ale abych měnil i blesky, to myslím v dohledné době fakt nehrozí...na to moje focení tohle stačí bohatě... :smoke5:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Foťáky

Příspěvekod Alferi » 19 srp. 2010, 20:55

Chlapi, můžete poradit hobby kompakt tak okolo třech a půl tisíce? Díky.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Foťáky

Příspěvekod pitrson » 19 srp. 2010, 21:21

Malo informaci. K cemu presne ho chces? Turistika, na vodu, do kapsy po meste, musi bejt malej, nebo muze bejt i vetsi, apod.?
Zkus si tady pohrat s parametrama a vono ti to napovi, kterou cestou se vydat... :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod Alferi » 20 srp. 2010, 06:55

Já na nic, ale tata si chce koupit. Měl by být menší (nechce tahat brašnu) s "turistickými" parametry. Foťák jsem kupoval před několika lety a mezitím jsem ztratil přehled.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Foťáky

Příspěvekod basa333 » 20 srp. 2010, 07:36

já jsem kupoval ženě před rokem cca tohle (dnes už ten stejný není na trhu, ale myslím, že optika je stejná).

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupi ... -oranzovy/

je to cenově trochu výš, ale má to dobrou optiku a ta elektronika je opravdu vymakaná. dělá to fotky, za které se zrcadlovka s průměrným sklem nemusí stydět. ten co má žena, má navíc ještě displej na přední straně pro autoportréty atd.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Foťáky

Příspěvekod bigdragon » 20 srp. 2010, 07:53

já nevím odborník určitě nejsem a vlastní foťák jsem si pořídil panasonic TZ10, ale pokud je to jen na "cvakání" pro tátu tak bych se nebát třebal tohohle
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Foťáky

Příspěvekod Pistacik » 20 srp. 2010, 08:22

Canon IXUS 95 IS som kupoval na vianoce obom sestrám. Aj pri základom nastavení to fotí skvele, ovláda sa jednoducho, môžem len odporúčať.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod Alferi » 20 srp. 2010, 18:54

Díky za inspiraci, na chvíli se do toho ponořím.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Foťáky

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 21 zář. 2010, 17:15

Pánové, můžu se zeptat na názor na tenhle foťák - http://www.azfoto.cz/fotoaparaty/fujifilm-finepix-s2500

Dodnes mi dobře slouží jeho vzdálený předchůdce FinePix 2800 ZOOM, který jsem koupil v roce 1996. Problémem je, že paměťové karty, které tento aparát používá se již nevyrábějí a z druhé ruky se mi kupovat nechtějí. Ty mé, které jsem koupil ve stejném roce jako foťák, začínají vykazovat chyby při zápisu a opravdu nechci přicházet o fotky díky tomu, že se rozhodnou "zlobit". Zvlášť ne teď, když máme malou.

Rád bych si koupil nějakou zrcadlovku s výměnými objektivy, ale momentálně si ji nemohu dovolit. Vzhledem k tomu, že tenhle aparát umí spoustu věcí, cena se mi zdá příznivá a s jeho předchůdcem jsem nadmíru spokojen, tak o něm uvažuji.

Pokud máte někdo lepší nápad, případně víte o nějakých mouchách, nebo ještě lépe, máte vlastní zkušenost, tak sem s ní.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Re: Foťáky

Příspěvekod pitrson » 21 zář. 2010, 18:58

Loni sem si poridil jeho predchudce a musim rict, ze sem doted vcelku spokojenej. Optika, na to jaky je to trafo, kresli slusne, stabilizator stabilizuje, az do iso400 je sum v pohode a rychlost taky dobra, s moji starickou minoltou f200 nesrovnatelna. Vono vubec, kdyz ses zvyklej na nejakej starej model fotaku, tak ty novejsi te urcite uspokojej. Technika padi vpred silenou rychlosti :-) Pro me bylo i prijemny, ze ma fotak prisvetlovani pro ostreni. To sem driv nemel, takze ostreni v seru sem daval rovnou na manual. HD video je mozna fajn, ale jeste sem to moc nevyuzil. Jo, v klouckove sem natocil 'supsajda' :smoke5: ale vod ty doby sem na to nekoukal. Zajimavy sou naopak rychly sekvence snimku, to u ditete asi vyuzijes vic. Ten muj umi az 33 snimku /sec pri 3mpx, ale to taky nepouzivam. Radsi fotim pomalejsi sekvence ve vyssich rozlisenich.
Jediny co me prekvapilo byla absence rezimu s prioritou clony. Ovsem po zbeznem prozkoumani sem to pochopil - fotak ma jen dve clony a jejich hodnota je relativni v zavislosti na ohnisku. Proste ve skutecnosti jen clona ano/ne :-)
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 8 návštevníků