Forum audiofilů

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Twineryy » 15 pro. 2004, 12:50

Jana píše:Já jsem teda taky známý stěžovač, ale Stanislavek mám asi 10, jeden freehand byl mojí 2. dýmkou a buď je to mým přepečlivým výběrem, štěstím nebo nevím, ale všechny jsou dobrý a jsem s nima spokojená. Nejsem schopna říct, jestli je to high v low endech, ale myslím, že pokud je pro mě Ser Jacopo na úrovni Accuphase ( audiofil positive pochopí ), tak tohle je Sonny :?: :P


Audiofil chápe :lol: . Dokonce jsi to i dobře odstupňovala, protože Accuphase není úplně top hi-end hi-fi, stejně jako Ser Jacopo :D .

Osobní výběr dělá hodně. Já jsem tu Stanislawku dostal, sám bych si vybral rozhodně míň kytovanou :wink: . Možná fakt smůla na špatný kus. Chci si ještě pořídit od Stanislawa rustika, tak uvidím.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 13:58

Twineryy píše:
Jana píše:Já jsem teda taky známý stěžovač, ale Stanislavek mám asi 10, jeden freehand byl mojí 2. dýmkou a buď je to mým přepečlivým výběrem, štěstím nebo nevím, ale všechny jsou dobrý a jsem s nima spokojená. Nejsem schopna říct, jestli je to high v low endech, ale myslím, že pokud je pro mě Ser Jacopo na úrovni Accuphase ( audiofil positive pochopí ), tak tohle je Sonny :?: :P


Audiofil chápe :lol: . Dokonce jsi to i dobře odstupňovala, protože Accuphase není úplně top hi-end hi-fi, stejně jako Ser Jacopo :D .

Osobní výběr dělá hodně. Já jsem tu Stanislawku dostal, sám bych si vybral rozhodně míň kytovanou :wink: . Možná fakt smůla na špatný kus. Chci si ještě pořídit od Stanislawa rustika, tak uvidím.


tady je to samej audiofil :) .... neznate nahodou nekodo kdo umi dobre spocitat a navrhnout stereo reprosoustavu?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 15 pro. 2004, 14:06

To je dost víc alchymie než matematika... možná proto to stojí co to stojí...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 14:14

bromden píše:To je dost víc alchymie než matematika... možná proto to stojí co to stojí...


to vim, proto nekoho hledam a nehraju si s tim sam ve WinISD a LspCADu .... teda hraju, ale potrebuju prave tu magii kolem kterou z vlastnich zdroju bohuzel nedodam a vzhledem k tomu, ze to budou zdeny repra tak se pak budou dat menit objemy jen pomerne tezko :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 15 pro. 2004, 14:22

Simon píše:
bromden píše:To je dost víc alchymie než matematika... možná proto to stojí co to stojí...


to vim, proto nekoho hledam a nehraju si s tim sam ve WinISD a LspCADu .... teda hraju, ale potrebuju prave tu magii kolem kterou z vlastnich zdroju bohuzel nedodam a vzhledem k tomu, ze to budou zdeny repra tak se pak budou dat menit objemy jen pomerne tezko :)


Kamarád mi tvrdil, že když stavěl repro tak je nechal vyšší a dolaďoval "dýlkou" spodního konce a přepážkou zvrchu (prý něco jako tlumení středů, při zdvojeným basáku s chodem proti sobě, bez bassreflexu...) ale já sám tomu rozumím jak pes motoru... :oops:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 15 pro. 2004, 14:26

Twineryy píše: Audiofil chápe :lol: . Dokonce jsi to i dobře odstupňovala, protože Accuphase není úplně top hi-end hi-fi, stejně jako Ser Jacopo :D .


Děkuju za uznání :lol: , my co zajišťujeme k Ježíšku zesilovač Accu E-210a k již koupenýmu Accu přehrávači, topku nepotřebujeme, už takhle je to balík jak fík! A to ušetřím za kabely, páč je mám home made :wink:

Osobní výběr je základ, já zatím špatnou dýmku nedostala, ale věřím, že normální člověk to asi neodhadne.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 14:26

bromden píše:
Simon píše:
bromden píše:To je dost víc alchymie než matematika... možná proto to stojí co to stojí...


to vim, proto nekoho hledam a nehraju si s tim sam ve WinISD a LspCADu .... teda hraju, ale potrebuju prave tu magii kolem kterou z vlastnich zdroju bohuzel nedodam a vzhledem k tomu, ze to budou zdeny repra tak se pak budou dat menit objemy jen pomerne tezko :)


Kamarád mi tvrdil, že když stavěl repro tak je nechal vyšší a dolaďoval "dýlkou" spodního konce a přepážkou zvrchu (prý něco jako tlumení středů, při zdvojeným basáku s chodem proti sobě, bez bassreflexu...) ale já sám tomu rozumím jak pes motoru... :oops:


dobrej napad....ale kdyz ja bych rad uz na prvni pokus aproximoval k dokonalosti :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 15 pro. 2004, 14:29

já vám vůbec nerozumím o čem mluvíte, jsem sám? :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 15 pro. 2004, 14:36

Simon píše:dobrej napad....ale kdyz ja bych rad uz na prvni pokus aproximoval k dokonalosti


To se nedá, to se musí postupně vylaďovat a mít z toho stále lepší a lepší pocit a zážitek - obdoba jako kouření dýmky! Já myslela, že už nevím jaký přehrávač v aktuální sestavě je bomba, pak jsme koupili Accu a je to zase jinde, pak nový bedny ( třešeň masív ) a zas lepší, teď Ježíšek přinese zesilovač a věřím tomu, že to bude zas jinde. A to jsme furt u normálních CD ne těch high audio úrovně, co teď jedou.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 14:42

Jana píše:
Simon píše:dobrej napad....ale kdyz ja bych rad uz na prvni pokus aproximoval k dokonalosti


To se nedá, to se musí postupně vylaďovat a mít z toho stále lepší a lepší pocit a zážitek - obdoba jako kouření dýmky! Já myslela, že už nevím jaký přehrávač v aktuální sestavě je bomba, pak jsme koupili Accu a je to zase jinde, pak nový bedny ( třešeň masív ) a zas lepší, teď Ježíšek přinese zesilovač a věřím tomu, že to bude zas jinde. A to jsme furt u normálních CD ne těch high audio úrovně, co teď jedou.


ale jo, tohle vsechno jo .... ale mne jde aktualne ciste o custom bedny, pac z mnoha duvodu nechcu soliterni kusy
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Twineryy » 15 pro. 2004, 14:48

Jana píše:To se nedá, to se musí postupně vylaďovat a mít z toho stále lepší a lepší pocit a zážitek - obdoba jako kouření dýmky! Já myslela, že už nevím jaký přehrávač v aktuální sestavě je bomba, pak jsme koupili Accu a je to zase jinde, pak nový bedny ( třešeň masív ) a zas lepší, teď Ježíšek přinese zesilovač a věřím tomu, že to bude zas jinde. A to jsme furt u normálních CD ne těch high audio úrovně, co teď jedou.


To ladění je právě ta největší zábava. A máš pravdu, že když přejdeš z věže Sony na hi-end úroveň, tak to naprosto nemůžeš docenit. Ucho si musí zvykat. Mě nejvíc dostal rozdíl zvuku, když jsem vyměnil kabeláž k bednám a mezi komponentama. Nevěřil bych, že to bude takovej rozdíl. Sranda je, že ty kabely co mám hrajou jenom jedním směrem. Když se zapojí obráceně, tak to nehraje. Skoro jsem je běžel reklamovat, než jsem si všimnul šipek :oops: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Qido » 15 pro. 2004, 14:51

Fénix píše:já vám vůbec nerozumím o čem mluvíte, jsem sám? :lol:

Nejsi.
Qido, vystudovaný muzikolog :oops:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jana » 15 pro. 2004, 14:52

Twineryy píše:Mě nejvíc dostal rozdíl zvuku, když jsem vyměnil kabeláž k bednám a mezi komponentama. Nevěřil bych, že to bude takovej rozdíl. Sranda je, že ty kabely co mám hrajou jenom jedním směrem. Když se zapojí obráceně, tak to nehraje. Skoro jsem je běžel reklamovat, než jsem si všimnul šipek :oops: .


Já mám s kabelama úplně skvělej zážitek. Do stejný sestavy jsme u jednoho profi známýho dávali postupně asi 5 kabely. Nikdy bych nevěřila, co za rozdíl to bude, teď už věřím na ovlivnění vším včetně podlahový krytiny :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 14:52

Twineryy píše:
Jana píše:To se nedá, to se musí postupně vylaďovat a mít z toho stále lepší a lepší pocit a zážitek - obdoba jako kouření dýmky! Já myslela, že už nevím jaký přehrávač v aktuální sestavě je bomba, pak jsme koupili Accu a je to zase jinde, pak nový bedny ( třešeň masív ) a zas lepší, teď Ježíšek přinese zesilovač a věřím tomu, že to bude zas jinde. A to jsme furt u normálních CD ne těch high audio úrovně, co teď jedou.


To ladění je právě ta největší zábava. A máš pravdu, že když přejdeš z věže Sony na hi-end úroveň, tak to naprosto nemůžeš docenit. Ucho si musí zvykat. Mě nejvíc dostal rozdíl zvuku, když jsem vyměnil kabeláž k bednám a mezi komponentama. Nevěřil bych, že to bude takovej rozdíl. Sranda je, že ty kabely co mám hrajou jenom jedním směrem. Když se zapojí obráceně, tak to nehraje. Skoro jsem je běžel reklamovat, než jsem si všimnul šipek :oops: .


starsi sony v espritove rade nejsou spatny :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 14:54

Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


cron