Terry Pratchett

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Fénix » 04 lis. 2004, 19:10

imagoo píše: Anebo jak říká Terry Pratchet: "jediná jistota ve vesmíru je to, že dobrý sex nevydrží dlouho".


To že říká? :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod imagoo » 04 lis. 2004, 21:52

Fénix píše:
imagoo píše: Anebo jak říká Terry Pratchet: "jediná jistota ve vesmíru je to, že dobrý sex nevydrží dlouho".


To že říká? :D


Stopro, už sice nevím, v kterým díle, já to četl naposledy, když tys chodil možná ještě do školky, ale někde to tam je.
Och, teď jsem si vzpomněl, že jsem před časem nasosal 27 dílů zeměplochy jako e-knihy, já si dám práci a najdu to.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 04 lis. 2004, 23:01

imagoo píše:Stopro, už sice nevím, v kterým díle, já to četl naposledy, když tys chodil možná ještě do školky, ale někde to tam je.
Och, teď jsem si vzpomněl, že jsem před časem nasosal 27 dílů zeměplochy jako e-knihy, já si dám práci a najdu to.


Dobrý postřeh, nikdy jsem nad tím tak nepřemýšlel, že Barvu kouzel vydal když mě bylo 7 :shock:

No a prvotinu Koberce vydal v jednasedmdesátým :shock: Nedivím se že už mu trochu začíná docházet šťáva :?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod imagoo » 04 lis. 2004, 23:36

Stejně ale málokomu vydržela tak obdivuhodně dlouho.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 04 lis. 2004, 23:41

imagoo píše:Stejně ale málokomu vydržela tak obdivuhodně dlouho.


To máš úplnou pravdu
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 05 lis. 2004, 07:49

imagoo píše:Stejně ale málokomu vydržela tak obdivuhodně dlouho.


to je jen chaba omluva toho, ze nekdo nevedel, ze v nejlepsim je potreba prestat ... necetl sem ho, vicemene kvuliva tomu poctu knizek
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 05 lis. 2004, 10:22

imagoo píše:Stejně ale málokomu vydržela tak obdivuhodně dlouho.


Já myslím že když si člověk přečte ty lepší, o kterých se ví že jsou dobrý (Barva, Fantastično, Mort, Stráže...), tak to stojí za to, ani se nemusí číst všechno, ty poslední už mě nebavily...
Ale stejně si myslím že Prachetta udělal dost i Komárek. Připadne mi to leckdy v překladu vtipnější a mnohovrstevnatější než originál (Něco jako DeFunes-Filipovský :lol: ).
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 05 lis. 2004, 10:43

bromden píše:Ale stejně si myslím že Prachetta udělal dost i Komárek. Připadne mi to leckdy v překladu vtipnější a mnohovrstevnatější než originál (Něco jako DeFunes-Filipovský :lol: ).


Souhlasím. S obojím :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Twineryy » 06 lis. 2004, 15:09

Pratchett byl dlouho můj oblíbenec. Jeho prvních 10 knížek (tak zhruba) je světových a četl jsem je čtyřikrát a víckrát. Dál už je to čím dál tím větší bramboračka :( . Jeho poslední vyblitky (sorry za to slovo, ale tak to vidim) čtu už jenom ze setrvačnosti a vždycky si je někde jenom půjčím. Škoda peněz.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod GtW » 06 lis. 2004, 20:14

Nahodou, Nocni hlidka (asi predposledni u nas vydana) se mi libila moc... Ale treba takova Pravda byla totalne o nicem, to souhlasim.
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Twineryy » 06 lis. 2004, 20:33

GtW píše:Nahodou, Nocni hlidka (asi predposledni u nas vydana) se mi libila moc... Ale treba takova Pravda byla totalne o nicem, to souhlasim.


Noční hlídka je už skoro heroická fantasy, který já k smrti nesnáším. Jeden borec, kterej vymlátí všechny nepřátele, případně je přemůže svou neuvěřitelnou lstivostí a nadhledem, to si akorát řeknu: "panebože tady si zase autor honil ego" :wink:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 07 lis. 2004, 00:04

Noční hlídku jsem ocenil, protože byla alespoň ta heroická fantasy :)
Pravda nebo Podivný regiment, ty mě zklamaly :?
Terry natahuje dýlku (asi ho platí od slova :wink: ) na úkor údernosti. Ale na druhou stranu si myslím, že to je přirozený vývoj. Něčím se holt živit musí. Já si přesto každou další Zeměplochu zase rád přečtu.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Crash » 07 lis. 2004, 00:19

Fénix píše:Noční hlídku jsem ocenil, protože byla alespoň ta heroická fantasy :)
Pravda nebo Podivný regiment, ty mě zklamaly :?
Terry natahuje dýlku (asi ho platí od slova :wink: ) na úkor údernosti. Ale na druhou stranu si myslím, že to je přirozený vývoj. Něčím se holt živit musí. Já si přesto každou další Zeměplochu zase rád přečtu.


A mne zaujala i Pravda i Regiment (i kdyz jsem od poloviny vedel jaky bude konec), protoze porad je to oproti ostatnimu na trhu dostupnemu (a novemu) pro mne nejzajimavejsi. Ale ja jsem nesoudny a neduveryhodny, protoze pro mne je Pratchett porad PRATCHETT.

Ale nekamenujte mne ja svoji nesoudnost uznavam :wink:
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 07 lis. 2004, 00:19

Twineryy píše:Pratchett byl dlouho můj oblíbenec. Jeho prvních 10 knížek (tak zhruba) je světových a četl jsem je čtyřikrát a víckrát.


Ano, až na kousky jako Čaroprávnost nebo Erik (které mě trochu nudily) to jsou jedny z mých nejoblíbenějších knížek.
Můj favorit mezi hláškami (i když je to vytržené z kontextu von Barvy kouzel):
Mrakoplaš:
"Kdysi dávno tady muselo být uměle stvořeno neobyčejně mocné magické pole a to, co cítíme, jsou následné jevy".
"Přesně," pochválil ho kolemjdoucí
keř
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 07 lis. 2004, 02:46

Fénix píše:
Twineryy píše:Pratchett byl dlouho můj oblíbenec. Jeho prvních 10 knížek (tak zhruba) je světových a četl jsem je čtyřikrát a víckrát.


Ano, až na kousky jako Čaroprávnost nebo Erik (které mě trochu nudily) to jsou jedny z mých nejoblíbenějších knížek.
Můj favorit mezi hláškami (i když je to vytržené z kontextu von Barvy kouzel):
Mrakoplaš:
"Kdysi dávno tady muselo být uměle stvořeno neobyčejně mocné magické pole a to, co cítíme, jsou následné jevy".
"Přesně," pochválil ho kolemjdoucí
keř

tak pokud je celej pratchett o tomhle pak rikam douglas adams :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


cron