Břitvy, holení

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Sobpeta » 26 bře. 2012, 22:04

U mě jednoduše na mokro žiletkovým strojkem, ale jedině trojbřit, zkoušel jsem i ty jednoduché bez výkyvné hlavy a dopadlo to většinou pořezanou hubou. Používám ty jednorázovky, tuším Wilkinson, 3 kousky za kilo a při mém častém holení mi vydrži tak cca 3 měsíce. Nesnáším vousy, takže se holím obden. Práce na 3 minuty....ale já to mám jak na husím hovně mráz...
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Mack » 26 bře. 2012, 22:55

Namornik píše:Musím se přiznat že mo fous moc neroste....ale jistý partie na svém tělíčku si stříhám normálně strojkem na vlasy :ok:

doufám že ne v intimních částech...námořníci s dýmkou v ústech by byli třeba u děvčat třeba v Saint´Pauli v Hamburgu divní.... :think:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Gimli » 26 bře. 2012, 23:03

Mám hodně tvrdý fousy fakt nerad se holím. Tudíž nosím bradku už od 16 ti a když už se musím jednou za čas oholit na tvářích a krku, používám starej strojek zn. Phillips na klasický žiletky. Nejvíc se mi osvědčily Astra platium. Moderní vícebřitý strojky otupím na těch svých štětinách po polovině tváře, Astra vydrži celou :wink: . Bradku si zastřihávám el. strojkem zn. Remigton, drží už 6 let jen se základní údržbou. Na vojně jsem při holení bez horký vody a někdy úplně nasucho strašně trpěl, nejvíc z klasickýho rozjezdovýho holení několikrát denně a na sucho bez kolínský. Skončil jsem na POŠce s bakteriálním zánětem kůže a to můj odpor k holení ještě utvrdilo.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod zilic » 27 bře. 2012, 06:48

Velmi nerad se holim, nechavam to tak max 2x za tyden, zena uz si zvykla. Pouzivam trojbrit gillete a kdesi doma mam schovanou britvu. Libi se mi se holit britvou, ale prakticke to moc neni.
Uživatelský avatar
zilic
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 136
Věk: 56
Registrován: 27 led. 2011, 21:11
Bydliště: galanta

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod mrcos » 27 bře. 2012, 18:00

Neni nad postarší kousek poctivý ocele, já mám břitvu Solingen a je to super. Strojek (elektriku) jsem nikdy nezkoušel, klasický "hrabičky" mě dost nebaví, navíc mi po holení hrabičkama zarůstaly vousy, což se mi s břitvou nikdy nestalo. Za těch pár let, co se holím břitvou, jsem se říznul 2x. Jednou, když byla dost tupá a podruhé, když jsem měl dost "zbytkáč". Jsem v některých věcech staromilec, takže už nikdy jinak, než břitvou :joy:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Adam S » 27 bře. 2012, 19:49

Já se holím tak jednou týdně až jednou za čtrnáct dní. A jedině břitvou! Jakmile použiju jakýkoliv škrabátko, holítko nebo nedejbože pěnu či gel z piksly, končím jako obsypaná smažka. Moje kůže prostě nesnese nic jinýho. Chce to trochu víc času a nejde se honem rychle oholit, když někam pospícháte, ale stojí to za to. Dlouho jsem se holil jenom strojkem, takže nikdy ne dočista, a pak mi kamarád poradil zkusit klasické holení břitvou. Moc jsem nevěřil, že mi to pomůže, ale zkusil jsem to. Problémy se zarůstáním a vyrážkou po holení zmizely. Je potřeba mít opravdu správně ostrou břitvu a kvalitní kosmetiku (hlavně mýdlo na pěnu). Používám také kamenec, kvalitní dezinfekci a balzám po holení. Dá se holit jen jednou nebo nadvakrát. Poprvé po směru vousů a podruhé proti. Pak máte tvář jak dětskou prdýlku a také to dýl vydrží. Také není od věci se nechat oholit v pánském holičství Barbers Shop, ale stejně je výsledek lepší doma. Jediné místo kde byl holič perfektní je cizina. Prostě země, kde má toto řemeslo tradici a neupadlo v zapomnění. U mne zvítězila Indie :joy:
Uživatelský avatar
Adam S
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 238
Věk: 45
Registrován: 23 zář. 2011, 09:14
Bydliště: Praha, Žižkov

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Mack » 27 bře. 2012, 21:48

na kolik to přijde v tom Barber Shopu ?
když jsem najel na jejich stránky, tak jsem s údivem narazil na větu : "Možná vás neoholíme tak dokonale jako Mach3, ale zaručujeme vám, že se při tom budete cítít o mnoho lépe." :shock:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Adam S » 28 bře. 2012, 18:17

Mack píše:na kolik to přijde v tom Barber Shopu ?
když jsem najel na jejich stránky, tak jsem s údivem narazil na větu : "Možná vás neoholíme tak dokonale jako Mach3, ale zaručujeme vám, že se při tom budete cítít o mnoho lépe." :shock:

Se stříháním mě to vyjde tak na 900,- Samotný holení je tuším do pětikila. Jestli nemáš zkušenost s břitvou, tak doporučuji. Jde hlavně o to si to vyzkoušet. Jinak holit se sám je úplně jiná story.
Uživatelský avatar
Adam S
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 238
Věk: 45
Registrován: 23 zář. 2011, 09:14
Bydliště: Praha, Žižkov

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Sobpeta » 28 bře. 2012, 22:47

Adam S píše:Já se holím tak jednou týdně až jednou za čtrnáct dní. Jakmile použiju jakýkoliv škrabátko, holítko nebo nedejbože pěnu či gel z piksly, končím jako obsypaná smažka. Moje kůže prostě nesnese nic jinýho. :joy:


Právě proto se doporučuje holit se obden, kůže si zvykne a není podrážděná, v tom škrabátku bych až takový problém neviděl, kromě toho, že žádným normálně prodávaným strojkem se zkrátka nelze úspěšně a bez podráždění holit jednou za dva týdny. Nejsou na to zkrátka stavěné, takový příval vousu nedokáží pobrat a i když člověk strojeK vyplachuje prostě to nefunguje a obličej si jednoduše drápe. Týká se to obličejových i jiných partií, děvčata (nejenom) by to myslím dokázala popsat podrobněji jaké problémy řeší, pokud určité partie upravují jednou za 14 dní...ale to tu asi řešit nebudeme, že? :mryellow: Co se týká kosmetiky po holení nesnesu cokoliv s alkoholem, to máme myslím stejně, taky se pak osýpám a huba mě svědí. Hodně se mi osvědčila kosmetika od Avonu, konkrétně jejich řada Hymn (nebo tak nějak).
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod mrcos » 28 bře. 2012, 23:02

Jestli se to jmenuje Hymen, pak to nejspíš není na pánský obličej...
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod midloch » 29 bře. 2012, 06:47

mrcos: :D :D přesně, něco v podobném duchu mě napadlo když jsem to četl :D
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Sobpeta » 29 bře. 2012, 07:14

HYMN FOR MEN - musíte číst co píšu a ne si přidávat písmenka... :roll: :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod ypres.bass » 30 bře. 2012, 20:31

praktikuju přístup obměsíc si to zkrátím a oholím krk
pěna z kauflandu za 30kč + stará bakelitová kotva po taťkovi (který po mně podědil jakýsi x-čepelovÝ Džilet) já bych to chtěl mít jako Rumcajz (má drahá raději používá slovo "santusák"), ale to mi doma neprojde...
na břitvu nemám ty správné guľe ani tu břitvu :-(
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Soulfish » 30 led. 2014, 10:42

basa333 píše:vy mě nakonec ještě zvikláte - už o břitvě začínám vážně přemýšlet. kde se taková nějaká slušná dá rouzmně koupit? má smysl kupovat nějakou starší třeba přes aukro?


tak co tak co tak co?
vrhnul ses na to břitvení nebo nevrhnul ses na to břitvení? :think:
Uživatelský avatar
Soulfish
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 204
Věk: 37
Registrován: 10 kvě. 2008, 11:00
Bydliště: Moravský Krumlov/Brno

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Mirik » 02 úno. 2014, 03:58

ani som si nevsimol ze tu taketo vlakno je ... pouzivam britvu ,ale musim sa priznat ,ze uz som vyzeral ako keby som sa ucastnil duelu na noze :oops:
Uživatelský avatar
Mirik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 290
Věk: 43
Registrován: 19 srp. 2011, 10:44
Bydliště: Newport,UK

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků