Terry Pratchett

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Scalex » 31 bře. 2008, 20:11

Hogfathera lidi taky docela sepsuli a mně se to přitom líbilo. Člověk si musí uvědomit, že to není žádný spektákl do multiplexů, ale relativně levný televizní film.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Rujir » 01 dub. 2008, 08:42

Scalex píše:Hogfathera lidi taky docela sepsuli a mně se to přitom líbilo. Člověk si musí uvědomit, že to není žádný spektákl do multiplexů, ale relativně levný televizní film.


Presne tak. Osobne si myslim, ze Zemeplocha bud nemala byt natacana, alebo sa do toho mali investovat tie brutalne prachy, co idu do tych strasnych hluposti, co sa potom v kinach objavuju. Zial, kedysi davno sa TP vraj nepohodol s velkymi studiami, takze tato cesta uz asi ostane zarubana (TP nebol ochotny podvolit sa diktatu studii a ich "miernym upravam").

Takze ani toto nie je nejaky zazrak, ale pozerat sa to da - raz. Najviac mi tam nesedi casting. Mrakoplas je sialene stary a Dvoukvitka som si tiez predstavoval inak. Som zvedavy, kedy sa pustia do Elanovskej serie...
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod Fénix » 01 dub. 2008, 09:14

Scalex píše:Hogfathera lidi taky docela sepsuli a mně se to přitom líbilo.


já na Otce prasátek četl dobré reakce
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 01 dub. 2008, 15:27

Hogfathera mám doma hrubě přes půl roku... ještě nějak nebyl čas to zkouknout.
Přiznám se, že jsem Pratcheta nečetl, tedy četl Barvu kouzel, ale nějak extra mne to nenadchlo.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod Scalex » 01 dub. 2008, 15:43

Gotrek_z_Agary píše:Hogfathera mám doma hrubě přes půl roku... ještě nějak nebyl čas to zkouknout.
Přiznám se, že jsem Pratcheta nečetl, tedy četl Barvu kouzel, ale nějak extra mne to nenadchlo.


Jestlis nečetl alespoň deset pratchettovek, tak se na toho Hogfathera snad ani nekoukej, mně to přijde točený vysloveně pro fanoušky. Něco jako první Potter... aby děti měly radost, že vidí to, o čem jen četly.

Jinak v rámci Pratchetta je více jakýchsi sérií, věnovaných určitým postavám. Barva kouzel je ze série s čarodějem Mrakoplašem a ta mi přišla ze všech sérií nejslabší. Později přišly mnohem lepší kousky. Ale na Pratchettovi je nejzábavnější, když ho čte vzdělaný člověk a objevuje ty paralely s různými existujícími kulturními díly - skoro každá pratchettovka je "něčemu podobná", například Soudné sestry jsou Shakespearův Macbeth, Eric je zase inspirován Faustem a takové Těžké melodično jsou v podstatě dějiny rockové hudby. Akorát že plné kulervoucích vtipů.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod ypres.bass » 01 dub. 2008, 16:13

Scalex píše: takové Těžké melodično jsou v podstatě dějiny rockové hudby. Akorát že plné kulervoucích vtipů.
takže čtenář = budoucí eunuch
:lol:
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod bromden » 01 dub. 2008, 16:18

ypres.bass píše:
Scalex píše: takové Těžké melodično jsou v podstatě dějiny rockové hudby. Akorát že plné kulervoucích vtipů.
takže čtenář = budoucí eunuch
:lol:


chichi-chacha-cheche :mrgreen:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Red Dwarf » 02 dub. 2008, 19:11

Já jsem Otce prasátek viděl předtím, než jsem začal Pratchetta číst. Stejně jako Harryho Pottera (napřeed film, pak knihy). Respektive dřív už jsem jednou nakousl Magický prazdroj (nelíbilo se mi to) a Barvu kouzel (nelíbilo se mi to). Teď jsem se donutil číst to chronologicky tak, jak to autor psal a musím říct, že se mi to líbí. Jsem u Morta.

Otec prasátek se mi líbil moc, už jsem ho viděl 3x. Teď hledám čas na kreslené Soudné sestry a Těžké melodično. A pohledám tu Barvu kouzel. Sice si moc nedokážu představit Alberta v roli Mrakoplaše, ale nehodnotím, neviděl jsem :wink:
Uživatelský avatar
Red Dwarf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 43
Registrován: 23 kvě. 2006, 12:39
Bydliště: Mariánské Lázně / Praha

Příspěvekod Scalex » 02 dub. 2008, 19:35

Mně dost vadí Mrakoplašovo stáří. Já ho měl pořád za relativně mladého, ale ve filmu vypadá jak Jiří Pecha. 8^)

A je teda pravda, že u Dvoukvítka mám taky trochu problém - holt Sean Astin je pro mne Samvěd Křepelka.

Kreslené Soudné sestry mne naprosto zklamaly. Kniha je skvělá, divadelní představení famózní, ale ten kreslený seriál je takový mdlý, bez náboje, bez nápadu. Z Těžkého melodična jsem si pustil prvních deset minut a taky jsem to vypnul, je to stejný rukopis.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Fénix » 08 dub. 2008, 19:51

Fénix píše:
Scalex píše:Hogfathera lidi taky docela sepsuli a mně se to přitom líbilo.


já na Otce prasátek četl dobré reakce


Konečně jsem ho i zhlédl, no bylo to pěkné, ale ve výsledku lehounké zklamání. Musí se nechat, že postavy působí, jako by ožily Kidbyho ilustrace, což je velmi potěšující. Taky děj se od knížky liší pramálo. Nějak ale na mě nezapůsobilo to "kouzlo" které fungovalo u knížky, chyběla mi atmosféra a vtip. Určitě to mohlo být způsobené i tím, že jsem film sledoval s titulky průměrné kvality a na Pratchettovské nuance nemám anglický poslech dost dobrý. Taky je sice těžké poskládat Hogfathera do filmového formátu, ale nějaké rezervy tu určitě byly. Obzvlášť pokud jde o střih, který mi jediný přišel vyloženě slabý.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků