Foťáky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Foťáky

Příspěvekod Mack » 25 bře. 2013, 16:58

Fando :ok: máš dělo, četl jsem recenzi -"Neuvěřitelný pohled z jakéhokoliv úhlu"
a to ti nevadí, že Tvůj klient, co sedí na zadku vedle tebe vidí vše co tam pleskáš, nebo hledáš?
kdepak, jako profík bys měl mít komp s nejmenším úhlem vyzařování
já to tak kdysi měl a byl jsem spokojen :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 25 bře. 2013, 17:45

Poněkud se mýlíš, můj klient můj počítač nikdy neuvidí. Doba pokročila a co mu chci ukázat, to mu pošlu mailem, pokecat si s ním dojdu do jeho baru.
Také sis spletl vlákno, protože tady mluvíme o monitoru na fotky a ty já modelce rád ukážu, dokonce jí je nechám vytisknout. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Foťáky

Příspěvekod Mack » 25 bře. 2013, 18:37

tak jo , byla legrace
ale pokud třeba zkusíš sem poslat fotku nějaké modelíny (nebo odkaz), tak se to tu oživí :D
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Foťáky

Příspěvekod peťák » 25 bře. 2013, 20:22

Fanýs píše:Sice tomu nerozumím, ale budu Vám věřit. Jen doufám, že nebude horší než ten co mám nyní (23" Dell U2311H UltraSharp)


Uvidíš, že budeš spokojenej. Dej vědět.
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 25 bře. 2013, 20:37

Mack píše:tak jo , byla legrace
ale pokud třeba zkusíš sem poslat fotku nějaké modelíny (nebo odkaz), tak se to tu oživí :D

Se divím, Ty, takový šikula si to neumíš najít. Jistě jsi myslel tyto modelky.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Foťáky

Příspěvekod Pistacik » 23 dub. 2013, 08:58

Tatovi sa pomaly porúča Olympus C5050, tak začínam uvažovať, čím ho nahradím. Pravdepodobne niečo second-hand.

Priority:
plne automatický režim
vačšia plocha čipu
svetlý objektív
pevný objektív (nie výsuvný) , prípadne možnosť predsádok (na C5050 má non-stop namontovanú predsádku s UV filtrom. Ani nie tak kôli filtru, ako kôli ochrane objektívu.)

Nejaké tipy?
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod Tapinek » 23 dub. 2013, 10:24

Co totok? Az na ten vysuvnej objektiv... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod pitrson » 23 dub. 2013, 12:46

Hmm, dost relativni zadani. Neco jako 'mensi nez male mnozstvi.. Imho. se takovy fotaky bezne nedelaj, resp. patri mezi nejdrazsi. Jestli netrvas na 'pevnym' objektivu, mozna by stal za uvahu PEN. Dnesni trend je udelat co nejvetsi zoom (tzn. malej snimac, blbej rozsah svetelnosti) s co nejvetsim rozlisenim (sum). Nicmene C5050 je uz opravdu out. Nerozumim pozadavku na nevysouvani objektivu - dneska ma nejakej zoom kazdej fotak a vsechny kompakty objektivem nejak hejbou. Jestli jde jen o ochranu pred poskozenim, tak je snad lepsi, kdyz je normalne objektiv schovanej v tele fotaku, nebo ne? :?
Chapu-li tedy tvuj dotaz, jako pozadavek na fotak pro tatu, kterej manual neresi (neumi) a starej kus mu vyhovoval, ale uz mu dosluhuje, muzes imo. sahnout po jakymkoli dnesnim kompaktu. Fotit bude slusne a proti starejm modelum pojede velmi svizne. Za zvazeni by stal treba momentalne bezne dostupnej jz100.. Ma relativne velkej snimac (1/2.3), svetelnost zacina na 'pekny' 2.9 a opticka stabilizace se urcite taky hodi, i kdyz ji v pozadavcich nemas.. :think:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod Pistacik » 23 dub. 2013, 16:03

pitrson píše:Nerozumim pozadavku na nevysouvani objektivu - dneska ma nejakej zoom kazdej fotak a vsechny kompakty objektivem nejak hejbou. Jestli jde jen o ochranu pred poskozenim, tak je snad lepsi, kdyz je normalne objektiv schovanej v tele fotaku, nebo ne?

Mno vnímam to vo viacerých rovinách. Jednak mi klasická krytka objektívu príde trvanlivejšia ako taký ten "neviemjaksavola segmentovany bazmek" na kompaktoch. Tiež sa filter na predsádke/objektíve čístí lepšie ako mikročočka na kompakte. A v prípade poškrabania vymeníš filter za pár korún. Vysúvací objektív je zase len mechanickej trvanlivosti / nečistotách. Tato je schopný nechať zapnutý foťák v dielni na zaprášenom stole. Nejaké puzdra nerieši.

PEN je dobrý tip, JZ 100 podobne, ale iná liga. Hlavne cenovka z neho robí v podstate spotrebný materiál.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod pitrson » 23 dub. 2013, 17:01

No, ono spis zalezi na tom co foti. Ale pozadavek na plnej automat me vede k domence, ze jde o rezim zapnout/cvak/vypnout. Tzn. nejakej levnej kompakt je jasna volba. Trvanlivost vysouvaciho objektivu neres, vetsinou fotak moralne prezije a jak si spravne rekl, vzhledem k cene jde o spotrebak.. :wink:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod bob » 24 dub. 2013, 08:33

Vůbec tomu nerozumím. Já si jen pamatuju jak jsme fotily tátovým Rolleyem 35S (ještě tu krásu máme) černobílý fotky. To mě bavilo, měl exposimer zabudovaný v sobě, takže člověk viděl při přepínání časů jak mu ručička ubíhá do "rozmazané" části.
Ale moje zkušenost je, že nejdůležitější je, aby na procházce moh být v kapse a doba od myšlenky, že chci něco fotit, k vyfocení musí být co nejkratší. Máme už druhý kompakt a fotek z dovolených, kola (fotím za jízdy) z hospod dost, a poznáme se na nich. Potvrdilo se mi to s rodiči. Koupili si trošku větší (dnes tomu Olympus žíká superzoom) a pořád je v pouzdře a v baťohu a v autě a nikdy není v kapse. Takže já doporučuju kompakt.
Moji rodiče si stejně fotí zahradu, výlet, psa, procházku, dovolenou v Londýně atd. A na to se kompakt hodí nejlíp. Ale samozřejmě nevím jak Tvůj táta...
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 24 dub. 2013, 08:59

Tahle hračka se mi docela osvědčila, vejde se do kapsy u košile a kupodivu fotí.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Foťáky

Příspěvekod Pistacik » 24 dub. 2013, 09:04

Fotí najviac asi statické extériérové dokumentačné foto. Záhrady, rastliny, stromy, trávniky, dosť fotí bonsaje. Občas niečo v interiéri. Ako píše Pitrs - zapnúť, cvaknúť vypnúť... Trvanlivosť riešiť (aspoň rámcovo) musím, moj tato dokáže pokaziť a rozbiť aj golfovú loptičku.

Fanda: Ixusy s kovovým telom sú fajn, čo som videl, tak to ozaj robí dobré foto. No skúsim mu dať svoj na otestovanie, hlavne veľkosť ovládacích prvkov by mohla byť problém...
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 24 dub. 2013, 10:15

Jaké ovládací prvky. Stačí spoušť, ostatní umí foťák lépe než já. :plaster:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Foťáky

Příspěvekod pitrson » 24 dub. 2013, 11:34

No, spoust a vypinac.. :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron