Twitter

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Twitter

Příspěvekod Kili » 14 črc. 2015, 09:36

Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Twitter

Příspěvekod Scalex » 14 črc. 2015, 17:30

Na Twitteru sice účet mám, ale píšu tam s frekvencí jednou za pár měsíců. Těch 140 znaků je peklo, přes které se nejsem schopen přenést. Několikrát jsem zkoušel vzít Twitter na milost, ale když jsem formulací jednoho tweetu pokaždé strávil 15-20 minut (!), tak to zase šlo na pár týdnů k ledu. Pro mě zcela nepoužitelná záležitost. Mně naopak vyhovuje facebook, kde když mě něco zaujme a mám potřebu reagovat, tak můžu reagovat a nemusím se snažit vtěsnat to do útvaru kratšího než SMS.

Twitter je pro mě médium spíše propagační - když někdo publikuje jinde (texty, fotky, články, videa), tak na Twitter hodí link.

Už jsem to s Twitterem zkoušel mnohokrát a vždy to dopadlo stejně - pár dní pokusů, pak znechucení a posléze přestání používání. Nějak jsem to kouzlo Twitteru neobjevil.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Twitter

Příspěvekod Scalex » 14 črc. 2015, 17:43

Tapinek píše:Co nechci je to, aby všichni měli možnost vědět, co právě dělám.


Všichni se dozvědí přesně to, co ty sám sdělíš. Někdo fotí každé sousto a posílá to na socsítě, někdo tam posílá dýmky, které ho zaujmou; já se tam rozčiluju nad hovady v politice a podobně. Ano, je to určitá forma exhibicionismu, nicméně každý si sám najde přesně tu cestu, která mu vyhovuje. A samozřejmě pro mnoho lidí je tou nejvíce vyhovující cestou nemít a nepoužívat Facebook a jiné socsítě. Není nic špatného ani na používání socsítí, ani na nepoužívání. Každý socsíťuje na vlastní hubu. 8^)

Tapinek píše:zatím se nikomu nepovedlo vysvětlil mi, čím by mi Kniha Hub, Twitter a pod mohli vylepšit a usnadnit život (IMHO je to jen forma exhibicionismu). ;-)


Nevím, čím by mohly usnadnit život tobě, tak uvedu, čím socsítě slouží mně:

- propagace vlastní tvorby (linky na články v médiích, na blogu a tak)
- propagace svých zájmů (občas nalinkuju moji oblíbenou muziku, jindy zas povedenou fajfku, jindy srandovní nebo poučné video)
- propagace svých názorů (něco jako bedna v Hyde Parku - prostě hulákám své názory a kdo chce, poslouchá a případně reaguje)
- informace o mém životě (pokud jsou lidé, které můj život a mé zážitky zajímají, tak tady je najdou)
- informace o životech mých známých, přátel, příbuzných (tady se naopak já dozvídám leccos o lidech, které znám)
- dozvídání se zajímavých věcí (lidé, které na FB sleduju, jsou různorodí a denně se dozvím spoustu zajímavostí, ke kterým by mě jinak nenapadlo si něco dohledávat)
- komunikace se vzdálenými (geograficky) přáteli (je to obdobné jako tohle fórum - lidé z celého světa se setkávají na jednom místě a mohou spolu debatovat)
- zábava (prostě mě elektronická komunikace baví a dodnes mě fascinuje ten technický komunikační pokrok, že vtipu, který teď napíšu, se o pět vteřin později už mohou chlámat krajánci v Austrálii či kdekoli jinde na světě)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Twitter

Příspěvekod cechura09 » 14 črc. 2015, 18:45

FB, Twitter a jiná socsítě jsou bezesporu stránky, na kterých mnozí dokáží strávit celý dny a třeba se tam i něco dozvědět.
Na rybách nebo plachetnici, na hříbkách, na zahradě nebo třeba na špacíru je mi mnohem líp. V čem jsou socsítě pro mne bezesporu přínosem,
že v lese nikdo není, eště max tak do kiláku od nejbližšího parkingu. Pokud mi chybí společnost, najdu vždy někoho na pokec v jedné
ze dvou oblíbených hospod. Mám obavu že měnit tento postoj snad již ani nechci. :puffy:
Potřebu sebeprezentace ovšem plně chápu. :puffy:
Uživatelský avatar
cechura09
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 541
Věk: 62
Registrován: 13 črc. 2014, 20:03
Bydliště: Brno

Re: Twitter

Příspěvekod mihra » 14 črc. 2015, 19:37

Nevím jak se to stalo, ale začaly mně do pošty chodit zprávy z twitteru. Nečtu a nechci je, tak je mažu nebo dávám do spamu. Chtěl bych docílit toho, aby mi vůbec nechodily, ale nevím jak. Může mi někdo poradit,jak to udělat? Ale nějak polopaticky, s PC umím jen to základní. Děkuji.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Twitter

Příspěvekod Errol » 14 črc. 2015, 20:03

mihra píše:Nevím jak se to stalo, ale začaly mně do pošty chodit zprávy z twitteru. Nečtu a nechci je, tak je mažu nebo dávám do spamu. Chtěl bych docílit toho, aby mi vůbec nechodily, ale nevím jak. Může mi někdo poradit,jak to udělat? Ale nějak polopaticky, s PC umím jen to základní. Děkuji.


V každém takovém emailu by měla být na konci možnost odhlášení. Twitter konkrétně tam má "Opt-out". Na to klikneš a už by ti nemělo nic chodit.
Uživatelský avatar
Errol
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 85
Věk: 34
Registrován: 03 kvě. 2012, 14:07
Bydliště: Olomouc

Re: Twitter

Příspěvekod mihra » 15 črc. 2015, 10:36

Dík za radu, ale asi jsem to blbě napsal. Těch mailů z Twitteru mi chodí víc a tak nepotřebuji zrušit jednoho konkrétního psavce, ale vůbec celý můj účet na Twitteru, který jsem si vlastně ani sám nezřizoval a ani v budoucnu zřizovat nechci.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Twitter

Příspěvekod Errol » 15 črc. 2015, 11:49

mihra píše:Dík za radu, ale asi jsem to blbě napsal. Těch mailů z Twitteru mi chodí víc a tak nepotřebuji zrušit jednoho konkrétního psavce, ale vůbec celý můj účet na Twitteru, který jsem si vlastně ani sám nezřizoval a ani v budoucnu zřizovat nechci.


Mělo by ti to zrušit všechny emaily, které ti chodí od Twitteru.
Pokud chceš zrušit celý účet, budeš se muset přihlásit. Pokud neznáš heslo, tak si ho můžeš nechat poslat na daný email.

Po přihlášení budeš mít nahoře lištu s tlačítky a vyhledáváním.
Vedle vyhledávání máš obrázek účtu (přednastavené je vajíčko na barevném pozadí).
Na ten klinkeš, zobrazí se menu a vybereš Settings/Nastavení.
Hned v první záložce Account/Účet sjedeš úplně dolů a tam máš Deactivate my account/Deaktivovat účet.
Uživatelský avatar
Errol
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 85
Věk: 34
Registrován: 03 kvě. 2012, 14:07
Bydliště: Olomouc

Re: Twitter

Příspěvekod mihra » 15 črc. 2015, 14:19

Dík.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků