Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Mack » 26 úno. 2009, 08:21

inu, svět spěje dál,
když jsem byl malý, tak jsem chodil po večerech do Sokola a do Skautu, ale dnes místo toho vnuci mydlí komp...
když si chci ve zralém věku pokecat, tak zajdu do hospody a tam se dozvím a seženu skoro vše... :D
nechtěl bych se dožít, aby mi někdy žena řekla :
"žádná hospoda, budeš pěkně sedět doma na zadku a na to tvé klábosení si pusť facebook !" :wink:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Milos Cerman » 26 úno. 2009, 08:28

Mack píše:.......nechtěl bych se dožít, aby mi někdy žena řekla :
"žádná hospoda, budeš pěkně sedět doma na zadku a na to tvé klábosení si pusť facebook !" :wink:

:puffy: Ta myslím, že tohle nám myslím už nehrozí :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Scalex » 26 úno. 2009, 09:31

Mack píše:když si chci ve zralém věku pokecat, tak zajdu do hospody a tam se dozvím a seženu skoro vše... :D
nechtěl bych se dožít, aby mi někdy žena řekla :
"žádná hospoda, budeš pěkně sedět doma na zadku a na to tvé klábosení si pusť facebook !" :wink:


Inu, když si chci pokecat se známými z města a okolí, zajdu do hospody. Když chci pokecat s lidmi v rámci republiky, udělá se nějaký hromadný srazl. Ale když si chci pokecat se spolužáky, z nichž někteří jsou v Austrálii, další v Americe - tak to holt jinak než přes internet nejde a zaplaťpámbů za facebook.

A hlavně - u FB ani tak nejde o nějaké soustavné kecání (na dýmce.net toho nažvaním stokrát víc) jako spíš jen o letmé zprávičky. O to, že vím, že té a té spolužačce se narodilo dítě, tamhleta přišla o práci (a jsem rád, že to vím, protože pro ni mám príma flek), tahle je čerstvě zamilovaná a tamhleta dělala produkční u seriálu, který se mi tak líbil.

Kdybych zašel do hospody, dozvím se, co zrovna dělají vědec, kovářskej, hans a jcp, což je samozřejmě taky bezva, ale mým životem prošlo těch lidí kapánek víc. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Mack » 26 úno. 2009, 14:52

inu, mne ten facebook jako "sociální " fenomen nebere....
já rád kecám s lidmi OSOBNĚ, z očí do očí...(hospodu vynech, to byla legrácka)
a když mým životem prošlo lidí zase trochu kapánek víc než tobě, tak jsem si ty lidi, s kterými se stýkám ,vybral proto, že si máme o čem povídat a máme se rádi...ale najít babu která je na facebooku, co se mnou maturovala před x lety mne nebaví...je to takové virtuání bla, bla a život je jinde...taková náhražka, jako když dítě sřilí na počítači a přitom neumí kopnout do míče...

tedy když někomu něco chybí v širších osobních mezilidských vztazích a hledá náhražku....
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Hades » 26 úno. 2009, 15:41

Mack píše:...nechtěl bych se dožít, aby mi někdy žena řekla :
"žádná hospoda, budeš pěkně sedět doma na zadku a na to tvé klábosení si pusť facebook !" :wink:

Mack píše:...tedy když někomu něco chybí v širších osobních mezilidských vztazích a hledá náhražku....

:ok: :mrgreen:

p.s. já vím, taky nesnáším jen ty smajlíci jako odpověď, ale to co Mack napsal, je naprostá pravda

:arrow: Scalex
možná by ses divil, ale dá se pokecat s půlkou světa a nepotřebuju k tomu ani ten FB.
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod midloch » 26 úno. 2009, 16:04

Osobně facebook programově neodmítám, jelikož bych pak musel stejným způsobem odmítat tento diskusní server. Facebook je komunitní server mající svá pro a proti, stejně jako dymka.net. Dymka.net je vlastně takový fajfkářský facebook v jiném kabátě. Taky sem může kdokoliv napsat cokoliv (od jídla, pití, přes tabáky, motorky, nože až po politiku), ostatní si to mohou nebo nemusí přečíst podle toho jestli je to zajímá a popřípadě na to reagovat. To samé s fotkama, taky zde máme osobní alba.. Taky bychom mohli říct že tento server nepotřebujeme a budem se scházet a komunikovat jen naživo.
Je sice fakt že mám dýmku.net nesčetněkrát radši než facebook, který tak aktivně nepoužívám, ale právě díky facebooku jsem dohledal dlouholetou kamarádku z finska, na kterou jsem ztratil kontakt...
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod vytryol » 26 úno. 2009, 16:10

Koukám, že se z tohoto tématu započíná stávat mezigenerační bitka... :roll:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Hades » 26 úno. 2009, 16:55

vytryol píše:Koukám, že se z tohoto tématu započíná stávat mezigenerační bitka... :roll:

neřekl bych.
Spíše jde o názor jednotlivců, kteří se k tomu vyjadřují (tomu se říká demokracie. Než nám to Prs. zatrhne :mrgreen: )
Osobně nikoho nezatracuju za to, že je nebo není na FB, je to jen jeho osobní a svobodné rozhodnutí.
Ale že bych si kvůli FB nepokecal s půlkou země, to se říct nedá. Např. IRC, případně můj velký koníček ==> vysílačka ==> máš přátele po celém světě (JCP mi dá jistě za pravdu :D ).
Tady jde spíš o to, že FB je teď v "kurzu", jinak ho nebudou sdělovací prostředky chválit/hanět (i negativní reklama je reklamou)
A konec konců to napsal nádherně i Tifík...

p.s.přijde mi to jak s tou krizí... Prostě ji budeme mít, i kdybychom ji nechtěli (vládní soudruzi nám ji zajistí... :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Mack » 26 úno. 2009, 17:22

vytryol píše:Koukám, že se z tohoto tématu započíná stávat mezigenerační bitka... :roll:

tak bylo a bude pořád....jinak, já už s kompama začínal v 80 létech, první byl Sinclair ZX Spectrum, ještě s magnetofonou kazetou, to jsi ještě nebyl na světě, ale nejde o šílený pokrok v počítačové branži, ale o určité postoje k životu, které ten počítačový boom vyvolává ... :(
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod vytryol » 26 úno. 2009, 17:46

To Hades:
Jasně, ale když to trošku rozvedeme, je poměrně rozdíl mezi výměnou názorů v rámci demokracie a výměnou názorů v rámci jakéhosi generačního střetu...Rozdíl mezi generačním střetem a demokracií vidím v tom, že generační bitka by MĚLA být v rámci demokracie...

Ale mě se tenhle střet líbí, žiji v prostředí mých vrstevníků, kteří facebook aktivně užívají, je zajímavé poslechnout si něco odjinud...Jen tak dál...

Já se nijak víc vyjadřovat nebudu boť takřka v 99 procentech souhlasim se Scalexem...Perfektní vystižení problému jako vždy Scalexi, bravo..
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod bigdragon » 26 úno. 2009, 18:42

jsem názoru, že člověk má zkusit všechno. Ano jsou věci kterým se vyhýbám neboť jsem slabá povaha a snadno upadám do závislosti, ale na druhou stranu už mám dost let na to abych si dokázal zdůvodnit proč chci a nebo nechci být závislý. Co jsem to chtěl říct, aha FB je bezva, ale jen co dohraji (pokud to jde) mafii a nepříjdu li na rozumnější využití (no něco ještě zkusím, ale my nesmíme ani naznačovat :lol: ) asi tak nějak zmizí v propadle všedního života :smoke1:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Hades » 26 úno. 2009, 20:43

:arrow: vytryol
neberu generační bitku, to je nesmysl.
Jde spíš o to, že dneska prostě FB "frčí", a tak kdo není na FB, tak neexistuje.

<OT ze života>
chceš finanční leasing a první otázka je: a jaký máte web? jak na něm inzerujete?
to je totiž to samé, nejsi na webu, tak neexistuješ... :mrgreen:
</OT>

mně tohle moc normální nepřijde, zvlášť když jsem na NETu skoro pořád, protože problémy se řeší neustále.

ale rád si počkám na tu bitku FB or NOT FB
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod tifik » 26 úno. 2009, 20:58

Ad krize-nedávno byla kamarádka v USA a když jsem se jí včera ptal co amíci na krizi lakonicky odpověděla : Je jim to jedno :D
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod Nevill » 11 dub. 2009, 13:46

Tak jsem si říkal co že tam bude v Mafii na výběr za nové zbraně po levelu 99...před chvilkou jsem se na level 99 dostal a je tam navíc akorát takový rotační kulomet s názvem "bonus weapon"...tak jako dobrý, útok 20 a obrana 20, ale nějak jsem čekal že tam toho bude víc... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Dýmkaři z DYMKA.NET na facebooku

Příspěvekod bigdragon » 16 srp. 2009, 06:48

kua chlapi mám hokej v Declare War na něco jsem klikl a teď se melem mezi sebou :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků