Jaké auto

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Jaké auto

Příspěvekod Schimmrovka » 14 srp. 2019, 01:07

Klucí,na jaře mám v úmyslu vyměnit vozovej park,za Bobánka by se mi líbil Captur,ale nevím jestli diesl,nebo benzín.Už nepotřebuju nic velkýho,spíš roztomilýho a pohodlnýho,což ten Captur spln´uje.A i s dopln´kama se vejdu do plánovaného rozpočtu,ale je tam takových možností co se týká obsahu(benzín nebo nafta),že jsem z toho jelen.Nechci sport´áka,ale ani nějakou lemru línou,aby to mělo trochu života pod kapotou.Poradíte mi? :wink:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Jaké auto

Příspěvekod Alferi » 14 srp. 2019, 19:35

Funglovku nebo bazar? O starších jsem našel článek ("vypučit" odsud: https://www.ulozto.cz/file/CDIYD8UnuJju ... 017-37-pdf )
Jinak Renault forum. Do radění se pouštět nechci, za odborníka se nepovažuju. :smoke3:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Jaké auto

Příspěvekod basa333 » 15 srp. 2019, 14:38

Copatej píše:Tak jestli to dobře dopadne a vypadá to, že ano, rozšířím sbírku vozového parku o dalšího z "hřebců" sportovních vozů. Mám z toho neskutečnou radost a poslední dny z toho ani pomalu nespím. Zde je ilustrativní foto...jak říkají kolegové - další starej sráč :smoke5:


muhahá, jak vidíte, chodím do tohoto vlákna velmi často :oops: :lol:
jen jsem chtěl copajdovi napsat, ž z toho bych tedy nespal taky (a kdyby měl další zbytečné peníze a čas, potřebujeme natřít pergolu :wink: ). a teď vidím, že už je to trochu starší příspěvek, ale on si to třeba za rok přečte .... :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaké auto

Příspěvekod Schimmrovka » 16 srp. 2019, 00:52

Alferi píše:Funglovku nebo bazar? O starších jsem našel článek ("vypučit" odsud: https://www.ulozto.cz/file/CDIYD8UnuJju ... 017-37-pdf )
Jinak Renault forum. Do radění se pouštět nechci, za odborníka se nepovažuju. :smoke3:

Funglovfku chci :ok: .Ale možná ten nákup odložím,neb jsem dnes trochu mírně vyběhla s realit´ákem,seřvala manželsona.A prodávám jen polovinu majetku.To znamená barák-pension.A vedlejší parcelu 3800m a zástavba na 200m si nechám na pozdějc..A Bobánek bude muset vydržet ještě za rok další technickou.Ale zase na jednu stranu,proč se zbavovat spolehlivého povozu :ok: .Není rezavej,není ani dole schnilej,fachčí jako hodinky,lítá jako drak,tahat může,do prdele proč to není chlap :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a moc nežere........Na 1.9 motor tdi,dlabe 4,8-na 100km.
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Jaké auto

Příspěvekod Alferi » 13 zář. 2019, 21:55

Přestalo mě bavit strkat do kocoura dvacku ročně na údržbě, zvlášť když jsem ji letos vyvalil už dvakrát (půlka vstřikovacích trysek na šestiválci), tak jsem pořídil letošní Toyotu Corollu sedan. Co se týče podvozku, rozvoru, výkonu a převodovky (o designu vůbec nemluvě) se to s jaguárem nedá srovnávat, ale jezdí to na svoji třídu nadprůměrně, i když ne moc rychle, a vybavené je to taky moc dobře. No hlavně ať to drží pohromadě. :smoke3: ... kocoura musím dát dohromady, snad po něm ještě nějaký nadšenec sáhne (a smíří se s tím, že tohle auto sice roztahuje hubu, ale taky někdy šrajtofli).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Jaké auto

Příspěvekod klasik51 » 15 zář. 2019, 08:33

Ty ho prodáš???????????? :palm: Ale chápu to. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jaké auto

Příspěvekod Tapinek » 15 zář. 2019, 11:09

Letos jsem přešel z Peugeota na Škodovku a... A maximální spokojenost. ;-) Sice to je jen litrovej tříhrnek, ale jezdí super, má velkej kufr a spotřeba a výbava nepřekonatelná (v daný cenový relaci)... :ok: Jaká bude životnost ukáže čas...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto

Příspěvekod Bentley » 15 zář. 2019, 17:52

Na Škodovku jsem přešel před 18 lety, poctivá (v tisku často kritizovaná) 1,6 i, 74 kW, kombík co už toho hromadu odtahal a je nepolíbený obskurními elektronickými asistenty, buzeranty, inblbtaimentem. Musím říct, že to auto mám pořád rád pro jeho praktičnost spolehlivost a jednoduchost . Servisák mě uklidňuje, že ho ještě pár let rozumně udrží v kondici, pokud nás politická ekoteroristická hysterie povinně nenacpe do krabic na baterky, následně na oslíka (bohaté na koně).
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto

Příspěvekod Alferi » 15 zář. 2019, 18:35

klasik51 píše:Ty ho prodáš???????????? :palm: Ale chápu to. :wink:

Je to hřích, ale jako někdejší mladej svobodnej kluk jsem si ho stihl užít. :puffy:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Jaké auto

Příspěvekod klasik51 » 16 dub. 2020, 08:43

Dnes na mne vypadlo tohle. Často na něj vzpomenu. Měl jsem ho v té světle modré metle. :think: asi tak před 30 lety.
https://www.garaz.cz/clanek/renault-fue ... paign=null
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jaké auto

Příspěvekod Vejr » 16 lis. 2020, 20:48

tak mi v pátek rozstřelili Oktávku. Zamáčknul jsem slzu nad motorem 1.8T 20V, protože takový auto už mít nebudu. A zatímco si rovnám hřbet po hrozný ráně zezadu přemejšlím o novém autě pro rodinu. Máte někdo WV Sharan generace 2000 - 2010 ? potřebuji si nějak projít plusy i mínusy, celkem se mi to líbí.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Jaké auto

Příspěvekod beda » 21 lis. 2020, 20:38

Měli jsme Galaxy 1.9tdi, fajn auto, táta má 2m a pohoda. Ve 200tis. turbo a před třetí stovkou spojka. Taky šli kukat v průběhu provozu poloosy, ale jezdilo hodně po městě a to ta přední hnaná náprava pod těžkým dieselem moc nemusí. Soused má ale Sharana s tou 1.8t. Taky zlobilo přitápění vzadu, údajně neopravitelná závada, jen výměnou. Odpojit šlo, ale pak bylo v mrazech vzadu zima. Bylo naftový. Jinak pohodový auto. Docela se to hejbalo a moc nežralo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jaké auto

Příspěvekod Roman » 11 črc. 2021, 10:08

Pánové, někdo hodně dobrý prověřený styk na autobazar pokud možno Praha a okolí, popř Plzeň a okolí. Sháním něco na dožití, kvalitní plecharina, možná combi, tak kolem 100 tisíc Kč, diky
Uživatelský avatar
Roman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 269
Věk: 63
Registrován: 09 pro. 2004, 15:44
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto

Příspěvekod matesek » 11 črc. 2021, 13:33

Taky se zeptám pánové, nemáte někoho známého či tip na někoho kdo vozí auta nebo prověřený autobazar . Sháním Škodu Octavií r.v. od 2010 do 2013 v naftě a v ceně do 150.000,- Kč.
Děkuji předem za tip a případně informaci zde nebo i přes SZ :ok: :ok: :puffy:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: Jaké auto

Příspěvekod Kirman » 12 črc. 2021, 18:53

V minulosti jsem si nechával prověřit, respektive dovézt auto z Německa (první), další auto pak v ČR. Nikdy to nebyl konkrétní bazar, ale vždy se hledalo vyhovující vozidlo dle zadání. Obě auta mi (a další 4 v rámci rodiny a známých) našli a prověřili v Auto AZ (Aleš Zich) a dnes již osamostatněný Matěj Horňák z Vyberovaauta.cz
Uživatelský avatar
Kirman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 263
Věk: 39
Registrován: 07 úno. 2014, 14:46
Bydliště: Nymburk

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 15 návštevníků