Břitvy, holení

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod basa333 » 18 čer. 2009, 13:51

Jack.Grave píše:nebo tolpapem.


to jsem ještě neslyšel :lol: :ok:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod šnek » 18 čer. 2009, 14:01

Zajímavý tread jste si tu chlapci udělali, co bych vám tak k holení mohl říci ? :think:
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Mack » 18 čer. 2009, 14:06

to nevíš, že když dnes jde žena na lepší nudi pláž a není vyholená, tak je to trapas? :naughty:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod šnek » 18 čer. 2009, 14:09

Nevím, já ani má žena na lepší nudi pláže nechodíme....
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Tapinek » 18 čer. 2009, 14:14

My nechodime ani na horsi... ROFL
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Breer » 18 čer. 2009, 14:16

vyholena nemusi byt len na nudaplazi :wink:

btw: som asi minutu rozmyslal co je to ten tolpap.... ku.va a on je to obycajny hajzlák :twisted: :twisted:

a aby som tu nebol OT, britvu mam, chcel som ju mat od malicka, ale na holenie zatial este nedoslo :smoke1: image_id: 3668
Naposledy upravil Breer dne 18 čer. 2009, 14:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6014
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod basa333 » 18 čer. 2009, 14:21

Mack píše:to nevíš, že když dnes jde žena na lepší nudi pláž a není vyholená, tak je to trapas? :naughty:


no, já občas zajdu (hlavně v chorvatsku) a nepřišlo mi to - nevyholených tam bylo poměrně dost. osobně vyholování ani u sebe, ani u ženských nemám rád. příroda nás stvořila ochlupené a nevím, co by na tom mělo být špatného. jsem v tomhle dost přírodní
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod POGO » 18 čer. 2009, 14:22

Jsem na tom jako Artifex,už nějakou tu řádku let se holím břitvou.Ale za poslední půlrok to zkouším klasickou břitvou dříve jsem používal břitvu s výměnným ostřím.Jak získáš cvik tak ti přijde že klasickou žiletkou nebo těma různýma Machama to prostě není ono. :lol: :lol:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod basa333 » 18 čer. 2009, 14:30

vy mě nakonec ještě zvikláte - už o břitvě začínám vážně přemýšlet. kde se taková nějaká slušná dá rouzmně koupit? má smysl kupovat nějakou starší třeba přes aukro?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Copatej » 18 čer. 2009, 14:40

basa333 píše:vy mě nakonec ještě zvikláte - už o břitvě začínám vážně přemýšlet. kde se taková nějaká slušná dá rouzmně koupit? má smysl kupovat nějakou starší třeba přes aukro?

Až přijdeš ke smradu prvně oholen břitvou, budeš mít zřejmě takové ty drsně řezané rysy :D
A budeš polepenej takovejma flastrama jako Felix z Pifíka (sorry, to už nešlo, už pláču smíchy :D )
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Artifex » 18 čer. 2009, 14:45

Ano, přes aukro se dají sehnat pěkné kousky ale není dobré sáhnout hned po první co uvidíš, je potřeba z fotek podrobně prozkoumat ostří aby nebylo prasklé nebo nebyly zuby (já si občas koupím i se zubama, umím to opravit)...

Ty které mají dobrý poměr cena/výkon:
http://aukro.cz/item660402346_britva_zn_puma.html
http://aukro.cz/item664982987_stare_britvy.html
http://aukro.cz/item661072208_nikdy_nep ... _1930.html

plus pomůcky: Obtahovák: http://aukro.cz/item661893243_obtahovak ... 1_rep.html

Ne že se o ně poperete, kucí.
Jinak když už jsme u toho vyholování tak to břitvou beru i "tam dole" a nikdy jsem nepřišel k úhoně :D
Ti kdož by chtěli přičichnout k břitvám, neberte to jako reklamu ale vážně si přečtěte forum.britva.cz , je tam shrnuto vše podstatné, pokud budete začínat, určitě se regněte a ptejte se, spoustu lidí znám osobně ze srazů a ti pomohou rádi "začátečníkům". Myslím že Pogo i Jack Grave Vám jistě poradí totéž.
Břitvy se jinak objevují docela ve starožitnictvích kde je výhoda že si je člověk může osahat a prohlédnout osobně ale dostávají se tam většinou už přebroušené a zdemolované kousky, zatím jsem tam koupil jen jednu a té jsem musel dát hodně práce aby byla fční.

Tyto dva kousky zrovna opravuji, oba byly rezavé až běda a komplet jsem přebrušoval ostří. Oba už jsou slepené, vyleštěné a čekají na nýtky. Ty dřevěné střenky jsou taktéž homemade.
Obrázek
Obrázek

Jinak bych asi dodal že pořezat se dá jedině tupou břitvou, ostrou se mi to nikdy nestalo. Pořezání nastane v tom okamžiku kdy se břitva zasekne o vous (ergo proto tupá) a člověk který se holí se jej snaží přeříznout, v ten moment vous povolí, břitva zasekne a je čas vařit kroupy...
Uživatelský avatar
Artifex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 99
Věk: 37
Registrován: 15 čer. 2009, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod basa333 » 18 čer. 2009, 15:08

mám na broušení v podstatě všechno doma, nějaký ten zoubek by asi nebyl problém - myslím, že by finální broušení mohlo fungovat i na pomalé otáčky hadráku s lešticí pastou
Copatej píše: Až přijdeš ke smradu prvně oholen břitvou, budeš mít zřejmě takové ty drsně řezané rysy :D
A budeš polepenej takovejma flastrama jako Felix z Pifíka (sorry, to už nešlo, už pláču smíchy :D )


no, trochu z toho mám ještě respekt - vzhledem k tomu, že beru prášky na ředění krve, tak zejména v oblasti obličeje je to vždycky velká sranda, když se náhodou říznu. ale znáš mě - to bych asi nebyl já, abych to aspoň nezkusil :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Artifex » 18 čer. 2009, 15:22

Heh, tak na to zapomeň, žádný kotouč, ostří se nesmí zahřát na víc než nějakých 80°C jinak začne povolovat a nenabrousíš ho nikdy... na broušení jedině kameny s gritem 1000+ a absolutně rovné a to jen když už břitva bude "mrtvá", tedy když už obtahování na kůži s olejem a na kůži s brusnou pastou nebude mít žádný účinek.
Tedy na jakékoli technické vymoženosti zapomeň, pokud jsou zoubky a nasadíš na to techniku, břitva ti začne kvůli tvaru výbrusu praskat a to ji můžeš rovnou vyhodit. Tedy pěkně ručně na vzestupné řadě kamenů.
Naposledy upravil Artifex dne 18 čer. 2009, 15:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Artifex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 99
Věk: 37
Registrován: 15 čer. 2009, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Jack.Grave » 18 čer. 2009, 15:23

Baso celkem slušná a nová břitva se dá koupit v nožířství na rohu národní třídy a perlovky cena je asi cca 2000. Starší bych si pro začátek nekupoval. Btw je i s dárkou krabičkou a návodem k použití v němčině a angličtině. (Tu svojí mám odtamdud) A je už slušně ostrá visící vlas preřízne už po vybalení.
Naposledy upravil Jack.Grave dne 18 čer. 2009, 15:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Artifex » 18 čer. 2009, 15:26

Jack.Grave: To s Tebou zase musím nesouhlasit, pro začátek je nejlepší nějaká kratší už ubraná břitva starší, když člověk nemá cvik a drží něco podobného naprosto poprvé v ruce, manipuluje se s ní mnohem lépe než na nových 6/8nách
Uživatelský avatar
Artifex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 99
Věk: 37
Registrován: 15 čer. 2009, 20:08
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků