Terry Pratchett

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Rujir » 27 lis. 2007, 15:05

Jo, je to smutne, ale moja totalne najoblubenejsia seria zacina byt mierne unavena. Takze obcas je to vyborne a obcas je to slabsie. Ale napr. Zimodej a Nocni hlidka mi pridu ako velmi dobre napriek tomu, ze patria k tym novsim. Ale je fakt, ze je dost vela dalsich, ktore proste znova nemusim...
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod Tomík » 27 lis. 2007, 15:10

@Rujir: mimo, právě jsem dostal textovku, že vyšel další.
Tož tedy, onehdá sis (oprávněně) stěžoval na ceny českých knih v SR :-) A na to, že obvykle nevydžíš a Zeměplochu si jdeš koupit aniž bys čekal na výlet za hranice. Budu mít asi ještě řed vánoci cestu k Rožňavě. Mohl bych to i s panem Pratchettem vzít přes Blavu (koneckonců i s Abecedou - nebo ty jí nemáš objednanou?).
Tomík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 57
Registrován: 26 lis. 2007, 12:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » 27 lis. 2007, 20:35

Tomík píše:@Rujir: mimo, právě jsem dostal textovku, že vyšel další.
Tož tedy, onehdá sis (oprávněně) stěžoval na ceny českých knih v SR :-) A na to, že obvykle nevydžíš a Zeměplochu si jdeš koupit aniž bys čekal na výlet za hranice. Budu mít asi ještě řed vánoci cestu k Rožňavě. Mohl bych to i s panem Pratchettem vzít přes Blavu (koneckonců i s Abecedou - nebo ty jí nemáš objednanou?).


Diky moc, ale pozrel som sa na to a je to sice dalsi diel, ale serie Veda na Zemeploche. Moje cisto humanitne zameranie mi neumoznuje naplno si vychutnat tieto popularno-naucne pociny, takze tie si len poziciavam, ale nekupujem. A Abecedu som si neobjednal - tu si kupim, az ked pominie vianocny naval na moju penazenku.
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod carolco » 27 lis. 2007, 21:11

btw pratchettisti, ak ste doteraz nevideli film "otec prasatek", vrele odporucam! mal som z neho dusevno-ocny orgazmus.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Rujir » 27 lis. 2007, 21:18

carolco píše:btw pratchettisti, ak ste doteraz nevideli film "otec prasatek", vrele odporucam! mal som z neho dusevno-ocny orgazmus.


Mam ho uz pekne dlho napaleny, ale este som sa k nemu nedostal. Ak je skutocne az tak dobry, tak mu vyhradim cas co najskor. :P
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod bigdragon » 27 lis. 2007, 21:51

přiznám se, že Terryho vůbec neznám :oops: přišel jsem o něco :?: (podotýkám, že mě nebere ani HP ani LOTR)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Rujir » 27 lis. 2007, 21:53

bigdragon píše:přiznám se, že Terryho vůbec neznám :oops: přišel jsem o něco :?: (podotýkám, že mě nebere ani HP ani LOTR)


Podla mna ano. Sice je to fantasy, ale ku klasickemu fantasy to ma viac ako daleko. Ak mas rad inteligentny humor, tak to urcite skus. Len je tazke odporucit, cim zacat. Mozno ti Mali bohove by neboli uplne marni.
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod bigdragon » 27 lis. 2007, 22:02

díky pokusím se o tom něco najít :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 27 lis. 2007, 22:38

bigdragon píše:díky pokusím se o tom něco najít :wink:


Já začínal Mortem, kamarád začínal se Stráže Stráže! No a špatný nápad nebude ani začít od začátku :) - Barva kouzel
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Rujir » 27 lis. 2007, 22:42

Uz pol hodinu nad tym spekulujem a dosiel som k trom dobrym kniham na zaciatok:
1. Mali bohove - pre tych, co chcu nieco trosku "filozoficke"
2. Lehke fantasticno - ako cira esencia stareho TP, ktory uz vlastne ani neexistuje - cital som len velmi malo knih, pri ktorych by som sa tak uzasne bavil a toto je asi jedina, ktoru som zacal okamzite citat znova hned potom, ako som ju docital
3. Straze, straze! - genialny mix predchadzajucich dvoch.

Napr. mne sa Mort az taknepacil a som rad, ze to nebola moja prva kniha. To uz radsej Sekaca.
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod JardaS » 27 lis. 2007, 22:47

Mne nechytla ani jedna z jeho knih . Ale vůbec mi to nevadí , je taková hromada jiných sci-fi a fantasy a každému se líbí něco jiného . :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Fénix » 27 lis. 2007, 23:40

Rujir píše:2. Lehke fantasticno - ako cira esencia stareho TP, ktory uz vlastne ani neexistuje - cital som len velmi malo knih, pri ktorych by som sa tak uzasne bavil a toto je asi jedina, ktoru som zacal okamzite citat znova hned potom, ako som ju docital


Tedy - ano, ale číst ideálně až po Barvě kouzel ;) ty dvě knížky víceméně navazují
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Tomík » 28 lis. 2007, 11:59

JardaS píše:Mne nechytla ani jedna z jeho knih . Ale vůbec mi to nevadí , je taková hromada jiných sci-fi a fantasy a každému se líbí něco jiného . :D

Přiznávám pokorně, že scifi ani fantasy moc nečtu (čestnou vyjímkou je J.R.R. Tolkien - asi i proto, že jsem se k němu dostal dost dlouho před "tolkoenománií" - v době kdy Rudé právo dštilo na tyto, hluboce křesťanské, ságy oheň a síru :twisted: ).
Na T.P. jsem tedy v první řadě neocenil to, že jde o fantasy, ale to, že jde o mimořádně inteligentní humor - a dohnaly mě ke studiu (nelze jej číst bez znalosti klasických děl, např. W. Shakespeara, ale ani bez znalosti fantasy - tudíž mi tek mimochodem docela rozšířil obzory).

Mimochodem, jsem zaníceným čtenářem klasického českého humoru (Žák, Brdečka, jedna kniha od Jirotky) a některých kousků z anglického... A právě k těmto dílkům má Pratchet strašně blízko. Tak asi proto :-)
Tomík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 57
Registrován: 26 lis. 2007, 12:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomík » 28 lis. 2007, 12:12

Rujir píše:Diky moc, ale pozrel som sa na to a je to sice dalsi diel, ale serie Veda na Zemeploche. Moje cisto humanitne zameranie mi neumoznuje naplno si vychutnat tieto popularno-naucne pociny, takze tie si len poziciavam, ale nekupujem...

Chápu. Zatímco Zeměplochu (a pár dalších věcí) mám komplet, z této série pouze vyjímku ;-)
Pravdou je, že i mnohé fórky v Zeměploše oceňuje mnohem víc švagr matfyzák :-) Je to strašně srandovní pozorovat, u čeho se kdo z nás dvou začímá opravdu královsky bavit - a každý úplně jinde.
To ovšem svědčí o faktu, že T. P. je poněkud renesančním člověkem, anebo opravdu klasickým vzdělancem - můj přehluboce humanitně převzdělaný tatík, také nemohl pochopit, že mi nejde matematika a fyzika (a Hebrejština a Řečtina), neboť to považoval za první stupeň k pochopení třeba filosofie... (takže se mi nikdo nemůže divit, že jsem radši šel studovat přírodovědu, žeano).
Tomík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 57
Registrován: 26 lis. 2007, 12:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomík » 28 lis. 2007, 12:31

bigdragon píše:přiznám se, že Terryho vůbec neznám :oops: přišel jsem o něco :?:

Podle mého (osobního) názoru ano :-)
Ale zkusit to musíš sám - a narozdíl od kolegů bych si netroufl doporučit, co považuju za nejlepší pro začátek.
bigdragon píše:(podotýkám, že mě nebere ani HP ani LOTR)

HP je pohádka - prostě střet dobra se zlem v "modernějším" hávu, trochu střižená románem pro mládež. Takže chápu, že tě nebere. Na to by nám muselo asi být "náct" :-) Jediný klad: ta ženská umí psát a udržet pozornost, a snad (díky té mánii a dobrému marketingu a vůbec cirkusu kolem) přivedla pár děcek ke čtení :-)
Tomík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 57
Registrován: 26 lis. 2007, 12:55
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků