GPS navigace

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Které navigaci dáváte přednost?

BLAUPUNKT
0
Žádná hlasování
EVOLVE
0
Žádná hlasování
GARMIN
17
31%
MIO
5
9%
NAVIGON
1
2%
TOMTOM
17
31%
Jiná navigace.
14
26%
 
Celkem hlasů : 54

Re: GPS navigace

Příspěvekod klasik51 » 04 úno. 2011, 20:13

Právě jsem si půjčil od kamaráda navigaci, dostal jsem tří minutové školení a zítra vyrazím s Tom Tomem za Tomem z
Buštíku. Tak snad dorazim. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: GPS navigace

Příspěvekod Breer » 04 úno. 2011, 20:45

to Ti vysvetlím aj ja, nepotrebuješ gps :palm: ...prejdeš cez Vltavu a stále na sever :twisted: :twisted: :smoke5:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: GPS navigace

Příspěvekod klasik51 » 04 úno. 2011, 22:25

:D To jó, ale co když to těsně minu a kde potom budu honit Tebe, aby jsi mi poradil, Tom Tom bude se mnou v autě. 8)
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: GPS navigace

Příspěvekod littlebull » 05 úno. 2011, 06:24

:think: Když s Tebou, Zdendo, bude Tom v autě tak snad do Buštíku nezabloudíš, ne? :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: GPS navigace

Příspěvekod Scalex » 05 úno. 2011, 18:16

Měl jsem TomTom (než mi ho ukradli z auta), spokojenost velká (hlavně poté, co jsme do něj nahráli Elišku, příjemnější hlas než ten vestavěný), navigace zcela bez problémů, jediná nevýhoda byla, že v té době (před dvěma lety) to neznalo čísla popisná. A to byla velká nevýhoda... Někam jsme přijeli, měli jsme jen adresu, takže po X stech kilometrů bezproblémové cesty jsme se mrcasili jak debilové po všech uličkách nějaké vesnice a hledali někoho, koho se můžeme zeptat na cestu. Totéž platí u dlouhých ulic velkých měst - zkuste s navigací bez čísel popisných hledat nějakou adresu v Praze na Sokolovské...

Jako druhou navigaci jsme pořídili Dynavix. Velké prohloupení. Sice má čísla popisná, ale navigace jde dost často hodně nelogickou cestou (v mnoha městech nás to protáhlo okružní jízdou, ač k tomu nebyl důvod). Vtipný Liška mi vůbec nevadil, on Dynavix má narozdíl od jiných navigací pro tutéž situaci třeba pět různých hlášek, takže se to zas až tak moc neopakuje... a výhodou je, že když vás cestou něco sere nebo když navigace blbě naviguje, tak Liška je výborný cíl na odreagování ("já tí dám doleva, až se ti udělá u prdele bublina, ty debile koktavej"). Obrovskou nevýhodou je nekvalitní nahrávka toho Lišky... je to hrozně tiché. Když na téže navigaci zvolíte jakýkoliv jiný hlas (z českých je tam herečka Ilona Svobodová, přísná, ale hlasitá), tak to bude v autě hezky slyšet... Lišku snad nahrávali u něj doma v pokojíku pomocí mobilu, jak je to zašuměný.

Párkrát jsme jeli s půjčeným Garminem a můžu podepsat to, co jsem tu od někoho četl, že optimální navigací by bylo něco mezi TomTomem a Garminem.. Nesleduju situaci u TT, ale kdyby už měl kompletní česká čísla popisná, tak není co řešit.

Z užitečných funkcí bych ještě zmínil integrovaný FM vysílač. Můžete si do navigace nahrát svoje oblíbené písničky, pak si na autorádiu naladíte stejnou frekvenci, na jaké vysílá navigace a ono vám to bezdrátově hezky hraje z rádia. A když dojde k hlasovému pokynu, tak se hudba automaticky ztlumí a po pokynu se zase sama zesílí.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: GPS navigace

Příspěvekod BATRACHOS » 05 úno. 2011, 23:57

Hmmm...

... popisná čísla pro ČR měl i ten nejlevnější Garmin už když jsem to kupoval já.
Já chtěl City Navigator, kde pro západní Evropu čísla byla, východní jak kde mají zmapováno. Slovensko třeba špatné.

Já bych spíš doporučil se podívat po něčem, co je rozumně drahé, a má funkční RDS-TMC a všechno, co s tím souvisí.
Tedy dokáže spolupracovat s dopravními informacemi a podle nich přizpůsobovat cestu. To bych pokládal za nejdůležitější nadstavbovou funkci. :!:
(Pro Zdeňka: to znamená, že když je někde zácpa, navigace to přes rádio registruje a přepočítá alternativní trasu).

Když jsem navigaci pořizoval já, byly navigace vybavené těmito funkcemi za devět a více tisíc. Garmin stejně jako TomTom. Určitě to spadlo.
Navíc tehdy to bylo nějak v začátcích, určitě se to vychytává.
Špeciálně TomTom se chlubil systémem uživatelského sdílení informací, což - pokud to skutečně funguje - je tedy nedostižná výhoda.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace

Příspěvekod Scalex » 06 úno. 2011, 02:57

BATRACHOS píše:... popisná čísla pro ČR měl i ten nejlevnější Garmin už když jsem to kupoval já.


A měl skutečně plné pokrytí až po nejmenší zapadlé samoty? Co vím, tak první s tímhle pokrytím byl u nás Dynavix (a asi díky tomu se na trhu docela prosadil), TomTom měl pokryto asi 25 %, u Garmina nevím.

BATRACHOS píše:Já bych spíš doporučil se podívat po něčem, co je rozumně drahé, a má funkční RDS-TMC a všechno, co s tím souvisí.
Tedy dokáže spolupracovat s dopravními informacemi a podle nich přizpůsobovat cestu. To bych pokládal za nejdůležitější nadstavbovou funkci. :!:
(Pro Zdeňka: to znamená, že když je někde zácpa, navigace to přes rádio registruje a přepočítá alternativní trasu).


K tomu bych jen podotknul, že u nás to prakticky nefunguje. Zaznamenal jsem velmi málo případů, kdy to u nás k něčemu bylo. Jakmile ale člověk vyjede za hranice, je vše jinak. Tam to opravdu registruje každou nehodu, každou zácpu, každý problém na trase.

BATRACHOS píše:Špeciálně TomTom se chlubil systémem uživatelského sdílení informací, což - pokud to skutečně funguje - je tedy nedostižná výhoda.


Ano, tohle je jedinečné. Kdokoli může označit chyby na mapě, dočasné uzavírky a další krátkodobé věci, které se do čtvrtletně aktualizovaných map (které navíc většinou odrážejí třičtvrtě roku starý stav) ani nedostanou. Uživatel navigace si pak může vybrat, nakolik se ty uživatelské informace mají používat. Zda všechno, co kdy kdo nahlásil (i když to nahlásil jen jediný člověk), nebo jen věci, které nahlásilo několik lidí, a nebo věci, které nahlásilo opravdu hodně řidičů nezávisle na sobě.

Další výhoda TomToma - když se připojí k počítači, stáhne si aktuální polohu navigačních satelitů, takže pak v autě mnohem rychleji naběhne a "ukotví" se.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: GPS navigace

Příspěvekod Fénix » 06 úno. 2011, 12:15

dick píše:Jel jsem s kolegou, který tam měl hlášky Lišky a po půl hodině mi ten "vtipný text" silně lezl na nervy.


Taky mě občas jeden takový vozí :plaster: :twisted:
(ale jsem mu samozřejmě vděčný ! :lol: )

ad RDS - souhlas se Scalexem, třeba v Německu to je fakt užitečné, ale u nás... zasloužili by záhlavec
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: GPS navigace

Příspěvekod klasik51 » 06 úno. 2011, 18:00

Tak jsem absolvoval cestu s Tom Tomem , najel sca 260km + -
Velká, ale opravdu velká pohoda. Bezstarostná jízda, nehlídali jsme žádné směrovníky, nikdo Haničce nenadával, :D
Ani jsem nijak moc nečuměl na obrazovku, spíš jsem jel, tak jak mi to říkal, moc se mi to líbilo.
To jsou první dojmy.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: GPS navigace

Příspěvekod BATRACHOS » 06 úno. 2011, 22:27

Scalex píše:A měl skutečně plné pokrytí až po nejmenší zapadlé samoty? Co vím, tak první s tímhle pokrytím byl u nás Dynavix (a asi díky tomu se na trhu docela prosadil), TomTom měl pokryto asi 25 %, u Garmina nevím.


No problémek u Garmina nastává tam, kde není ulice.
Gábina chce ulici a u ní pak zadat číslo.

Mnohé vesničky mají tři, čtyři pojmenované "ulice" a pak spoustu úzkých křivolakých úvozů mezi ploty. Tam to ne vždy klapne. Kde je civilizace a normální ulice, bylo to už tehdy 100%. A přijde mi to i nejdůležitější - viz ten zcela přesný příklad se Sokolovskou ... potřebné je to hlavně ve městě s nekonečnými ulicemi. Na té malé vsi obvykle člověk nějak tak ví barvu baráku a podobné identifikační znaky. Příp. přímo GPS souřadnice.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace

Příspěvekod bigdragon » 06 úno. 2011, 22:39

BATRACHOS píše: Příp. přímo GPS souřadnice.

jo to je nejlepší způsob :ok:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: GPS navigace

Příspěvekod Mack » 07 bře. 2011, 07:31

tohle je DOST DOBRÉ pro toho, kdo se chce otrkat na svém PC ohledně navigací....a kdo nemá GPS modul, tak to umí cestu nasimulovat.... a je to zadarmo !
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 91 návštevníků