GPS navigace

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Které navigaci dáváte přednost?

BLAUPUNKT
0
Žádná hlasování
EVOLVE
0
Žádná hlasování
GARMIN
17
31%
MIO
5
9%
NAVIGON
1
2%
TOMTOM
17
31%
Jiná navigace.
14
26%
 
Celkem hlasů : 54

Re: GPS navigace

Příspěvekod dick » 30 led. 2011, 14:17

Mám v autě zabudovaný Carminat TomTom, který byl součástí výbavy Laguny. Asi rok nebyly aktualizace a to byla otrava, ale už to napravili a teď je to bezva. Co mi ale vadí, že nemá dotykový display a ovládá se joystickem.
Jel jsem s kolegou, který tam měl hlášky Lišky a po půl hodině mi ten "vtipný text" silně lezl na nervy.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Re: GPS navigace

Příspěvekod Cifro » 30 led. 2011, 14:46

BATRACHOS píše:Když jsem sledoval TomToma, tak mi to tak nevyhovovalo. Myslím ty pokyny a tak. Mám rád, když mi v předstihu řekne, že budu odbočovat za 200m, a pak těsně před odbočením...
..Kolem deseti tisíc bych také volil TomTom.
Já jsem ale odmítl dát i pět. Za krabičku, která zastarává rychlostí blesku a utopí se v první louži ...
To je podle mne drzost těch firem, takže ohne mich...
...Celé jsem to bral jako radu Zdeňkovi, který jezdí Dacií.
Lowendové kvalitní auto - lowendová kvalitní navigace.


Tomtom ti tiež povie v predstihu že budeš odbočovať, ale nie 200 m ale včas v závislosti od rýchlosti auta. Pri 150 km rýchlosti mi je informácia, že budem o 200 m odbočovať naprd.
Ja som dal za Tomtom 120 ojro a som s ním spokojný. Ano, displej mám menší, ale nevadí mi to.
Aj ja som to bral ako radu Zdenkovi. Nemám potrebu vykecávať sa o navigáciach.
Mne proste viac vyhovuje Tomtom ako Germin pred dvomi rokmi. Ale bolo to pred dvomi rokmi. Súčasné kvality f. Germin nepoznám.
P.s. Aj Tomtom má aktualizácie štvrťročne zdarma doživotne, ak si túto službu zaplatíš.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: GPS navigace

Příspěvekod Fanys » 30 led. 2011, 15:41

Cifro píše: zdarma doživotne, ak si túto službu zaplatíš.

Nic ve zlém, ale tohle je perla mezi ekonomickými poučkami. :mryellow:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: GPS navigace

Příspěvekod Cifro » 30 led. 2011, 15:47

Prepáč, zabudol som dať slovo zdarma do úvodzoviek. Aby si mi aj ty rozumel: u f. Tomtom si môžeš vybrať či túto službu chceš alebo nie. U f. Garmin ti ju musíš kúpiť.
Nič v zlom, ale už budem aj ja reagovať na tvoje skvosty :mryellow:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: GPS navigace

Příspěvekod klasik51 » 30 led. 2011, 17:38

Pánové, opravdu děkuji za rady, :ok: jste hodní, no jsem zhruba tam kde na začátku. :D Už vím přesně kterou chci. :roll:
Ne vážně, prostě vybírat z těchto dvou, tří značek. Jenom ještě jedno. Dobrá, vyberu si navigaci do 5.000,-maximálně.
Musim počítat s tim, že ještě budu solit peníze za mapy, či jejich aktualizace? Jde mi o evropu jako takovou.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: GPS navigace

Příspěvekod bigdragon » 30 led. 2011, 17:56

klasik51 píše:Musim počítat s tim, že ještě budu solit peníze za mapy, či jejich aktualizace? Jde mi o evropu jako takovou.

myslím, že za aktualizace ano, mapy by měla mít každá
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: GPS navigace

Příspěvekod Krhút » 30 led. 2011, 17:57

Opět je to asi u každého výrobce trochu jiné . :think:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: GPS navigace

Příspěvekod Mack » 30 led. 2011, 18:30

:ot:
používá zde někdo, resp jezdí někdo podle mobilů Nokia, kde už jsou všechny navigace GPS, aktualizace a mapy už rok zadarmo ?
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: GPS navigace

Příspěvekod Krhút » 30 led. 2011, 18:40

Jel jsem podle Samsungu 5620 Monte v kapse košile a odbočky hlásil spolehlivě. (ale naslepo bych do toho nešel - důvěřuj , ale prověřuj)
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: GPS navigace

Příspěvekod littlebull » 30 led. 2011, 19:29

Chybu udělá každá, Tom mi hodil do rybníka ... nevím přesně, někde v Klánovicích nebo tak, a Garmin byl hysterickej, ukazoval, že jsem uprostřed rybníka a já jel po normální silnici
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: GPS navigace

Příspěvekod marvy » 30 led. 2011, 21:18

Ač Garminista, musím uznat, že TomTom je možná trochu jednodušší na ovládání, nevím jak náročná je u TT aktualizace map.
Pokud chceš převážně cestovat po střední východní Evropě, iGO má pro tuhle oblast asi lepší mapový podklady.
U Garmina může být aktualizace map pro nezkušenýho člověka trochu problém. Nevím jak poslední Garminy, ale starší měli dost nelogicky přeložený menu. Např. v "Nejezdi tudy" spousta lidí zaškrtla kde co aniž by věděli co to znamená. Třeba "Vyhnout se dálnicím" znamenalo, že se nebude navigovat po skutečných dálnicích, které jsou jen v západní evropě, ale ne v ČR. Pro vyhnutí se dálnicím v ČR bylo třeba zaškrtnout "vyhnout se placeným úsekům" atd. Spousta chyb v navigaci u Garmina, tak pramenila díky menu z chybného nastavení uživatelem.
Jinak navigace je jen stroj a pracuje s tím co jí dáš k dispozici. Spousta lidí nadává na Garmina, ale neuměj ho používat. Maj starý mapy, který neaktualizujou, případně maj zapnutý City navigator Europe, zároveň Atlas Czech, případně ještě Topo mapu ČR najednou (když už ty mapy byly k přístroji gratis, tak proč je nemít zaplý všechny najednou, že) a divěj se, že je navigace vede přes horoucí prdele, nebo počítá trasu dlouho. Ona ale v tu chvíli neví kterou mapu má zrovna použít a navíc zohledňuje to, co všechno uživatel zaškrtal v menu.

Garmin má už asi dva roky nüMaps Lifetime, který buď dostaneš zároveň s přístrojem, nebo koupíš zvlášť za asi 2500. Je to doživotní aktualizace map City Navigator Europe minimálně 4x ročně (na životnost konkrétního přístroje)
Moje zkušenost, že po ČR i v Praze naviguju jen s City Navigatorem Europe a je to mnohem lepš (ta mapa je postavená na jinym základu a používá lepší algoritmus výpočtu).

Myslim, že kdo opravdu pronikne do Garmina, tak už by neměnil. :D
Uživatelský avatar
marvy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 156
Věk: 59
Registrován: 25 úno. 2010, 13:15
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: GPS navigace

Příspěvekod Pistacik » 30 led. 2011, 21:22

Mack píše::ot:
používá zde někdo, resp jezdí někdo podle mobilů Nokia, kde už jsou všechny navigace GPS, aktualizace a mapy už rok zadarmo ?

Navigáciu Nokia sme používali pri chodení po Lisabone. Na pešiu navigáciu celkom dobré, len sa zo zažiatku trošku dlhšie hľadá signál. Vždy sme trafili. :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace

Příspěvekod Morkon » 30 led. 2011, 21:31

Ja ji obcas pouziju ...

Mack píše::ot:
používá zde někdo, resp jezdí někdo podle mobilů Nokia, kde už jsou všechny navigace GPS, aktualizace a mapy už rok zadarmo ?
Uživatelský avatar
Morkon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 47
Registrován: 24 říj. 2010, 14:19
Bydliště: Praha Letná

Re: GPS navigace

Příspěvekod easy » 31 led. 2011, 21:15

Víte jak se v Poštorné překládá GPS? Gde pi.a su!? :plaster: . Esi je to moc,tož to smažte, ale jak to tady čtu, tak na některé typy by to sedělo :wink: .
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: GPS navigace

Příspěvekod BATRACHOS » 02 úno. 2011, 22:12

Do teho Javorníka jsme, kurňa, s tym Garminom dojeli bez problémů.
Řeči o tom, že to nebude ukazovat tu přeshraniční cestu, byly liché.
Ulica Graniczna tam byla, nikde se neztratil.
Jen Gábina chybně předpokládala, že pojedu všude maximální rychlostí, ačkoli jsem v neznámém prostředí, kde an sich čekám, že za každým patníkem číhá idiot, který mi tam skočí.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 7 návštevníků