Pomoc Japonsku

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod midloch » 14 bře. 2011, 20:54

Old Bob píše:myslíš ?


Informacni hodnota jeste niz nez WM magazin.... :roll: :? :|
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Baca » 14 bře. 2011, 21:03

Old Bob píše:myslíš ?


No v pripade zemetrasenia som na 99.9% presvedceny. CO sa tyka WTC niektore "konspiracne" teorie su logicke dost. Neskorsie vyvratenie tvrdeni o Iraku ako drzitelovi ohromneho mnozstva bio, chemi a jadro zbrani sa tiez nepotvrdili. JE inak zaujimave, ze o Irackej rope sa v mediach nedozvies ani mekke F, naposledy sa o nich hromadne hovorilo ked ich hasili (teda aj tie Kuvajtske) Odvtedy NIC. TAkze tie "konspiracne" teorie maju logiku, navyse su logicke aj v tom, ze historia podobne pripady eviduje velmi casto.
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Old Bob » 14 bře. 2011, 21:05

midloch píše:
Informacni hodnota jeste niz nez WM magazin.... :roll: :? :|

To je možné, myslím, že je vhodné zeptat se strýka googla co to vůbec ten HAARP je :wink:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Baca » 14 bře. 2011, 21:14

Pokial si dobre pametam, HAARP je komunikacny system na zaklade nizkofrekvecneho vlnenia, pouzivany bol pocas vrcholu studenej vojny pre komunikaciu US ponoriek na extremne dlhe vzdialenosti. Kedze je extremne energeticky narocny a navyse sa Sovietom podarilo tento signal pohodlne zachytavat prestal sa vyuzivat. Na druhej strane fyzikalne vlastnosti HAARPU su skvelym predpokladom na experimentovanie prave s rezonanciami vyskytujucimi sa v prirode. (Ide o zosuladenie kmitoctov, ktore sa vyskytuju pri burkach, zemetraseniach a podobnych udalostiach, nasledne o pokusy tieto udalosti spetne vyvolat). IMHO su to dalsie konspiracne teorie.
HAARP vlastne vychadza z pokusov a vyzkumov Nikoly Tesly. Vacsina patentov tohoto genia je dodnes verejnosti nepristupna.


P.S. ASi som napisal kolosalnu blbost, no co uz.
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Hades » 14 bře. 2011, 21:49

OK, proč nepomoct, ale zeptám se a možná mne budete mít za blba...
nedá se rovnou přispět nějak jinak, mimo výše uvedené podivné organizace?
dost dobře vím, že všechny tyhle pomoci se většinou "zadřou za nehty" těm, co to vybírají...
proto raději dávám "moje peníze" přímo tomu, komu patří, než zprostředkovaně...
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Baca » 14 bře. 2011, 21:59

:arrow: Hades, podpisujem :joy:
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Scalex » 14 bře. 2011, 22:28

Hades píše:OK, proč nepomoct, ale zeptám se a možná mne budete mít za blba...
nedá se rovnou přispět nějak jinak, mimo výše uvedené podivné organizace?
dost dobře vím, že všechny tyhle pomoci se většinou "zadřou za nehty" těm, co to vybírají...
proto raději dávám "moje peníze" přímo tomu, komu patří, než zprostředkovaně...


Nemám tě za blba a já taky dávám peníze na charitu tam, kde to skončí u příjemce, např. sponzoruju ugandskou holčičku, kterou - kdybych chtěl - mohu navštívit v její vesnici a vím přesně, jak skončila každá koruna, kterou jsem na její vzdělání, jídlo a lékařskou péči poslal.

Nicméně u takovýchto plošných tragédií to prostě jinak nejde, než že musí být nějaká organizace, která jim tam hromadně doveze tunu rejže a pár kubíků vody... u těchto katastrof adresná pomoc prakticky není možná. Jak bys tady chtěl pomoci konkrétnímu japoncovi? Ano, režie těch organizací je někdy šílená, nicméně i přesto si myslím, že to má smysl. Ale "v době klidu" se zase raději vrátím k takové charitě, u které budu vědět, kde přesně ty peníze skončily a že jich naprostá většina byla použita pro ty, kteří to potřebují, a ne pro lidi v dozorčí radě nadace.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod McMad » 14 bře. 2011, 22:52

Souhlasím s Hadesem. Dival jsem se, jaké jsou možnosti, jak pomoci Japonsku, ale bohužel žádnou jinou cestu, než přes tyto organizace jsem nenašel.

Konspirační teorie o HAARPu viz. video http://cs.gloria.tv/?media=136963JAPONSK .
Co se týče toho odkazu co se tu objevil, všechny grafy jsou na stránkách HAARPi veřejně přístupné, takže jsem si jezběžně proletěl a došel jsem k názoru, že údajné "výkyvy" v grafech jsou celkem časté a nedošlo k nim 11.3.
Rozhodně se přikláním k názoru, že zemětřesení v Japonsku bylo čistě přírodní katastrofou. Ale nějak by mě nepřekvapilo, kdyby podobných katastrof přibývalo.
Uživatelský avatar
McMad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 202
Věk: 32
Registrován: 29 led. 2011, 23:17
Bydliště: Brno

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Scott » 15 bře. 2011, 11:01

Hades píše:OK, proč nepomoct, ale zeptám se a možná mne budete mít za blba...
nedá se rovnou přispět nějak jinak, mimo výše uvedené podivné organizace?
dost dobře vím, že všechny tyhle pomoci se většinou "zadřou za nehty" těm, co to vybírají...
proto raději dávám "moje peníze" přímo tomu, komu patří, než zprostředkovaně...


Ahoj, uvedené organizace mají své pobočky v Japonsku (Mezinárodní červený kříž, ADRA, Armáda spásy) a deklarovaly, že veškeré prostředky z aktuální sbírky transferují na pobočky v Japonsku.

Zvláštní transparentní účetu banky Fio zřídila též Česko-japonská společnost. více na: http://www.japan.cz/zemetreseni/?node=main#sbirka

S konkrétní adresnou pomocí je teď skutečně problém (viz Scalex). Japonské úřady uvádějí, aby lidé neposílali různé věcné dary, protože jejich administrace by zabrala čas a lidské kapacity.

V postižených oblastech chybí voda, potraviny a základní hygienické prostředky. Například se už ale nedostává dalších vrtulníků pro distribuci.

Japonské potravinové firmy přesměrovávají vyrobené produkty do postižených oblastí. Např. známý pivovar Saporo tak učinil s produkcí svých nealko nápojů atd.
Naposledy upravil Pistacik dne 15 bře. 2011, 11:19, celkově upraveno 2
Důvod: Doplnený odkaz na účet
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Scott » 15 bře. 2011, 11:08

Pro ty z vás, kteří vládnou angličtinou uvádím tyto odkazy:

Vysílání japonské televize NHK v anglickém jazyce: http://wwitv.com/tv_channels/6810.htm

Web Mezinárodní agentury pro atomovou energii: http://www.iaea.org/newscenter/news/tsu ... ate01.html
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod kukab » 15 bře. 2011, 11:43

Přátelé, nechci být za bezcitného cynika, ale myslím, že zrovna s finanční pomocí se to dost přehání. Japonsko má třetí nejvýkonnější ekonomiku na svetě, troufám si říct, že zrovna v tomhle ohledu je schopno si pomoci samo. Podle mě nechybí peníze, ale zkrátka materiál a lidské zdroje. A v tom asi ČR není schopna nějak výrazně pomoci (ten náš jeden záchranný tým s pár vrtulníky by to asi nevytrhl).
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Scott » 15 bře. 2011, 11:54

Ano, Japonsko mělo až doposud třetí nejvýkonnější ekonomiku...Nicméně ani takto silná země nemůže tak silnou katastrofu zvládnout s úplnou lehkostí.

Vybrané prostředky v první fázi určitě pomůžou, například na nákup a dovoz základního potřebného materiálu. Toť můj názor.

Btw. Zatím odhadovaná částka na obnovu činí 180 miliard amerických dolarů...
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod kukab » 15 bře. 2011, 12:14

Nechci to znevažovat, ale peníze jsou potřeba TEĎ, na nákup chybějícího materiálu. Pochybuji, že se peníze vybrané ve sbírkách okamžitě posílají rovnou do Japonska. Spíš si myslím, že tam dorazí s hodně velkým zpožděním, kdy již nebude jejich potřeba ani trochu akutní.
Ano, potom se zřejmě použijí na celkovou obnovu předešlého stavu, jelikož škody jsou odhadovány na oněch 180 miliard USD. Ovšem toto číslo představuje sumu peněz nutnou k obnově předešlého stavu, jež je ale na mnohonásobně vyšší úrovni, než je stav celkové rozvinutosti např. v ČR. V důsledku tak přispívá mnohem chudší a méně rozvinutý stát státu mnohem bohatšímu a rozvinutějšímu, na znovuvybudování stavu, který je ale daleko nad stavem panujícím v darujícím státě.
Nicméně přesto je samozřejmě každá pomoc šlechetná :ok:
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Scalex » 15 bře. 2011, 14:17

kukab: samozřejmě, že to funguje tak, že ty organizace mají na svých účtech prachy připravené pro případ nouze a akutních událostí. Takže když dojde ke katastrofě, tak OKAMŽITĚ uvolní prostředky a OKAMŽITĚ pomáhají. A to, co posílají lidé, se zase používá k doplnění té rezervy a bude to tam čekat do příště.

U nadnárodních charit je to pak tak, že třeba v tuhle chvíli ty peníze vydává japonská pobočka Červeného kříže a ostatní červení křížové na světě dělají sbírky, které přeposílají japonské pobočce.

Čili není třeba se obávat toho, že se někde bude měsíc čekat na to, až se nasbírá dost DMSek. Ty charitativní organizace pomáhají od první chvíle a opravdu jen tím nejzákladnějším způsobem - léky, deky, voda, základní potraviny. Nemyslím si, že by se posléze v případě Japonska ty peníze použily na něco zbytečného, nikdy se nepoužívají na obnovu ve smyslu nějaké velkolepé výstavby... spíš se používají na vyřešení hrobů a na co nejrychlejší nastolení důstojných hygienických podmínek.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Pomoc Japonsku

Příspěvekod Scalex » 15 bře. 2011, 14:23

Ještě to doplním - z toho srabu se samozřejmě Japonsko díky své ekonomice vyhrabe samo. Akce těch dobrovolníků jsou zaměřené na to, aby na zabahněném pobřeží nechcípali další lidé žízní. A k tomu právě pomáhají ty naše peníze, které jsou přeposílány Japonským organizacím, operujícím na místě katastrofy.

Možná by se dalo namítat, proč se tedy burcuje "přispějte na Japonsko" hned teď, když by se teoreticky ty peníze daly vybrat kdykoli později. Samozřejmě tu hrají roli emoce. Zatímco teď, když v telce vidím zbídačenou oblast a žíznivějící děti, jsem velmi ochoten pustit nějaký peníz, tak za tři měsíce, až bude vše víceméně obnoveno, tak už ta moje motivace poslat něco charitě bude podstatně menší. Čili ta charita se musí s "reklamou" svést na okamžité emotivní vlně, spojené s tou událostí a vybrat maximum peněz v průběhu té katastrofy. Později už pomáhají jen náhodní dárci nebo se sem tam udělá nějaký charitativní koncert bez souvislosti s katastrofou (prostě jen benefice pro nějakou konkrétní charitu), aby se kasička charity naplnila a byla připravena k dalším zásahům, když si to nutnost vyžádá.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků