Forum audiofilů

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Autoradio

Příspěvekod AKA » 19 črc. 2009, 19:07

AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Autoradio

Příspěvekod Sobpeta » 19 črc. 2009, 20:33

Raději tenhle. Podpora paměťových karet je v autě hodně důležitá, na cd se v slušný kvalitě víc jak 100 skladeb nevejde a poslouchat takovej výběr brzy omrzí-vlastní zkušenost, sám USB ani kartovej vstup nemám :wink: . Navíc při náhodným výběru čočka skáče po cd tam a zpátky a mechanika tím dost trpí. Z karty je to putna a vejde se toho na ni moc a moc... :lol:

Teď koukám, že tento model nemá cd :shock: . No záleží na tobě co preferuješ, já bych šel osobně dneska do těch karet. Nakonec kartovej přehrávač má dneska každej a muzika je doma hlavně hlavně v pc ne?
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Autoradio

Příspěvekod AKA » 19 črc. 2009, 22:03

No jelikoz pouzivam GPSku s dostatecnou kapacitou a moznosti spojit radio s GPS, tak neni ctecka pametovych karet zase takovy problem:o) Ale diky za radu....
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Autoradio

Příspěvekod pepson » 20 črc. 2009, 13:26

Ešte existuje možnosť kúpiť si za pár šupov mp3 prehrávač na karty/USB kľúč/jack vstup.Pichne sa to do zapaľovača a naladí sa jedna z xxx frekvencií na autorádiu.Má to aj diaľkové ovládanie.Je to alternatíva ku autorádiu bez CD mechaniky.Používam to z toho dôvodu,že mi nefunguje CD mechanika a pri výmene autorádia by som prišiel o ovládanie na volante.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Autoradio

Příspěvekod Pistacik » 20 črc. 2009, 13:33

pepson píše:Ešte existuje možnosť kúpiť si za pár šupov mp3 prehrávač na karty/USB kľúč/jack vstup.Pichne sa to do zapaľovača a naladí sa jedna z xxx frekvencií na autorádiu.Má to aj diaľkové ovládanie.Je to alternatíva ku autorádiu bez CD mechaniky.Používam to z toho dôvodu,že mi nefunguje CD mechanika a pri výmene autorádia by som prišiel o ovládanie na volante.

Napr. toto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58681. Uvažoval som o niečom podobnom, nakoniec zvíťazila navigácia s aplikáciou na prehrávanie MP3 a FM transmiterom. Stručná recenzia pre dymku.net je v príprave. :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Autoradio

Příspěvekod Drnda » 20 črc. 2009, 13:38

A další možnost, kterou využívám já je mít hudbu v telefonu a v autorádiu mám možnost BT připojení - muziku pouštím z telefonu (a paměťovky) přes BT rovnou do rádia a funguje to parádně i včetně dálky. Maximální spokojenost.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Autoradio

Příspěvekod pepson » 20 črc. 2009, 13:40

:arrow: Pistacik-to je presne to,čo som myslel.Dokonca to diaľkové ovládanie je rovnaké,akurát tá "základňa" je trochu iná.Všetko sa to robí v jednej fabrike,akurát sa tam lepia rôzne značky.
PS-Inak je to celkom šikovná vec.Ako som napísal,žerie to SD karty+USB kľúč+jack vstup z čohokoľvek.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod klasik51 » 06 úno. 2013, 19:06

Nechci zakládat nové vlákno a je to do domu, tak sem. Nic vhodnějšího jsem nenačel.
Kupoval jste někdo poslední dobou gramofon? Poraďte.
Nejdříve jsem si myslel na nějaké starší gramorádio, to by se mi hodilo ke stylu nábytku. Ale usoudil jsem, že bude určitě u
všech jehla ve špatném stavu, tak jsem od toho upustil. Jsem si jist, že bych ji těžko sehnal, nebo vůbec.
Nejradši tedy nové gramoradio, nebo jenom gramec, ale se zesilovačem. Jo a co je to gramec s předzesilovačem?
Nic za 1.500,- a nic za 7.000,- komem 5.000,- dobrá volba.


Téma zabývající se přímo elektronikou tu máme, jakmile se diskuse někam vyvine popř. Zdenkovi někdo poradí přesunu na uvedené místo
Sobpeta
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Krhút » 06 úno. 2013, 19:46

Zdeňku , to už píšeš Schimrovštinou ? Je to nakažlivé ? :twisted:
To gramo může být na kliku , nebo preferuješ šlapací ?
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod klasik51 » 06 úno. 2013, 21:03

Jirko děkuji za radu :ok: Pro další kamarády "kolem" :cool:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Fanys » 06 úno. 2013, 21:15

U klasického gramofonu si jako šikovný kutil jehly nabrousíš.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Jakub » 06 úno. 2013, 21:32

no klasickej gramofon je todle.....image_id: 15941
tam žádnou jehlu nepotřebuješ


ale teď vážně co doma máš? máš nějakou sestavu se zesilovačem, reprobedny, nebo minisestavu se vstupem pro externí zařízení?
nebo chceš tohle všechno pořizovat....? pokud ano tak mužeš použít gramofon s předzesilovačem (předzesilovač zesílí signál z jehly na síli 0,7-1,5v a to přes zesilovač naženeš do beden (hlasitost koriguješ na vlastním zesilovači)) pokud máš jen repráky tak potřebuješ gramec se zesilovačem.... a pokud nemáš ani bedny tak musíš mít něco co je osazený jak zesilovačem tak i repráky... tohle je tak v kostce .....ujasnit si vstupní informace....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod littlebull » 07 úno. 2013, 12:21

O koupi gramce se již nějakej pátek zajímám. Sestavu mám, před nějakým rokem, dvěma, by stačil jenom gramec, ale reference od známých, kteří si ho poslední dobou pořídili jsou ale dost katastrofické, vesměs vše hodnotí jako šuměnky, cena 5k je spodní limit (za gramec). Tak čekám a čekám a teď už mám podobný problém, stará sestava pomalu dosluhuje (převody, jehly) navíc v novém bydlení mám tragickej příjem rádia. Existuje nějaká sestava zesilovač, gramec, CD, (vítán i kazeťák) s internetovým rádiem, nebo s rádiem které je schopno přijímat terestr. digivysílání radií?
(a úplně super by byla společná objednávka spolu se Zdendou - možná množstevní sleva :lol: )
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Jakub » 07 úno. 2013, 13:18

no šuměnky... to trochu záleží co od toho čekáš a pokud slyšíš od 20 HZ do 20KHz - ano pak je ledacos šuměnka, hodně páleží i na nastavení právě klasikem zmíněných předzesilovačů a samozřejmě i na podání vlastního výkonu....včetně charakteristiky reprosoustavy.....

pokud koupíš super gramec a pak to honíš přes historickej 80W Tranziwatt tak to bude šuměnka vždycky (platí to plošně o všem co připojíš před to kurvítko)... Pokud budeš mít vše super a za tím šitový bedny třeba ještě s rozdílem impedance tak to celý zase bude šuměnka.....

už to celý léta nesleduji ale neviděl jsem a taky nehledal nic co by mělo internetovej či digituner pro terestrický vysílání....
obecně pokud si doma nebuduješ studio, nejseš sluchař tak asi nemá moc cenu to moc významně řešit - protože ono dokonalé řešení bude stát balík, aby to totiž bylo opravdu dokonalé tak to chce taky ten obejvák změřit po akustický stránce a najít idealní místo pro rozmístění beden a tomu podřídit vše ostatní.....a tam se pohybujen v řádech okolo 100K+

takže moje doporučení složit si sestavu z komponentů podle toho co v tom chci mít obsažený(kazety, desky, radio, cd, zesik...atd) firmy Denon, Keywood, Sony, Panasonic

v ceně okolo 5-7K jsou mikrosystémy a pár mini systémů který jsou designový eklhafty ale to už je samozřejmě osobní názor...ale běžně to jde poslouchat to jde taky....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod littlebull » 07 úno. 2013, 13:54

Jasně, naprostej souhlas. Poslouchám hudbu, ne šumy. Na rádiu ale nenaladím prakticky ani ČRO1 aby to nechrastilo :evil: , no a v gramcích je to jak píšeš, velmi specifické a subjektivní.., ale v jednom případě mám sice subjektivní, ale porovnání ... kamarád nahradil staré šasí od Grundika něčím novým a byla to trága. Přepínali jsme staré a nové a to nové nebylo ono (krom jiného bylo slyšet i hučení náhonu).
Tady čekám (a Zdenda asi taky) odpověď někoho kdo koupil a je spokojen, tedy natrefil na slušnou konstrukci - typ.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků