Sedlářství

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Sedlářství

Příspěvekod Tlapa » 12 říj. 2010, 10:28

Docela by mě zajímalo, jestli se tu najde někdo, kdo pracuje s kůží. Vždyť řece nejrůznější pouzdra na dýmky jsou právě nejčastěji z kůže (ale bohužel i z koženky). Podělte se s námi o zkušenosti ze sedlařiny.

A hned přihazuju jednu věc k řešení a k radám:

Z kůže jsem vyrobil už dost pouzder, řemínků a toulců, ale zatím jen s amatérským nářadím.
S takovou výbavou je práce zdlouhouhavá a někdy i dokonce nepříjemná a bolestivá. Rozhodl jsem se tedy pořídít si kvalitní sedlářské nářadí včetně hranořízků, plochých šídel, rýhovadla, značkovače stehů, sedlářského nože atd.
A jsme u mého problému. Kde nářadí sehnat? Jsem z Brna a nebyl jsem schopen objevit žádný specializovaný obchod. To mi neříkejte, že se podobné hračičky v takovém městě nedají sehnat....
Nevíte někdo kam by se dalo zajít?
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Sedlářství

Příspěvekod Fanys » 12 říj. 2010, 10:50

Já chodím sem nebo sem, ale nejsem profík a navíc to máš trochu z ruky. :plaster:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Sedlářství

Příspěvekod Milos Cerman » 12 říj. 2010, 11:25

Tlapa píše:............. Kde nářadí sehnat? Jsem z Brna ..............

Skus tohle : Hybešova 46 (Meopta), Brno 1
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Sedlářství

Příspěvekod Tlapa » 12 říj. 2010, 12:21

Tu Prahu zkusím, když budu mít cestu kolem. Prodejnu na Hybešově ulici v Brně neznám. Zkusím to. A jaký typ obchodu to prosím je?
Každopádně díky za typy. ;-)
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Sedlářství

Příspěvekod Milos Cerman » 12 říj. 2010, 12:31

V tý Hybešce je jakási prodejna pro obuvníky. Nejen sedlář pracuje s knejpem :ok:
www.botaservis.cz
Naposledy upravil Milos Cerman dne 12 říj. 2010, 12:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Sedlářství

Příspěvekod Tlapa » 12 říj. 2010, 12:33

Jasný zkusím to. A co vaše zkušenosti se sedlářstvím? Už za sebou mám řadu práce, ale rád se dozvím cokoliv nového. ;-)
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Sedlářství

Příspěvekod rajtyš » 12 říj. 2010, 13:49

V Brně bych možná ještě prubnul ŘEMPO, tam na Cejlu, na rohu, kousek od Maliňáku. Nevím, jak moc specializovnaý nářadí budou mít, já sám jsem tam kupoval jen kůži a jehlu na kůži, ale snad by měli mít i něco víc. Kdybys měl cestu kolem, dej klidně vědět jaks pořídil ;)
Uživatelský avatar
rajtyš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 414
Věk: 39
Registrován: 02 úno. 2010, 21:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Sedlářství

Příspěvekod BATRACHOS » 12 říj. 2010, 16:46

Tlapa píše:Docela by mě zajímalo, jestli se tu najde někdo, kdo pracuje s kůží. Vždyť řece nejrůznější pouzdra na dýmky jsou právě nejčastěji z kůže (ale bohužel i z koženky). Podělte se s námi o zkušenosti ze sedlařiny.

A hned přihazuju jednu věc k řešení a k radám:

Z kůže jsem vyrobil už dost pouzder, řemínků a toulců, ale zatím jen s amatérským nářadím.
S takovou výbavou je práce zdlouhouhavá a někdy i dokonce nepříjemná a bolestivá. Rozhodl jsem se tedy pořídít si kvalitní sedlářské nářadí včetně hranořízků, plochých šídel, rýhovadla, značkovače stehů, sedlářského nože atd.
A jsme u mého problému. Kde nářadí sehnat? Jsem z Brna a nebyl jsem schopen objevit žádný specializovaný obchod. To mi neříkejte, že se podobné hračičky v takovém městě nedají sehnat....
Nevíte někdo kam by se dalo zajít?

Jestli už jsem to někde neviděl... :think:
Zdravím všechny. Mám jeden problém. Z kůže jsem vyrobil už dost pouzder, řemínků a toulců, ale zatím jen s amatérským nářadím.
S takovou výbavou je práce zdlouhavá a někdy i dokonce nepříjemná a bolestivá. Rozhodl jsem se tedy pořídít si kvalitní sedlářské nářadí včetně hranořízků, plochých šídel, rýhovadla, značkovače stehů, sedlářského nože atd.
A jsme u mého problému. Kde nářadí sehnat? Jsem z Brna a nebyl jsem schopen objevit žádný specializovaný obchod. To mi neříkejte, že se podobné hračičky v takovém městě nedají sehnat....
Nevíte někdo kam by se dalo zajít?


Kdes byl o víkendu? Máš englický LB a bylo tradiční mistrovství ...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Sedlářství

Příspěvekod Jakub » 12 říj. 2010, 17:44

a což takhle zkusit internet - třeba strejdu gůůůgla nebo toho psa.....- teda nějakej vyhledávač - zadat "sedlářské nářadí" a.......... snad ty odkazy nemusim kopírovat - je jich tam na tucty..... :think:
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Sedlářství

Příspěvekod Tlapa » 12 říj. 2010, 19:18

BATRACHOS píše:Jestli už jsem to někde neviděl... :think:


Kdes byl o víkendu? Máš englický LB a bylo tradiční mistrovství ...

Myslím, že na mistrovství ještě nemám ani zdaleka formu. Mám novej luk a pořád se s ním tak nějak zžívám. K tomu teď mám i nově gotickou kuši, tak nevím s čím dřív střílet :-) Ale to je mimo téma ;-)

Jakub:
Tak google samozřejmě používat umím. Jen jsem myslel, že by se tu třeba mohlo rozje nové téma.
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Sedlářství

Příspěvekod Fanys » 12 říj. 2010, 20:05

Jakub píše:a což takhle zkusit internet - třeba strejdu gůůůgla nebo toho psa.....- teda nějakej vyhledávač - zadat "sedlářské nářadí" a.......... snad ty odkazy nemusim kopírovat - je jich tam na tucty..... :think:

Strýček je prima, ale osobní zkušenost je něco jiného. Kolikrát mi strýček poradil hospodu, která již neexistuje.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Sedlářství

Příspěvekod bigdragon » 14 říj. 2010, 14:37

jeden odkaz na knihu o kůži sice angliky psanou, ale zato s obrázky
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Sedlářství

Příspěvekod jirkajm » 04 dub. 2011, 21:17

Zdravím vás pane mám doma hodně kusu nářadí na opracování kůže pokud máte zajem mohu poslat foto a cenu nabídnete sám muj meil je jirkajm@seznam.cz
jirkajm
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub. 2011, 21:12

Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok IV.

Příspěvekod Ferri Brodge » 23 říj. 2012, 21:56

Pěkný večer všem,
měl bych dotaz možná trochu mimo mísu. Potřeboval bych kontakt na ochotného a poctivého koželuha, který nepohrdne (anebo naopak zvládne obsloužit) malokusovou (cca 100 ks) sérií výrobků (konkrétně autorských pásků). Nemám zájem o žádnou koželužskou fabriku, pokud na ní nebudou extra dobré reference.
Nemá někdo z výrobců, kdo si nechává dělat svá vlastní pouzdra, nějaký tip? :think:

Budu vděčen! Pokud by bylo postování konkértních jmen sem proti pravidlům fóra, použijte prosím SZ. Ale stejně si myslím, že by bylo prospěšnější pochlubit se i ostatním :smoke1:
Uživatelský avatar
Ferri Brodge
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 16 srp. 2006, 14:59

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok IV.

Příspěvekod Plzenaak » 24 říj. 2012, 08:28

Je to sice trochu mimo téma, ale jeden tip bych měl http://sima-prague.com/cs/index.html
Pan Šíma je vstřícný, ochotný a jeho výrobky jsou velmi kvalitní.
Uživatelský avatar
Plzenaak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 376
Věk: 47
Registrován: 22 zář. 2010, 08:03
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků