Čtečky elektronických knih

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Dapr » 12 pro. 2013, 20:50

:ot: 残念ながら私は知らない。 :mrgreen:

Ale vážně, zkusil jsem stáhnout nějaký JP text v pdf, překonvertoval jsem to tím webovým konvertorem do formátu epub a přes calibri poslal do čtečky. Mám Kindle Touch (dovoz přímo z US), a JP znaky se mi zobrazují a snad i správně (japonsky neumím). Neumím odpovědět jestli zde prodávané čtečky JP sadu mají, ale podle logiky, když dva roky starej kindle ze států umí češtinu, tak by i zde prodávané čtečky mohly japonštinu umět. Podle mne je čtečka globální záležitost, že snad u nich není rozdělení dle nějakých regionů apod. Ale samozřejmě se mohu mýlit, nechť mne někdo jiný klidně opraví resp. doplní.
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod vědec » 25 led. 2015, 09:37

Chci si koupit čtečku a potřebuji poradit - kindle má vestavěný anglický slovník s okamžitým náhledem. Netušíte, jestli je něco takového i pro němčinu? Nebo v horším případě bych si musel koupit německej slovník, slovíčka si někam psát a pak občas přepnout knížku na ten slovník? Nebo jde to i jinak?
Zakoukal jsem se do
Amazon Kindle Paperwhite 2
máte s ní zkušenosti?
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Jack.Grave » 25 led. 2015, 09:45

:arrow: vědec Kindle (4?) má přepínání slovníků v záložce Settings page 3 Dictionaries dají se zdarma stáhnou slovníky pro Portugalštinu, Francouštinu, Němčinu a Španělštinu a přepínají se pokynem change default.
Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Nevill » 04 říj. 2015, 13:14

http://vitek-novy.blogspot.cz/2015/10/k ... oyage.html

Hodil jsem na blog recenzi čtečky Kindle Voyage... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod S.hort.Y » 04 říj. 2015, 17:24

Vypadá dobře, ale tyyyyyy jo, ta cena... Docela mě i překvapila cena za pouzdro v kůži - za tu cenu jsem měl Paperwhite 1 bez reklam (když to byla novinka).. :D Recenze dobrá, doufám, že mi Paperwhite bude ještě dlouho sloužit a jakmile přestane, budu se muset podívat po dalším Kindlu.. Mimochodem - jak tomu vydrží baterka ve srovnání s ostatními Kindly? Senzorová tlačítka a hlavně ty vibrace ji musí šťavit (a tuhle informaci bys mohl přidat i do recenze :-) )..
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Nevill » 04 říj. 2015, 22:44

S.hort.Y píše:Vypadá dobře, ale tyyyyyy jo, ta cena... Docela mě i překvapila cena za pouzdro v kůži - za tu cenu jsem měl Paperwhite 1 bez reklam (když to byla novinka).. :D Recenze dobrá, doufám, že mi Paperwhite bude ještě dlouho sloužit a jakmile přestane, budu se muset podívat po dalším Kindlu.. Mimochodem - jak tomu vydrží baterka ve srovnání s ostatními Kindly? Senzorová tlačítka a hlavně ty vibrace ji musí šťavit (a tuhle informaci bys mohl přidat i do recenze :-) )..


Výdrž baterky jsem moc nesledoval, výrobce tvrdí že při zapnuté wifi a osvětlení displeje by to při čtení půlhodiny denně mělo vydržet asi šest týdnů. Odhaduju že to dobíjím tak jednou za dva až tři týdny, ale zkusím to sledovat přesněji...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod S.hort.Y » 05 říj. 2015, 09:23

Tak to je srovnatelný s Paperwhitem (1).. Vydrží mi okolo měsíce (podsvícení na minimum, WiFi nevypínám), čtu v průměru tak 5 - 7 h týdně..
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Nevill » 26 lis. 2015, 12:59

Takže Kindle Voyage jsem plně nabíjel 5. října a baterka mi u něj došla včera 26. listopadu. Fakt je že jsem se ke čtení na Kindlu v poslední době tolik nedostal (měl jsem spíš náladu na comicsy), v průměru by to asi nebylo víc jak ta půlhodina čtení denně... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod S.hort.Y » 29 lis. 2015, 11:05

Tak to vypadá na stejnou výdrž.. Amazon se asi furt snaží držet výdrž okolo měsíce.. A za to palec hore.. :ok:
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Pistacik » 28 pro. 2015, 13:18

Ježiško mi priniesol Amazon Kindle 6 Touch, sponzorovaná verzia s reklamou. Zatiaľ spokojnosť, niet čo vytknúť. Poznatky:
- nejaké advanced funkcie a multifunkčné zariadenie som nechcel. :cool: Podsvietenie mi nechýba. Ovládanie ok, len som musel pozrieť do manuálu...
- pod linuxom ako knižnica celkom spoľahlivo funguje calibre. Problémy pri prevode z pdb sa mi zatiaľ nepodarilo vyriešiť (chýbajú ž a š), ale s tým dokážem žiť (tak že import z pdb nepoužívam, zatiaľ len prevod z docx).
- reklamy (Special Offers) som si nechal vypnúť (nerezidentom v USA ich support na Amazone veľmi ochotne vypne). Môžem doložiť transkript chatu s Anne zo supportu Amazonu, ak to chce niekto skúsiť. (Je nutné mať zariadenie registrované na amazone. Trošku ma sralo, že je tiež nutné zadať pri registrácii kreditku, tak som to v tom kroku násilne prerušil. Kindle je registrovaný, tak wo co go, že jo...)
- ešte poriešiť nejaké puzdro. Nejaké tipy? Ale asi alza to istí, mám to 100m od baráku. :)

Spokojnosť, od 24. som prečítal Nočný klub I. a II.ku práve končím.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Dapr » 28 pro. 2015, 15:34

Jen pro zajímavost, pro konverzi z různých formátů používám tuhle online apku http://toepub.com/ , tam se dá nacvakat do jakého formátu se to má převést. Začal jsem to před lety používat právě pro konverzi souborů u kterých mimojiné vypadávaly ž,š a ě při konverzi v Calibre.
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Pistacik » 28 pro. 2015, 15:54

To vyzerá parádne, dík za tip!
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Sobpeta » 28 pro. 2015, 16:11

Já používám pro konverze AVS Document Converter, pro konverzi přímo do MOBI je dobrej. Akorát v neregstrované verzi jsou pak v konvertované knize sem tam reklamy mezi odstavci ve stylu "máte neregistrovanou verzi AVS4You. Ale nijak mě to neobtěžuje, protože formátování je dobré a text je bez chyb.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod S.hort.Y » 28 pro. 2015, 18:26

A standardní Amazonní konverze vám nefunguje? Mně to zatím prošlo všechno v pořádku (z toho, co jsem zatím přečetl)..
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Čtečky elektronických knih

Příspěvekod Tapinek » 04 led. 2016, 08:54

Ja pouzivam totok. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků


cron