Diskuse o politice V.

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Diskuse o politice V.

Příspěvekod Fanys » 17 zář. 2010, 10:35

pitrson píše:No tak to dost pochybuju. Zeme drancovana armadama, vrazdeni, vypalovani asi nebude totez, jako obdobi miru, klidu a rozkvetu obchodu a remesel. To je jako bych rekl, ze za protektoratu nas skubala treti rise, pak komunisti a ted Kalousek, takze se mame furt stejne... :smoke5:

Tak teď jsi to řekl za mne. Nejlepší je když se panovník (stát) stará pouze a jen o bezpečnost vnější a vniřní (pověsí lapky) a ostatní již běží samo.

Přidám jednu pohádku.

Pokračovanie odtiaľto: viewtopic.php?p=231353#p231353
Pistacik
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod bromden » 17 zář. 2010, 11:14

Fanýs píše:Tak teď jsi to řekl za mne. Nejlepší je když se panovník (stát) stará pouze a jen o bezpečnost vnější a vniřní (pověsí lapky) a ostatní již běží samo.


Nonsens. Pomíjím -li panovníka kterému země patří, je to jednoduchá otázka elektoriátu který by si takový stav přál. Pracující většina z pochopitelných důvodů těžko, z historie plyne že tato je nutně držena u huby maximálním možným způsobem. Parazitující "menšina" také těžko. Jinými slovy tvůj model panovníka (státu) starajícího se jen jen o bezpečnost vnější a vniřní (aby ostatní již běželo samo) by mohla vyhovovat možná jen a pouze - zjednodušeně řečeno - oligarchii (a dost možná ani té ne).
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Pistacik » 20 zář. 2010, 12:37

bromden píše:... by mohla vyhovovat možná jen a pouze - zjednodušeně řečeno - oligarchii ...

To dosť veľa Fandových modelov. (Možno všetky.) :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Fanys » 20 zář. 2010, 22:39

Měl jsem pocit, že mám model jen jeden, ale ty určitě znáš nějaký lepší jen ho dobře tajíš. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Scott » 21 zář. 2010, 13:12

Nekandiddujete někdo náhodou v Brně? :lol:

Třeba jo a ani o tom nevíte!

http://www.novinky.cz/domaci/211992-kan ... ature.html
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Fanys » 25 zář. 2010, 08:54

Levičáci zase chtějí stavět chrchel na Letné.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Scalex » 25 zář. 2010, 09:58

Je mi vcelku jedno jestli levičáci, pravičáci, seveřané, jižané, horňáci či dolňáci, ale doufám, že blob nakonec bude v téhle zemi stát (ať už na Letné nebo klidně u nás za nádražím).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Vobča » 25 zář. 2010, 10:07

Nebudeš mě mít rád, ale mně se krutě nelíbí.... :smoke5:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Scalex » 25 zář. 2010, 10:22

Vobča píše:Nebudeš mě mít rád, ale mně se krutě nelíbí.... :smoke5:


Já z něj taky nejsem úplně odvařenej, ale úplně stejně se krutě nelíbil lidem Ještěd (dnes symbol Liberecka a i po padesáti letech stále lákadlo pro turisty) nebo Tančící dům v Praze (ze kterého jsou cizinci doslova odvaření). A což teprve ten železný hnus v Paříži! Těch petic a demonstrací, co se proti tomu příšernému kovovému monstru dělalo. A dnes? Dovede si někdo představit romantičtější záběr z Paříže, než ten s Eiffelovkou?

Myslím, že s blobem by to bylo stejné. Za padesát či sto let by se lidé divili, jakto že se nám v roce 2010 nelíbila tak úžasná progresivní nadčasová stavba.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Milos Cerman » 25 zář. 2010, 10:31

Scalex píše: ..... Za padesát či sto let by se lidé divili, jakto že se nám v roce 2010 nelíbila tak úžasná progresivní nadčasová stavba.


:think: Nojó, za sto let možná, ale já se na to za sto let dívat nebudu, ale dneska . . . . :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Scalex » 25 zář. 2010, 10:41

Milos Cerman píše:
:think: Nojó, za sto let možná, ale já se na to za sto let dívat nebudu, ale dneska . . . . :smoke3:


Jenže s tímhle přístupem by nikdy nic moderního nevzniklo. Někdy je holt potřeba nebrat ohledy na názor veřejnosti. 8^) Proti Tančícímu domu protestovali lidé z okolí... že se nechtějí na takový zběsilý hnus dívat. A stačilo pár let a jsou na něj pyšní.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Vobča » 25 zář. 2010, 10:42

:arrow: Miloš Č. : Přesně...Taky si myslím, že můj současný estetický dojem nemůže být ovlivněný představou, jak to budou vnímat lidi v budoucnosti. Kdoví jestli to prostě není jenom zvyk. A k tomu blobu - myslím si, že vůbec není jedno, kde nějaký objekt stojí. Jestli to je jedno, pak to podle mě znamená, že jde o špatnou architekturu, která nerespektuje prostředí. Mám rád třeba funkcionalistické domy na Babě, ale rozhodně by mě vadily někde na Malé straně. Navíc u toho blobu mám dojem, že vůbec nešlo o architekturu...
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Vobča » 25 zář. 2010, 10:44

Scalex píše:
Jenže s tímhle přístupem by nikdy nic moderního nevzniklo. Někdy je holt potřeba nebrat ohledy na názor veřejnosti. 8^) Proti Tančícímu domu protestovali lidé z okolí... že se nechtějí na takový zběsilý hnus dívat. A stačilo pár let a jsou na něj pyšní.


No ne všichni. Mě teda nijak zvlášť nevadí (to asi dělá ta křižovatka), ale znám hodně lidí, který ho dodneška neskousli...
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod Fanys » 25 zář. 2010, 11:44

Železný hnus v Paříži mi připomíná železniční most postavený na výšku a vůbec se mi nelíbí. Nemám však do toho Pařížanům co kecat.
Zelený Chrchel se mi také nelíbí, a proto bych uvítal kdyby se nestavěl za moje peníze. Pokud si ho někdo postaví za své a na svém pozemku, je to jeho problém. Tančící dům mi v kontextu celé řady domů připadá jako symbol úpadku, ale je to soukromý dům na soukromém pozemku, takže do toho nemám co mluvit.
Turisté a intelektuálové obdivující "modernu" mi mohou být ukradeni. Ostatně turisté by se jezdili dívat na jakoukoliv zvrácenost. Ty zajímá i zřícený dům po povodních nebo koncentrační tábor.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice V.

Příspěvekod bigdragon » 25 zář. 2010, 18:15

Fanýs píše:Železný hnus v Paříži mi připomíná železniční most postavený na výšku a vůbec se mi nelíbí. Nemám však do toho Pařížanům co kecat.
Zelený Chrchel se mi také nelíbí, a proto bych uvítal kdyby se nestavěl za moje peníze. Pokud si ho někdo postaví za své a na svém pozemku, je to jeho problém. Tančící dům mi v kontextu celé řady domů připadá jako symbol úpadku, ale je to soukromý dům na soukromém pozemku, takže do toho nemám co mluvit.
Turisté a intelektuálové obdivující "modernu" mi mohou být ukradeni. Ostatně turisté by se jezdili dívat na jakoukoliv zvrácenost. Ty zajímá i zřícený dům po povodních nebo koncentrační tábor.

no tak nějak podobně bych to viděl také (teda až na tu ajfelovku)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků